Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екстрийм Ендуро Петрич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Екстрийм Ендуро Петрич

    Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
    Не е добре ризата някъде е задрал няма как да се изкриви от компресия.
    Пачароз , няма надрано по цилиндър, гледах го 1000 пъти , това са някакви като петна , гледах , пипах , мерих , няма надрано по цилиндъра. И аз си мислих,че ризата е фалит , но не е ... ?!?! Много чудно...
    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

    Коментар


    • От: Екстрийм Ендуро Петрич

      Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
      От снимките се вижда, че цилиндъра е надран. Разработка не прави ли? Викаш, че си раздавал гас,а мотора е на 50 километра
      Хайде сега, разбирачо , ела до Петрич , да ти покажа цилиндъра ,а ти да ми покажеш къде е надран , ок ?!??!

      П.п Колега ,четеш , ама явно не четеш достатъчно или просто четеш по начин , който на теб ти е угоден... Написъл съм го в скоби ,че мотора е с НОВА СВЕЩ , на няма и 50 км.. Самия мотор съм го разработил както си му е реда !
      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

      Коментар


      • От: Екстрийм Ендуро Петрич

        Първоначално публикуван от skreeper Преглед на мнение
        Като гледам ризата как са и направени отворите на каналите залагам, че просто някъде е закачил за някой канал сегмента... По принцип точно там където са пъпките на буталото не трябва да съвпада с никой от прозорците по цилиндъра. Провери дали при теб не се е получило така.
        Да каналите по принцип не са добре направени ... и моето съмнение е ,че сегмента е тупнал някъде в някой отвор. Знам го това за пъпките , уж го гледах и не съвпадаше , но пак ще проверя... Просто каналите, а и самата риза като цяло , не е най-добрата изработка на света хахах

        П.п А може би след като разработих мотора , е трябвало да сменя сегментите , поради причината ,че старите са извършили ''улягането'' и сега трябва да ги сменя с нови, поне нещо такова ми се върти в главата ,че съм чел за ризите ,буталата и сегментите ?!?
        Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 30-03-14, 09:02.
        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

        Коментар


        • От: Екстрийм Ендуро Петрич

          Първоначално публикуван от Helik Преглед на мнение
          Абе аз на пустия му "жокер", все едно му викам 4Т та 4Т, ама той не слуша Вече не зная, още какво трябва да преживееш, че да смениш тези 2Т прахосмукачки Уж искаш мотора да караш, а повечето време си губиш в гаража
          Хахха айде сега , пак ме почна , Миро.... Знаех си аз , че след пускането на снимките , ще ме почнеш хахах

          П.п Не знам човек , нещо не ми върви в последно време с мотори , ще взема да сваля стария мотор от продажба и ще взема да си го карам , той поне е '' сърча '' ,бутнеш бутона и си с газ хаха
          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

          Коментар


          • От: Екстрийм Ендуро Петрич

            Извинявай не съм те разбрал. Следващия път си дай цилиндъра някъде където наистина разбират и ще ти я направят. Ако няма надрано поне един хонинг според мен все ще е по-добре. Това е лесно, но според мен пак ще стане същата, че и по-лошо. Дали не може тази риза по някакъв начин да се даде на някой, който разбира и да я "пооправи" малко? Щом сега е станало ще стане пак няма смисъл да си хвърляш парите на вятъра. Поне аз така мисля вече ти си решавай

            Коментар


            • От: Екстрийм Ендуро Петрич

              Ако не е с негово бутало има разминаване между прозорците и пъпките.
              МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

              Коментар


              • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                Жорка , тя твоята тема е станала техническа , ама като те набарат търговци и "майстори" е така. Моето предложение е ,да си намериш истински цилиндър докато все още са здрави останалите части по двигателя. Проблемите ти идват основно от острите ръбове на отворите , ако сегментите можеха да говорят , щеше да разбереш какво им се случва. Отворите не трябва да имат остри ръбове по края , при преминаването сегментите отчупват малки парчета от ризата , въпрос на време е да се отчупи по-голямо парче или сегмент. Сега е трудно , но се опитай да запилиш малко ръбовете.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                  Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                  Ако не е с негово бутало има разминаване между прозорците и пъпките.
                  Не е с буталото дето е от ТМ-а, така е , буталото е от Хонда ЦР 250 , но е 1 към 1 с това , което беше на мотора. Сега наложих буталото и проследих пъпките. Пъпките се падата точно от двете страни на един от прозорците , НЕ минават през прозорец.. интересна работа..
                  П.п Може сегментите да са калпави, марка RIK са , а не ги знам като качество какво са. Буталото е Prox ...
                  Много странна работа...

