Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екстрийм Ендуро Петрич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оффроуд около Петрич

    В тая връзка ще пусна тук и клипчето от оня улей , за който стана въпрос в последния репортаж.

    Днес отново ходих и този път снимах. А и да се похваля , този път нямах неуспешен опит. Катерих го сигурно 6-7 пъти и всичките успешни .

    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

    Коментар


    • От: Оффроуд около Петрич

      Това е същото дере , само че снимано от статична '' камера '' (сапунерката демек) , и е снимана само първата част (половината улей) понеже нямаше как да наглася апарата за да хване цялото дере.

      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

      Коментар


      • От: Оффроуд около Петрич

        Пак не си стоял мирен ЖоркаБраво хубав репортажи утре пак

        Коментар


        • От: Оффроуд около Петрич

          Първоначално публикуван от borkatasx Преглед на мнение
          Пак не си стоял мирен ЖоркаБраво хубав репортажи утре пак
          Няма спирка Боре, при всяка удобна ситуация излизам да покарам ,но след неделното каране станаха малко каръщини. Откърти се винтила на вътрешната гума (предната) . Явно се е държал на малко понеже гумата спадаше. Случиха се и други работи , за които съм извадил адски голям късмет и така.......
          Днес купих нова гума и я смених. В понеделник оправях визуално мотора (боядисах предната капла ) и резултата е доста добър.

          Отново си ''наех'' манекен , в този случай манекенка (гаджето) след като разходихме малко кончето из града.











          Това е за сега остана да се пръсне предния калник отдолу (черен) , но не ми остана време. За събота съм намислил да поразходя малко, след което , след празниците влизам отново в бокса за смяна на семеринги и масло в предницата . Поздрави
          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

          Коментар


          • От: Оффроуд около Петрич

            Искам да изкажа специални благодарности на borkatasx , който ми направи невроятна изненада с подаръка , който получих от него , а именно :







            Благодарностите са специално за borkatasx , като искам да благодаря и на момчетата от Мото Клуб "Ярост" Трявна !!!

            П.п Боре с кеф ще си я нося и разкарва из нашия град както и из Благоевград , и където и да е другате, още веднъж Благодаря, трогнат съм от това , което направи и няма да го забравя !!!!
            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

            Коментар


            • От: Оффроуд около Петрич

              Хахахахааа радвам се,че ти е харесала, а нали имаше повод и предстой още един Поздрави

              Коментар


              • От: Оффроуд около Петрич

                Днес се получи много добро каране , с няколко кофти елемента. Като цяло покарах 4 часа през много красиви и засукани местенца , но за това по-късно като направя репортажа ..... Поздрави на всички
                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                Коментар


                • От: Оффроуд около Петрич

                  И такаааа днес си бях определил ден за каране понеже утре нЕма да се кара , а ще се....

                  Станах още рано - рано . 08-10 вече бях на крак. Слязох в гаража , обезвъздуших предната спирачка и потеглих, това става някъде 08-40. От там газззз на бензиностанцията и се почна с карането.

                  Първо излязох от Петрич и се отправих в посока с.Ръждак. От там към село Митиново, където бе и първата спирка за снимки , понеже панорамата беше много добра

                  Сгушения Петрич в полите на планина Беласица...



                  На заден план (заснежените върхове) от ляво на дясно : вр. Конгур , вр. Радомир и последния е вр. Тумба !!! (това са основните върхове)



                  Бях си набеляза ето това нещо , което е вулкана Кожух, до село Рупите. Там се намира и храма на Баба Ванга и минералните бани !



                  Петрич в по-близък план..





                  Преминах през село Митиново и поех по стария път, който вървеше успоредно с Жп линията. След малко каране стигнах до този мост над река Струмешница.



                  Машинката позира, но ако знаеше какво я чака, щеше сама да се прибере БЕЗ МЕН



                  Река Струмешница - имаше си доста водица, не може да се премине с мотор на ход, единствения път е моста.





                  Раздадох малко газ и стигнах до с.Рупите и вулкана Кожух , който си бях набелязъл за покоряване...





                  Успях да се изкача до върха в ляво. Другия реших да не го покорявам, понеже беше адски стръмно и с много камъни и не ми се рискуваше сам да предприемам атака нагоре.





                  Пътя минава през водата. Реката е излязла от корито си и се преминава през водата. Бях снимал с камерата , обаче се оказа , че докато ме е нямало в Петрич , някой ми е пипал камера и е развалил фокуса -> клиповете за нищо не стават...



