Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Харманли Екстрийм Ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Харманли Екстрийм Ендуро

    Митков грешка съм под 2000 година е ,2000 година е с обратна предница каквато имах аз
    Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
    0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

    Коментар


    • До: Харманли Екстрийм Ендуро

      Митков грешка съм под 2000 година е ,2000 година е с обратна предница каквато имах аз
      REV3 модела 2000 та година е с обратна предница
      а тази е TECHNO
      гледах ги по снимки от нета излиза че е 99 та година..но на нея пише че е "Дъг Лампкин -световен шампион юбилейна" има и автографа му..а той е станал световен шампион 99 та .. а че е шампион е станало ясно в края на годината предполагам ..и може би за следващата година са пусна ли -юбилейна техно дъг лампкин и новата рев 3 2000та ..но пък май и предишните години е ставал шампион..а бе както и да е като ги гледам общо взето от 98 ма 99 та и тази са едни и същи ..важното е че върви много добре..карал съм гас гас 2007 ма.почти нов..и честно казано тази май ми се струва по мощтна ..на 4 та тръгва от място на задна гума









      Ако искаш да спира добре отпред сложи накладки синтетични Галфер те са червени на цвят и спира много по добре може и да се разпробие диска на малки отвори но е много трудна операция заради самия матерял,много е
      ..накладки..направо вземи да ми купиш такива дето ми препоръчваш както и едни ръчки за съединителя и спирачката ..а може би и още някои дребни работи ..че нашия дилър на бета ..май май за триалки ..много много няма неща
      ..инак..и с тези накладки спира на предна и хваща ама..личи си че не е съвсем както трябва


      а стоенето на място..верно както е казал даниел е доста по лесно отколкото с по големите мотори..но и както е казал и пепи..не е и съвсем като да се качиш и хоп де... ..при всички положения обаче е супер забавно





      ..сори за качеството на снимките..ама беше голяма мъгла ..а и малкия се оказва..не е от най добрите фотографи

      ..инак с триалката постепенно започва да свиква да се оправя




      .. както и кака му ..макар че тя от миналата пролет не бе пипвала мотор

      Коментар


      • До: Харманли Екстрийм Ендуро

        В момента обмислям покупка на друга триалка,но за сега не казвам модела че и аз не знам точно кои ще бъде .Знам само че ще е ГасГас.Каквото ти трябва само ми кажи и на лято го имаш така поне транспортни разходи няма да имаш. Да ти кажа за Бетата почти нищо не променят дори до 2006 така че са много еднакви имаш и плюс за предницата защото не е обратна ,обратната е като за крос май повече от колкото за триал.Лятото ще докарам и аз триал така че ще можеш да сравниш между Бетата и една 280 или 300 про.А за предната спирачка усештането е като че ли е намазана със сапун не хапе както трябва ,този проблем го имаше и моя Гас Гас но с Галфера червените работата се променя много.За ориентир струват около 20 евро предните, има едни сини които са те са добри но само за отзад.За сега толкос и гледай да не ожулиш гарбъ с тая адна гума че аз един път гоних трияла от такива проби.
        Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
        0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

        Коментар


        • До: Харманли Екстрийм Ендуро

          Първоначално публикуван от pepimotos
          гледай да не ожулиш гарбъ с тая адна гума че аз един път гоних трияла от такива проби.
          Че за какво си го е взел, като не си прави тези номера с него.Аз бих си купил такова чудо, само за чалъмите с него!

          Коментар


          • До: Харманли Мотокрос Ендуро школа

            момчета ..времето при нас почти всеки ден е -ето такова

            ..така че тези които се готвеха да ни идват на гости ..хич да не се мотат /те си се знаят кои са/

            ..между другото радващо-клуба продължава да се увеличава..
            вече имаме още един..разбира се двутактов член


            ..жеко който е Харманлийски зет и доскоро караше АТВ сега е преминал на мотори..и..какво по добро и достъпно начало от 125 2 тактов ..па бил той и 95 та модел



            ..при всеки новопридобит мотор първото и много важно нещо е нагласянето и индивидуализирането на настройките на кормило ръчки и лостчета..така че това е и първата задача на жеко..малкият тия операции са му много интересни



            ..наскоро обаче получи ..добър безплатен урок за многото си говорене ..и вече се понаучи да си мълчи като не го питат




            ..заниманията ни напоследък започват да привличат все повече хора край трасето











            ..както виждате..харманлийци са сериозни хора..които гладни и жадни..за дълго не остават ..независимо от условията в които биват поставени



