Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

    [Своеобразна машина на времето - това е Чал]
    Наистина с думи не става.
    Просто времето е спряло и изведнъж нещо е отнело живота от това място.
    Доста тежка за асимилиране картина.
    [url]http://www.offroad-band.com/[/url]

    Коментар


    • #92
      От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

      Както снимах със затаен дъх в с. Чал, така изведнъж ми стана кофти и исках да се махна. Палим моторите и продължаваме. Малко след селото намерихме една хубава сенЧица и спряхме за дневната дажба кроасани.



      Тези хубавици бяха навсякъде - шипоопашата сухоземна костенурка, в списъка на застрашените видове. Само по пътя имаше десетки излегнали се, в гората си представям какво е било. Дано популацията им да се стабилизира.

      Тази е тийнейджър - на около 120 години






      Тук отново отиваме в рая - поречието на р. Арда преди Маджарово. Кристалночиста вода, много риба, хубави вирове ... Като запален риболовец ми се щеше да хвърля мотора и да заклеча на брега ама се сетих, че нямам въдица, нито извара и се отказах













      СТигаме до Маджарово и спираме на бензиностанцията. Наливаме гориво и тръгваме по хАсвалта.



      Някога имах претенции, Че притежавам познания по биология, но явно имам пропуски. Не си спомнях в България да има лешояди.

      Ето, Че има:



      и обитават тези райони







      Тук се опитах да снимам пилетата, които бяха с доста внушителни размери. Оказа се, Че не мога да ги зумна, защото обектива се е напълнил с пясък / пак на простотия ме избива, но се сетих за един случай, който съседът ми разказа - някога като дете взел една шепа пясък и хвърлил по тази Част на магарето, с което то се радвало на магарицата ... абе обектива все едно/ Та и то, както и аз не можахме да приберем обектива.



      Красота, красота и пак красота











      Това е язовир Ивайловград







      На някой сигурно му се струва, Че това не е в България!? Напротив, това е нашата Родина



      Стигаме и до Любимец.
      Стоян води аз по него. По едно време спира пред едни развалини и запоЧва да се съблиЧа. ВИкам си: тоя при толкова красоти, тука в тая мизерия ли реши да поЧиваме?



      оказва се, Че тези съборетини са Част от казармените спомени на 100ян

      ... и като се юрна по плаца, на 40 градуса жега с тези ботуши и ризница, да се "върне" малко в миналото си .... минаха сигурно 30 минути







      Изплували са му със сигурност милион спомени свързани с хубави и не толкова хубави моменти, приятели и врагове и ... онази циганка-вълшебница там ... на портала, е-е-е-х-х-х-ххх!

      Може би за 1658 път слагаме каските и раниците и се отправяме към Тополовград.

      Това го снимах заради ретроманяците



      Тоя Стоян ....! Дали гпс-а го обърка или акъла му беше в цигнката от казармените години, не знам, но изтървахме отбивката и се озовахме на магистралата. Имаше шанс да се върнем 10-15 метра и да намерим правилния път, но от някъде си се появи една патрулка и нямаше как да направим нарушение. ПоЧна се едно каране в противоположна посока, в аварийната лента, а край нас минаваха коли с 200. Ужасна работа. Караме и се пулим вдясно за да видим някоя пробойна в оградата



      Ей тогава разбрах какво е да търсиш врата в поле ...

      Минахме сигурно около 7-8 километра и преди едно деренце видяхме врата. Веднага се спуснахме през канавката с надеждата, Че ще е отклюЧена



      Оказа се, Че само е привързана с тел и може да се премине отвъд, ма не в отвъдното



      От тук насетне запоЧна едно борене в дълбоката оран, в търсене на път. По едно време се показа една жигулка и хората в нея ни казаха къде трябва да отидем. Бързо намерихме пътя





      Това веЧе не знам къде е, но си спомням, Че Стоян взе голяма преднина в паданията. Това беше поредното наше премятане в един скрит в трева коловоз



      Тук веЧе се измъкнахме и поехме към Тополовград





      ВеЧе сме в града. Стою доволен позира с табелата



      След като отново заредихме, тръгнахме по шосето към с. Срем, където беше хотелЧето, на брега на р. Тунджа. Стигнахме в хотела, рапортувах на ЧиЧко Фър и се засилих към банята.Бяхме изгладнели като вълци и поръчахме един куп храна, която се оказа, Че не можахме да изядем.

