Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екстрийм Ендуро Петрич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оффроуд около Петрич

    При тоя наклон, при тая мокра шума и с тая лоша гума, пак си се качил много.
    Изчакай седмица две и после ще видиш как ще летиш като чук без дръжка нагоре...

    Един съвет от мен, давай го по-кротко, не се надценявай и не надценявай машината.
    Не можеш да си представиш какво се крие под мократа шума, а сезона тепърва започва.

    Желанието ти да ни направиш съпричастни, ще те подтиква да опитваш все по-екстремни и все по-трудни терени.
    Аз бих желал да чета тази тема редовно, затова, спри, поразгледай терена, прецени и чак тогава тръгвай...

    Пиша ти всичко това защото в повечето случаи караш сам, ние, включително и аз, винаги сме имали някой по-опитен в групата който ни е водил, показвал и помагал на тежки участъци.
    Млад си, луд си, и си в разгара на силите си...... а аз пак да кажа, искам да чета твоите репортажи редовно....УСПЕХ.

    Коментар


    • От: Оффроуд около Петрич

      Ако смогнем този сезон, понеже с транспорта е малко сложно, обезателно ще се обадим.
      Въпрос е на уговорка с групата с ремаркетата, и няколко почивни дни, че са малко кът тази година

      Коментар


      • Re: От: Оффроуд около Петрич

        Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
        При тоя наклон, при тая мокра шума и с тая лоша гума, пак си се качил много.
        Изчакай седмица две и после ще видиш как ще летиш като чук без дръжка нагоре...

        Един съвет от мен, давай го по-кротко, не се надценявай и не надценявай машината.
        Не можеш да си представиш какво се крие под мократа шума, а сезона тепърва започва.

        Желанието ти да ни направиш съпричастни, ще те подтиква да опитваш все по-екстремни и все по-трудни терени.
        Аз бих желал да чета тази тема редовно, затова, спри, поразгледай терена, прецени и чак тогава тръгвай...

        Пиша ти всичко това защото в повечето случаи караш сам, ние, включително и аз, винаги сме имали някой по-опитен в групата който ни е водил, показвал и помагал на тежки участъци.
        Млад си, луд си, и си в разгара на силите си...... а аз пак да кажа, искам да чета твоите репортажи редовно....УСПЕХ.

        Chinela много си прав и много уважам мнението ти и си взимам 1 на ум. Просто обаче няма с кой да карам. Колегата дето излязохме днес е много нов в това и не ми се рискува ама грам да го водя с мен. Затова и повечето пъти си карам сам. Моето ниво на каране не е кой знае колко добро, но за последните няколко месеца израстнах до някаква степен и на места , на които преди съм се замислял дали да мина или не сега го правя без да се замислям.

        Живот и здраве да има само това е най-важното. Темичката щом има интерес ще се постарая да я поддържам възможно най-добре. Аз малко следвам една моя си филосифия в ендурото, колко е вярна и колко не , оставям всеки един от вас да прецени сам за себе си.

        За да надграждам умения, трябва да ходя на места , на които не съм бил, там където ми е трудно. Когато успея да преодолея тази трудност се чувствам по уверен в себе си, но не се самозабравям, защото по трудния начин съм научил, че помислиш ли се за много велик следва главоломно приземяване от което много неща се промянат и обикновенно към лошо.
        Предпазни мерки взимам до колкото мога, да млад съм и не ме слуша главата особено много , ма винаги казвам горе долу къде съм, телефона е винаги в мен (обмислям да си закупя и радиостанция), а и имам подсигурен човек в града ако недай си боже се наложи (да чукна на дърво).

        С две думи искам да кажа , че за продължа да карам (не само да се возя по черни пътища), и да надграждам някакви умения трябва да поемам известен риск в противен случай би следвало да се откажа от ендурото като спорт.