            ..все пак от време на време ..остава и по малко време и за каране на "тренировките" ..най вече на митков джуниър..който като тръгне да върти и..резервоара най често му идва малък ..преди време изгори 3 резервоара почти без да спре ..тук се кефи на един от малкото що годе сносни скокове в момента на трасето

            ..скока не е нещо особенно но има доста голяма засилка преди него


            която въпреки че е по нагорнище имате място да включите и до 5 та скорост и се получава що годе приятен скок











            инак..най забавната част при събиранията е възможността всеки да тества машината на другия и да добие впечатления и обменим опит
            ..за това и по големите клубове от нашият са толкова напред защото колкото повече хора -толкова повече добри идеи и варианти могат да се пробват и винаги един от друг можем да научим полезни неща


            ..тук решавам да си припомня..как се кара 125 крос



            .. моторът преди това е каран по леко и ..за няколко по агресивни обиколки на "газ" /какъвто си е нормалният стил за каране при тези мотори/маслото и мизериите в ауспуха буквално се ..подпалват та мотора дори и загасен пуши като за световно но пък "изчиства" и започва да работи много по добре



            ..след джуниара ..другият който доста е надобрял напоследък е старият ни приятел бай димитър който също редовно ходи и върти както ендуро така и по крос трасето..


            ..зап съжаление..едни лоши хора..само го "изкушават" и прекъсват инак упоритите му тренировки ..да -познахте-бидонът не е с бензин а..с ..една друга червена течност ..така че и ..тази тренировка привършва предсрочно за бай димитър



            ..малкият е ужасен ..и търси възможно най високото място наоколо за да избяга



            ..кака му постъпва най разумно ..и бърза да използва суматохата за да му грабне мотора и да оттренира елемента който съм и възложил



            ..да тръгва от място ..по нагорнища ..използвайки едни мои трикове с полусъединителя ..не че толкова ще и трябва..но все пак за да си спестя евентуална покупка на автоматични "реклузи" и пр съединители като порастне

            Коментар


            • До: Харманли Екстрийм Ендуро

              Еее карате си вие яко крос в Харманли и забравихте май за ендурото.Митков почваи да катериш дървета, камъни, къщи, Ерцберг те чака. Как е да се кара 125куб.см. крос?Аз за жалост не съм карал, но подозирам, че съм направил голяма грешка.Само дето нямаме подходяща мотокрос писта по-близко от Девненската, че за тази в Игнатиево се говори, че била трудна, а и наистина малко трудни ми идват някой скоци (почти всички, но аз и не съм тренирал качествено на нея).
              Голяма таифа се събирате и да карате и да ви гледат.Браво!
              Иван Маринов
              Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
              ЕНДУРО ВАРНА

              Коментар


              • До: Харманли Екстрийм Ендуро

                забравихте май за ендурото
                ..а бе ..не съвсем..онзи ден..даже за пръв път тази година успях да се отскубна без малкия да ме усети че излизам с мотора и покарах около час по ендуро пътеките..

                даже и снимка направих



                ..това е едно водопадче по пътечката

                но сега става въпрос за друго искам да представя един от почетните члено ве на клуба..
                а именно

                ..бат ЕМО ..който е ..стар моторджия и баш майстор
                ..общо взето от нищо нещо прави а от нещо ..дори старо и развалено ..направо чисто ново
                вече има доста проекти зад гърба си..например преди време бе "съживил" един клр600 който бяхме домъкнали от скрапа в австрия за около 100 тина евро с тотални повреди и го направи като току що излязъл от магазина ..в БУКВАЛНИЯ Смисъл и то толкова здрав че навъртя с него по хиляди километри смени няколко собственници и още го карат некви диванета .. не могат да го уморят..
                таа.. оня ден минавах покрай тях с триалката и..му споделих че не върти вентилатора.."яя да я погледна ми казва"



                ..докъто се усетя кво става и вентилатора бе изваден и разпарчатосан ..оказа се бе БАЙ хангличанин вместо да го смени се е мъчел да го ремонтира още в "хенгланд"-ското кралство..ама явно е бил доволно третиран с"шотладски елексири" и си е оставил ръцете


                ..може би са сменили четките но са ги сложили не както трябва..
                от там са станали и други бели -колекторите-прегоряли отлепени и жичките към намотките прекъснати..абе ..всичко вътре е станало ..маднджа и..то прегорена



