Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки около Враца

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Разходки около Враца

    Първоначално публикуван от RYSIA69 Преглед на мнение
    Можеше и аз да доида ама Ицо пича ме подстрека да си дотъркам ХТ-то и ми зема калника
    Хахаха, аз пък се чудих в неделя Ицо как толкова бързо си е намерил калник, пък то какво било

    Между другото и вчера направихме едно хубаво каране, като накрая се забихме по една люта пътечка, която слиза от платото преди Скакля към Згуриград... Един козар ни подлъга, че преди 2-3 дена някакви мотористи я спускали, и ние... „щом е спускане, начи проблеми няма“. Да, ама не, бая зор видяхме в горната част, където пътечката е точно колкото мотора да мине, а отстрани - ДЕРЕ (паднеш ли, няма излизане), а и едни обратни завои, на които носихме моторите... Абе лудница беше, накрая слязохме де.. Ма козаря и роднините му бая „поздрави“ отнесоха Снимки ще гледам да кача по-късно, като имам време.

    Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
    Добре сте си покарали, като гледам и сте се посъбрали!!! Скоро ще правим клубна сбирка.

    Коментар


    • #47
      До: Разходки около Враца

      Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
      ...забихме по една люта пътечка, която слиза от платото преди Скакля към Згуриград......
      Ще ми повярваш ли ако ти кажа че съм я качвал тази пътека с ATV-то!?

      Коментар


      • #48
        До: Разходки около Враца

        Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
        Ще ми повярваш ли ако ти кажа че съм я качвал тази пътека с ATV-то!?
        Да не бъркаш пътеките?! Пътеката тръгва точно покрай едни кошари горе. Има 2-3 места, които са толкова тесни, че с АТВ не може да се мине, а отляво и отдясно са много стръмни склонове? Иначе по принцип мисля, че може да се качи (с мотор със сигурност), проблема е, че ако паднеш (а това е доста вероятно ), ще търкаляш половин км надолу...
        Качвам 2 снимки, другите - по-натам. На първата снимка по-долу все още е равно, но на снимката се загатва какво следва след завоя... А на втората - как се взимаха някои обратни завои . Точно тия тесните места обаче не съм ги снимал, щото не ми беше хич до снимане тогава
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от ACCELERATOR; 23-01-09, 16:51. Причина: снимки

        Коментар


        • #49
          До: Разходки около Враца

          Ама точно за същата пътека говоря. Най-голям зор видяхме на сипеите където беше тясно! Питаи Ицо, Цветко и Симо! Ние ATV-исти ли сме или к'во?

          Коментар


          • #50
            До: Разходки около Враца

            Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
            Ние ATV-исти ли сме или к'во?
            Направо сте машини
            Тая пътека си е екстрем от всякъде. Аз трябва да я пусна още поне 4-5 пъти, преди да пробвам да я кача...

            Коментар


            • #51
              До: Разходки около Враца

              Утре неделя 11.00ч. на Згориград.

              Коментар


              • #52
                До: Разходки около Враца

                Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
                Утре неделя 11.00ч. на Згориград.
                Утре и доста джипове ще има в гората,така че карайте в десно да не ни стане тесно !Приятно изкарване!
                СВОБОДАТА Е В ГОРАТА !!!


                0878209603 0885665118 Качето русия

                Коментар


                • #53
                  До: Разходки около Враца

                  Карахте ли в неделя? Аз чак сега погледнах темата.. Иначе ние със Здравко и Стефан покарахме в събота.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Разходки около Враца

                    Днес вече направо не ме свърташе, и реших да се поразходя. Звъннах на този-онзи, но един имаше работа, друг му бил много снега, трети жена му го накарала да свърши нещо... Мен обаче ме сърбяха ръцете, и излязох да покарам, въпреки че тук снега още не се е стопил. Голям кеф е да се кара из снега. Имаше обаче малък проблем с изкачванията от време на време :





                    WR-a обаче вървеше като ледоразбивач . Много добри гуми са тези Dunlop, с които дойде, отпред и отзад. Препоръчвам ги на всеки, а следващият път ще си взема пак такива:


                    Между другото снимките са от равнинните части, а не от балкана. Все още си има доста сняг. Повъртях се още малко из тези поляни, и после тръгнах по един път между две изорани ниви. 1км по-надолу обаче пътят между нивите свърши. Асфалтовият път обаче минаваше на около 150м от мен, и реших вместо да се връщам, да мина напряко през нивата. Да, ама... В началото, първите 20-на метра, ставаше за каране, и това ме подлъга. По-навътре обаче изведнъж взе да става много мокро под пръстта, и след малко се озовах в това положение:



                    При всяко даване на газ, гумата разбива калта отдолу с водата, като миксер, и се получава една лепкава каша, от която няма излизане . Ботушите ми потъваха до педя под коляното в тая слуз. При опит да поместя мотора, затъвах още повече, а и той самият беше станал все едно 200кг.

                    На долната снимка вдясно се вижда откъде влязох в нивата, и къде е мотора... Горе при дърветата е пътя.



                    Помъчих се малко, видях че няма да стане, и в крайна сметка ми остана само жокера - обади се на приятел . Звъннах на Ицо, който за щастие беше с RUSIA69 и още 3 джипа някъде горе из балкана. Само след 1ч бяха при мен. Аз се бях приготвил да посрещам вечерта на нивата, защото теглели някакъв друг закъсал джип, но за щастие, дойдоха бързо
                    На тази снимка се вижда единият:


                    По-нататък снимки на моя GSM нямам, но беше голямо тегло. Добре, че единият джип имаше лебедка, и добре, че RUSIA69 се жертва да нагази в калта, и да ми помогне - имам да черпя

                    Ами това е, утре пак
                    Последно редактирано от ACCELERATOR; 28-02-09, 20:41.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Разходки около Враца

                      Първо си забравил да се похвалиш и да почерпиш за новата машина! Честито със много здраве да си я караш и много безаварийни километри.
                      Ми то затова никои не иска да кара в такова време защото това не е каране, сам си видял. Иначе незнам на кои се обаждаш за разходки но от нашата група постоянно има някои. И днес Ролик и Бочи бяха излезли, и те се чудеха с кои да карат, въпреки че и те са се върнали от Трудовака !

