Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екстрийм Ендуро Петрич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: От: Оффроуд около Петрич

    Здравейте драги ми смехурковци... опа май обърках предаването

    Здравейте драги съкооператори - тц и така не беше , тея сериали са ми взели ума ...

    Ще опитам пак..

    Здравейте приятели и съфорумници. Горните редове имаха за цел малко да ви развеселят - дано номера се е получил

    И така днес, по принцип не трябваше да карам, но защо ще разберете по-късно в темата.
    Станах сутринта и след като похапнах малко слязох в гаража да си оправям поразийте от неделното каране...

    Оправих мотора и по-точно една част от гарда на кормилото, свалих ръчката на газта и я изчистих из основи, а също така и я завъртях леко към мен - резултата : много по-лесно се движи ръчката на газта в резултат на което мотора направо подивя...

    И така оправих мотора и се качих, ноо нещо не ме свъртя и реших да изляза и да поразходя , и по-точно за пореден път да пробвам онази прословута за мен пътека, която 2 недели ми взима здравете и вече си мисля да я кръстя - ''Здравната пътека'' или '' Пътеката на здравето''

    И така тръгнах изпълнен с готовност да се справя с тази пътека веднъж за винаги. Едновременно с това обаче , колкото повече се приближавах към пътеката толкова повече въпрови нахлуваха в главата ми...

    Дали ще успея този път? Дали няма да претърпя поредния провал ? Дали няма да зацикля на същото място? Дали няма да ви разочаровам за пореден път ? Какво ще се случи ако отново не успея и ще означава ли това , че ще трябва да се откажа от тази пътека ?? И т.н и т.н

    Стигнах до Тинкина поляна, пуснах си камерата, казах си молитвата и дадох пУна газ на горе. (има и клип , но още не може да се качи и ще го пусна по-късно). За мое очудване този път преминах през пътеката като на шега. Подминах местото, на което зациклях миналите пъти , но пред мен се изправи един праг с ръст г-д колкото моята височина. На право не исках да атакувам , защото нямам уменията и шанса да направя задно салто беше много голям. Разума надделя и реших да заобиколя от дясно.

    Ето от тук напред трябваше да премина. На пръв поглед нищо особено, но отдолу е скала и има наклон надолу, в следствие на което мотора постоянно хлъзваше посока към дерето. Тук е момента да кажа , че ризницата е изключително добра. Веднъж паднах на лакат заедно с мотор и нищо нито по мен нито по ризницата. Веднъж почти се бях качил , но мотора хлъзна и тръгна надолу в следствие на което се забих с гръб в дървото , което се вижда на снимката - отново никакви поражения.



    Може да видите каква поза е заел мотора, а ако се атакува направо е още по-зле. При поредния опит почти се бях качил , но мотора поднесе и падна - обърна се с гумите нагоре. При удара даде фира лопатката на левия гард на кормилото...

    С много усилия обаче успях да се кача..



    Горе се откри тази гледка... На заден план заснежения вр. Конгур..



    Гледка към Петрич.



    А за нежния пол , ето това прекрасно разцъфтяло дръвче



    Отново поглед към Петрич, но от малко по-различен ъгъл..



    А тук имаше малко позинг от страна на мотора и от моя разбира се ....





    На фона на това , през което преминах нататък пътеката беше магистрала и много ама много приятна за каране..



    Стигнах до това место , на което имаше много паднали дръвчета , на които спокойно може да се тренира преминаване на препядствие тип паднало дърво. Аз си избрах едно по-мъничко понеже не ми е силата и потренирах малко - мисля ,че се справих добре. Е веднъж се изтърсих де , но като цяло му хванах чалъма.. Съжалявам за снимката, но я вадих от клип, понеже нямаше кой да ме снима..



    Ето и нападалите дървета..





    Пътеката приключва 200-300 метра по-нататък като излиза на черния път за заставата. Като цяло съм доволен покорих пътеката..

