Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Етрополските моторджии.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Етрополските моторджии.

    Много интересна визуализация на маршрута. Браво Тодоре!
    Силата е нищо без контрол.

    Коментар


    • От: Етрополските моторджии.

      Тодоре това което си направил с репортажа е супер.На мен много ми допада.Иван е изпуснал интересно преживяване
      .Браво. Поздрави на цялата компания.

      Коментар


      • От: Етрополските моторджии.

        Първоначално публикуван от rosen_vg Преглед на мнение
        .Иван е изпуснал интересно преживяване
        .Браво. Поздрави на цялата компания.
        Хаа! А беее ..... то човек тръгне ли с ТодАр, интересните преживявания са постоянно !!!



        п.п.Пък и след като се разделихме за малко пак да се съберем с него там..... на мястото с приспособленията за избутване на мотор.

        Тоше супер снимки!
        Като споменах снимки, как е фото апаратът ти,има ли контузии? Яяяя сподели
        Не е важно какво караш, а как го караш !

        Коментар


        • От: Етрополските моторджии.

          Б.. ахти и мотора.Събирам злоба, набивам ръбовете на ботушите в земята и издърпвам предната гума 20 сантиметра нагора, а задната слиза 30 сантиметра надоло, пръстта под краката ми също се свлича и пак се оказвам под мотора.... Повече никога няма да си забравям раницата с въженцето дето преди време помогна на Иван от Ботевград и с него теглих Славчо в калта . Ама е голям кеф като си изкараш мотора!

          Иван ме бъзика за фотоапарата ,та това ме подсеща да ви кажа, че това ми приключение съм го кръстил " Два героизма, един подвиг и доказване на приятелство" . Някой може да попита-защо ? Ами първо, минах по две пътеки , дето , моторист не са виждали досега. Второ, успях да си измъкна мотора ,преди да му изтече бензина,и трето накрая се върнах 10 километра обратно и като един същи комисар Рекс надуших къде ми е изпаднал фотоапарата и го спасих, защото с него сме си бойни другарчета ,а на приятел в беда се помага.
          С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

          Коментар


          • От: Етрополските моторджии.

            Брово Тодоре!
            Тренирйте че свалих гипса.
            Още малк да разработя крара и идвам да ви изпитвам наред
            !

            Коментар


            • От: Етрополските моторджии.

              Е немоо се стърпя да чакам първо Тодор който уж снимаше основно, за това ще пусна единственият ми клип от днес,за сгряване на темата,и ще чакаме пак Тодор!

              Качваме се на вр.Баба по е*атиии.......а бе Тодор водеше а с него е весело.

              Не е важно какво караш, а как го караш !

              Коментар


              • От: Етрополските моторджии.

                В неделя с Иван си направихме голямо густо майна / както би казал някой пловдивчанин /. Тръгнахме в един следобед да търсим пътеката за която ни разправяше Славчо. Бързо открихме изгнилия мост, който скъсявал пътя с около 300 метра и се възползвахме от него.









                Стигнахме гората и взехме да се чудим къде да хващаме. По едно време добих усещане за пътека между едни дървета и подкарах . Да ама у лево, у лево и гледам вървя право нагоре в шумата по не’ква лисича пътека. Сърнето взе да се мъчи и ръчкам на първа , при което то ми прави любимия си номер, изключване от скорост и аз ставам шейна назад, докато се блъснах в Иван и се отърколих. Тая снимка Иван трябва да я качи...
                Върнахме се и пробвахме друга пътека .Тоя ми опит завърши трагикомично с изпързалване до една гнила ограда ,която изпращя ,огъна се ,но ме спря . Иначе щеше да има търкалета.
                Тука моят историограф също трябва да ме е снимал.....
                Трети опит- по същата пътека, но тоя път след някакъв капак на шахта остър завой наляво и право нагоре с много и едри камъни и яко подскачане . След 50 метра вече сме на истинска пътека .



                Карането започва. По-нагоре стъпихме на един път и подкарахме с яка газ та разпиляхме перушината на гората / разбирай шумата /



                докато на една права из едни коловози не открих ,че не са пълни с вода или кал ,ами с лед. Пробвах 3-4 метра хоризонтално каране . Ей, ако не са тия брони нямaше да имам здраво място. Фотографа ми само това чака ,може и тук да ме е изтипосал... а, а не, много бързо скочих на мотора .
                Вече караме с едно наум.



                Излязохме на поляната на дебелия рът и уточнихме накъде да караме „ Е, е там горе вдясно, рекохме и подкарах ама вляво -нещо ми хареса как ливадата се влива в гората. Гледам Танги го няма отзад , а трака ми отпред задъни. И като дадох газ нагоре през гората , б’ах ти и слалома, голям бой по каската , а , дигна глава - нек’ви клони ми режат носа и още газ ,и ляво и дясно, видях по-нагоре редкаша и през него, та при Танги. Успях. И до днес си мисля ,че втори път няма да мога да уцеля път през тоя лабиринт без да спра. Тука ще насъскам Славчо и ще вляза вътре да снимам...



