Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Харманли Екстрийм Ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Харманли Екстрийм Ендуро

    на сина ти,темата да не е била еврейска маса ,че виждам свещите
    ..НЕ бре..темата беше-"трапеза"
    а и..еврейските свещи са със -по 7 свещи а тези са с 5 само на пръв поглед си приличат..

    колеги..да ви се оплача..миналата седмица занесохме гуми на трасето горе..все бяха скъсани с дупки..негодни дадоха ми ги от един сервиз без пари
    ..3 дни стояха на трасето и...изчезнаха безследно..
    -тва Българите сме страшно племе..на кой и за какво му трябваха не знам какви мизерници има..не смея и да си помисля..за какво са им скъсани пробити и прочее стари гуми..
    ..за пореден път съм огорчен от ситуацията в страната и съгражданите си

    само е тази е останала..


    ..за това ..побързах да я ..напълня с-камъни и отгоре засипах и с пръст..та поне тя да не изчезне че я ползваме и за стол,бар и -шведска маса и е много удобна..вчера вместо да карам-3 часа почти които имах свободни отделих докъто я напълня ..но сега вече предполагам трудно ще я мръднат..има може би..200 кила камъни и ннам си колко пръст вътре....но и при това положение ако я вдигнат..няма да се учудя много..талантлив човек е това българина..особенно за зулуми

    в това време докато копах на трасето се измъкнаха -2 броя младежи..


    ..един със скутерче и един с едно 2 цилиндрово иже..

    ..ТАКОВА СКОКЛИВО иже не сте виждали уверявам ви..
    направо лети като с кросак момчето..с тва чудовище на руската мото промишленост...


    -вижте чак къде пада на този скок


    ..разбира се с пълна бойна екипировка..и с най модерните ботуши "гумастар"..които сме виждали на пазара
    Последно редактирано от mitkov; 16-02-09, 09:40.

    Коментар


    • До: Харманли Екстрийм Ендуро

      Ако си имате мургави събратя, обикновени палят гумите, заради телта, която укрепва каучука. Поне тия при нас редовно горят гуми с тази цел....ама сега къде я връщат с тия цени на "джелезото" не знам.
      Per aspera ad astra.

      Коментар


      • До: Харманли Екстрийм Ендуро

        ..от КЕ ..ни се обадиха и Гълъбин и Жоро да ни се карат ..къв бил тоя мотокрос-да сме карали ендуро
        ..и понеже времето се пооправи тия дни ..викам айде ..шефовете трябва да се слушат... ..
        та поизлязох да направя -някакъв по-горски маршрут



        ..на места покрай екстремите минава път ..та срещтнахме и добри хора да ни снимат.. ..тук е една от първите заигравки по маршрута ..може да ви се струва лесно ..но няма място за засилване и подготовка тръгването става почти от място точно отдолу



        завой и праг..на едно



        тук също отркрих интересни места..











        ..тук също е интересно ..мястото е малко и трябва максимално да се използва за засилка има само няколко метра и започва много рязко нагоре стръмното ..при тръгване от равното ..най често опитите са неуспешни за това използвам и насипа край пътя за засилване



        на снимката май изглежда не много стръмно


        ..топлото време бе изкарало и други мотори


        ..явно и при нас има талантливи джуниари..само трябва да се стегнат да си вземат по един мотор ..засега къртят със скутери


        ..няма лабаво ..това между другото се оказаха същите момчета които преди време засякох на трасето с едно старо крос чезе
        ..сега им стана интересно да видят част от маршрута и благодарение на тях направихме и снимки.. на няколко места по близки до пътя





        ..някъде от тук започва една доста сериозна триал пътечка..на много места мястото е толкова че само с триал завои на задна или на предна може да се завие ..



        ..тук се е случвало и 2 тактови мотори да хвърлят водите


        ..един от поредните завои..мястото наистина е тясно и много лесно могат да се омачкат -дискове ауспуси и прочее ако не се внимава





        ..пак завой след който трябва от място да се тръгне по една скала



        ..ето я мото бандата



        .опс..тук си има доста сериозен наклон а на снимката изглежда като равно ..