                ..бат емо обаче..такива неща..не го трогват ..позамотах го малко ..но накрая всичко стана като ново..не и без помощтта на руски космически технологии ..и материали от военната индустрия
                ..в последствие се оказа че и ел. захранването към вентилатора е направено с некви фалшиви проводници и връзки та и него оправи..сега ..вентилатора на триалката ..върти като хеликоптер..
                и понеже бат ЕМО не е свикнал да няма някакъв проект в гаража..
                ето и последното му произведение


                ..не ..не е ухиления симпатяга..той е един друг още по стар проект.. ..
                ..конструира на сина си кросов мотоциклет с моношок и всички екстри ..като много от частите и детайлите са въстановени буквално от нищото или направени от самият него и само износени и невъстановяеми детайли са чисто нови тука снимката е малко преди да е завършен проекта..както виждате ..сина му който е голям фен на мотоспортовете вече е на "полусъединител" едва трае..да подкара машината

                след ремонта -идва ред на тунингите..
                та тия дни направих и първия тунинг на триалката..


                ..нещо което е от първите неща като взема мотор..почиствам и смазвам чистачите и семерингите на предницата и поставям от неопреновите предпазни чорапи
                ..в случая понеже е с малък ход окачването -отрязох на 2 един нормален чорап за ктм ендуро който ми се намираше в гаража и от него стигна и за двата кола на триалката

                ..инак тази седмица ..на трасето..съклубниците посрещаха трифонов ден..подобаващо
                бат емо разбира се също бе там с новия си мотор ..вижда се централно на снимката..зад приятно разсеяният бай димитър





                ..един от най върлите джипари и оффроудъри на клуба-Симеон ..който между другото държи Световния рекорд..по дълъг и същевременно ВИСОК овчарски скок с лек автомобил -мерцедес..както и абсолютният рекорд -за успешно приземяване със същия..на терасата на нищо неподозиращи невинни граждани ..тоест виждате и..в авиоофроуда имаме ..сериозни представители.. ..дори самия Травис Пастрана само може да завижда на такива самородни таланти и наскоро ми звъня ..с молба за автограф от Симеон..но това е една друга история

                ..имаше много народ събран..аз обаче отидох по късничко така че бай димитър има повече снимки от проявата
                Последно редактирано от mitkov; 03-02-09, 14:07.

                Коментар


                • До: Харманли Екстрийм Ендуро

                  Не направих кой знае колко снимки защото ръцете и устата ми бяха все заети
                  Школата в Харманли е предвидила за Учебен ето този мотоциклет вдясно за тренировка на по-напреднали мераклии



                  Мотора на A4KATA е бялата ямаха ДТ125. На отиване към трасето го оставих да кара пред мене и ми напълни очите с пръст.


                  Много приятно време като за началото на февруари


                  На заден план се вижда нашия джуниър Георги с хонда НМ


                  В Харманли не е забранено да се карат 4Т - бат Емо с 4 те то


                  пристига и митков с-2 те то


                  Даже при нас 2Т и 4Т са в много близки отношения




                  Уж щяхме да тренираме ядене и пиене, че другите клубове са много напреднали в тази дисциплина и пак се отплеснахме с тия мотори. СКОООК


                  "Добре де. Щом казваш тренировки ШТЕ тренирам"


                  Гошето не се спря и взе да скача все по-смело


                  Тук може да се видят някои тунинги - аспуха е увит с азбестово платно.




                  Гошето миряса по едно време та успях да го снимам , а Митков веднага се лепна до бъдещия шампион
                  Последно редактирано от mitkov; 04-02-09, 12:27.
                  2010 CRF 250 R

                  Коментар


                  • До: Харманли Екстрийм Ендуро

                    Хей Митков няма ли скоро да идвате пак към Зарата ?
                    [SIZE=1][B][SIZE=2][URL="http://sixdayscrazyjob.com/"][IMG]http://ftp.domainbg.com/JORO_HD/Six-days-logo.jpg[/IMG][/URL][/SIZE][/B]
                    [B][SIZE=1]КТМ 450EXC-R '09[/SIZE][/B]
                    [B][SIZE=1]-------------------------[/SIZE][/B]
                    [B][SIZE=1]Ендуро клуб "Луда работа" - Стара Загора[/SIZE][/B]
                    "Колкото по-трудно , толкова по-лесно"
                    [/SIZE]

                    Коментар


                    • До: Харманли Екстрийм Ендуро

                      Хей Митков няма ли скоро да идвате пак към Зарата ?
                      при първа възможност ще гледаме да дойдем ..
                      близо сте ни но все пак ..не много ..трябва да отделя -целият ден за да можем да дойдем..а толкова време скоро не се е отворило
                      ..за това напоследък само тук по за малко следобяд караме ако има време и това е то и на горски извор не сме ходели от месеци
                      ..иначе..честно казано много ми се идва и на няколко пъти се аха заканваме и нещо става...
                      ..просто наистина най удобно е във своя си град всеки да има условия за хобито си
                      дано станем и при нас повече хора и да се стегнем да си пооправим трасето ! ..поне
                      Последно редактирано от mitkov; 04-02-09, 12:09.

