Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ендуристи от София?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ендуристи от София?

    На мен идеята ми харесва , но първо може да направим една тренировка по следният маршрут: Панчарево , Лозенска планина , Пасарел , Плана планина , Железница , Панчарево. Около 100-120км. са , има само 500м. асфалт.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • От: Ендуристи от София?

      Обаче тая права линия ще излезне много крива... ако ме разбирате на къде бия...
      Иначе съм "за", но като за начало може да пробваме нещо по-кратко, например София - Самоков. Да видим как ще се получи.

      Поста на motor men се е появил докато съм писал. Този маршрут съм го минавал и не е труден, но си е 100 км, а какво ли ще излезе до Разлог .
      Последно редактирано от LightOfJah; 23-01-12, 19:23.

      Коментар


      • От: Ендуристи от София?

        Чинела, аз не съм от най-умеещите ендуристи, и карачи. По принцип от София до отсрещния баир срещу в. Козница, и обратно го взимаме за ден и остава доста видело. Това са към 130км.

        Относно ден 1: Искам да видя най-високия язовир на балканите, т.е. яз Калин (инфо за язовира: http://www.bg-tourinfo.com/kalin.htm). Не, че не може да се отиде само до него, но ми се иска прехода да е няколко дена. В района не съм карал изобщо и нямам представа, колко хард е трасето и колко време би трябвало за изминаването му.
        Ден 2: на Орехово има една махала Кабата, където има невероятни гледки, за които само съм слушал и гледал снимки.
        Ден3-5 са само предположения. Маршрута може да мине отвсякъде където иска групата.

        motor_men за твоят маршрут съм за с 2-те ръце, и може да го изпълним веднага при първа възможност и прогноза на Минчо Празников.

        Пак казвам, че това е идея, която е породена от преходите на Balkans Orange Adventures и много други теми с преходи из форума.

        Коментар


        • От: Ендуристи от София?

          Първоначално публикуван от hafte Преглед на мнение
          Чинела, аз не съм от най-умеещите ендуристи, и карачи. ......
          Ами темата ми "Дупница екстрийм" чел ли си цялата..., там има описани няколко качвания до яз. Калин и при това само от Дупница.
          Погледни ги и ако имаш някакви въпроси после съм готов да отговарям, само за протокола, от Дупница до Калин черен път няма.
          От Калин до Разлог, след като вече сте дошли от София, по моите умения се счита за невъзможно....за вас не знам, аз съм слаба ракия на преходи, нямам въздух.

          Не се включвам да ви обезкуражавам, а да използваме няколкото месеца за наистина добра подготовка на трасето, а считам, че съм един от малкото хора които са до болка запознати с маршрута за ДЕН 1.

          Коментар


          • От: Ендуристи от София?

            Хм!Това ми се струва доста амбициозен план.Сто километра по въздушна линия могат да се превърнат в реални двеста почти без никакъв проблем , особено когато се кара през непознат терен. От центъра на София до Дупница до колкото си спомням е около 70км по асфалт(дори не по права линия) , а знаеш ли колко е по черно? От София до Чуйпетлово през Люлин и Витоша са към 40-45км.Колко са от Чуйпетлово през Верила до Дупница ще ти каже Чинела.
            Преди да правите преходи за повече от един ден , сглобете подготвена група.За тая работа е необходимо поне един сезон , едни и същи хора да карате заедно.Така всички ще са поне горе-долу подготвени физически и като техника , изпъква човека на когото му се отдава навигацията(водача на групата) , научавате си ритъма на каране , вижда се на кой колко му е подготвен мотора и още една камара уж дребни неща! Не че не може да се пробвате , но рискувате или да спите по чукарите или половината ви път да е по асфалт.
            ПП.Колко ГПС-а имате в групата?
            ПП2.Сега го погледнах на MapSource.Разстоянието по въздух от София до Дупница е точно 51км!
            Последно редактирано от ЕМО; 23-01-12, 22:35. Причина: допълване
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • От: Ендуристи от София?

              За ГПС мисля, че няма да е проблем, като аз имам един Орегон (естествено все още няма стойка за мотор ). Чинела и някой друг може да дадат по някой трак от трасето, и да миксираме един маршрут, който да заредим в ГПС-ите. На място ще преценяваме дали е проходимо или не.
              До Юни или там някъде, според мен има време да се сработи групата и подготви техниката за да няма изненади, или да се сведат до минимум. Да се минат няколко 1 дневни маршрута до Самоков. Ако има организация да се закарат моторите по далече за опознаване на трасето от друга част на маршрута също ще е в +.

              Проблема според мен е кой и колко души ще е групата. С голяма част от пишещите в тази тема сме карали, по един или няколко пъти и се познаваме бегло. С други се знаем само виртуално само с намерение да караме, но така и не се уцелихме в този сезон. Важно е ако се съберем да сме отговорни, сериозни и прецизни като организация.

              Именно за това писах за моята идея, която ако допадне на 3-7 души, с които се сработим и организираме, може да изпълним в по-голямата си част. Има много ????? естествено: кога да е прехода, ако е 5 дни, да случим всички в почивка (отпуска), бюджет и т.н.
              Затова да видим има ли желаещи за да разделим темата, и да пишем по-конкретно с предложения от къде и за къде да я караме .

              Мисля, че в крайна сметка поне за съботно-неделна двудневка да измислим нещо .

              Коментар


              • От: Ендуристи от София?

