Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2 STROKE ENDURO ADVENTURE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: 2 STROKE ENDURO ADVENTURE

    Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
    За 125 моторите има много повече от КТМ стига само за тези КТМ че вече става малоко банално ,това че хората ги карат не означава че са наи добрите.Има и не че имам ГАС ГАС но тя е една от марките които прави сериозна конкуренция на КТМ ами Хускварна ,ами ТМ ами Японците.Разликата е в това че в БГ като сте лапнали КТМ та КТМ пробваите и други нещта не само това .А за 525 тов аса мотори за много ама много големи хора които имат страшна физическа подготовка.Не стават да си висок 1,60 да тежиш 60 кг и да искаш да имаш 525.Мое лично мнение че един ден когато вече ни задължат да караме 4т идеала ше бъде 250 ито с червени крила.Колкото и да се чупят ще се научим да си ги правим и това е.Карал съм и наи новия КТМ 250 4т двигатела е много добре ,но другото е гола вода.
    Браво браво те това требваше да го каже някой
    Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
    Gas Gas EC 200

    Коментар


    • #92
      До: 2 STROKE ENDURO ADVENTURE

      Пепи разбирам гнева ти ама в БГ това е положението, КТМ си е лидер и така ще е докато не се появи друг сериозен вносител и то с цени които отговарят на стандарта ни. Вносителя има много части на склад и цените наистина са ниски, много по ниски от европейските, даже някой неща е безсмислено да ги поръчваш от щатите защото тук излизат на същата цена но ти идват за няколко дена.

      По отношение на марките това ли е до лична преценка и характер.
      Едни харесват рязък други плавен, едни с меко други с твърдо окачване и т.н.
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #93
        До: 2 STROKE ENDURO ADVENTURE

        Краси така е но ме дразни това че хората повтарят едно исъщо постоянно.Логично е да се кра това което има склад и резервни части ,но всичко е компенсирано .Ефтиното винаги излиза скъпо а и лошото е че КТМ са като монополи в БГ има много ефтини части и за това .Но да ви кажа честно като гледам състезанията новите КТМ не са чак толкова много това ще рече че които го има е доста стар и е купен изгодно , ане че е чак толкова на върха.Даже мога да ви кажа че има хора от форума които имат нови КТМ и в лични съобщения ми споделят че са доста разочаровани.Човек трябва да има и малко смелост да признае и добрите и лошите качества на един мотор.ГАС ГАС например са малко странни на външен вид но пък имат доста добри характеристики като ендуро.Ако можете погледнете и темата която беше пуснал Гоблин за ТМ там вече е класика мога да кажа че са като едни сини диаманти но ценататам е цялата вина .Не се сърдете ако съм казал нешто за определен кръг от хора ,но нали за това е форума да се дават мнения и да има диалог.Хайде поздрави на всички от мен
        Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
        0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

        Коментар


        • #94
          До: 2 STROKE ENDURO ADVENTURE

          пепи..специално аз никак не съм разочарован от ктм аси ..знам че гас гас са готини и бих си взел такова нещо..но те дори нямат и представителство у нас ..
          ТМ вече имат представителство но тепърва тръгват у нас
          ктм България едно че имат представителство друго че вече имат и доста части на склад и трето че имат ДИРЕКТНА връзка със завода а не са поддилър на дилър ако ти трябва някоя част спешно може да дойде и за около 3 дни а ако не е толкова спешна идва до 1 седмица ..като добавим към това и наличието на афтер маркети и части и в щатите за ктм ..колкото щеш../което е много важно за нашия пазар/ ..и сам виждаш ..че и ти ако живееше тука щеше да караш ктм

          Коментар


          • #95
            До: 2 STROKE ENDURO ADVENTURE

            Аз също съм доволен от КТМ-а, а и идеалния мотор е сбор от всички марки така че всеки си има и + и -

            С удоволствие бих карал ТМ (що ли са му махнали първото К и е останал само ТМ ) ама за момента немога да си го позволя а и никога несъм карал такъв за да кажа дали ще ми допадне или не.
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • #96
              До: 2 STROKE ENDURO ADVENTURE

              Напълно сте прави човек се съобразява с условията които съществуват за дадена област.Можеби и аз щях да имам КТМ а може би и не не се знае,тогава времето беше друго и не можех да си позволя ништо.Имал съм ЧЖ 516 и 514 направете сами сравнение КТМ спрямо тях е като звуков самолет но имах възможност да пробвам и други марки и за това.Да ви кажа че в краина сметка това са само наши прищевки и нищо повече.Предпочитам да ми е лош мотора ,но да го карам всеки ден отколкото да е много хубъв и да седи затворен в гаража.Прекалено добри са всичките мотори във форума, на мен ми харесват дори и наи старите .А като заключение КТМ са добри машини ,а на Митков и Краси наи хубъвите .За хубъви хора хубъви мотори.
              Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
              0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