        ..по натам по пътя..
        тук може да ви изглежда лесно..но се тръгва отдолу от място няма никаква възможност за засилване..тук вече мотобандата нямаше как да дойде а..бай димитър се блъсна в някакво куче.. и снимах сам та направих само няколко снимки на места дето ми се сториха по интересни колкото за доказателствен мотериал за пред жоро и гъби..







        още едно интересно препятствие..след което следва моного интересно качване през баир с големи ръбати камъни ..но там вече взех да каталясвам и не ми беше до снимки ..накрая ..успях и да се метна да падна и ..доста поударих "канчето" и то на пръв поглед на елементарно място ..та и главата и врата ме болят вече 2 ри ден ...но кво да се прави..шефовете трябва да се слушат ...дано вече са доволни
        Последно редактирано от mitkov; 19-02-09, 08:21.

        Коментар


        • До: Харманли Екстрийм Ендуро

          Ее браво.Най-после малко ендуро.Тоя праг до реката (на 4та снимка) отвесен ли е или в началото има малко полегато и каква е техниката?Ако не е 90 градуса в началото, а започва малко по-плавно и накрая завършва с отвесно горе долу се справям, но баш отвесни не съм пробвал.Би ли обяснил?(имам известен опит от траяла и стриит изпълненията с велосипеди, но с мотора ми е значително по-трудно).

          Очаквам скоро снимки от тези места и с траялката.Особенно на "прагчето", пътечките с камъните и по скалите.
          Иван Маринов
          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
          ЕНДУРО ВАРНА

          Коментар


          • До: Харманли Екстрийм Ендуро

            ..тия дни беше малко студено..затова реших да поизкарам триалката че се движи поне по бавно..и да намеря някакви маршрути по като за нея
            ..до сега не я бях пробвал така из гората и на места дето не съм минавал с друг мотор..
            има едно маршрутче обаче ..дето от години си го заглеждам и си мечтая че ако взема триалка ще го пробвам.. но до сега с ендуро не го бях пробвал..щото..даже и с фантазия тип "ерзберг" ми изглеждаше прекалено кофти ..не че е опасно..ами много е стръмно ронливо и няма никакво място да се засилиш и има и много препятствия нагоре
            ..оня ден с триалката обаче..ха оттука ха отт там и стигнах до него....викам-чакай пък да видя кво ще стане
            ..и..кво да ви кажа-тва триалките били..е гати кефа
            ..качих се догоре..макар че..накрая на маршрута бях чисто чисто мокър от пот то тия пушини триалките няма и как да ги буташ..те са толкова леки че слезеш ли от тях и само буксуват..
            голям зор бе но..излезнах



            ..това всъщтност е снимка от първата една трета от маршрута около 100тина метра над реката.. по нагоре вече става и опасничко и се изморих и хич не ми бе до снимки от снимката надолу не знам дали личи нещо че е с вга камера..но там където е стрелкичката това е река и от там нагоре се тръгва..ако някой успее сам без чужда помощ да стигне до горе с ендуро мотор ..а не с триалка..ще го призная просто за номбър уан ..направо е почти отвесно ронливо меко на места със шума и кал



            ..снимка горе на върха на склона..тука вече и обектива на камерата е бил изпотен и снимката е мъглива ..




            ..триалката обаче е свежа и ..все едно нищо не се е случило...макар че и на нея вентилатора и фуча през почти цялото време на качването





            ..ето от тук нагоре започва маршрута

            ...между другото..някой от софиянци ако въобще мисли да ни идва на гости-тази седмица е момента защото тук ще е топло и сняг вече почти няма дори и на трасето а по софийско ще е студено..докато другата седмица вече май на всякъде го дават топло
            Последно редактирано от mitkov; 06-03-09, 13:22.

            Коментар


            • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

              Четири, че и пет дни по празниците не спряхме да караме по различни места и в различни формации.




              В неделя решихме с Мартин да отидем на гости на митковците в Харманли. Ударихме окло 40 км по права линия през полето из кал, угари и кории. Всичко беше подгизнало от вода, а на места имаше още и сняг, но доста бързо стигнахме.


              Гледката наоколо беше предимно такава. В интерес на истината не регистрирахме нито едно падане, което беше направо очудващо !


              Нали съм романтична натура , чат-пат слизах да правя снимки на минзухари, а Марти покорно държеше и моят мотор, тъй като пачият крак потъваше в подгизналата земя.


