Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

    Дано да нямаш работа в офиса, че много интересно започна. Поздравления за невероятното пътуване.

    Коментар


    • #47
      От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

      ДЕН ПЪРВИ

      Ком - Пасарел

      Ставаме в 7 часа сутриннта. Все още неусетили и капка умора. Подреждаме багажа. През прозореца се вижда гъста мъгла, времето е мрачно. Поради Tази причина слагам дъждобрана в горната част на раницата. Ако ни завали да имаме готовност.

      Слизаме в трапезарията за да закусим. Хижарът ни е сложил чинийки, прибори и ни е сипал хубав планински чай. Закусваме набързо и към 8 часа се готвим да потегляме.


      Обзема ме някаква паника. Страхувам се да не се появи някоя глупава повреда, която да провали така чаканото пътуване...... Е, за щастие машините ни бяха предани през целия път и не ни създадоха абсолютно никакви проблеми.

      Стоян се отправя към близкото изворче за да напълни хидратора с хубава студена вода





      Домакинът ни прави снимка - първата снимка от нашето същинско пътуване,пожелава ни и всичко добро



      Слагаме каските и се отправяме към прохода, а оттам към x. Петрохан. Непосредствено над хижата стъпваме на пътеката с маркировка от маршрута Ком - Емине. Стоян сочи посоката



      качваме се на билото и се насочваме към хижа Пробойница


















      Профучаваме край хижа Пробойница, оттам с. Губислав и слизаме на хАсфалта. Поемаме надясно към гара Бов. След това през с. Бов се отправяме към вр. Издримец.

      Между гара Бов и с. Бов спираме за първата почивка. Стрелките показват 10.00 часа, а километражът 60км.
      Свалям тежката раница и веднага се просвам за кратка отмора



      На Стоян все още му е жал за новия ГПС и не му се сваля найлончето от дисплея



      Последно редактирано от Evgeni Enduro; 16-08-11, 14:06.
      "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
      А+
      LZ1DRZ

      Коментар


      • #48
        От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

        Изглед от Издримец към Искърското дефиле



        Спускане от върха





        Насочваме се към с. Буковец /селото, в което се намира църквата, която се опитваме да възстановим и съхраним/
        Проливните дъждове са разрушили и без това лошия черен път





        "Стоянеее .... Хората се издавиха от дъжда, ти продължаваш да повишаваш нивото!"
        "Не е вярно, аз само олекотявам конструкцията."



        Стоян завива пробката за източване и продължаваме по пътя си.

        Ето ни в Батулия



        Вече е 11.30 - време за обяд. хапваме по един кУрасан с натурален сок и продълваваме към м. Гола глава




        Тези пътчета и пътечки са ни до болка познати - скука!





        преминаваме през м. Ушите, м. Ръждавица и се пускаме към с. Войнеговци




        от с. Войнеговци по черен път отиваме в с. Локорско. Там виждаме още един моторист - Яцата. В движение се провиквам да тръгва с нас към морето, той вика, че щял да ни настигне.

        Пускаме се по главния път и се отправяме към с. Чепинци, където ще зареждаме гориво

        До бензиностанцията сме изминали 122км. Часът е около 12.30. Допълваме резервоарите /по 6 литра/ и по околовръстното даваме газ към с. Лозен.

        Пристигаме в 1.00 в селото и спираме на едно площадче . Разхвърляме дрехите и се скриваме на сянка




        Не след дълго се чува рев на мотори. Ето ти ги и двамата Жоровци от пасарелския мотоклуб Урвич



        На Стоянчо не му е до снимки. Смуче му се биричка, та 2 не вижда.
        Пасарелци ни повеждат из техните околности.


        "аааа!!! Така вече е друго. Дойде ми сърцето на място."



        Тука чичо Фър се обади и му докладвах.

        След умерено количество бирички, кюфтенца и салатка се отправяме към дома на моя братовчед, съмишленик и съфорумник - Любо
        Прибираме моторите в гаража и за пореден път започваме да вадим багаж от раниците.