                  За нежния пол има малко Мак и Лайка (макар нито една жена да не е писала в тема ми, все пак им ги ''подарявам'' )..





                  Още една снимка от същото место преди да атакувам вулкана...



                  Тръгнах нагоре, но понеже беше още рано и имаше все още роса, тревата беше станала на пързалка. На едно место се изсипах поне 3-4 пъти , понеже мотора все хлъзваше на една страна. Накрая ми писна от пътека и реших да атакувам право на горе. За мое нещастие обаче , това, което отдалече се виждаше като превиста покривка , се оказа каменно (''минирано") поле.
                  С малко късмет и много воля навих масура на мотора и газ нагоре. След един стабилен слалом между камъните вече бях достигнал своята цел.



                  Върха в ляво се отказах да го катеря,поради факта , че има много камъни и е много стръмно и всяко падане може да се окаже фатално...



                  Ей за това нещо става въпрос...



                  Местността Рупите , но малко ми е избягал фокуса, съжалявам за което, но бях много изморен и изгарях от жега..





                  Река Струма и планина Пирин на заден план..



                  Ето ме и мене и Рупите долу...



                  А тук зад мен са планина Беласица в дясно и планина Алиботуш в ляво..



                  Само мотра..



                  В тревата през цялото време и през делия път се крият ето такива изненади..



                  Не си личи , но си е доста стръмно..



                  Петрич и пл. Беласица снимани от вулкана Кожух....




                  Слязох малко надолу за да снимам да видите и вие как нищо не се вижда в тая трева...



                  Между другото има стара легенда , че във планината (вулкана) Кожух , някога , много отдавна се бил разбил самолет превозвал злато. Затова и планината е усеяна с адски много змии , които според легентата пазят златото, което е някъде дълбоко , дълбоко в недрата на планината(вулкана)...

                  Тук се вижда гр. Сандански , а в дясно е следващата ми цел..



                  Пирин планина...



                  Рупите и моята цел са върховете , които се виждат на заден план...



                  Следва продължение.....
                  Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 05-05-12, 15:29.
                  Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                  Коментар


                  • От: Оффроуд около Петрич

                    Супер си си покарал днес колега и ние щяхме да караме с наща група ама се обърка рабитата за жалост.
                    Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

                    Коментар


                    • От: Оффроуд около Петрич

                      Продължаваме нататък.....

                      От Местността Рупите започнах да карам по черните пътища , на където ми видят очите с цел да стигна до следващата си цел...

                      Не след дълго достигнах и до нея. Тук първо спрях на едно малко хълче , което си харесах , за да щракна някоя и друга снимка...



                      Тея два хълма са моята цел..





                      Намерих си и една малка заигравка и си поиграх малко и там... , но нямаше кой да снима







                      Поех напред към целта. Хълмчетата не изглеждат нищо особено на пръв поглед, но това е само на пръв поглед !!!
                      Оказаха се много стръмни, имах и клип с изкачването но е out of focus , но може и да го пусна по-късно. Първоначално катерих на втора , но преди върха се наложи да ''ръгна'' първа ,понеже стана много стръмно. През няколко метра мотора се изправяше на задна гума заради наклона и се налагаше да го контролирам , къде със спирачка , къде с връщане на газта, но за спиране не можеше и дума да става. Ако бях спрял , щеше да има много голям търкал назад.
                      Атаката обаче беше успешна и вече бях на върха..



                      Река Струма и рибарниците до село Рибник..



                      А това е град Сандански и главен път Е-79.



                      Отново Петрич на фона на Кожух и Беласица..



                      Това пък е с поглед към планина Огражден. Много красива гледка, просто трябва да се види...



                      Рибарниците и река Струма с моста над реката..





                      Малко по-далечен план...



                      Много готини , но и трудни скали...



                      Това пък е ''пътя'' за върха !!! От дърветата надолу е много , много по-стръмно...



                      Малко позинг...







                      Поглед от там където бях - надолу !!!









                      А тук на фона на гр. Сандански



                      Единия от рибарниците



                      "Пътят" надолу..



                      Предните снимки бях от този връх...



                      Снимах и наклона от долу - нагоре, за да придобиете поне малко представа за изкачването...



                      А имаите впредвид , че снимам седнал на мотора ,не лежа по тревата !!!