      Това е последната снимка за деня. И за да не си помислите, Че сме пристрастени смукаЧи, ще ви кажа, че това в шишето е фанта, произведена в Триград , на която тази вечер и изтича годността и трабва да се употреби



      п.с. Сега се усетих, че никой не си разрежда фантата с кола ....

      Край и на ДЕН ПЕТИ
      Последно редактирано от Evgeni Enduro; 25-08-11, 13:40.
      "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
      А+
      LZ1DRZ

      Коментар


      • #93
        От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

        Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
        Някога имах претенции, Че притежавам познания по биология, но явно имам пропуски. Не си спомнях в България да има лешояди.
        Ето, Че има:
        Ей го на с 2,6 метра размах на крилете. Във въздуха е много красива птица.
        Снимката е на Сашо и правена миналата година точно над с.Чал

        Коментар


        • #94
          От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

          Гена чак сега видях темата, разминали сме се с един два дена като ние тръгнахме по-късно, до Пампорово сме били горе долу по един маршрут ама ние оттам хванахме към Хисаря и после обратно към София иначе първоначално идеята беше до Синеморец и после обратно по Стара планина и посъкратихме бая от маршрута.
          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

          Коментар


          • #95
            От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

            Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
            идеята беше до Синеморец и после обратно по Стара планина
            Това са ми намеренията за следващата разходка.

            Жалко, че не сме се засекли.
            "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
            А+
            LZ1DRZ

            Коментар


            • #96
              От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

              С голям кеф следих темата. Поздрави на Евгени за снимките и разказа. Съжалявам, че се разминахме за съвсем малко на Синеморец. Поздрави и успехи на следващото начинание!

              Коментар


              • #97
                От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                БРАВО Гена, БРАВО 100U завиждам ви благородно.

                На мен ми се иска да премина по този маршрут надявам се,че ще осъществя тази моя мечта.
                А пък това обратно да е по Стара планина е върхЪ на сладоледа.
                Кавазаки КЛХ 300 04г
                Кавазаки КХ 65 04г
                Опел Астра 94г
                Мерцедес 124 91г

                Коментар


                • #98
                  От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                  ДЕН ШЕСТИ - последен

                  с.Срем - к.к. Снеморец

                  Както всички изминали утрини, така и тази ставаме в 7.00. Аз се оправям набързо и докато чакам стоян да се натУтка, снимам наоколо





                  Това беше пазачът на моторите ни през нощта







                  Чарли - много добро и умно кученце.

                  С гръм и трясък се изнасяме в 7.30 от хотела. Няма време за закуска, последен ден - голямо напрежение.
                  Отправяме се към с. Срем да си купим нещо за хапване по път.
                  Спираме пред селското магазинЧе в Срем и пълним раницата със шоколадови изделия, както и вода.

                  Малката ни импровизирана масичка





                  Село Срем



                  От селото се насочваме към КПП Лесово за да заредим, защото следващата бензиностанция била в Граматиково. Междувременно се обаждаме и на познат от Граматиково да ни зареди в туба, че бензинджията работел до обяд в събота.



                  Няма да емигрираме, само ще заредим




                  почистване на челното стъкло



                  Зареждаме на Лесово и се отправяме към с.Вълча поляна.



                  Малко след селото 100ю за втори път спука гума. Пак започва разхвърлянето на раниците











                  След качването на каплата продължаваме към с. Странджа







                  На полянките от по-горните снимки видяхме наколко сърни



                  Преди село Странджа имаше големи площи, оградени с електропастири, а вътре освен коне имаше и някакви зверове, които бяха с доста впечатляващи размери. Това до колкото разбрах са някаква порода крави внесени от чужбина.
                  Не знам дали си личи от снимките, но направете сравнение с конете на заден план







                  Вече сме в село Странджа. Сядаме на площада да хапнем по някой кроасан. Докато ям, снимам наоколо.





                  Явно има завод за коли тук, щото тази марка и модел не ми бяха познати



                  От с. Странджа покрай кльона се отправяме към Долно Ябълково. Навсякъде е оградено с електопастири, но "вратите" на пътищата са отворени. Това много ни улесни, защото не спирахме на всяка да отваряме и затваряме.









                  Малко след Долно Ябълково спираме защото 1.00ч. наближава, а с Жоро Донечки се бяхме разбрали да се чуем. Въпреки лошия обхват се свързах и той ни каза, че тръгват от Лозенец към Петрова нива и срещата ни ще е там.

