Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екстрийм Ендуро Петрич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оффроуд около Петрич

    Хайде да ви пусна малко снимки с развитие по-мотора

    Понеже предницата беше много навирена и не можеше да се катери така, след много четене из форума и къде ли не, и след обсъждане с borkatasx , за което му благодаря, стигнах до извода , че ще се правят повдигачи за кормилото за да може да падне малко предницата .

    И така рано сътрин станах, разглобих за пореден път мотора и тръгнах към стругаря.

    След около час вече разполагах с повдигачи 42мм. Ето ги и тях.



    Те са като с втулка за голяма здравина . Тук съм ги сложил на тройника да се види за какво идва реч





    После боядисах гардовете за кормилото червени . Стана много добре (лично на мен ми харесва) . Имах проблем със контра шайбата, която се слага за фиксиране на тройника. Обърнах целия град и никъде не намерих, а без нея от вибрациите гайките , който държат тройника се развъртат и се получава луфт !! След много лутане се върнах при стругаря и направихме нова шайба, с която нещата заспаха !!

    Тук мотора е вече готов и събран ! Като цяло предницата падна с 6.5 см , като сега вече нещата са коренно различни от преди. Тест правих само из махалата , но останах дволен. Повече ще има като се прибера петък-събота.











    Остана да се опитам да натегна пружината на задния шок, но и това ще остане за като се прибера. Ето какво е положението с мен върху мотора ( задната ми гума е спаднала изцяло и не съм я напомпал).







    "Наех" баща ми да позира с мотора отново





    Еми това е за сега , по мотора. Остава да се намери задна капла и да напарвя стопери за кормилото, че при пълен (ляв или десен) удря в резервоара и така

    Така както е мотора в момента е много приятен за каране , и прав и седнал. Същинския тест ще е след като се прибера, тогава ще напиш повече за поведението на мотора. Предница лесно се разтоварва и което е по-важно стана значително по-маневрен . За сега това ще е по-мотора , като се прибера ще пробвам да натегна пружината на задния шок и така Поздрави на всички и до нови срещи
    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

    Коментар


    • От: Оффроуд около Петрич

      Добра работа, внимавай при тестването, че все пак промените не са малки.Аз като бивш тенекиджия си мисля, че боята която нанесе върху пластмасовите елементи, няма да издържи дълго, което изобщо не е от голямо значение. Ще чакаме отзиви, дано всичко е изпълнено добре и се окаже цялата работа полезна. Успехи и пълен напред, тоест нагоре.
      Beta 450 RR-Factory
      0039 3206052599

      Коментар


      • От: Оффроуд около Петрич

        Първоначално публикуван от izoidesi Преглед на мнение
        Добра работа, внимавай при тестването, че все пак промените не са малки.Аз като бивш тенекиджия си мисля, че боята която нанесе върху пластмасовите елементи, няма да издържи дълго, което изобщо не е от голямо значение. Ще чакаме отзиви, дано всичко е изпълнено добре и се окаже цялата работа полезна. Успехи и пълен напред, тоест нагоре.
        Благодаря колега . Ще внимавам , ще мина по леки трасета , че все пак и аз не съм свикнал на новата предница и ми е малко по - трудничко , но пък и бързо се уча .

        За пластмасите си напълно прав. За да държи хубаво боята си е много играчка и не ми е оправдано за в гората . Така боядисани при по-сериозно падане например, боята пада и се показва оригиналната такава. Затова пък в гаража си имам спрейче и като направя поразия забърсвам , пръскам 3-4 ръчички със спрея и продължавам така до нови поражения хахахаха.

        Отзивите още петък или събота като се прибера от Благоевград. Тест драйв-а ще е първото нещо, което ще направя. И аз се надявам всичко да е ок, ако ли не здраве да е , ще си сложа старата предница и всичко ще продължи по старо му. Дано не се стига до там де

        Поздрави
        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

        Коментар


        • От: Оффроуд около Петрич

          Какво да ти кажа, освен едно Браво!
          Супер тунинг, продължавай в същия дух!
          Yamaha WR 200

          Коментар


          • От: Оффроуд около Петрич

            Много добре са станали повдигачитеДано да си намериш и задна капла да си наравиш настройката на мотора както трябва
            А за позирането колко вземаш