    По принцип не трябваше, не ми се искаше да карам , защото вчера се сдобих с това... " Free Rider "



    С това приключението ми завърши. Успях да покоря тази пътека и съм адски доволен . След малко почвам да качвам и клиповете. Дано ви е било интересно да четете поредния ''епизод'' от поредицата Оффроуд около Петрич.
    Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 25-03-12, 18:48.
    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

    Коментар


    • От: Оффроуд около Петрич

      Тия кръгове около надписа " Free Rider ", трябваше да са кросови гуми, а не слънца...
      Момче, време е да си смениш дилъра, а уж по вашия край дрогата била най-чиста и евтина.....

      Коментар


      • Re: Оффроуд около Петрич

        Ето го и първия клип. От началото на пътеката - Тинкина поляна през местото, на което зациклях 2 седмици подред и чак до горе преди скалния праг , на който се поизмъчих доста..

        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

        Коментар


        • Re: От: Оффроуд около Петрич

          Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
          Тия кръгове около надписа " Free Rider ", трябваше да са кросови гуми, а не слънца...
          Момче, време е да си смениш дилъра, а уж по вашия край дрогата била най-чиста и евтина.....
          Да ти кажа не се бях сетил за кросова гума ... както и да е и така си ме кефи
          П.п не съм сигурен , че те разбирам коректно и правилно с втората част от поста ти ...
          П.п.п не съм убеден, че разбрах закачката ти , но само ще отбележа , че не пуша , не употребявам горе посочената дрога или всякакъв такъв подобен род вечества , а и не пия особено много , само ако има сериозен повод.
          Колкото до татусите , просто си ме кефят и ми харесват
          Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 25-03-12, 18:56. Причина: Допълнение
          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

          Коментар


          • От: Re: От: Оффроуд около Петрич

            Първоначално публикуван от Георги Гущеров - / Жокера / Преглед на мнение
            ...........
            П.п не съм сигурен , че те разбирам коректно и правилно с втората част от поста ти ...
            П.п.п не съм убеден, че разбрах закачката ти , .......
            Ами то и това се учи, не е само ендурото, но нищо, ти поне си млад, имаш време, започнеш ли да ме разбираш, значи вече си остарял.

            Коментар


            • Re: От: Re: От: Оффроуд около Петрич

              Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
              Ами то и това се учи, не е само ендурото, но нищо, ти поне си млад, имаш време, започнеш ли да ме разбираш, значи вече си остарял.
              Хахахах интересно , еми да ти каза честно с ръка на сърцето, въобще не ме влекът тея неща. Щом съм се опазил до тая възраст да не посегна към тях няма и да го направя повярвай ми . Не искам да си съсипвам живота с глупости . Виж в ендурото има още мнооого да уча , но уви няма кой да ми покаже това онова ... :S
              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

              Коментар


              • От: Оффроуд около Петрич

                За дилъра незнам, но май и мотора е за смяна. Нещо не може да ти насмогва на напредъка

                Коментар


                • Re: От: Оффроуд около Петрич

                  Първоначално публикуван от hafte Преглед на мнение
                  За дилъра незнам, но май и мотора е за смяна. Нещо не може да ти насмогва на напредъка
                  Благодаря ти Да ти кажа честно след като поизчистих ръчката на газ мотора стана друг, на няколко пъти ме изненада при подаване на газ. В завойте сега като дам газ и направо извърта задницата , а до сега никога не го е правел сам без аз да му помогна..

                  Chinela има още една пътека, която ще е интересна за каране, започва от оня екстрем, който показах в предното каране , но да видим какво-що, ще излезе
                  Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                  Коментар


                  • Re: От: Оффроуд около Петрич

                    А сега дойде ред да пусна и другото клипче от днес. То е от горната част на пътеката след като прекарах мотора пре оня праг и стига до гледката която се разкри след това..



                    Продължаваме нататък вече по ''магистралата'' , наистина пътеката става много приятна за каране. Кара се между дърветата (борове, големи борове) , които правят сянка и дори да пече силно слънце пак си е фън за каране и си джиткаш на сянка



                    И сега клипчето от тренировката с прескачането на падналото дърво. Приемам всякакви съвети отностно това добре ли се справям , какво не правя като хората , какво може да се подобри и най-вече как



                    Има и още едно клипче от прибирането , но е 15 минути и предполагам , че ще ви омразне да го гледате , затова ще подбера само най-интересните моменти и ще го кача по-късно.