                  Тръгнахме по един прашен път към Евренозово.
                  Имаше един камион пред нас и докато го изпреварим изгълтахме по кило пепел







                  Малко след Евренозово спрях да се снимам пред долмена. Стоян отпраши напред към Звездец



                  Оказа се, че и в Звездец има бензиностанция, което много улеснява пътуването. Всеки мотор, който има резерв от гориво за около 160-170км. може да премине маршрута без да има опасност да изгасне за бензин.
                  От Звездец се спуснахме към Петрова нива за да се срещнем с Жоро и Тодор.

                  От срещата снимки нямам, защото ме беше срам да извадя апарата след като видях този на Жоро.

                  Заедно тръгнахме към Граматиково, водени от Тодор.

                  Жоро форсира Велека





                  Заредихме в Граматиково и по реката се спускаме към СИНЕМОРЕ-Е-Е-Е-Е-Е-Е-Е-Ц.


                  Близо е, много е близо. Усещам мириса на морето
















                  Като минахме под моста на Синеморец и разбрах, че оставят някакви си 300-400 метра до морето, пулсът ми се качи на 200. Адреналинът ме блъсна в главата, взех да си мисля - толкова планове, такава организация, толкова километри и напрежение, и накрая ... ФИНАЛ

                  Ето го ХОРА, ето го МОРЕТО!!!!!!



                  С мръсна газ се добрахме до прибоя. Такава радост и облекчение не бях изпитвал .... Неописуемо е

                  Веднага започнахме със снимките














                  Това бе щастливият край на нашето незабравимо второ приключение



                  P.S. Дори в момента пулсът ми е ускорен, много яКо

                  Ами в общи линии, това беше.

                  6 дни в 8 планини от 1840м до 0 м надморска височина,1300км незабравими приключения

                  ПОЗДРАВИ
                  Последно редактирано от Evgeni Enduro; 29-08-11, 11:17.
                  "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                  А+
                  LZ1DRZ

                  Коментар


                  • #99
                    От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                    За безпроблемното осъществяване на тази наша мечта голям принос имат няколко човека, на които искам да БЛАГОДАРЯ!

                    Това са:

                    Жоро Донечки
                    Събин
                    Бойко 73
                    Вики Терзиева
                    Емо от Триград
                    Тодор
                    ЧиЧко Фър
                    Веско
                    и на последно място, НО не и по степен на важност - Стоян!

                    Всички ВИЕ имате принос към това пътуване
                    Последно редактирано от Evgeni Enduro; 29-08-11, 11:42.
                    "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                    А+
                    LZ1DRZ

                    Коментар


                    • От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                      Браво пичове ГУеми сте
                      Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                      Коментар


                      • От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                        Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
                        За безпроблемното осъществяване на тази наша мечта голям принос имат няколко човека, на които искам да БЛАГОДАРЯ!

                        Това са:

                        Жоро Донечки
                        Събин
                        Бойко 73
                        Вики Терзиева
                        Емо от Триград
                        Тодор
                        ЧиЧко Фър
                        Веско
                        и на последно място, НО не и по степен на важност - Стоян!

                        Всички ВИЕ имате принос към това пътуване
                        както се пише:
                        +1
                        ........и естествено и на теб Евгени
                        Страхотен другар си и невероятно пресъздаде нашите шест дена.
                        Да си пожелаем да сме живи и здрави и ако мога така да се изразя....
                        "ако обичаш интервю" да сме "възможни" догодина.
                        Идеи сам знаеш има!!
                        И тук пътешествието свърши, но ................и тепърва предстои.
                        До скоро на всички!!
                        [url]http://www.offroad-band.com/[/url]

                        Коментар


                        • От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                          Благодаря ви, момчета - беше удоволствие да ви чета !

                          Коментар


                          • От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                            Сега се сетих, че имам и няколко снимки от чичкоФъровия апарат и за да завършим пътешествието до края е редно да пусна и последната снимка.


                            Няколко минутки преди потеглянето ни от Приморско за София обстановката беше следната - моторите на ремаркето, усмивките на лицето и трибагреника от беседката край Енина, с който бе даден и старта на първото майтапчийско ендуро състезание, на чичко Фър в ръцете.

                            "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                            А+
                            LZ1DRZ

                            Коментар


                            • От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                              Браво.Прочетох го на един дъх.

                              Коментар


                              • От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                                Браво Гена! Страшен пътепис!!! Поздравления-ти си бил талант бе човек! Живи и здрави, до година заедно!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X