Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екстрийм Ендуро Петрич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оффроуд около Петрич

    Като гледам ремонтът е бил успешен,с новото бутало със сигурност моторетката е станала по-пъргава.Пожелавам ти скоро да я ''назобиш'' по кални сипеи и пътечки,УСПЕХ.

    Коментар


    • От: Оффроуд около Петрич

      Първоначално публикуван от vratzassfront Преглед на мнение
      Браво,както винаги на ниво си се представил с репортажа.От снимките си личи,че за мотор пътят е ужасен и непроходим.
      Благодаря ти , наистина е адски дълбоко, не знам около 3-4 часа се борих, но просто не става. Прекалено дълбоко е. Ако имах шипове на гумата можеше и да е малко по-различно положението, но това до година. Казаха ми,че нагоре към хижата снега бил близо 2 мета , което автоматично изключва възможността да се кача с мотора.

      Първоначално публикуван от valiokoev Преглед на мнение
      Като гледам ремонтът е бил успешен,с новото бутало със сигурност моторетката е станала по-пъргава.Пожелавам ти скоро да я ''назобиш'' по кални сипеи и пътечки,УСПЕХ.
      Благодаря!!! За сега е успешен , колко ще изкара, ще покаже времето. Иначе наистина има разлика. Първото , което констатирах е, че има доста по-добри ниски, и много по-бързо навлиза в оборот , като осичка е , пу-пу, да не го урочасам.
      За кални сипеи и пътеки като гледам какво е времето (днеска сняг валя) , мисля , че няма да е много скоро. Но пък, ще търся алтернатива в по-малки преспи....
      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

      Коментар


      • От: Оффроуд около Петрич

        Браво колега пак си покаралвъпреки снега и студеното време бях се притеснил,че скоро не се беше появявал с нови подвизино сега разбах каква е била причината за това отсъствиеуспех и никакви аварий

        Коментар


        • От: Оффроуд около Петрич

          Първоначално публикуван от borkatasx Преглед на мнение
          Браво колега пак си покаралвъпреки снега и студеното време бях се притеснил,че скоро не се беше появявал с нови подвизино сега разбах каква е била причината за това отсъствиеуспех и никакви аварий

          Тука съммммм , без бой не се давам лесно хаха. Така ми се караше ,че вече обмислях варианта да изкарвам скутера и да го ползвам за ендуро . Покарахме малко - малко, малко колко да е малко . Пак ни затрупа и нас снега, докато не се поизчисти в балкана е отврат. Планината ни е наистина стръмна и в тоя сняг с мотора просто няма как. За догодина съм намислил да правя някакви модификации за зимния сезон, но ще видим какво ще излезе има още много време до тогава.... .
          п.п Дано няма повече аварий и всичко да е вече точно
          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

          Коментар


          • От: Оффроуд около Петрич

            Въпреки снега дето ни наваля отново, днес реших да извадя малко машинката и да поразрия снега, обаче из града. В гората е много сняг и не става за каране , мотора много затъва....

            Имам само едно клипче, не е кой знае какво , но все пак и това е нещо. Към 8мата минута за малко да се изсипя на земята на един лед, едва спрях, вижда се на клипа....
            За мое съжаление обаче ми паднаха батерийте и не можах да снимам по-интересната част за оффроуд маняците, а именно каране по неотапкан сняг... , но това другия път живи здрави..... .
            п.п Нямам нито шипове нито каквито и да е помощни средства по гумите, а и самите те не са чисто новички (по спец, задната).
            Поздрави и до нови срещи

            Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 07-02-12, 19:56. Причина: Допълване
            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

            Коментар


            • От: Оффроуд около Петрич

              Лоши кучетане те оставят на мираБРАВО пак не си стоял мирен

              Коментар


              • От: Оффроуд около Петрич

                Първоначално публикуван от borkatasx Преглед на мнение
                Лоши кучетане те оставят на мираБРАВО пак не си стоял мирен
                Хахаха даааа , ма едното ми опита вкуса на ботуша,цепнах го право в мутрата хахахахах. За мирен, няма стоене , каране си трябва. На снега според мен много се надграждат умения в карането,що се отнася до овладяване на поднасянето на мотора, преразпределението на тежеста и прочие. Така де, то ще си покаже като се вдигне снега , ма е факт , че вече падам по-малко хахаххахахааха .
                п.п Многооооо е кеф да караш по пуФкаФ (пухкав) сняг....
                Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 07-02-12, 21:36.
                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                Коментар


                • От: Оффроуд около Петрич

                  Хаха,няма спирка за теб..и така трябва!
                  Симеон Симеонов - 0878666200
                  Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
                  Suzuki - A way of life

                  Коментар


                  • От: Оффроуд около Петрич

                    здравей колега ,искам да те попитам дали можеш да ми кажеш правилно ли съм настроил жилата за които говореше по нагоре ще ти покажа снимки как беше и как го направих има невероятна разлика в ниските обороти но някакси високите обороти замряха а и друго мойеш ли да кажеш кое жило е за високите кое за ниските ? Благодаря поздрави**!!!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P110212_16.160001.jpg
Прегледи:1
Размер:138.6 КБ
ID:5346545Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P110212_16.230001.jpg
Прегледи:1
Размер:159.7 КБ
ID:5346546Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P110212_16.250001.jpg
Прегледи:1
Размер:155.9 КБ
ID:5346547
                    Снимка 1:преди

                    Снимка 2:

                    СЕГА

                    Снимка 3:като цяло

                    Коментар


                    • От: Оффроуд около Петрич

                      Днес отново не ме свъртя на едно место и въпреки лошите метеорологични условия (валя дъжд), не останах мирен и запалих мотора да го поразтрия малко. Не за друго ми да го калявам и да не губи форма .