                      Коментар


                      • До: Харманли Екстрийм Ендуро

                        Сега в събота най-вероятно ще се събираме много хора. Ще идва и Жоро Пашов да ни тренира така , че идвайте!

                        Поздрави!
                        Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 05-02-09, 21:34.
                        [SIZE=1][B][SIZE=2][URL="http://sixdayscrazyjob.com/"][IMG]http://ftp.domainbg.com/JORO_HD/Six-days-logo.jpg[/IMG][/URL][/SIZE][/B]
                        [B][SIZE=1]КТМ 450EXC-R '09[/SIZE][/B]
                        [B][SIZE=1]-------------------------[/SIZE][/B]
                        [B][SIZE=1]Ендуро клуб "Луда работа" - Стара Загора[/SIZE][/B]
                        "Колкото по-трудно , толкова по-лесно"
                        [/SIZE]

                        Коментар


                        • До: Харманли Екстрийм Ендуро

                          ..четвъртък ..съм го определил..-технически ден..
                          миене стягане и ремонт на машините за уикенда



                          на това моторче до сега ..най вече поддръжката му се изразява че му сменяме ватата в заглушителя...през няколко седмици -за това полека лека обучавам малкия сам да си я сменя че на мен взе да ми дотяга





                          ..досега сме я докарали ..само до разглобяването ..но постепенно ще се научи



                          ...вече и при нас се чуват 4 тактови саунди по трасето ..жеко тъкмо го представихме с предишната ямаха и той взел друга..този път 4 тактова 250..страхотен мотор и много запазен....покарах го по едно време малко и аз..голям кеф състояние-наистина като нов ..голям късметлия тоз жеко



                          ..кефи се яко на новата придобивка..и още от петък следобяд пръв е на трасето



                          ..по някое време се исипваме и част от останалата банда




                          ..в събота -купона продължава..този път се присъединяват и краси к от форума с гас гас 300 ..и ива от крейзи джоб..с новата си придобивка-уз250ф



                          ..докато да се наканим обаче..вече трасето бе заето и наполовина изорано от един от старите ни кросисти който този ден бе набарал един ктм SX525 взет назаем от добри хора..и..ореше ли ореше



                          ..с краси покарахме сутринта ендуро из гората..и забелязах че мотора му е с не добре настроен карбуратор та не вървеше на 100% както е направен да върви ..за това по късно на трасето след справка и с мануала...сменихме жигльорите.. и мотора стана дзвер


                          ..междувременно..включихме и барбекюто да загрява


                          ..взе да се събира и все повече народ наоколо


                          ..имаше и импровизиран бар-шведска маса и разбира се -подходящо облечен барман


                          ..и на ямахата не и се размина..тунинга..веднага я дотунинговахме с едни чорапки на предницата..за да се запази дъъълго в перфектното си състояние ..

                          ..имаше и малко каране..тук там..но май бай димитър има повече снимки

                          -в неделя сутринта..всичко ни болеше и когато най после към обяд отидох да видя какво става



                          ..краси ива и димитър вече бяха издухали по един резервоар ..или ..може би 1 общо тримата



                          ..краси постепенно взе да влиза в час..а и след настройките моторът му вече си е истински -драгстер ..



                          ,,има триал..заложби наш краси гас гасов
                          не спря упорито да върти и двата дни




                          а ето я и ива..с новата синя придобивка която така му легна на димитър на сърцето


                          нея също ..в неделя я заварих упорито да върти..макар че май..с мъка си взимаше от димитър мотора..взет уж за..кръгче



                          ..по късно започнаха да прииждат и още поспаланковци.. ..но..мен съвсем ме удари мързела и ...визирах на към града
                          Последно редактирано от mitkov; 13-02-09, 10:36.