                Ще си позволя да ти нахвърлям няколко идеи(така набързо-ако съм проспал нещо нека другите да добавят):
                -прочети внимателно преходите на други колеги.Евгени и Стоян миналата година правиха Ком-Синеморец.Има няколко прехода Ком-Емине.Мисля , че в тези теми ще намериш доста полезни неща по организацията и проблемите които може да имате.
                -не знам какво е качено на Орегона,но задължително си качи картата на Събин(за нея е писано много).Със Събин можеш да се свържеш чрез форума.Заедно с нея мисля , че вървеше и MapSource-изключително ценен продукт при планиране и залагане на тракове.Добре е да имате поне още един ГПС.
                -имай в предвид , че обикновено Май и Юни много вали , а Юли е много горещ.Най-подходящ за голям преход е Август. Септември е вече хладно , особено ако ви се наложи да нощувате под небето над 1200-1300м.н.в..
                -група над пет човека става прекалено тромава-на един му се пуши,на друг му се говори по телефона,на трети му се яде,на четвърти му се счупи мотора и на края на деня като удариш чертата сте навъртяли 50км
                -след като сглобиш група задължително направете поне два двудневни прехода с преспиване на някоя хижа-може да няма много каране , но да има преспиване!Пет дни си е сериозен преход , който изисква багаж.Двудневките ще ви помогнат да го минимизирате,а и ще ти даде опит в планирането на дневния преход.
                -задължително планирай повече време за дневните преходи-ако ти се струва , че можете да отметнете 100км,планирай ги 50-70км(в зависимост от терена който ще покривате).Винаги изскача нещо непредвидено.
                -не гледай преходите на Жоро Донечки-там има много сериозна организация.
                Всъщност така като се замисля защо направо не се обърнеш към него.Поинтересувай се от неговите оферти-може би това ще е най-разумния вариант.
                Сигурно има и още неща,но за момента това ми минава през акъла...
                Последно редактирано от ЕМО; 23-01-12, 22:38.
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • От: Ендуристи от София?

                  Hafte - надявам се в тия 3-4 човека да ме слагаш и мен Още миналата година като говорихме бях с двете ръце ЗА идеята. Правя всичко по въпроса да се класирам и аз, така че не ме отписвайте още
                  Който оцелее ще закусва!

                  Коментар


                  • От: Ендуристи от София?

                    Това с което се наемам да ви помогна е.

                    Организирате се една събота сутрин /рано и да е Юни/ и тръгвате посока Дупница.
                    Аз ви чакам някъде около града и ви качвам до яз. Калин.
                    Качването е първо по една екстремна пътека и после доста километри било.
                    Връщам ви в Дупница и ако ви е останало време газ към София, ако ли не спите там.

                    Ако успеете да дойдете от София, качите се с мен до аз. Кални и се върнете обратно до София в рамките на един ден.
                    Нищо няма да може да ви спре да реализирате начинанието. Успех.

                    П.П. Ако ми остане време ще нахвърлям тук снимки от пътеката и билата за да добиете що годе визуална представа.

                    Коментар


                    • От: Ендуристи от София?

                      Бижо ще се радвам да си в отбора.
                      След като се уточним кои ще сме, ще определим и маршрута (3-4-5 дни за колкото преценим).

                      Емо имам картата на сабин, която си е с ГПС, но ползвам Basecamp, защото съм с МАК. Върши почти същата работа като мапсорса.
                      Темите за Ком-Синеморец, Ком-Емине съм ги изчел целите и от там се запалих по идеята.

                      В крайна сметка ще измислим и план Б, ако видим зор с предвидения преход, като ще гледам при планирането да избегнем екстим патеки, по които ще губим доста време за малко км.

                      За сега сме 2-ма ЗА. Аз и Бижо, като чакаме другите да кажат техния отговор.
                      Заемам да изчета цялата тема на Чинела

                      Коментар


                      • От: Ендуристи от София?

                        Превоз на моторите мога да осигуря до Дупница.
                        Ако навием Жоро и Минко да дойдат до Дупница, също имат ремарке. Светльо с Ямахата мисля че и той би се пробвал към предложението на Чинела.

                        Ако се навият ще се съберем добра група
                        Който оцелее ще закусва!

                        Коментар


                        • От: Ендуристи от София?

                          Съгласен съм и за това, но Чинела мисля, че имаше в предвид да му отидем на гости на ход по черно . Ако не с ремаркета ще спретнем един уикенд с преспиване.

                          Коментар


                          • От: Ендуристи от София?

                            Може и аз да не съм разбрал, но както и да стане, аз съм навит и на двата варианта. Ще опитам да вкарам мухата и на другите....
                            Който оцелее ще закусва!

                            Коментар


                            • От: Ендуристи от София?

                              Вярно че преходът ви е(ни е) на около 100-на километра от София, но е добре да се помисли и за една кола с колесар съпорт, най малкото багажа да ви носи или поне да е в готовност да дойде ако потрябва.

                              Коментар


                              • От: Ендуристи от София?

                                Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение

                                Ако успеете да дойдете от София, качите се с мен до аз. Кални и се върнете обратно до София в рамките на един ден.
                                Нищо няма да може да ви спре да реализирате начинанието. Успех.
                                Ето една хипотеза за размисъл, която е много вероятно да се случи - успяваме да се върнем в София в рамките на един ден. След това реанимираме три дни.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X