                    Това е от мен приятели довиждане и до нови срещи

                    п.п Chinela , другия път като идвате по нашия край обадете се да се видим и да покараме малко
                    Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 25-03-12, 20:09.
                    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                    Коментар


                    • От: Оффроуд около Петрич

                      Браво Жокер превзел си пътеката най-после явно не си срещал никого днесИ ми се струва ,че вече си за една WR 250 цвай такт много си задобрял тази седмица браво и все по-добър да ставаш И хубави татоси честито!!!

                      Коментар


                      • Re: От: Оффроуд около Петрич

                        Първоначално публикуван от borkatasx Преглед на мнение
                        Браво Жокер превзел си пътеката най-после явно не си срещал никого днесИ ми се струва ,че вече си за една WR 250 цвай такт много си задобрял тази седмица браво и все по-добър да ставаш И хубави татоси честито!!!
                        Хехехех , благодаря Боре . Какво да ти кажа и аз не знам как я качих тая пътека в интерес на истината, мисля си, че след като вече веднъж успях, ще мога и втори път, но знае ли човек.
                        За мотора с удоволствие бих си взел, но за сега няма изгледи. Почнал съм да събирам парички , но да видим до къде ще я докараме
                        Благодаря и за татусите
                        Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 25-03-12, 22:52.
                        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                        Коментар


                        • Re: От: Оффроуд около Петрич

                          Ето и клипчето на прибиране. По принцип си е каране по черно затова не го пускам цялото , а подбрах най-интересните моменти така да се каже По средата се наложи да спра, защото ми се беше откачила минусовата букса на акомулатора в следствие на което не работеше YPVS системата. За късмет се оправя за секунди Спрях и до една карта, но не си личи много , много какво показвам.. както и да е това е финалния клип от днешното каране. Музикалния микс към клипа е мое дело , да се похваля

                          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                          Коментар


                          • От: Оффроуд около Петрич

                            Пак някой не спи да захранва форумаГолям тарафик,но поне има веломанияци,а от това следва ,че може да имаш и колега скороБраво Жорка

                            Коментар


                            • Re: От: Оффроуд около Петрич

                              Първоначално публикуван от borkatasx Преглед на мнение
                              Пак някой не спи да захранва форумаГолям тарафик,но поне има веломанияци,а от това следва ,че може да имаш и колега скороБраво Жорка
                              Така е Борее , всичко дето съм документирал трябва да си го постна , че иначе не мога да заспя хаха . За какво съм се бъхтил иначе :Р . За колоездачите, а дано да има някой колега да не съм самичък , че не е интересно така...
                              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                              Коментар


                              • От: Оффроуд около Петрич

                                И такаа днес отново е неделя и аз отново потеглих на ''път'' с моя верен другар - Ямахата
                                . Времето също бе благосклонно към мен и ми позволо да покарам.

                                Събудих се още рано-рано и започнах да се приготвям за карането . Идеята ми бе да пробвам една пътека , а след това и едно деренце, което намерих миналата година и ако остане време да опитам да се кача до х. Конгур. Какво стана обаче, ще разберете ако дочетете темата до края .

                                И така 10-00 вече бях на линия Извадих кончето от гаража (белият спойлер от ремонтните дейности вече е черничък и лъскав ) и потеглих...



                                Идеята ми беше да отида до екстрема , който се намира на разклона между двете ни хижи, и от там да продължа по нещото , което ми се видя като пътека......



                                Ето натам трябва да продължа за да търся въпросната пътека..