                      От дъжда дето вали цял ден , снега е станал кошмар. Няма никакво сцепление. Пързаля се та си @#@#@#@ майката. Пробвах да пробия по един черен път за да стигна до една пътека, ноооо нямах успех. Наклона за сухо време не е нищо особено, но сега просто не става. Засилвах се няколко пъти, ма нъцки , не може. Накрая се отказах преди да съм си строшил главата . Срещнах и един дядо , дето ме заговори... да не съм се забърквал в лоши неща, с бога напред, бъдещето е пред нас, едно друго-трето-петто ... та в крайна сметка му пожелах на човека приятен ден и отпраших.

                      Дъждът беше ситен , но доста силен. Завота и на клипчето има капки по обектива , но просто няма как да го спася да не го мокри. Все пак се получи добро каране - не останах капо и днес. Прибрах се вир водичка. Сега и аз като колегата hristo jivota, преоблякох се и си наточих и аз един тас със гроздово лекарство и засегнах да ви пиша ...
                      Снимки нямам защото валеше и не ми се искаше да си вадя..... фотоапарата

                      Стига съм бърборил вече, ето ви и клипчето , дано ви е приятно да го гледате

                      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                      Коментар


                      • От: Оффроуд около Петрич

                        Браво колега пак си вкарал свежест във форумание само си стоим и чакаме по топли дни да се махне този дебел сняги студ направо се залежахме

                        Коментар


                        • От: Оффроуд около Петрич

                          Мерси borka, лошото е ,че не можах да снимам, тоооо не,че има нещо интересно за снимане в ниското, ма все пак. Ако повали още малко , мисля че до събота , неделя ще е доста по-добре за каране. Сега просто е отврат. Готино е да ти поднася ЗАДНИЦАТА , но не и Предницата хахахах. Няма оправия тва време ейййййййййййййййййй....
                          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                          Коментар


                          • От: Оффроуд около Петрич

                            Първоначално публикуван от maryn4oo Преглед на мнение
                            здравей колега ,искам да те попитам дали можеш да ми кажеш правилно ли съм настроил жилата за които говореше по нагоре ще ти покажа снимки как беше и как го направих има невероятна разлика в ниските обороти но някакси високите обороти замряха а и друго мойеш ли да кажеш кое жило е за високите кое за ниските ? Благодаря поздрави**!!![ATTACH=CONFIG]417837[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]417838[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]417839[/ATTACH] Снимка 1:предиСнимка 2:СЕГАСнимка 3:като цяло
                            Колега извинявай , но чак сега видях поста ти. Ще ти кажа при мен как е положението.
                            1. Ако правилно си центрилрал клата (ако си я изваждал и после си я слагал) правиш следното:На снимка 2 се вижда пластмасовата част от управление (не знам как се каза) , кръгче в него отиват жилата.Значи , виждаш , че в горната част има полукруг. Развиваш жилата така ,че да може да се върти свободно. Взимаш един малък шестограм мисля, че номер 3 или 4 върши работа.
                            2. Прекарваш шестограма през полукръга в ПЛАСТМАСАТА и после в окръжността която е на КАПАКА зад нея (вижда се на снимка номер 2 - горе в редата)
                            3. Започваш да завиваш жилата, така че да се обтегнат и клапата да остане в това положение, в което си я центрирал.
                            4. Внимавай да не пренатегнеш жилата, че ще береш ядове. (аз ги проверявам първо с пръст,не трябва да са много опънати като струни - това е първия вариант, а втория е като дадеш контакт - чува се как сервото сработва - звука не мога да ти го опиша - но ако е много натегнато е по - писклив и по.....тромав един вид.
                            5. При моя мотор, всяко разместване от това положения води до недобра работа на двигателя, по-бързо загрява, не достига в обороти (високи) или няма ниски.
                            Дано съм ти помогнал.
                            П.п виж малко по-назад в темата съм описал процедурата и колегата mаki449 (ако не се лъжа) е публикувал подробни снимки как трябва да го направиш. Успех.Виж 9та страница от темата ми пост номер 169
                            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                            Коментар


                            • От: Оффроуд около Петрич

                              Понеже времето е лошо и не става много за каране и прекарваме повече време във виртуалното пространство от колкото в балкана реших да ви драсна още няколко реда. Навярно няма да представлява голям интерес за повечето от вас, но поне ще има какво да четете докато събера материал за темата

                              За какво става въпроссс.. Тая вечер говорейки си с една приятелка (която също май зарибих към форума и оффроуд културата, ЗНАМ , че четеш , признаи си ) , таа говорейки си от дума на дума стана въпрос за трансформацията, която преживя моята моторетка с течение на времето или както казват в междузвездни войни: Ъ лонг , лонг тайм ъгоуууу

                              Честно казано не помня вече преди колко точно време закупих мотора , някъде 2009 година ще да е било.. Както и да е. То-беше любов от пръв поглед .

