Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Етрополските моторджии.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Етрополските моторджии.

    Събота 26.11.2011 г. Танги гледа детето в къщи, но пък Влади изкара мотора. Намерихме новата пътечка ,която Иван бе открил миналата седмица и влязохме в гората. На всеки 10 метра имаше пътечкоподобни пространства между дърветата. 4-5 пъти се връщахме надоло за да избръмчим нагоре по някой нов улей за кеф на душата.





    После карахме до „Горно Кадиишко” и решихме да си покараме из гората ,без път и без пътеки.





















    Като си начесахме крастата подкарахме към меката на златотърсачите - подземните рудници в м. Каменица, дето ги копали от древни времена, после ги открили геолозите на римската империя и добивали яко материал за солиди и ауреуси...
    Та e работено там чак до 1968 година, когато добива бил закрит и галериите затрупани. И единствен бай Тодор цял живот с това се занимава , да копае ,отсява, промива с риск за живота си . Вечно безпаричен ,окъсан, пиян ,но винаги изкарва достатъчно златинки за да поддържа тоя си стандарт на живот.
    През лятото тази пътека не се вижда.











    Ето един от обектите на бай Тодор





    Тук отгоре има и импровизирано жилище ,за да е по-близо до работата




    В съседство е другия отвор ,в който преди години падна една циганка и ние пещерняците от пещерен клуб „Мрак” Етрополе смогнахме да я извадим жива ,пък тя след 10 минути взе, че умря.





    Заведох Влади и до един кумин, който скоро ще изследвам. Така му хареса да слуша тракането на падащите надоло камъни, че май ще го правя пещерняк.



    И накрая още една заигравка



    Тук на Влади му се повреди лостчето на скоростите и приключваме с карането
    Последно редактирано от Тодор Етрополе; 29-11-11, 14:07.
    С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

    Коментар


    • От: Етрополските моторджии.

      Двете най-интересни клипчета липсват

      Коментар


      • От: Етрополските моторджии.




        Прецака ми се скоростния лост и карах само на втора, според мен това е причината за неуспешните ми опити.
        Последно редактирано от ВЛАДИМИР-ЕТРОПОЛЕ; 29-11-11, 13:56. Причина: Допълнение

        Коментар


        • От: Етрополските моторджии.

          Май работихме едновременно ти ги качи тук ,а аз тъкмо успях да ги кача в репортажа горе
          С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

          Коментар


          • От: Етрополските моторджии.

            Браво Тоше!

            Отново нямаш стигане със "Сърнето" ....а карането ти в стил Оле Eйнар Бьорндален по пътеките направо ти става запазена марка и ме кефи много.
            Последно редактирано от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ; 29-11-11, 18:49.
            Не е важно какво караш, а как го караш !

            Коментар


            • От: Етрополските моторджии.

              Първоначално публикуван от Тодор Етрополе Преглед на мнение
              Май работихме едновременно ти ги качи тук ,а аз тъкмо успях да ги кача в репортажа горе
              нищо Тошка важно е да има клипчета да се види кво става по Етрополкско

              Коментар


              • От: Етрополските моторджии.

                Даа,из Етрополсо продължават да се случват неща!
                Но за да не трупам повече точки за присъждане на купата която се очертава да спечеля единодушно,ще чакам Тошката да пише щото и без туй този път аз бях този който водеше (дет се вика като муха на л*айно) та още ме е яд че провалих ходенето до най голямата пещера в района, която както се оказа дори и старите хора не я знаят!
                Ето една снимка от мястото дето с Тодор още бяхме оптимисти, дори ме покани на обяд.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04122011982.jpg
Прегледи:1
Размер:283.7 КБ
ID:5325201

                Преди тази снимка Тодор бе доволен, намери си нещо в гората а и бе видял страхотен сръндак!

                Аз пък след снимката видях едно натъртено коляно и една счупена козерка от каска,всичките в моя полза.
                Последно редактирано от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ; 05-12-11, 19:29.
                Не е важно какво караш, а как го караш !