                  Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                  Жорка , тя твоята тема е станала техническа , ама като те набарат търговци и "майстори" е така. Моето предложение е ,да си намериш истински цилиндър докато все още са здрави останалите части по двигателя. Проблемите ти идват основно от острите ръбове на отворите , ако сегментите можеха да говорят , щеше да разбереш какво им се случва. Отворите не трябва да имат остри ръбове по края , при преминаването сегментите отчупват малки парчета от ризата , въпрос на време е да се отчупи по-голямо парче или сегмент. Сега е трудно , но се опитай да запилиш малко ръбовете.
                  Е стана малко.... ма така или иначе случката е част от ''разходка'' , нямаше как да не се ''похваля'' хаха ... Ам то цялата риза е едно голямо недоразумение според мен, ама.....
                  НикоМотор да си сменя ''майстора'' или къвто е там тоя дет прави тея ''ризи'' ,че ще му избяга кленталата .....
                  П.п няма как да ги дооформя тея ръбове, нямам машинката , а на ръка е абсурд да стане... Иначе преди да събера мотора , пробвах как вървят сегментите и нямаше уж проблем...
                  Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                  Коментар


                  • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                    Освен да дадеп цилиндъра до оформи отворите

                    Коментар


                    • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                      Първоначално публикуван от Георги Гущеров - / HannibaL / Преглед на мнение
                      Не е с буталото дето е от ТМ-а, така е , буталото е от Хонда ЦР 250 , но е 1 към 1 с това , което беше на мотора. Сега наложих буталото и проследих пъпките. Пъпките се падата точно от двете страни на един от прозорците , НЕ минават през прозорец.. интересна работа..
                      Така си и знаех. Вземи старото бутало и виж пъпките дали са точно на мястото на другото ако ли не трябва да се преместят.

                      Разминават се и края на сегмента ляга на някой прозорец от там идва всичко.
                      МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                      Коментар


                      • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                        Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
                        Освен да дадеп цилиндъра до оформи отворите
                        Не бъркай човека прозорците са добре май не си виждал много цилиндри.
                        МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                        Коментар


                        • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                          Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                          Така си и знаех. Вземи старото бутало и виж пъпките дали са точно на мястото на другото ако ли не трябва да се преместят.

                          Разминават се и края на сегмента ляга на някой прозорец от там идва всичко.
                          След малко отивам да го проверя Благодаря ! Ще драсна резултата...

                          П.п Само един въпрос , как се преместват тея пъпки ? Кой може да го направи и как /ако евентуално се наложи да се праави/ ?
                          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                          Коментар


                          • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                            Ако не стане този цилиндър има морги и от там може да намериш нещо, но ако цилиндъра е добре и пачароз е прав за пъпките ще си късметлия до някъде

                            Коментар


                            • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                              Първоначално публикуван от Георги Гущеров - / HannibaL / Преглед на мнение
                              След малко отивам да го проверя Благодаря ! Ще драсна резултата...

                              П.п Само един въпрос , как се преместват тея пъпки ? Кой може да го направи и как /ако евентуално се наложи да се праави/ ?
                              Козата си иска пръч. Най добре майстор. Слагането на нови не е трудно трудно е да се изчистят сторите на струг . На мен ми взимат 30лв.за тази робота.
                              МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                              Коментар


                              • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                                Ако пъпките се падат от двете страни на задният отвор , всичко е наред. А за вадене се вадят като се нагрее буталото около пъпките.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X