                              В началото мотора изглеждаше така:



                              Много приятен за каране в града и извън него. Що се отнася до оффроуд обаче нещата не стояха така. Мотора в този си вид е доста тежък - 130 кг някъде по данни на производителя. Другия проблем е,че пластмасите много се чупят при падане на мотора, а и много дрънкат, което ме влудява мен лично...

                              Разбра се,че така няма стане. Първа стъпка към промяна на мотора беше да се оттървем от тежката и дълга предница. Да обаче нямах какво лице да му поставя, затова грозното патенце остане без фейс известно време.



                              Да обаче сами разбирате ,че така не става. Едно на ръка,че кабелите са изложени на милостта на природата , второ - че е грозно и не на последно място , много се набива на очи на куките . Задействаха се нащата и не след дълго направих пластична операция за присаждане на ново лице на мотора . След като минаха лечителните процедури и свалихме бинтовете се показа и чисто новичкото личице..



                              Такааа.... До тук добре , обаче нещо ми беше празно. Един ден докато моторчето взимаше баня под моя строг надзор , ненадейно ми проговори с човешки глас и ми вика:
                              - Абе не ,че нещо искам да ти кажа шефе, ама не може ли да измислим някакви дрешки отстрани, че ми е много студено , а и като падаш си жуля ребърцата (радиатора ) ? ?!?!?


                              Аз естествено не можах да му откажа, като ме погледна с това голямо квадратно Учо , направо ме разтопи и му казах , че ще измислим нещо.. . Не след дълго с много труд и желание дрешките на моторчето бяха готови...



                              Да ама нашия (мотора ) продължи да мърмори...
                              - Да -вика- имам си дрешки, ма нещо лицето някак ми седи недовършено. Едно по-хубаво и дълго носленце мисля, че много ще ми отива, кво ще кажеш а???? И едни нови обувчици ако измислиш направо цена няма да имаш - ми вика моторетката...

                              И аз искам не искам поглеждайки го право в Учото не можах да устоя и айдееее. Искаше носленце - дадох ти носленце, искаше обувки - дадох ти обувки , какво повече искаш......

                              Тука позира гол , за да акцентира на новото носле хаха



                              И вече с всичко на куп...



                              Не се мина много време и нашия (мотора ) пак замрънка..
                              - Искам да съм по-модерен, искам да ми оправиш крачетата (джантите) да не са различни като сега , и искам на гърба си ново яке (кожа на седалката), че като излизаме навън ми духа право в гърба.

                              Речено сторено...Да ма като почнах да го глезя тоя моя, и викам айде да не остава капо и за да види , че съм добър и грижовен стопанин , му подарих и ново километражче....





                              Не се мина време обаче и един ден както си седях, мотора пак приплака....

                              - Искам - вика - и аз като по-големите батковци (кросови мотори) , и аз да имам стикерчета и да съм красив, а не да съм като грозното патенце чисто черничък..

                              Сами разбирате , че нямаше как да избягам , мъчих се да го убеждавам по всякакъв начин , ма не и не. Стикерчета , та стикерчета.

                              Еми след като искаш стикерчета ще имаш ..... нали съм добър....



                              Обаче въпреки всички грижи, който полагам за него последно време спря да ме слуша като му говоря (на мотора). Викаммм си:
                              - Че си старичко-старичко си 93ти набор , ма аз съм по-стар. Ушичките ли нещо ти изневеряват или какво.....!?!?!?
                              И като поглеждам , ми той нашия няма уши , как ме е слушал до сега не знам.... . Таз работа няма да я бъде и веднага му набавих едни...





                              За сега е това. Къде на шега, къде на майтап успях да смъкна едно 15-тина килограма от мотора.

                              Този материал имаше за цел , да ви разсмее малко , да ви развесели в тези студени зимни дни, в които карането е трудна работа. И същевременно с това да ви представя как с желание и упорство преопразих мотор ,който не е направен за ендуро - в такъв , който се представя достойно в оффроуд средата сред по-големи си братя..

                              Надявам се да съм успял да ви развеселя малко. Ще се радвам ако съм успял... Поздрави на всички и до нови срещи приятели
                              Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 13-02-12, 02:21.
                              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                              Коментар


                              • От: Оффроуд около Петрич

                                Ти си цял писател може и роман да напишеш скоро времеА за моторчето си се спрсвил отличноважното е мерака и най-вече да имаш свободно времеПоздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X