                Коментар


                • От: Етрополските моторджии.

                  Тая неделя с Иван карахме от обяд до по тъмно. Карахме за удоволствие, снимахме се със загубени ловджийски кучета, вдигнахме един сръндак. На два пъти карахме по някакви безпътечия ,та си го надянахме голям и четвъртит ,ма то ние затова сме и излезли из гората






















                  Последно редактирано от Тодор Етрополе; 06-12-11, 15:42.
                  С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

                  Коментар


                  • А бее, истината си е че още от самото начало си ударихме на камък! С влизането в гората камък се заклещи на мотора на Тодор между рамката и шарнира,и блокира задната спирачка! Голямо изваждане беше.


                    Имаше и пътчета тук таме.




                    Носихме се и през дървета...


                    Ама тук вече се предадохме пред тая ограда и Тодор след 30м обход вдигна белия байрак и рече, от тук вече продължим ли връщане обратно няма.


                    Е ми ставаше късно и предпочетохме обратно щото не знаехме какво ни чака и къде ще се набием ако се бяхме спуснали. Пробвах с жокер обади се на приятел който каза че покрай оградата ще се смъкнем еди къде си,ама пеша,е да ама не сме другият вариянт които обсъдихме на място (в кръга на шегата май) беше да продължим и ако видим зор да маркираме с ГПСа мястото да зарязваме моторите и на другият ден с резачки коне и т.н. да си ги прибираме.....спогледахме се сериозно и поехме по трудния но не невъзможен обратно път! Е нещо такова беше в неделя. Поздрави
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от Chinela; 07-12-11, 15:07.
                    Не е важно какво караш, а как го караш !

                    Коментар


                    • От: Етрополските моторджии.

                      Здравейте всички!

                      Днес с Тодор отново организирахме една бърза експедиция до пещерата която търсихме миналата неделя,но уви и днес не успяхме!

                      Пак тръгнахме късно а и се оказа доста костелив маршрута до там.
                      Настроение за снимки имах до тук където още в самото начало спрях да чакам Тошката та го и снимах после вече цъ...

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11122011994.jpg
Прегледи:1
Размер:103.8 КБ
ID:5326185

                      Тук някъкви с джип навярно ловци но не познати изкочиха от гората..

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11122011995.jpg
Прегледи:1
Размер:112.3 КБ
ID:5326186

                      Някви тук пътеки пътища ли бяха ненам!

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11122011996.jpg
Прегледи:1
Размер:189.9 КБ
ID:5326187

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11122011997.jpg
Прегледи:1
Размер:180.3 КБ
ID:5326188

                      После вече мен ме нЕма дадох фира и аз и КТМа.От близо 10месеца го карам ама днеска за сефте сварихме боба, а за мен това бе знак за началото на края!
                      Спрях и изчаках Тодор който неуморно продължи още 100-ина нагоре и се върна.

                      Оказа се че имало като ... не знам 500-600м ли ама заваля и започна да се смрачава....а в мократа шума нападалите клони и мокрите каманиии....мааани...не е за мен.

                      Нагоре не падахме,обаче надоло като заваляяяя......,е човешки щети няма това е радостното,иначе си намествахме кормилата ту на ляво ту на дясно,и при мен нещо една спица не е издържала най вероятно на някой клон,а Тодор верига нещо му пада ма друго има ли не разбрахме щото се прибрахме по тъмно.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11122011998.jpg
Прегледи:1
Размер:74.8 КБ
ID:5326184

                      Е някой си светеха от което се възползвах и аз но само до толкова че да не ме блъсне някой по асфалта до вкъщи!

                      Айде лека вечер и чакайте Тодор!

                      Той имаше настроение и по снима повече за разлика от мен!
                      Не е важно какво караш, а как го караш !

                      Коментар


                      • От: Етрополските моторджии.