        Стойчо започва с почистването



        "НЕ!!! Това не го сваляй, ще изгубим детската аудитория!"



        Вече сме на масата и пак ще ядем. Първия ден е към своя край. Изминхме 151км за днес.
        стоянчо пърха с мигли при мисълта за смУчене на биричка - ех, пак се уреди




        Скоро ше лягаме, само трябва да унищожим една купа с таратор, сиренце със зехтин и разни други подобни "гадорийки"





        Последна снимка с въпрос:
        Познайте кой стои зад паравана и смуче!?



        Доволно се понахранихме и отиваме да спим.

        Лека нощ, след ДЕН ПЪРВИ
        "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
        А+
        LZ1DRZ

        Коментар


        • #49
          От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

          Крайно интересно започва и нямам търпение за останалите части


          Въпроса е дали след толкова каране на веднъж отново ви се пътува или ....
          Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

          Коментар


          • #50
            От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

            Първоначално публикуван от Чичка Преглед на мнение

            Въпроса е дали след толкова каране на веднъж отново ви се пътува или ....
            Да ти кажа, с Жоро Донечки юрнахме още на втория ден след пристигането из Странджа да търсим пътеки! Само мазолите бяха неприятни, но се търпеше.

            Ако имах съмишленик и не бях на работа щях да тръгна обратно!

            Въртят ми се някакви 1700 - 1800км оффроуд за следващото подобно излизане ....

            Само да сме живи и здрави!
            "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
            А+
            LZ1DRZ

            Коментар


            • #51
              От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

              Така беше.
              Ето тук кратка почивка при подбива на вр.Папия от юг, директно нагоре през гората, скалите и падналите дървета

              Коментар


              • #52
                От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                ДЕН ВТОРИ

                Пасарел - Велинград
                145 км.

                След вЧерашното смуЧене на бириЧка малко се поуспахме. Часът веЧе е 7.30, а ние още сме в леглата. Поразмърдваме се и по ред на номерата мием зъби, оЧи, уши и кой каквото друго си прецени
                През прозореца се вижда рехава мъглица, но и слънцето се мъЧи да пробива



                Стоян тъпЧе ЧантиЧката си и се подмотава с изнервящо спокойствие. От днес ще караме основно по ГПС. ВЧера карахме по спомени.



                Чакай да изхвърля още малко ненужен багаж



                Пълним хидраторите с минерална водица и излизаме да припалваме моторите



                Ей го Бате Райко бе, изгря



                Смазваме веригите със специален авантаджийски спрей - много хубав !!!



                По едно време се присетих, защо аджеба моторите ни толкова носят и возят твърдо!?
                Ами може би, защото като смених външните гуми ги натрясках с компресора и забравих да ги спадна.
                БраЧеда вади манометъра и запоЧваме изпускането - нямаше гума с по-малко налягане от 2.5 атм



                Я да видим и Червения скакалец



                Спадам и моите гуми, товарим раниците на Любо в колата и заминаваме във вчерашния снек бар, ама не за да смуЧеме, а за да закусим



                Ей го Стоян веЧе се е накумил да ХаПва



                Докато закусваме си лафим с моторджиите от Пасарел, които са се събудили за да ни изпратят.

                Мамооооо, кога стана 8.45 Часа!?

                Мятай се по моторите и да изЧезваме



                От пасарел хващаме главното шосе в посока Самоков. Караме около 10 км по пътя до с. Долни Окол и от там хващаме горЪта

                Първата снимка е от една гориЧка, която е претърпяла пожар





                Полетата преди Самоков. В ниското вляво се вижда правата отсеЧка




                Спускаме се към шосето и се отправяме към бензиностанцията




                Ето ни веЧе в Самоков. Сипваме по 4л гориво и Стоян се отправя към касите да плаща и да си купи цигари, та да осе#$е Чистия въздух и да ми отрови живота



                колко е доволен само!?



