Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ендуристи от София?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ендуристи от София?

    Първоначално публикуван от hafte Преглед на мнение
    Съгласен съм и за това, но Чинела мисля, че имаше в предвид да му отидем на гости на ход по черно . .....
    Да, точно така, по черно, асфалт може само да пресичате. Километрите мисля, че няма да са повече 160-180 и в двете посоки.
    София - Дупница откъдето и да минете си е песен, припева обаче започва в Рила, там черни пътища към аз. Калин няма...

    Коментар


    • От: Ендуристи от София?

      А има има, даже магистрала , но надявам се да го ползваме.




      Коментар


      • От: Ендуристи от София?

        По този път трябва да слезете/продължите към Разлог, нали така беше.
        А за да се качите по него ще трябва да изминете допълнителни около 40-45км в повече.
        Трябва да карате и по асфалт, да минете през поне два полицейски поста и ако моторите са без регистрация става зле....
        Този път започва от село Пастра, а до него се стига по асфалтовият път за Рилския манастир....щом не съм го споменал значи не е подходящ.
        Виж ако се прибирате от Разлог до София, да тогава става, и не на последно място, вие ендуризъм ли търсите или туризъм ......

        Коментар


        • От: Ендуристи от София?

          Ето в този линк
          http://wikimapia.org/535263/bg/Яз-Калин

          пише, че до язовир Калин има асфалтов път , Чинела говори за черен...

          ПС
          Докато пиша и Чинела го е обяснил.
          Последно редактирано от LightOfJah; 24-01-12, 15:57. Причина: добавка

          Коментар


          • От: Ендуристи от София?

            Ясно, че няма, а това за пътя беше закачка.
            Ще пробваме и каквото сабя покаже. Поне ще сме с гид на заплата , а ако не успеем ще преспим и ще превземем на другия ден баира.

            Коментар


            • От: Ендуристи от София?

              Стегнете си моторите , да направим прехода за който ви казвам , голяма част от него ще е по пътеки , а не по черен път. И ако всичко е наред , ще се пробваме при Чинела. Само ще ви кажа , че 160-180 км. са си много по черен път , а в комбинация с пътеки , голяма надморска височина и чукари , хич няма да е лесно , и за нас , и за моторите.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: Ендуристи от София?

                Първоначално публикуван от LightOfJah Преглед на мнение
                Ето в този линк
                http://wikimapia.org/535263/bg/Яз-Калин

                пише, че до язовир Калин има асфалтов път , Чинела говори за черен...

                ПС
                Докато пиша и Чинела го е обяснил.

                В горепосоченият линк пише това:
                Язовир "Калин" е язовирът с най-голямата надморска височина /след яз. Малък Калин/ в България и на Балканите - кота на преливника 2394 м. Язовирът захранва с вода високопланинските ВЕЦ от група "Рила" - ВЕЦ "Калин", "Каменец", "Пастра" и "Рила". Свързан е с вертикална шахта (височина 75 м.) и напорен тунел (дължина 1800 м.) с язовир "Карагьол". И шахтата, и тунелът разполагат със затворни органи - възможно е да се спира водният поток. Язовир "Калин" и язовир "Карагьол" образуват скачени съдове и захранват високонапорната ВЕЦ "Калин" - пад на водата 740 м, водно количество 650 л/сек. и мощност 4000 киловата.
                От него до Седемте рилски езера се стига 1ч. с магаре и 3часа пеш. Но интересното е че до него има асвалтов път а от него до езерата е само нанадолнище и е най-лесния маршрут за стигане до тях.
                Но пък от повдигнатото със син цвят, мога да кажа, че по-голяма глупост не съм чел.....
                Сядам да извадя снимки от маршрута който смятам да Ви предложа, а пътят от с. Пастра до яз. Калин е 80% бетонен, не асфалтов.

                Коментар


                • От: Ендуристи от София?

                  НЕкои съображения:

                  1. НЕ се пробвайте да правите тракове, ако не сте минавали маршрута преди това. По-добре да го направи човек с опит. По-сериозен познавач на тези тракове от Гълъбин Колев и Жоро Хаджиев няма. С оглед на това че втория основно се занимава със "сЕкса", първият е мноого добър вариант.
                  - GPS за всеки е задължителен, не ме питайте защо; професионално закрепен за мотора и свързан с акумулатора.

                  2. 5 души и нагоре са много. Съветвам 2 двойки, по възможност и с радиовръзка помежду си.

                  3. 100% "ЗА" осигуряващ автомобил с ремарке. Доказано необходим. На всички сериозни преходи на които съм участвал, въпреки перфектната техника (при това на не-повече от 1-2 години), въпреки участието основно на състезатели (с което визирам натренираност и умения), не сме се разминали без участието на сервизен автомобил. Освен това дава възможност за още багаж и резервни части.

                  4. 5(пет) непрекъснати дена по 150-180 км черно е абсурд. Третия ден си залагам мотора, че ще си вземете отпуск (Е...има двама-трима в БГ, дето могат да ми вземат мотора, но засега вие не сте от тях). Освен ако не карате само по перфектни черни пътища, които познавате перфектно. Избирате - или рали-рейд или..."Чинелските пътеки" или по-скоро липса на тях. Полу-бременна няма.