                Тука Танги се прави на Херкулес, а можеше просто да опре задната гума на камъка и да даде газ...



                Е там долу имаше доста паднали дървета. Викам му карай след мене , ама той нали си знае, че с Тошо се бута и по нанадолно , си избра друг маршрут . И сбърка. Десет минути го чаках ,обръмча гората ,едно животно не остана в района.











                До тук е 10 минути супер каране в лабиринта от клек. Номера е да хванеш най краткия път. С бавното сърне тук съм като у дома си. С якия КТМ в тия заобикалки из каманака на първа скорост на Танги му умаляха ръцете да стиска амбриажа.



                А нагоре пак клек ,клек до безобилие...



                Качихме „Малка Баба” . А от тук гледка да се не нагледаш.





                Е това е заветния връх „Баба” с военния обект горе




                Пристигнахме на това място , дето някой го ударил гръм



                И докато Иван се моли на кръста за успешно качване по стръмния склон нагоре аз му монтирам още едно задно колело за по добро сцепление...





                Горе сме и Иван се чуди аз пък как съм се качил с мойта слаба моторетка.



                Луд умора нема. Двама –се не удържат.



                Тоя кадър много ми хареса



                Оказа се ,че Иван знае някакъв извор ,който исках да видя и го намерихме на около 500 м. по-надоло от южната страна.







                И потеглихме да се прибираме през „Каменица”, но още на 100 м. след „Хаджиица” има такъв дървопад от първия сняг,че няма минаване и се върнахме откъдето дойдохме, но по-из ниското, защото слънцето се скри и нещо взе да става студено



                Тази къщичка навя спомени от детството у Иван, когато е идвал тука при баща си и когато с мерак е пускал водна пръчка от висок камък ,а тя барабаняла долу по изсъхналата шума......Затова по онова време не е имало пожари като сегашните.



                Като видях тоя лед и усетих какъв леден ветрец ни брули ,но то е щото караме по-бързо надоло и няма зор.




                Последна снимка на изпроводяк

                С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

                Коментар


                • От: Етрополските моторджии.

                  Професионално направен репортаж, моите уважения и поздравления за което.

                  Коментар


                  • От: Етрополските моторджии.

                    Сташен репортаж , евала и от мен , как ви завиждам ако знаете само....... (благородно разбира се )
                    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                    Коментар


                    • От: Етрополските моторджии.

                      Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                      Професионално направен репортаж, моите уважения и поздравления за което.
                      Адааш, видя ли какво сътвори Тодор след като му предадох поздравите ти, започна пак да пише като хората....

                      Вече преди всяко излизане ще го поздравявам от твое име,а ако ти звънне да пита вярно ли е тук по нашенски има един лаф - не бЕх там Ма така беше
                      Не е важно какво караш, а как го караш !

                      Коментар


                      • От: Етрополските моторджии.

                        Привет.
                        Снощи,след като отново прочетох творенията Тодорови,много се чудех дали да развалям темата с моето продържение,което не е и продължение а допълване ...даже още се чудя!


                        Ама като се сещам какви капани ми залагаше Тодор още от самото начало!!!

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SANY6953.jpg
Прегледи:2
Размер:303.1 КБ
ID:5321111

                        ....я мини ти пръв че си 100+кила да видим дали ще издържи мосчето, да минем от тук по напряко.

                        Май ще трябва да се включа и аз??....може би!
                        Последно редактирано от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ; 22-11-11, 10:44.
                        Не е важно какво караш, а как го караш !

                        Коментар


                        • От: Етрополските моторджии.

                          Както вече ми стана традиция , ше кача и тракчето от горния репортаж

                          <h2><a href="http://www.everytrail.com/view_trip....64">20.11.2011 С Иван на вр. Баба
                          С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

                          Коментар


                          • От: Етрополските моторджии.

                            .....Та, чакам си аз пред нас, и ет ти го Тодор пристига, ама така някак засмян! Това малко ме притесни и с право.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011936.jpg
Прегледи:1
Размер:153.9 КБ
ID:5321289


                            Вади ГПСа и почва да ми показва някакви точки, някакъв маршрут.....викам си ясноооо!!!!
                            Пак ще се берат с този човек ягоди...такова,ядове.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011937.jpg
Прегледи:1
Размер:126.2 КБ
ID:5321290

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011939.jpg
Прегледи:2
Размер:189.4 КБ
ID:5321292

                            Минахме дървеният мост и се снимаме,че сме още заедно и никой не падна в реката.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011938.jpg
Прегледи:1
Размер:241.9 КБ
ID:5321291



                            И сега!!! ТодАр пак вади ГПСа и чете,чете,и като се започна едно 30 и кусур минути бродиране из една поляна
                            а тука е пътеката а там, а тука а там, ама вие сте го видяли вече де на трака който Тодор е качил!
                            Е по едно време тодор вика!...тук еее!