              Оказа се, че при монтажа на предната гума, "специалистите" са забравили да завият всички болтове и едва не изгубихме по едно време цялото предно колело. Направихме се спешен ремонт с налични инструменти, тъй като се оказа отново, че не носим дори едни клещи с нас.


              Тук се наложи да импровизираме по изкъртен мост с големи дупки, ама Харманли беше пред нас и отцепихме по него.


              Ето ни вече на трасето и Марти обикаля по него, а през това време аз "изтичах" до града за още месо за барбекюто, защото все пак сме на гости на Митков и там всичко е разпределено както се следва: "На мен една пържола, на малкия друга (по-малка) и на щерката - половина."


              "Я да видя дали правилно съм ги сметнал ?!"





              Димитър през това време се скъса да пробва мотори. Оказа се, че най-много му хареса моят КТМ. Митков и той прави проби, но за него КТМ-ът на Марти се оказа по-удобен. Предпочитания разни.


              "Страхотна машина !" - изказа се Димитър ухилен след теста.


              Хапнахме ние по 253 гр. пържоли на човек и Митков ни заведе по неговите трасета в околията. Интересни места беше включил той в този ендуро тест ! Смея да твърдя, че половината експерти няма да могат да изкарат лесно това спънато и на места доста засукано трасе !


              Виждате на места колко е стръмно и на всичко отгоре се налага да преминаваш каменни прагове. Много ефектно измислено ! Браво на Митака ! На места БАЯ зор видяхме и ние, а няма време да си починеш изобщо.


              Марти се хили, но не му беше никак лесно !
              Искаме да благодарим на Митака за чудесната тренировка, която ни направи ! Наистина беше трудно, но пък се накефихме много !
              Последно редактирано от mitkov; 22-05-10, 14:21.
              Ендурото и сексът не са шега работа !
              -------------
              Животът се измерва с броят на издишванията !

              http://sixdayscrazyjob.com
              http://crazy-job.com

              Коментар


              • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро


                благодариме на Марти и Жоро за гостуването и хубавите думи..наистина добре покарахме..жалко че накрая нямахме време и не можахме да завършим маршрута ..Марти има голям прогрес и само липсата на достатъчно опит и може би малко ..експлозивният му стил го спъват от време на време..жалко за контузията му ..макар че с Жоро като си говорехме..и двамата бяхме на мнение ча е доста вероятно да се случи такова нещо..малкият просто се хвърля с главата напред и по най тежките терени..па каквото това
                Жоро пък направо ме изуми с упоритостта си и издръжливостта..наистина терена малко е като за триал мотоциклети а той бе с 450 и на няколко места не му достигаха по няколко сантиметря буквално за да излезе и се търкаляше надолу като 18 годишно момче..но нито за момент не се отказа ..по едно време се събраха на един от екстремите може би..50 сетина души преминаващи хора..като им казах на колко години е..направо им се скриха шайбите ..браво ..мотора му също се представи много добре..стандартно си е с вентилатори и никъде не можа да "изпуши" въпреки издевателствата..докато на марти въпреки че е само 250..но пък няма вентилатори и по едно време май позагря..но и той ме изненада приятно като го покарах..не предполагах че такъв по стар от първите ктм 250 4 такта ще върви толкова яко особенно от ниските и към средни може би дърпа дори повече и от новите модели
                Последно редактирано от mitkov; 13-03-09, 09:47.

                Коментар


                • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                  Жоро пък направо ме изуми с упоритостта си и издръжливостта..наистина терена малко е като за триал мотоциклети а той бе с 450 и на няколко места не му достигаха по няколко сантиметря буквално за да излезе и се търкаляше надолу като 18 годишно момче..но нито за момент не се отказа ..по едно време се събраха на един от екстремите може би..50 сетина души преминаващи хора..като им казах на колко години е..направо им се скриха шайбите ..браво
                  Митков, тази похвала не знам как да я разбирам, особено това, за годините ...
                  Последно редактирано от mitkov; 13-03-09, 09:53.
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                    Митков, тази похвала не знам как да я разбирам, особено това, за годините ...
                    .. верно бе сега като го прочетох..май пак не съм се изказал по най правилния начин.. объркал съм се пак нещо...без годините..другото е вярно
                    поздрави и бързо оздравяване на марти..а ти пак ела някой ден с някой от другите джуниари..ще ти приготвя другия път..вече чак даже и цяла пържола ... но и да имаме повече време да може повечко да обиколим..по нататък от местата където карахме вече става по приятно пак е засукано но не е чак толкова спънато като в началото и има местенца които са си вече ендуро и съм сигурен че ще ти харесат..на ръба да са трудни но се преодоляват лесно и е забавно..тези които минавахме сега бяха малко по мазохистични