                      Коментар


                      • #56
                        До: Разходки около Враца

                        Днес се получи добро и интересно каране. Толкова кал и сняг не бях виждал през живота си. Почти не съм снимал, защото бяхме доста хора, и нямаше време, успях да щракна само 2, но за сметка на това - атрактивни снимки.
                        За да не се повтарям - вижте тук

                        Коментар


                        • #57
                          До: Разходки около Враца

                          Добре си си покарррал Сам в гората!?не е наи-добрата идея,но добре че си имал жокер.А джипа които вадиха беше този
                          Прикачени файлове
                          СВОБОДАТА Е В ГОРАТА !!!


                          0878209603 0885665118 Качето русия

                          Коментар


                          • #58
                            До: Разходки около Враца

                            Днес беше голям кеф. Снега се беше постопил, и отдолу се беше показала една хубава, лепкава кал
                            Първо покарахме по Ботевият път край Косталево. Качвайки се нагоре обаче, снега ставаше все повече. Все пак успяхме да стигнем до Ботевият кръст, където отбелязахме днешният национален празник с по една цигара (който пуши).
                            Следващите снимки са от следващата пушпауза... На преден план е Росен, а Ицо оглежда със завистлив поглед ХТ-то на RUSIA69. Май ще прави бартер с WR-a . Между другото, това е най-бързото ХТ, което съм виждал. Почти не отстъпва на WR-а по вървене (по-късно си правихме кушии), даже първия път му дръпна .


                            Здравко


                            Ето я и мойта моторетка, в далечината:


                            Ицо вече е навит на бартера :


                            Малко по-надолу по реката:


                            Другите обаче нещо ги нямаше...


                            .. и се върнах да видя какво става. Малка авария с мотора на Цвятко - горният водач на веригата му се беше откачил:


                            Здравко използва момента, за да изпуши още една цигарка:


                            А това е гордостта на синята марка - Yamaha (YZ?) 125 '84 набор, и все още си върви и се държи перфектно. Пожелавам и на моят мотор да доживее такава възраст:


                            Моторът на Стоян нещо стачкуваше днес - водача на веригата му беше счупен, и постоянно му падаше веригата. Тук един от тези моменти:


                            Освен това, скъса жило на съединителя, което оправихме при полеви условия:


                            Пообиколихме още малко, обаче някои почнахме да огладняваме, и - време е за агнешка чорба и бира:


                            На гладен стомах, изморен, и една бира може да ти замае главата . На връщане решихме да минем през гората, където още имаше доста сняг, а отдолу - и кал. Тук Ицо се подхлъзна, но докато извадя телефона да снимам, вече беше станал.. Много бърз тоя Ицо, не можах да снимам компромат :


                            Много бърз.. Докато се обърна да снимам назад, и той - хоп, от другата страна, пак в кадър . WR-a лети:


                            И така, поокаляхме се добре в тая горичка, беше голямо шоу - на пълен стомах не е лесно да се кара .
                            В крайна сметка, много добро каране се получи днес
                            Последно редактирано от ACCELERATOR; 03-03-09, 19:57.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Разходки около Враца

                              Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
                              Добре сте си покарали, като гледам и сте се посъбрали!!! Скоро ще правим клубна сбирка.
                              Айде ако има клубна сбирка, тука да напишете!
                              Аз по принцип карам сам (и по таз причина много малко хора познавам), щото карам когато ми щукне (и когато имам време) - паля и тръгвам. Е, от една -две години насам, пътеките из Балкана се разработиха много (даже се поущърбиха бая :-)). Даже постоянно гледам се оформят нови и нови... Аз от 10 години карам из Врачанския балкан, първо карах една MZ-ка, сега Доминатор, но преди не ми е и хрумвало, че ще мина през такива места, през които сега се минава. Примерно преди не съм и помислял да се кача от Трудовашката нагоре през гората, само слизах оттам (още с MZ-ката). И то като чета тук, сигурно ти ги "чертаеш" новите пътеки. Поздравления! Ще се радвам някой път да се засечем и да покараме. Въпреки, че не съм голям фен на груповото каране, тъй като след първия минал обикновено не може да се диша :-). Сега като чета, разбирам че има и такива пътеки, по които никога не съм и карал... При първия удобен случай ще ходя да видя тая от Скакля към Згориград къде да я набарам, че наскоро се опитвах да кача тая "посока" ама пак не нацелих просека :-).

                              Та, т`ва ми беше интрото. :-)
                              Поздрави!

                              Тел. ми е 0887 731062 (Цветомир, Цецо) - може да се обажда всеки, ако го е закъсал нещо във Врачанския балкан. То да не се случва, но ще се радвам ако мога и имам възможност да помогна. Примерно за бутане/носене. :-)
                              Последно редактирано от The Bear; 05-03-09, 22:19.
                              Без блокажи си за никъде. :D
                              Без лебедка, хептен...

                              0887 731062 - Цецо

                              Коментар


                              • #60
                                До: Разходки около Враца

                                ще пише и тук и в сайта на клуба www.hard-riders.bg добре си дошъл да караш с нас.
                                СВОБОДАТА Е В ГОРАТА !!!


                                0878209603 0885665118 Качето русия

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X