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011941.jpg
Прегледи:1
Размер:184.0 КБ
ID:5321294



                            Поведе той нагоре смело.Убаво ама по едно време "козлето" опс "сърнето" се измори и както си вървеше...спря и запя из един път- "Назад Назад моме Калино" ама Тодор си я знае тая песен а пък и знае че има кой да го спре.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011940.jpg
Прегледи:2
Размер:188.1 КБ
ID:5321293


                            После пък,в цялата гора имаше 10-ина метра ограда изостанала от време оно и Тодор да попадне пък точно на нея!

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011943.jpg
Прегледи:2
Размер:205.0 КБ
ID:5321295


                            Тези всичките действия се развиват в еднин радиус от около 300м над половин час...
                            Без думи.


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011944.jpg
Прегледи:1
Размер:251.2 КБ
ID:5321296


                            Подължаваме по маршрута според ГПСа. Тук на снимката интересно няма,просто защото Тодор бързо се бе окупитил и потегляше аз докато спрях да снимам.Коловозите наистина бяха със замръзнала вода в тях и добре покрити с шума,ма Тошката веднага ги откри и проучи от близо!

                            Пристигане в подножието на " вр.Малка Баба".

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011945.jpg
Прегледи:2
Размер:178.7 КБ
ID:5321297


                            Тодор става още по замислен от гледката и предстоящото предизвикателство.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011946.jpg
Прегледи:2
Размер:225.1 КБ
ID:5321298


                            От тук нагоре е б*ахти и х-я!....Ама нали следваме точките от ГПСа.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011947.jpg
Прегледи:1
Размер:211.3 КБ
ID:5321299


                            Верен на итуицята си не последвах Тодор и за първи път сгреших, той продължи от тук.


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011948.jpg
Прегледи:2
Размер:266.2 КБ
ID:5321300



                            А аз от тук.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011949.jpg
Прегледи:2
Размер:274.1 КБ
ID:5321301



                            Добре че не му се слизаше надолу,иначе щяхте да видите голямо бутане, а също и да чуете как се изказва възмущение и недоволство с Етрополски акцент.


                            Малко снимки на мястото от където излизаме.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011953.jpg
Прегледи:2
Размер:180.8 КБ
ID:5321303

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011952.jpg
Прегледи:2
Размер:109.9 КБ
ID:5321302

                            И на мястото кадето сме се запътили.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011957.jpg
Прегледи:1
Размер:90.9 КБ
ID:5321306


                            Не че много се вижда добре ама какво да правя като слънцето ни светеше точно срещу нас.
                            А това долу е Етрополе.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011956.jpg
Прегледи:2
Размер:102.7 КБ
ID:5321305

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011955.jpg
Прегледи:2
Размер:136.7 КБ
ID:5321304

                            На последната спирка преди върха,Тодор също се помоли и то яко, ама не казва ....

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011958.jpg
Прегледи:2
Размер:137.9 КБ
ID:5321307



                            Това е кладенеца от южната страна на въха.
                            Много бях щастлив да го видя. Няколко пъти съм се опитвал да го намеря и все не успявах но ето че сега го намерихме.
                            Не бях идвал тук повече от 20г!

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011961.jpg
Прегледи:2
Размер:231.9 КБ
ID:5321309

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011960.jpg
Прегледи:2
Размер:218.2 КБ
ID:5321308

                            От тук надоло се прибрахме през по лесното за по бързо щото ставаше студено, а и исках да гледам интервюто с Д.Рангелов по БТВ.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011963.jpg
Прегледи:2
Размер:111.2 КБ
ID:5321310



                            Е това беше от мен.


                            Поздрави и до следващият път.
                            Не е важно какво караш, а как го караш !

                            Коментар


                            • От: Етрополските моторджии.

                              Тодоре!

                              Току що от ЦРУ-то ми изпратиха няколко клипа от неделята !!!!
                              А бре Тоше, недей да мориш така момчето,съсипа се.


                              п.п.Влади....ти стига само си се скатавал тук,ами земи та пиши и ти вече крайно време е.
                              А ако не извадиш нито една снимка в отговор на това което ти е подготвил Тодор,язък.


                              Поздрави.
                              Не е важно какво караш, а как го караш !

                              Коментар


                              • От: Етрополските моторджии.

                                Мога да кажа ,че екипът на Kawasaki-etropole показа доста лошо представяне в неделя с комбинация от доста полегвания и попадвания а на всичко отгоре и техниката ни предаде. Но обещавам че за другия път ще тренирам повече. Клиповете са в чичо Тошко , и аз нямам търпение да ги видя че как само сам се излагал ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X