                          Коментар


                          • До: Харманли Екстрийм Ендуро


                            ..тази седмица..малкия -даде зор и карането започна още от петък
                            ..което бе добра идея защото днес /събота / май е бая по хладно
                            ето и пикчъра оф да дей ../както казва жоро/- за вчера





                            ..но ..да караме по ред
                            .четвъртък отново го писахме "технически" ..и добре че го направихме защото като притягах мотора на малкия..установих че всички болтове държащи диска на задната спирачка са..разхлабени
                            освен това най после се наканихме и смених на моторчето му предната гума..гоято още си бе оригиналната и бе яко изпокъсана и износена



                            ..освен външната му сложих и нова вътрешна -с по дебели усилени стени



                            ..не е никак скъпа а е 2 пъти по дебела и здрава от оригиналната ..сега вече и аз да правя стопита с моторчето..няма да се спука
                            ..да си определи човек такъв ден за притягане..май ще се окаже много добра идея ..като проверих болтовете и по моя мотор..се оказа че половината са..аха.. саморазвили се ..всъщтност за този технически ден..идеята не е моя..още навремето "осо" клубовете по мотокрос го практикуваха ..или поне този който аз посещавах

                            ..този път използвахме тех деня и за малко -арт..направихме с малкия рисунка за някакъв конкурс в училището му



                            инак..малкият много се накефи че има нова гума и нямаше търпение да я пробва..как ще държи и дали щял да даде с нея по бързо време



                            ..въртя въртя...по бързо време от рекорда си -не даде ..но пък почвата този път бе доста разкаляна и тракшъна бе зле.. а и ..все пак сменихме предна а не задна гума



                            ..накрая ..като видя че не е ден за рекорди..започна лиготиите..и да си прави експерименти на някои от скоците да върти мотора настрани..и..странно но от време на време ..успява ..за съжаление обаче ми е трудно да го хвана с гсм фотоапаратчето в точния момент

                            ..аз бях взел триалката да не ходя пеш да го наглеждам по завоите и..решихме да направим и с нея малко фотосесия



                            ..тия дни взех да пробвам -това стоене на място ..без подпиране и ..май взех да му хващам челъма



                            ..взех да я задържам бая пъти по..няколко минути
                            ..струва ми се че ..номерът всъщтност е не само балансът с тялото ..но и "играта" със съединителя и двете спирачки и разтоварване и товарене на осите..трябва -тежестта ти и точките на контакт на предната и задната гума ..да направят нещо като триъгълник ..и тогава да се заиграеш със съединителя и спирачката..и става лесно.. може да си стоиш и цял ден

                            ..номера на равно взе да става скучен ..за това експериментирах и с подпряна на препятствие предна гума


                            ..така е..БАЯ по трудно..и принципа май е малко по различен
                            .."хасъл" триал майсторите-е при това положение гасят и пак ритат и палят мотора без да стъпнат



                            ..от там ..ми дойде кураж и ..реших да пробвам и завои през предната гума ..цял..още не съм направил..ама ..МАЙ взех да се досещам как ще стане номера



                            ..от там..решихме да видим..абе стават ли за скоци тва триалките



                            ..така се стигна и до..пикчърс оф да дей..смятам малкия доказва..че .. кросаците..са си ..по като за тая работа


                            още баланси там..



                            ..от там..преминахме към нещо по тревиално..задните гуми



                            ..и..проби да се премине от тях..в завой тип-Блазусиак



                            ..макар че..и по права линия не е толкова лесно с триалката..доста по различно е от с ендуро мотор ..като спре да се върти предната гума..започва много да се накланя настрани и става много трудно ..жан пиер гой ..като поставяше световен рекорд за каране на задна с триалка..го бях видял че с едни ремъци бе направил да се върти и предната гума..което тогава ми се стори абсолютно безсмислено защото -тя му стоеше само във въздуха..но..явно е имало защо-жироскопичният ефект който създава явно много влияе на устойчивостта на тази толкова лека конструкция


                            ..още ..завои тип-Блазусиак ..
                            ..между другото и той го прави балансирайки или подпирайки чат пат с левия крак ..


                            ..пак опити за завой през предната.. ..засега най много до 45-рядко70 градуса ..но пак помага някъде на тясно ако искаш да завиеш


                            ..преминаване на задна през прагчета..едно по практично ползване на номера



                            ..странно но и триалките бая уморяват... за нула време ставате целия пот

                            ..накрая щях да се пребия на най лесното "препятствие"..да кача мотора в буса

                            Последно редактирано от mitkov; 14-02-09, 09:48.

                            Коментар


                            • До: Харманли Екстрийм Ендуро

                              Браво колега тренираш за Erzberg .Успех!
                              [SIGPIC][/SIGPIC]

                              Коментар


                              • До: Харманли Екстрийм Ендуро

                                Абе митко,на сина ти,темата да не е била еврейска маса ,че виждам свещите...И дано да е било пилешко . .

                                П.С : Хубаво си се накарал отвяскъде,ПОвсякъде

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X