              Коментар


              • #97
                До: 2 STROKE ENDURO ADVENTURE

                Пепи много си прав за това че по добре кофти мотор ама да го караш всеки ден и то с кеф и компания, отколкото супер мотор ама да ти стои в гаража и да си викаш еййй няма с кого да покарам сега

                Всички мотори са курници ако питаш мен, 100 кила желязо. Важното е да сме живи и здрави пък другото както дойде!
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • #98
                  До: 2 STROKE ENDURO ADVENTURE

                  Предпочитам да ми е лош мотора ,но да го карам всеки ден отколкото да е много хубъв и да седи затворен в гаража.Прекалено добри са всичките мотори във форума, на мен ми харесват дори и наи старите
                  100 кила желязо. Важното е да сме живи и здрави пък другото както дойде!
                  __________________

                  баш тъй си е
                  ..а най добре да имаш хубав мотор и време да си го караш редовно..ама то тва май на практика...на времето като имахме време и като ни се караше ..нямаше мотори..сега мотори има ..време няма..и мерака вече не е същия..а и то и най хубавия мотор..като го караш всеки ден..скоро вече няма да е толкова хубав....тъй че.....
                  Последно редактирано от mitkov; 18-04-08, 11:26.

                  Коментар


                  • #99
                    До: 2 STROKE ENDURO ADVENTURE

                    Да видим дали ще мога да кача снимките както казахте.
                    Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                    0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                    Коментар


                    • До: 2 STROKE ENDURO ADVENTURE

                      Понеже не можах да ги пусна в голям размер снимките етоги в по малкия.Ставаше въпрос за една поръчка която направих в Италия от магазин специализиран за 2т разработки.От там си купих два предпазитела фланец за увеличаване на изпускателната клапа и един ускорител за охлаждане които се монтира на единият от мъркучите преди радиатора.За въпростния увеличител се монтира между цилиндъра и капака на самата валвула на ауспуха,така се печели много в ниски и средни обороти.Пробвах го и мога да ви кажа че аз самият не вярвах че може толкова голяма промяна да има в режима на работа.
                      Прикачени файлове
                      Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                      0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                      Коментар


                      • До: 2 STROKE ENDURO ADVENTURE

                        Това с радиатора май от мен са го видяли в тоя магазинПодобен радиатор на същото място имам от поне две години.Оттам минава най топлата вода и скоро сложих терморегулатор да ми пуска вентилатора.


                        Само не разбрах този фланец как ще подобри работата на клапите

                        Коментар


                        • До: 2 STROKE ENDURO ADVENTURE

                          Само не разбрах този фланец как ще подобри работата на клапите
                          -този фланец отдалечава капака на резонаторната кутия за ниски обороти и увеличава обема и -от там и явно се получава подобрението
                          по принцип тази кутия се прави на ниски обороти да пускат част от газовете клапата от там -и удължавайки им пътя прави резонаторните вълни в ауспуха да работят по добре за ниските обороти на двигателя..а знаем колко е важно това за 2 тактов двигател -тази кутия все едно променя дължината на ауспуха -на ниски обороти да е по дълъг а на високи да е по къс -това е стара хитрост ..мисля че първо е приложена от хонда ..прави се на двигатели които имат широк диапазон на работа и обороти..каквито са ендуро мотоциклетите ..особенно 250 то както знаем всички се ползва много и от по ниски и на високи обороти..има го всъщтност и на някои по стари шосейни 125 кубикови хонди
                          -подобни кутии имат и кдх кавазакитата както и по старите модели ямахи 250 крос и ендуро ктм 250 също отпред раздутата част пред главата май изпълнява тази функция ..бяха споменавали някъде при промените за новия модел че увеличили обема на тази кухина и това подобрило работата на ниски..сега като си мисля и по старите ср250 хонди имаха отпред такава кухина около клапите ..само че пак не бе обособена така отстрани като капак..но ролята явно и е била същата.. ..както и да е де че се увлякох
                          Последно редактирано от iva_kx; 23-04-08, 14:19.

                          Коментар


                          • До: 2 STROKE ENDURO ADVENTURE

                            То и аз на Ямахата имам такъв капак, ам не съм го отварял още да видя какво има вътре
                            Може да направя и аз някои подобрения

                            Обаче сега нямам подходящи снимки да покажа, защото капака се пада зад аспуха и не се вижда
                            Димитър Тенев

                            Коментар


                            • До: 2 STROKE ENDURO ADVENTURE

                              Както вече знаете гн, Митков е от хората които те кефят само като ги слушате как компетентно обясняват техническата част на този спорт.Напълно прав е във всичко което казва ,аз се радвам за товаче обясни много добре цялата тази история с увеличаването на клапата.Фирмата която се занимава с това се казва www.2T racing.IT там можете да видите с какво се занимават и как го правят.Те пък от своя страна работят с ЛТР които са американци и както казва Митков откриват разширяването на клапата преди много много години .
                              Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                              0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                              Коментар


                              • До: 2 STROKE ENDURO ADVENTURE

                                значи страницата е LTR Performans parts в моя случаи ГАС ГАС
                                Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                                0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X