                    .. между другото ..сега като похвали маршрута и още хора взеха да ми звънят да идвали да ги разходя по него.. ..ще ми изровите хубавите пътечки ....другия път направо ще засекретим карането

                    ПП. димитър също има интересни снимки че и видео от събирането с жоро и марти..да се надяваме и стискаме палци че до ..седмица две три ще се реши да ги пусне ...
                    Последно редактирано от mitkov; 13-03-09, 10:00.

                    Коментар


                    • До: Харманли Екстрийм Ендуро

                      ..намерих и аз няколко снимки от тези дни покрай Жоровото гостуване..


                      ..още от предишният ден взеха да се събират хора ..вече доста момчета тук се снабдиха с кросови мотоциклети ..чак не мога да повярвам и въпреки че съвсем отскоро карат..се стараят и тренират като им се отдаде възможност ..тук им разчертахме поредица от завои и въртят



                      когато е хубаво времето..наистина се събират много хора край трасето ..хмм..сега забелязах ..но я вижте какви интересни облаци са влязли в кадъра..



                      ..ние с малкия обикновенно закъсняваме..ама докъто да се натоварим..жоро между другото въобще не ни се бе обадил..тук тръгваме без изобщо да подозираме че вече е на трасето и ни чака..така че..пак много пържоли сме имали..щом и за тях хем непредвидени гости..и пак останаха

                      ...като отидохме горе те вече бяха там..покарахме малко трасето..а по едно време и малко шоу покрай един голям камък който марти реши да пробва да минава..въпреки че едната му страна..бе точно в едни гъсти гадни храсталаци ..димитър там направи интересно видео а и снимки

                      след това отпрашихме с марти и жоро по пътеките




                      пътя минава от тук нагоре нагоре /снимката тази и някои други съм използвал от предшни наши излизания ..защото не си носех фотото/









                      тази вече е актуална от жоровите..той носеше някаква..сапунерка
                      ..тук бе първият по сериозен тест..жоро ..като старо куче ..успя да премине..макар че изправи мотора на свещт накрая и се заклещи но вече чак на върха на ръба..и от там пална и майсторски си излезе ..което е отличен резултат защото до сега само 2 ма души са го качвали това ..аз и ММ след това се кефеше и снимаше опита на марти..марти ..за малко също щеше да премине но накрая го подхвърли един камък..на снимката не личи но горе към края изведнъж става отвесно има улей и къртещи се камъни ..затова горе обърна..и като го ..метна тоя мотор отгоре/снимката е от точно преди да го хвърли..всъщтност мотора приземи чак на скалата на метри по долу/... ..луда работа..е ама тооочното име за този клуб





                      ..после следваха ето този участък..и още няколко заигравки..

                      и стигнахме до тук







                      ..тука вече..стана шоу..марти взе реванш над жоро след един два опита успя да премине..Жоро ..за малко щеше да успее още от първият път ..но сбърка ..ядоса се и се започна едно търкаляне...
                      ..на няколко пъти достигаше на 10-20 сантиметра от ръба ..изправяше мотора на задна и..бек флип надолу забрави да ми даде апарата обаче..щяха да станат уникални кадри..марти също премина няколко пъти и накрая ..съвсем ми разораха баирчето..снимката е от преди няколко дни преди те да минат от там..сега и дъжда го е изровил и онзи ден като го пробвах едва успях да го кача..станал е съвсем различен


                      ..от там се прехвърлихме на този участък..този път пък ..Жоро взе реванш над марти и успя да се качи през тези завои ..марти малко след този завой сгреши ..хакна се в един рохкав склон и окопа ктм-а..так аче едва го извадихме от дупката

                      накрая стигнахме до тук..