                        В неделя, а тая работа ,а оная та едва в три следобяд смогнахме да изкараме моторите. Правим втори опит да заведа Танги на вр. „Бачиище” и там да намерим една пещера.Дъждецът е много лек и не може да постави пред нас въпроса ,ще караме ли или да се връщаме.Щом не буксуваме по стръмното нагоре към Калето ,значи няма проблем.. Горе установяваме, че пожара ,който е горял миналата седмица тук не е навредил , а по-скоро е бил нисък , с почистващ и хигиенизиращ ефект.



                        Танги вече е в подножието на върха .



                        Тук ливадите са станали развъдник на всички видове тръноподобни растения



                        пътищата са станали пътеки, а пътеките –трънаци



                        Ето тук Танги сигурно за първи път е започнал да съжалява, че е дал идеята да търсим тая тъпа пещера из тия шибани пущинаци ,трънаци дракаци и т. н.

                        I

                        Някъде горе Иван спря и извика, че днес ще сме до тук, пътеката била свършила. Според мен пътека може да свърши само пред пропаст, а нагоре си имаше гора и то едра. Вярно, че беше стръмно ,с паднали дървета и мноооооого клони над и под шумата, но на моята сърничка 225 това е родния и дом. И газ....та стигнах до средата на склона и от там се развиках на Ванката да кара смело през шибака щото нагоре е магистрала. И той се хвана.... Като излезе от трънието ми приличаше на парна ютия, фърляше бели облаци като същи змей и попържаше...





                        Въртях като на рали Монте Карло нагоре. Пет пъти спирах, два пъти клоните ме хвърляха и така до стотина метра под превала



                        Взе да се стъмва, пещерата далече , Ванката бере душа доло, дъжда се усили ,та подкарах обратно и добре направих, защото тук в гората в 5.10 следобяд взе да пада мрак.

                        Надоло кой знае защо дори и моята фантазия не можа да види нещо подобно на пътека. От такъв трънак само с помощ от другарче можеш да изтеглиш мотора си на заден ход нагоре .



                        Най накрая открихме спасителната ливада или каквото там представлява сега



                        Последния трънлив пасаж



                        Бях доволен от карането и благодарих на боговете за силните преживявания





                        На връщане ,последни снимки







                        И накрая пред дома ,моя верен приятел Serow 225



                        С него сме като едно цяло.


                        С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

                        Коментар


                        • От: Етрополските моторджии.

                          Браво на вас. Вие май пред нищо не се спирате . Много ви се кефя на разходките и на желанието, с което правите всяка една следваща разходка. Продължавайте все така и занапред . Следя темата с интерес
                          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                          Коментар


                          • От: Етрополските моторджии.

                            Първоначално публикуван от Тодор Етрополе Преглед на мнение

                            Бях доволен от карането и благодарих на боговете за силните преживявания



                            ..А бее....според мен им се молеше за нещо ама за какво ли???

                            Е няма да казвам,може пък някой отгатне .
                            Не е важно какво караш, а как го караш !

                            Коментар


                            • От: Етрополските моторджии.

                              Утре е сряда 14. декември .По план в 06.00 потеглям към х. Чавдар през Кожовото, покрай руските паметници и вр. Звездец /Шиндарника/.Дано да няма много паднали дървета и да не срещам мечката...
                              С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

                              Коментар


                              • От: Етрополските моторджии.

                                Първоначално публикуван от Тодор Етрополе Преглед на мнение
                                ....Дано да няма много паднали дървета и да не срещам мечката...
                                Мечка не знам дали ще срещнеш ама снежният човек със сигурност ще ти се яви около 06.30ч, а против падналите дървета и прочие други уруки реда го знаеш.




                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SANY7081.JPG
Прегледи:2
Размер:274.0 КБ
ID:5326592



                                Айде успех, лек път весело изкарване и да не забравиш да снимаш.
                                Не е важно какво караш, а как го караш !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X