        П.п Всяко нещо си има минуси и го осъзнавам. Да карам сам не е нито добре нито безопасно. Да не говорим , че има много неща , които най-вероятно съм заучил грешно. Затова ми се ще да покарам с вас някой ден . И вие като хора вряли и кипяли в тоя спорт може да ударите едно рамо. Това така онова иначе и прочие.

        Благодаря ти за споделеното мнение и пожеланията. Поздрави
        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

        Коментар


        • Re: От: Оффроуд около Петрич

          Първоначално публикуван от hafte Преглед на мнение
          Ако смогнем този сезон, понеже с транспорта е малко сложно, обезателно ще се обадим.
          Въпрос е на уговорка с групата с ремаркетата, и няколко почивни дни, че са малко кът тази година
          И на мене превоза на мотора ми е болката, иначе до сега да ви бях обиколил всички
          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

          Коментар


          • От: Re: От: Оффроуд около Петрич

            Като чета това,което пишеш,все едно се отнася за мен.И аз като тев много рядко имам с кого да покарам в група и повечето пъти карам сам.Така беше и миналата неделя и сега,заради безразсъдството и надценяването си ...................пропускам началото на сезона със контузия на коляното.
            Карай умната,в краен случай става и русата.
            Поздрави!

            Коментар


            • От: Re: От: Оффроуд около Петрич

              Първоначално публикуван от route_66 Преглед на мнение
              Като чета това,което пишеш,все едно се отнася за мен.И аз като тев много рядко имам с кого да покарам в група и повечето пъти карам сам.Така беше и миналата неделя и сега,заради безразсъдството и надценяването си ...................пропускам началото на сезона със контузия на коляното.
              Карай умната,в краен случай става и русата.
              Поздрави!
              Дано бързо се оправиш колега . Колкото до мен.... много рядко ми се е случвало (да не кажа Никога) да се надценявам. Винаги правя това , което мога. Като не мога подвивам опашка и си се прибирам хахахаха

              Поздрави и бързо оздравяване
              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

              Коментар


              • От: Re: От: Оффроуд около Петрич

                Първоначално публикуван от faraskape Преглед на мнение
                ... Винаги правя това , което мога. Като не мога подвивам опашка и си се прибирам ...
                Точно така се прави(или поне аз така правя),няма нищо по страшно от самонадеяността и самодокаването (пред някой си я пък тоо мина пък аз ако не мина ще ми се смеят и т.н.) хич да не ти дреме важно е да ти е хубаво на теб и да ти е кеф от возенето и най важно е всичко да завърши безаварийно.
                Не е важно какво караш, а как го караш !

                Коментар


                • От: Оффроуд около Петрич

                  Ама изобщо не ги слушай тези Ивановци.
                  Тряяя да праиш невъзможното
                  МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                  Коментар


                  • От: Оффроуд около Петрич

                    Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                    Ама изобщо не ги слушай тези Ивановци.
                    Тряяя да праиш невъзможното
                    Е не знам може и да прекалявам,казах че говоря от моя гледна точка!!!


                    п.п.А теб не мое те познае човек с тоя нов облик,да не си намерил нов спонсор!!!
                    Не е важно какво караш, а как го караш !

                    Коментар


                    • От: Оффроуд около Петрич

                      Е то в края на краищата повечето ситуации се проверяват на место. Общо взето гледам да не се надценявам. Ето като последната пътека от репортажа. Оставаше ми толкова малко до върха, но ситуацията беше такава, че прецених, че нямам сили да ги изкача, трябваше да се връщам, да търся начин през по-долните препядствия да набера скорост и да атакувам върха. Прецених , че съм твърде изморен, а самата пътека изисква много. Факта,че съм уморен предполага, че действията и реакциите ми ще са по-забавени и че може да стане някоя фатална глупост. Затова си се прибрах и ще опитам пак друг път при по-добро време.