                      ..където вече и Жоро направи тези снимки




                      тук вече малко починахме и имаше майтапи..Жоро направи няколко фри стайл падания..но рамена крака всичко си му беше здраво..накрая му измислих тактика за минаване през каменните прагове..викам му ..жоре..прицели се в храста зад камъка ..и си представи че там те чака скрита..памела андерсън..по мокра фанелка ..невероятно но факт..ПОДЕЙСТВА..Жоро изхвърча с мръсна газ през праговете без падане без дори и капка несигурност ..

                      ..за съжаление след това вече взе да става късно и изпратих набързо гостите че щяха да замръкнат чакаше ги дълъг път до ст загора..

                      ..не можахме да пробваме по натам тези елементи по маршрута..









                      ..но ..нищо ..другия път..оздравявайте бързо и пак да ни дойдете на гости
                      Последно редактирано от mitkov; 13-03-09, 23:15.

                      Коментар


                      • До: Харманли Екстрийм Ендуро

                        ..на следващият ден пък ни дойде гост от свиленград..
                        -рамбо от форума си е взел ктм 250 ехс ..също 2 тактов ..


                        ..за пръв път го кара по пътеки..но се хвърля смело



                        ..с тях ..минахме..от горе надолу през маршрута..бай димитър..оглежда ..праговете с..памела андерсън в храстите след тях



                        ..после поехме по нов маршрут..и попаднахме на една заигравчица.."елементарно" изказа се в първият момент бай димитър..и във вторият..вече..се търкулкаше в средата на "елементарното"



                        ..м дааа..с този храст..не се разбраха ..на няколко пъти..



                        ..и госта ни ..позалитна..но като за първи път се справи повече от отлично



                        ..по натам димитър ни изостави..но ние открихме едно интересно баирче..



                        ..ако се позасилиш..горе дори става скок на който можеш да си пробваш разни.."чупки"



                        ..става интересен скок и отгоре надолу..



                        ..а има и интересно качване малко по в страни ..с тръгване от място срещу баира ..няма място за засилване

                        ..от тук вече ..изпратих госта по едни черни пътища ..и тръгнах уж да се прибирам ..но намерих няколко ..много яки места..нямаше вече как да снимам..но ..който реши ..ще му ги покажа..повярвайте ..много са интересни

                        Коментар


                        • До: Харманли Екстрийм Ендуро

                          И ето и нашето каране в неделя
                          Прикачени файлове
                          [COLOR=Blue]Yamaha Yz250F [/COLOR]и [COLOR=Blue]Kawasaki KLX 400 [/COLOR]:shock:

                          Коментар


                          • До: Харманли Екстрийм Ендуро

                            Охо-о, виж ти къде бил ключът от палатката ! Нашият се засилвал два метра по-назад, а аз го правих от асфалта.
                            Утре идвам за реванш !

                            Ендурото и сексът не са шега работа !
                            -------------
                            Животът се измерва с броят на издишванията !

                            http://sixdayscrazyjob.com
                            http://crazy-job.com

                            Коментар


                            • До: Харманли Екстрийм Ендуро

                              Охо-о, виж ти къде бил ключът от палатката ! Нашият се засилвал два метра по-назад, а аз го правих от асфалта.
                              Утре идвам за реванш !
                              ..ам аз ви показах и се опитах да ви кажа ама вие така вдигнахте адреналина че не слушате и не виждате ..както сам ти често обичаш да казваш..то иска и мислене в ендурото

                              ..преди да идвате ..ако идвате ми се обадете ..защото вие се изпочупихте ..но аз пък хванах някакъв гаден грип и лежа вече няколко дни

                              Коментар


                              • До: Харманли Екстрийм Ендуро

                                ..тази седмица ..групата бе разделена както виждате

                                една част бяхме на трасето

                                димитър..пак пробваше мотори


                                по едно време се събраха много коли и народ..но като видяха че духа вятър и си тръгнаха..точно МАЛКО преди вятърът да спре след което вече времето бе чудесно


                                ..имаше пържоли предоволно..та дори и Жоро Хаджиев да бе дошъл
                                Последно редактирано от mitkov; 22-05-10, 14:26.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X