                  5. 100% съгласен с мненията, че първо трябва да пробвате 2-дневки.

                  6. Ако не сте карали с човека до теб преди това - по-добре не тръгвайте.

                  7. Перфектно подготвена техника. Пробег на двигателя. Лятото всеки ден ще сте за смяна на въздушни филтри.


                  Това са грубо казано основни ми съвети, чието подценяване обрича до голяма степен на неуспех начинанието.

                  Mitsubishi L200 DobbleCab

                  KTM XC 450 RW 2009
                  KTM 350 SX 2011

                  Коментар


                  • От: Ендуристи от София?

                    Ей това за станции не се бях сетил , а 2 бр. седят в шкафа. Проблема само им е зареждането.
                    Мики съветите ти са запаметени и ще се опитам да ги следвам доколкото е възможно.

                    Относно прехода:
                    1. Е само идея, която като любител е съвсем нормално да съм надхвърлил доста моя капацитет за дължината
                    2. Какво ще излезе зависи от това, колко и какви ендуристи ще се съберем.
                    3. Ако имаме време да покараме и потренираме до към Август за да се сработим, ще е супер.
                    4. Кризата е ударила всички, и перфектната подготовка за 5 дневен преход може да не бъде покрита от всички, което автоматично намалява прехода.
                    5. Помощна кола все ще намерим, най-малко заради бензин и ремарке, зависи от маршрута който изберем.

                    Визирайки горното, за да се сработим, като екип като за начало, ще навестим Чинела, маршрута на LightOfJah както и още няколко други дву-дневки и много еднодневни такива.
                    Ако успеем ще видите и 5-дневката, ако не тази то догодина задължително, документирана и фотографирана , поне желание и мерак не ми липсва.

                    Коментар


                    • От: Ендуристи от София?

                      В темата започват да се включват и сериозните карачи , което е добре.Дано се вслушате в препоръките им-много ще ви се улесни живота!Аз бих ви дал и друга идея.Ако ви се кара няколко дни в район по-далече от София , то не е задължително карането да е преход(от т.А до т.Б). Направете го детелина. Например: качвате моторите на репатрак/бус отивате в Банско(или Добринище , че е по-ефтино) , взимате си стаи в хотел и го използвате(хотела) като база.През първия ден правите преход в Рила(като вечерта се връщате в базата),през втория в Родопите(пак се връщате в базата),през третия в Пирин и така докато ви стигнат парите . Предимствата:
                      -ако се скапете на втория ден спокойно можете да си направите почивка без да се налага да гоните график(това е особено важно при предварителни резервации за спане по трасето)
                      -ако на някой му се счупи мотора няма да спъва групата или да му се налага да се спасява сам-само трябва да го замъкнете до базата и карането продължава...
                      -целия багаж , части и т.н. е в базата и не е нужно да го влачите на гръб
                      -можете да карата докато ви омръзне , докато издържите физически или финансово-може да си тръгнете на втория ден , а може и на десетия
                      -можете да си планирате трака за следващия ден в зависимост от физическото ви състояние или метеопрогнозата
                      -значително се опростява организацията(резервации,съпорт и т.н.)
                      -след първия ден ще ви стане ясно дали сте се подценили или сте се надценили(като възможности за дневен преход) и съответно можете да си планирате адекватно прехода за следващия ден
                      -ще ви стане кристално ясно какво точно (като оборудване и екипировка) ви е необходимо за няколкодневен преход(евентуално за следващия сезон)
                      -и т.н. и т.н.
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • От: Ендуристи от София?

                        Ами ще разчитаме на познати, аз ще оставя колата с ремаркето на Гецата (добър приятел и техник), колегата ми Данчо от сервиза също мисля, че ще дойде предполагам. Инструменти аз ще осигуря, те ще ни следват с инструментариуми и каквото потрябва. Кола комби за багаж също ще осигуря.

                        Може да не са точно 5 дни, по важна е идеята и да го направим ако ще и само за пробата да изкараме 2-3 дни. Емоцията ще си заслужава всяка секунда.

                        Балашев не се скатавай, знаем че на вас с Минко ви трепкат сърцата, присъединете се
                        Последно редактирано от БИЖО БИЖЕВ; 24-01-12, 20:53.
                        Който оцелее ще закусва!

                        Коментар


                        • От: Ендуристи от София?

                          Идеята на ЕМО също не е за подценяване и може да я опитаме аз съм за
                          Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                          Коментар


                          • От: Ендуристи от София?

                            Да детелината е също добра. На Добринище, цените лятото мисля, че ще са около 30 лв.
                            Може и на Орехово да се направи, спането ще е даже по евтино.

                            И както каза Бижо е важно да опитаме пък ще видим.

                            Коментар


                            • От: Ендуристи от София?

                              А пък моето село е град Бобошево, не е далече от Рила, а това лято си покарах сам над 200 км в планините около Бобошево, вкл. и до Рила ходих, ама нали бях сам и имах малко притеснения и не се качих много нагоре. Направих си една детелина така да се каже. Може да се използва за база и е безплатно.

                              Коментар


                              • От: Ендуристи от София?

                                За детелината и аз съм навит за едно-две дневните маршрути също..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X