                      П.п хубавото е , че усещам някакъв - макар и минимален - напредък по отношение на карането ми. От което пък и чувствам и невероятен кеф да ви кажа честно...
                      Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 11-03-12, 21:11.
                      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                      Коментар


                      • Re: Оффроуд около Петрич

                        Хайде приятели готови ли сте за новата порция приключения от Петричкия край ?!?!?
                        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                        Коментар


                        • Re: От: Оффроуд около Петрич

                          И така днес времето беше идеално за практикуване на ендуро. Естествено и ние не си останахме мирно и се възползвахме и то с пълна сила

                          И така потеглихмее към 11-30 някъде и чак до сега. Голямо каране падна. Аз самият съм без грам сили, но защо и каква е причината , ще разберете по-надолу...

                          И така потеглихме от нас и тръгнахме към най-близкия път който знам за гората. Целта бе да се качим до малко преди х. Конгур и там да се позабавляваме на едно дере.

                          Първия екстрем е ето този... Тук помогнах на колегата като му изкарах мотора , след като първо изкарах моя разбира се.



                          Ето ни горе на кратка почивка. На колегата му взех здравето днес. Доста се поумори..



                          Ето ни и двамата горе, трябва и аз да се впиша в снимките...



                          И от къде излязохме...



                          От там поехме по черния път до асфалтовия път за х. Беласица. На разклона между х. Беласица и х. Конгур си поиграх на екстрема , който отразих в миналия репортаж. Има и клипове , но този път от хелмет камерата. Ще ги видите обаче след като се качат...
                          От там поехме по пътя за х. Конгур. Хванахме първата пътека , която по принцип не е сложна, но колега се поизмъчи доста, понеже все още не е свикнал с карането на 2т мотор и с потеглянето като цяло. Помогнах му на трудните за него места и продължихме.

                          Тук вече сме на 5 км от х. Конгур.... Въпреки ,че в Петрич беше 25 градуса горе снега беше 30тина сантиметра.. , на местата където не грее слънце.





                          Малко по-нагоре срещнахме един човек с Уазка и го попитахме какво е положението на горе и дали има много сняг. Той ни отговори така:

                          ''Еми нагоре има доста сняг, аз опитах да пробия нагоре, ма стигнах малко по-нагоре , на 2-3 завоя. Ако искате пробвайте се.."

                          На мен лично ми е втръснало от зима и сняг, така ,че кръгом и долу в ниското. Решихме да покараме по 1-2 скоростни отсечки, но се случи беля...

                          На едно разклонение спряхме да уговорим маршрута. Разбрахме се и трябваше да потегляме. На колегата обаче , по негови думи, каза ,че му е изтръпнала раката, при което навъртя масура и тръгна неконтролируемо напред. Направи един скок и се приземи на една страна, а мотора на друга..... Казвам ви гледката беше ужасяваща. За късмет на колега му няма нищо, само уплаха , което е нормално и малко ожуленко, нищо сериозно.
                          Тоя разговор дето ми каза ,че ръката му се е изтръпнала, го водихме след инцидента, да доуточно само .

                          И така леко - леко се запътихме към вкъщи. Колега се прибра , а пък аз отидох да пробвам на сухо пътеката, която миналия репортаж отразих, но не можах да превзема..

                          Това е някъде към средата на стръмната част..



                          И от същото място , но с участието и на мен самия в снимката



                          Повече снимки няма , но има клипове , доста интересни и пикантни тоя път. Когато се качат ще ги пусна и тях. Поздрави
                          Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 18-03-12, 16:21.
                          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                          Коментар


                          • Re: Оффроуд около Петрич

                            И започваме с първия клип от екстремчето където помогнах на колегата , като му изкарах мотора.

                            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                            Коментар


                            • Re: Оффроуд около Петрич

                              Ето клипче с първият ми неуспешен опит на екстремчето на разклона м/у х.Беласица и х.Конгур. Горе имаше едни клони , които препречваха пътя, в първия момент реших да атакувам, но после се разколебах и ....... абе вижте сами

                              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                              Коментар


                              • Re: Оффроуд около Петрич

                                И следва 2-ри опит на същия екстрем. За съжаление , нямаше как да си продължа сам да изследвам пътеката, но и това ще стана някои ден

                                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X