            Коментар


            • От: Оффроуд около Петрич

              Първоначално публикуван от speedrifter Преглед на мнение
              Какво да ти кажа, освен едно Браво!
              Супер тунинг, продължавай в същия дух!
              Благодаря колега !!! Така е наща, от нищо се мъчим да правим нещо , ма почна да добива вид

              Първоначално публикуван от borkatasx Преглед на мнение
              Много добре са станали повдигачитеДано да си намериш и задна капла да си наравиш настройката на мотора както трябва
              А за позирането колко вземаш
              И аз много им се кефя на тея повдигачи, по мой дизайн са . Добре, че ми хрумна идеята да стане като втулка + повдигач 2в1 , че си мислех само да подложа !!!
              Малко са ''тежички'' понеже са от чиста стомана и са доста плъчни, ма предполагам , че ще са и здрави. След първото падане дето ще регистрирам ще споделя и това хахахахахахахахахахах хахах хахах
              Колко взимам ли ? Ми ,че то зависи за кой става въпрос . Желание да имаш ще измислим нещо
              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

              Коментар


              • От: Оффроуд около Петрич

                И така , днес се прибрах от Благоевград и първото нещо , което направих е да ида в гаража и да видя мотора - съответно да направя едно малко тест драйвче по няколкото пътеки , около махалата.

                Всичко бе с цел да видя как се държи машината и дали ще се получи пак оня луфт в кормилото.

                Качих се аз на мотора и потеглих. По асфалта първите 1-2 км нямаше проблем (по-скоро не го чувах) , но като стъпих на черно започнах да усещам някакво тропване в предницата. Това тропване се появяваше при преминаване през неравности и при изправяне на мотора на задна гума - съответно при приземяването и. Това тропване ме навя на мисълта , че има луфт в кормилото !!!!
                В следствие на тоя луфт , предницата при по-висока скорост и неравен път е доста нестабилна.

                Ядосах се аз и се прибрах , веднага разкостих мотора за пореден път (контра гайките не бяха мръднали).

                Цяла седмица докато бях в Благоевград , нещо ме подтикваше, че тоя проблем , не може да е от контра гайката. Нещо ме подтикваше към горния лагер на кормилната система.

                Почнах аз да ровя из кашоните да намеря стария лагер (поне това, което бе останало от него). Няма да ви казвам колко се ядосах , първо на себе си, и второ на продавача в магазина, който ми продаде лагера !!!!

                Какво се оказва всъщност: оригиналния лагер е от 3 части : 1- долен ринг (който се набива), 2- самия ринг със сачмите и 3 горен ринг (не знам как се казват точно ринговете, избяга ми думата от устата, но вие се сещате).

                Таа бъркам аз и целия лагер (3те части) си излизат свободно . Взимам аз стария лагер (ринговете) и се оказва , че вътрешния диаметър е същия , но ВЪНШНИЯ диаметър на ринга на новия лагер е с малко по-малък от оригиналния !!!

                Само ще ви кажа , че на оригиналния лагер , долния ринг се НАБИВА за да няма луфтове !!!

                Направо съм бесен , утре ще ходя да търся нов горен лагер и ще споделя веднага какво е положението...
                Лошото е , че продавача ''уж'' мери , струва и ми заявява , че е същия !!! Е същия е , ама дръжки.....

                Направо съм бесееееен !!! Това е за сега...
                П.п С изключение на луфта и проблемите произтичащи от него , мотора се държи много добре , и нямам проблем с катеренето , нито с маневрирането !!!

                Поздрави на всички
                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                Коментар


                • От: Оффроуд около Петрич

                  Хайде да си честитя Рожденния Ден , като си пожелавам и на мен и на вас разбира се , да сме живи и здрави и много да кръстосваме горите с моторите

                  Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                  Коментар


                  • От: Оффроуд около Петрич

                    П.П днес правих тест на мотора , но ще пусна репортажа по-късно или утре , пожене ми се налага да изляза...