                                Понеже няма още от природните красоти на пл. Беласица , за нежния пол съм снимал ето тези нещица





                                А Ямахата търпеливо ме чакаше там горе на хълма , докато аз се правя на романтик и снимам цветчета



                                Снимка и малко по-отдолу за да се добие поне малка представа за наклона. На това място миналата неделя направих салто-морталез , понеже един клон ми препречваше пътя хахаха



                                Идва ред и на малко позинг. За къде без тоя позинг, нали и аз трябва да се се впиша в обстановката и да покажа , че аз карам мотора, а не някой друг



                                Трябваше да продължа някъде натам, но на къде и аз не знаех....



                                Напред пътя стана непробиваем от падналите дървета. Затова оставих мотора и тръгнах пеша да видя как е терена напред..



                                Оказа се пълна Греда !!! Нямаше пътека или по - скоро имаше нещо наподобяващо пътека, по-точно някакъв тип козя пътека. Няма начин нито аз, нито който и да е от вас да мине от там, освен ако не реши да рискува собствения си живот.



                                Нагоре пак не става .... . Разумът надделя и този път и тръгнах към следващата си цел от запланувания маршрут.



                                На снимките не си личи наклона , но ви уверявам , че е почти отвесно...



                                И така тръгнах към другата пътека. Началото не съм го снимал , защото е отразявано доста пъти от мен, затова отиваме към средата на пътеката. Там има едно триково участъче , което ми създава проблеми. Не е нищо особено , но на мен мотора ми е малко по нисък , а се преминава между едни камъни. Последният път когато не намалих - спирачката и лоста за скоростите дадоха фира. Таа там на това участъче настигнах една жена . Тя беше много очудена къде съм се наврял с мотора , дори ми предложи да ми помогне !!! Аз разбира се най-любезно и отказах , като и споделих , че ще изчакам тя да се качи нагоре ,за да не и бръмча на главата . И ето ни вече над триковото участъче.



                                Ей там при онази купка пръст се намират камъните...



                                Моята цел е някъде напред....



                                Малко по-общ план на местото за почивка ...



                                В далечината през клоните се виждаше и х. Беласица..



                                И разбира се за къде без позинг



                                Ето и клип от пътеката.



                                Качих пътеката и се запътих към деренцето , което си бях набелязъл. Да , ама и там греда. Много нападали дървета , които трудно мога да изчистя сам..



                                Разчистих онова паднало борче, и продължих нагоре, но на 40-50 метра по-нагоре, тотална греда. Няма начин да пробия, не и без резачка за дърва...



                                Ето до къде стигнах в това деренце..





                                По пътя нагоре си намерих ново деренце Там падна голяма заигравка, правих сигурно 5-6 опита докато го превзема, понеже е доста стръмно , а и има много паднали дървета , на които мотора доста се хлъзва и губи сцепление. Като за капак на всичко почвата е някакъв вид торф и е много рохка и мека и веднага се окопаваш.. (има и клипчета, но след като се качат ще ги пусна и тях).



                                Малко по-общ план..



                                И задължителният позинг



                                След не знам си кой опит подред ,вече съм горе, е почти хахах



                                Поглед надолу ...



                                Тук мисля, че ще добиете представа за наклона спрямо това как съм застанал аз



                                Една хубава снимчица на мотора



                                Изкачих се още малко нагоре, но отново греда. Купища нападали дървета и почти отвестни склонове - няма начин да ги преодолея с моя мотор, поне не на този етап с всичката тази шума..





                                Слязох и реших да се кача до х.Конгур. Е да ама отново не Имаше на места над 30 см сняг все още , а и много паднали дървета. Смело атакувах напред. Заобикалях, прескачах , провирах се между тях, докато не стигнах до това дърво , което сложи край на пътя ми нагоре..



                                Малко от снега , който беше там. А след дървото е до коляното



                                После раздадох една пУна газ и се прибрах. Минах по една скоростна отсечка и се прибрах доволен удома

                                Измих си мотора и се качих да си почивам и да ви постна поредната разходка от Петрич



                                Като цяло изминах 33.3км , за време от около 4 часа. На скоростната отсечка макс спийда достигна 73,7 км/ч .



                                Еми това е за сега от мен Като се качат клиповете, ще ги постна и тях . Поздрави и дано ви е било интересно
                                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X