                Тураме капите и палим към Боровец.
                Последно редактирано от Evgeni Enduro; 17-08-11, 13:45.
                "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                А+
                LZ1DRZ

                Коментар


                • #53
                  От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                  Минахме на десния бряг на Искъра и запоЧваме да подсиЧаме Рила



                  Това веЧе е някъде из Рила



                  Де@ба и ГПС-а дЕ*а. Сутринта ни обеща, Че ще ни води само по пътища






                  Че и пътя се свекъл .....
                  Абе мани, бегай



                  На ти цвекЬе жено мъжка, те ти роза, те ти тЪрн. И гледай да си не убодеш пръстенцата, Че ше ти го ту*им у ... Малко цитати на Краси Радков и снимка на трън, откъснат по време на движение



                  Навигацията показва, Че сме в Боровец. Викам си, ся ше видим хотели, басейни, жАкузита, манекенки .... йок - аз освен борове друго не виждам.

                  По едно време забелязвам, Че предният вентил почти се е скрил. Нямам папион на предната капла и понеже спаднах гумата се е превъртялa. Макя му и трън. Ай вади ся помпата от дъното на раницата и поЧвай да помпаш.

                  Натрясках я пак на 1.5 атм и продължаваме. След известно време пресякохме шосето за Боровец и тръгнахме в посока с. Радуил





                  Малко преди да стъпим на асфалт, ей това ни се изпреЧва на пътя





                  Старателно изкопан с багер канал, който ясно си лиЧи, Че е направен за да възпрепядства достъпа не само на МПС, но и на всякакъв вид ППС. Не е резерват, нито пък парк ....

                  Ако го е сторил някой за да попреЧи на бракониерите го разбирам, но ако е някой бракониер, който го е направил за да възпре тези, които му преЧат - да му изсъхнат ръЧиЧките дано
                  Прибутахме си лекиЧо бръмЧалките и си продължихме по пътя



                  ето ни веЧе на асфалтовия път



                  тук някъде километражът ми реши, Че не му се живее и работи повеЧе и уМРЯ!


                  щръКоле

                  "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                  А+
                  LZ1DRZ

                  Коментар


                  • #54
                    От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                    Евгени гледам няма реклами из темата ти, що тогава аджеба ги правиш толкоз кратки тея серии бре.
                    На Чарли Шийн ли се правиш, я да вземеш и пишеш по повече, че много мразя да прекъсвам, особено когато е МНОГО ИНТЕРЕСНО!!!
                    Такъв 6-7 дневен преход ми е най-голямата и неосъществима мечта в живота. Поне сега виртуално ще покарам.

                    Коментар


                    • #55
                      От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                      Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                      Евгени гледам няма реклами из темата ти, що тогава аджеба ги правиш толкоз кратки тея серии бре.
                      На Чарли Шийн ли се правиш, я да вземеш и пишеш по повече, че много мразя да прекъсвам, особено когато е МНОГО ИНТЕРЕСНО!!!
                      Такъв 6-7 дневен преход ми е най-голямата и неосъществима мечта в живота. Поне сега виртуално ще покарам.
                      За теб изглеждат кратки, ама на мен ми отнема цяла вечност да ги кача. Служебния компютър са го скопили яко. Не смея да инсталирам каквото и да било на него, че ако оплескам нещо ще ми хвръкне главата.
                      Качвам снимките в друг сайт, после от там копирам линкове и ги пускам тук . Няма инсталирана фонетика и ползвам онлайн такава. по 1000 пъти копи/пействам.

                      Потърпи малко. Daniel ми направи регистрация за ФТП-то и ще почвам да пиша от нас вечерно време. Днес ще довърша ДЕН ВТОРИ, а от утре запчва интересното и красивото "Велинград-Триград"
                      "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                      А+
                      LZ1DRZ

                      Коментар


                      • #56
                        От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                        За съжаление нямам постоянен достъп до форума и за това ми се налага да черпя информация от други източници, но въпреки трудностите следя темата с голям интерес и преживявам случките.