                    Лошото е, че ми тъпата камера ми изтри един клип от улея ,който се бях мъчил да изкача, но..... за това по-късно

                    Поздрави на всички и наздраве
                    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                    Коментар


                    • От: Оффроуд около Петрич

                      Честит Рожден Ден, колега! Желая ти всичко добро, много здраве и пълен джоб с пари!
                      Yamaha WR 200

                      Коментар


                      • От: Оффроуд около Петрич

                        Честит Рожден Ден Жорка,да си жив и здрав повече безаварийни преходи и един нов мотор в гаража(^)

                        Коментар


                        • От: Оффроуд около Петрич

                          Първоначално публикуван от speedrifter Преглед на мнение
                          Честит Рожден Ден, колега! Желая ти всичко добро, много здраве и пълен джоб с пари!
                          Първоначално публикуван от borkatasx Преглед на мнение
                          Честит Рожден Ден Жорка,да си жив и здрав повече безаварийни преходи и един нов мотор в гаража(^)
                          Благодаря Ви колеги!!! Искренно да ви се връщат пожеланията

                          П.п Боре , това с мотора го чакам от много дълго време , дано дочакам
                          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                          Коментар


                          • От: Оффроуд около Петрич

                            И така , отвори ми се малко време и мисля да ви направя съпричастни на поредната разходка-тест от сагата Оффроуд около Петрич.

                            И така днес 28.04.2012 година освен всичко друго, беше ден да тествам новата предница на мотора. При слагането на лагерите и сглобяването нямаше никакъв луфт, затова бях обнабежден, че теста ще е успешен.

                            Станах още в 08-30 , отидох да заредя бензин, облякох се (правих и бойното кръщение на наколенките) и 09-00 вече бях потеглил на път.

                            Потеглих от нас, през екстрема, който е над нас (има клипове от него в предишните репортажи) , затова и не съм снимал там. Екстрема го преодолях без проблем.

                            После продължих за нашата хижа Беласица. По пътя реших да мина по пътеките , който знам, от предните репортажи са пътеките, с цел да пробвам поведението , маневреността и катеренето на мотора (понеже смених предния зъбак с 1 зъб по-малко).

                            В началото нямах проблем с пътеките , но още и не бях свикнал с по-леката и висока предница....

                            И така стигаме до ето това место от предните репортажи....... местото с корените (снимката е от последното ми минаване от там със старата предница).



                            Та тук , понеже не бях свикнал с предницата и бях седнал по-назад на мотора, се случи интересна ситуация, предполагам вече се досещате . Мотора се изправи на задна гума , едва го удържах да не се обърне по кормило хахахаха .
                            Както и да е , взех си бързо бележка от случилото се и продължих по пътеките нагоре.

                            Не след дълго стигнах и разклона между х. Беласица и х. Конгур. Веднага се засилих да пробвам екстрема с новата предница. Вече имах едно наум за тежеста върху предницата. Изнесох се по-напред , ''хакнах'' втора и газ нагоре - излязох без никакъв проблем.

                            От там продължих към х.Конгур. След кратко каране стигнах и до разклона за х. Конгур. Двата пътя водят до едно и също место , но единия е по-равен и обиколен от другия, а и по-късия има много повече пътеки.

                            Почивка за снимки..



                            За момента нямше и следа от проблем с предницата...



                            По пътя си нагоре минах през всички пътеки , които знам и нямаше проблем от страна на мотора , минах си като всеки път , даже на местата с повече камъни значително по-лесно заради по-голямата предна гума.

                            Малко преди х. Конгур видях този праг , от който се виждаше , че има пътека. Не бях минавал от там и реших , че е чудесна възможност да проверя дали мотора ще се обърне по ''гръб'' или не !!!



                            Първа , газззззззз и се изкачих горе без проблем. Прага е висок колкото мен и смешното беше , че пеша (след като слязох да снимам) , се качих по-трудно отколкото с мотора хахах





                            Последва почивка за снимки и оглед на ситуацията...







                            Напред имаше няколко паднали дръвчета , които преодолях без проблем

                            Тръгнах нагоре и стигнах до х. Конгур.









                            Ето ме и мене малко за фон хахахах







                            От там ми прещрака да се кача до вр.Конгур, но.........



                            До едно време се минаваше по-встрани, но след няколко завоя пътя стана само сняг , който е около 40-50 см все още !!!



                            По-нагоре се разреждаше снега, но този 200-300 метров участък не ми се преминаваше..