                      От там , поех по стария път към село Старчево, село Кърналово, село Михнево и право в село Кавракирово (всичко това вече е от страната на планина Огражден) , тааа в с. Кавракирово исках да пробвам една борова горичка.

                      Запомнете тази пътека и дупкав в ляво от нея ...



                      Тръгнах аз за боровата гора и стигнах до тази пътека. Още като видях скаличките на пътеката и дерето , нещо ме подтикна да сляза от мотора , но нали съм инат , не послушах ''шесттото си чувство'' и се случи белята. Предната гума мина добре, дойде ред на задната . Лека - полека тръгнах , тогава предната гума удари парче скала в следствие, на което мотора СПРЯ!!! Аз залитнах наляво и право в дупката !!!

                      Дупката е по-висока от мен !!! Мотора бе с забита гума надолу !!! В дупката имаше прагове , къпини камъни, дървета и нямах място да се завъртя. Започнах да се чудя как да извадя мотора.....

                      Много мъки , много драпане и бутане , но успях да изляза. Поразчистих каквото можах, качих се някак на мотора (с единия крак на седалката за тежест) и с много газ и подбутване успях да изляза...
                      Излязох дочно от храста пред мотора (пускам пак горната снимка).



                      Дупката след ровенето с мотора в опитите си да изляза....



                      Друг ъгъл на същото место...



                      А това са пораженията по-мотора....





                      Предния спойлер малко се разпука от удара в скалата долу в дупката , но ще го оправя. Добре, че на мен ми няма нищо и добре , че си купих наколенки. Смело мога да кажа , че ми спасиха коленете....



                      Предния калник стана много ''арт'' хахахах (ще се оправи лесно)



                      След като извадих мотора, забелязах , че съм спукал предна гума !!! Чисто нова това и беше първото каране хахаха. Добре , че имам колежка от с.Кавракирово , та газ при нея , потърсих помпа от баща й , напомпах гумата и газ колкото се може по бързо към Петрич. Идеята бе да прекося реката и по - най- бързия начин да се прибера, но водата бе твърде буйна и дълбока и се наложи да карам до с.Първомай, от там село Беласица и по черния път да се прибера до вкъщи !!!

                      Това е днешния трак, който се заформи около 70 км каране !!!



                      После измих мотора и се прибрах за заслужена почивка !! Може да пусна и клипа , който е без особено добър фокус от изкачването на единия хълм и един клип от преминаването на едни локви .. !!

                      Това е за сега от мен Дано ви е харесал репортажа !!! Довиждане и до нови срещи приятели
                      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                      Коментар


                      • От: Оффроуд около Петрич

                        Първоначално публикуван от pavlofff Преглед на мнение
                        Супер си си покарал днес колега и ние щяхме да караме с наща група ама се обърка рабитата за жалост.
                        Добре беше колега, но ми се караше още. Проблемите , които ме сполетяха обаче не ми позволиха да продължа. Нищо де , другия път повече
                        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                        Коментар


                        • От: Оффроуд около Петрич

                          Първоначално публикуван от Георги Гущеров - / Жокера / Преглед на мнение
                          Между другото има стара легенда , че във планината (вулкана) Кожух , някога , много отдавна се бил разбил самолет превозвал злато. Затова и планината е усеяна с адски много змии , които според легентата пазят златото, което е някъде дълбоко , дълбоко в недрата на планината(вулкана)...
                          Не е легенда, поне една част: http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=153286
                          А змии има много (там е резерват за змии) защото земята е топла целогодишно и има много пещери и дупки между скалите там.
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • От: Оффроуд около Петрич

                            Калника като си паднал в дупката си го барнал дизайнерски.Като умишлено състарен изглежда.

                            Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

                            Коментар


                            • От: Оффроуд около Петрич

                              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                              Не е легенда, поне една част: http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=153286
                              А змии има много (там е резерват за змии) защото земята е топла целогодишно и има много пещери и дупки между скалите там.
                              Интересна е историята , не я бях чел , нито чувал. Това със златото ми е разказвано само и то много много отдавна. Благодаря ти все пак за активността и за линка към историята
                              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                              Коментар


                              • От: Оффроуд около Петрич

                                Първоначално публикуван от Радо Преглед на мнение
                                Калника като си паднал в дупката си го барнал дизайнерски.Като умишлено състарен изглежда.
                                Наистина се получи доста дизайнерски , ма няма да е още дълго така !!! Понеделник ще получи нова боя и пак всичко ще е горе-долу по старо му !!!
                                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X