                        Коментар


                        • #57
                          От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                          Aма ти си взел неправилния вестник!! То там не пише за Евгени,ами за Георги пък бил даже Жоро
                          Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                          Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                          Коментар


                          • #58
                            От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                            Засрамих се от забележката на Чинела и колкото и да ми се спи ще трябва да си довърша писаниците за втория ден. Лошото пък сега е, че си забравих тефтерчето със записките в работата. Ще карам по спомен, нали съм малад уж, трябва да помня какво е било преди 10 дена

                            Малко след щъркелите от последната снимка се озовахме на една хубава полянка.....

                            Вече поогладняхме и трябва да си вземем дажбата - естествено куРасан и вода от хидратора - друго нЕма!

                            Разхвърляме се, хапваме, а Стойчо да не забрави случайно как се пуши пали цигарка. Докато се трови аз решавам да полегна за минутка



                            Както легнах, така съм заспал. Буквално за 2-3 минути. По едно време 100Ю взе да ми дава зор. Размърдах се, навлекох се за стотен път, метнах раницата и продължихме напред.

                            Не помня къде точно беше, но бяхме предупредени, че пътя е свлечен.Сетих се - с. Сестримо. Имало обиколен маршрут, но бил пътека или доста заобикалял / и това не си спомням точно/. Решаваме да проверим колко е свлечен.
                            Ето какво видяхме



                            Наистина е отнесен ама има една къса пътечка, по която може да заобиколим тоя ров.

                            100Ю вече е заобиколил



                            Заобикалям и аз:





                            Няма снимка нали!? Е няма. Мен никой не ще да ме снима. Стойчо се пъчи като го снимам, пък като аз му викам да ме снима - "Няма време, давай да караме." Другия път ще си возя фотограф - е Чинела може да го взема. Като не може да отдели време да покара 6-7 дни, то поне ще намери толкова време за да го повозят

                            Не след дълго се появи и едно заблатено микроязовирче. Приревям на стоян и той се съгласява да ме увековечи



                            Слизаме в гр. Белово за да обядваме и да заредим. Малеее, колко тоалетна хартия видях там ..... и все евтина. Виках да си взема 5-6 стека, да излезе нещо на далавера като ги продам на плажа с 150 % отгоре, ма трябваше да ги вържа на каската и из драките щяха да останат само ленички като на художествените гимнастички


                            Навиваме пак масурите, но преди това 100ю казва, че има отбелязана точка на тутурутката "Руини". Вика " Това ше е некаква кръчма, там трябва да има нещо за смУчене. Налага се да спрем".
                            Шегувам се разбира се, кръчма нямаше, но имаше едни доста внушителни останки от масивна постройка. Ей ги де са:







                            Паметник на културата, който е оставен на произвола. Хубавото е, че поне е възстановен отчасти и е консервиран с бетон.


                            Точно срещу руините има едно параклисче с пейки и маси пред него, на които имаше една компания. Бичи чалга и мирише на кюфтета.
                            Тука Стойчо е зомбиран от вълшебната музика:




                            ВИкам "Стойчо, къде сме тръгнали бе? Що да си набиваме бъбреците? Дай да се наядем и да се напием, да метнем по един кючек само по ботуши, пък парите има къде да ги изхарчим"
                            - Сакън! Пали и да изчезваме докато не ни е обзела магията на ориента

                            Палиме с 300 и се отправяме към вр. Милеви скали



                            Не след дълго, насред гората се натъкваме на това:



                            Една кола, около която се кахърят мъж и жена, а в нея седят две дечица. Спираме и питаме дали има нужда от помощ. Човекът ни обяснява, че изгаснала и няма палене - стартера се бъзикал. Застанала в една локва и до там. От въртене и акумулатора се изтощил.От 2 часа стоял там. Бутнахме го точно 3 метра и колата заработи.