                            Ето ме и мен отново



                            Това беше пътя напред, и не ми се преминаваше...



                            Планина Огражден и село Първомай



                            И отново , но по- отблизо



                            На преден план тук, пък е Петрич , няколко села около Петрич, планина Огражден , Пирин и в далечината е Сандански



                            Върнах се назад и се заиграх на едно дере, което бях отразил също в предишния репортаж, но което не можех да изкача. Имах и клип, но тъпата камера при свързване с компютъра се бъгна и изтри всички файлове . Яд ме хвана , защото направих 4 опита , при 2 от тях се качих , а другите 2 - не !!

                            Дерето е много яко, много стръмно, пълно с листа и паднали клони и камъни. На едно место дори има едно дърво , което трябва да се прескочи в изкачване .

                            Това е снимка от най-горе..



                            Минава се вляво от падналото дърво..



                            Това пък е надолу. Не съм уцелил фокуса и съм фокусирал мотора, но се виждат и следите от мотора все пак..



                            Това е местото от където се излиза на пътя...



                            Ето от тук надоли и вляво се продължава. Преди завоя е и падналото дърво с многото скали, прилежно скрити в листата.



                            Тук съм пред падналото дърво (наклона не си личи естествено).



                            Падналото дръвче..



                            Първият участък от изкачването. В интерес на истината вземе ли се този първи участък нагоре е малко по-лесно



                            Ето ме и мене и пътя назад..



                            Вижда се и падналото дръвче



                            От там раздадох газ и се прибрах право удома , а това е снимката за финал




                            А сега е ред на изводите. Като цяло съм доволен от мотора. Не съм доволен от следните неща:

                            - Смених предния зъбак от 15 на 14 зъба и така стана 14-57 , резултата бе - на първа катери като луд , но за 2ра пак не стига мощност. Ако обаче не бях сменил зъбаците нямаше начин да изкача дерето , така че съм малко раздвоен тук.
                            - Докато се прибирах към нас няколко пъти проверявах предницата. Нямаше проблем, нямаше и луфтове. В началото на карането мотора бе с по-стегнато кормило, но с течение на карането се поотпусна малко. Проверявах пак за луфт и такъв нямаше.
                            Всичко точно , но като се прибрах удома опрях предната гума на мотора в тротоара , стиснах спирачката (предната ) и заклатих мотора - усетих лек луфт в кормилото. Не знам дали е нормално , но много се издразних. Когато съм седнал на мотора и натисна предната и задна спирачка и се опитам да проверя за луфт - няма такъв, всичко е бетон. Когато сляза от мотора и натисна предната спирачка се появява лек луфт !!!

                            Тук моля за съвет. Кажете ми това нормално ли е или не !!! Ако натегна повече кормилото почва да се върти по-трудно, което не е добре. Така в момента мотора е стабилен при бързо и бавно каране , по асфалт и камъни и прочие , но има лек луф в кормилото и то в горната страна.Лошото е, че не помня преди да разглобя предницата (стандартната ) дали е имало някакъв луф и в какви граници е бил той !!!
                            Ако някой има мнение по - този въпрос нека го сподели , моля ви !!! Как бих могъл да отстраня този ''проблем'' или да го оставя така? И дали това е нормално за НОВИ лагери на кормилната уредба ( в смисал да покарам малко така да улегнат лагерите и после да натегна пак) или не е нормално ?

                            Еми това е от мен за сега, ще се радвам да прочета мненията ви по-въпроса
                            Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 28-04-12, 16:01.
                            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                            Коментар


                            • От: Оффроуд около Петрич

                              Хубава разходка си направил Жоркарепортажът е изчерпателен и моторчето добре се е представилоПоздрави

                              Коментар


                              • От: Оффроуд около Петрич

                                Първоначално публикуван от borkatasx Преглед на мнение
                                Хубава разходка си направил Жоркарепортажът е изчерпателен и моторчето добре се е представилоПоздрави
                                Благодаря Боре !!! Добре се справя моторчето , мисля , че нагласих предницата да е както трябва, но има и други дребни работи за доизкусоряване.....
                                Важното е , че свикнах с мотора и вече си ми е кеф да си бръмча
                                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X