                            Човекът закова: " Жено, веднага извади на тези момчета сирене и има дай" Колкото и да и обясняваме, че няма нужда, че не искаме, че къде да го сложим, файда няма.
                            Подаде ни жената едно пликче със прясно сирене и ние за да не ги обидим го взимаме.

                            Ама аз нали знам как мирише саламурата, веднага казвам на 100ю, че място в моята раница няма и да го прибира в неговата.

                            Май го споменавам за 100-тен път, ама пак палиме и пак продължаваме напред.



                            Ей по такива пътчета напредваме към Велинград





                            Малко преди града спираме за "по една цигара". В близост видях течаща вода и викам на стоян
                            - Ще взема да се измия малко, че в града ще има народ, туристки, манекенки ....
                            И започвам да се търкам





                            Стойчо вика:
                            - аз съм женен, с дете, не ме интересуват манекенки,туристки, джакузита.
                            викам:
                            -хУбаво, ма си с мене. Ще се изложим пред чужденците ...

                            И Стойчо ще, не ще, и той взе да се почиства.



                            Викам му:
                            Само един мухозол да вземем от "домашните потреби" да изморим мухите около нас и сме готови .....


                            Малко снимки непосредствено преди Велинград
















                            Слизаме в града и почваме да се оглеждаме за хотели и манекенки. /към гаджето - лъжа бе, дразня Чинела, та догодина и той да дойде. Не заглеждам други/

                            Манекенки не срещнхме и поемаме към първия хотел в списъка на Гпс-то.

                            Спираме пред едно хубаво хотелче и след кратки уговорки, решавам аз да се прежаля и да изцапам килима при рецепцията. Лелее .... женицата ме огледа много странно. Ако бях легнал на земята и се бях завил с килима сигурно нямаше да направя толкова голямо впечатление ....

                            Питам аз за свободни стаи, тя ми вика "само апартамент". "Добре, колко" - "толко" ..... Като попарен и със ужасно скърцащи шарнири на ботушките подвивам опашчица и си заминавам.
                            Казвам на стойчо да пали и да изчезваме.
                            Озоваваме се пред следващия хотел. Още по-лъскав. Пиколото ни гледа като марсианци. Казвам на 100ю, с ехидна усмивка, че е негов ред да попита за стаи ....
                            Кави ги свърши не знам, ама гледам го иде, а изражението му е незадоволително. Вика, че ако спим една нощ там, ще трябва да завършим пътешествието си с 2 дена по-рано.
                            Ама като виждаме колите и звездите на хотела, защо изобщо се правим на заплеси.

                            Подкарваме си моторетките и след няколко километра намираме и нашия хотел. Много прилично хотелче, с паркомясто, на разумна цена. Тука ще сме.
                            Прибираме моторите и скръц,скръц по стълбите се качваме във стаята. След взет душ излизам из града, докато чакам стойчо да се оправи и да идем на вечеря.


                            Снимки повече няма! Сещате се какво е било след това. Кратка разходка, хапване и .... сМучене!!!!


                            Толкоз от ДЕН ВТОРИ
                            Последно редактирано от Evgeni Enduro; 18-08-11, 22:51.
                            "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                            А+
                            LZ1DRZ

                            Коментар


                            • #59
                              От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                              Друго не знам, но днес си пускам две молби, едната за отпуска, а другата за напускане.
                              Която и да разпише шефа, все ще е кяр....Евгени, зареждам батериите на фотото и те чакам пред нас.
                              Последно редактирано от Chinela; 19-08-11, 06:10.

                              Коментар


                              • #60
                                От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                                Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
                                Aма ти си взел неправилния вестник!! То там не пише за Евгени,ами за Георги пък бил даже Жоро
                                Не си прав чичко Фър. Я пак се вгледай в първа страница на вестника.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X