Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

    Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
    Не си прав чичко Фър. Я пак се вгледай в първа страница на вестника.



    Я, аз се чудех тази защо я видяхме на няколко пъти. Мислех си, че е туристка, пък тя била агент на Витлиемоф

    Ей я де е легнала при устието




    П.С. Иване, нали няма да се сърдиш ако не остане място за тебе ?
    Последно редактирано от Evgeni Enduro; 19-08-11, 09:08.
    "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
    А+
    LZ1DRZ

    Коментар


    • #62
      От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

      Мама му стара, ще я уволня. Две условия и бях поставил и двете не ги е спазила. Първото е, да се крие от вас и второто тази поза да я заема само когато съм зад нея. Абе жени.

      Коментар


      • #63
        От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

        Въпреки забележките на чинела, днешния разказ няма как да го напиша на един дъх, защото има около 100 снимки .....

        ПоЧвам, пък, до където стигна!

        ДЕН ТРЕТИ
        Велинград - Триград
        150км

        Ставаме към 7.30ч. Подреждаме раниците. Стоян с изумление вижда и подушва сиренцето, което сме забравили в раницата му на 7-8 Часов пек миналия ден и още 12 часа за узряване в хотелската стая. ХИ-ХИ, Честито на пеЧеливШите. Съпроводен от псувни, пликът излита към най-близкия контейнер. Аз тайничко се подхилвам


        Паркомястото на хотела беШе в двора на една съседна къЩа.
        След закуската се отправяме към моторите. Часът е някъде около 7.50.
        Измъкваме се на пръсти



        Стоян внимава да не обели боята




        Измъкваме се тихомълком от двора и на тротоара -треес! Запалихме моторите. Е, какво не безпокоим почиващите. Намираме се на пътното платно



        На изхода на града зареждаме гориво и смазваме веригите, след което тръгваме по трака.

        Изглед към Велинград



        ето го водача на стадото




        по едно време на пътя ни се изпречва е това - р. Мътница и вливащия се в нея напоителен канал



        Казвам на 100Ю, че трябва да се връщаме.
        той вика:
        - От тука сме
        -няма начин, отговарям аз
        -виждам, че трака минава точно през това дере
        - а аз виждам, че е дълбоко над 50сми ще удавим моторите,после ще ме буташ до Синеморец. Дай да търсим обиколен маршрут

        Върнахме се около 3км назад, стъпихме на асфалта и по един мост преминаваме на другия браг на реката. Срещаме един човек на нивата и спираме да го питаме дали този път ще ни заведе до Костандово. Казва ни, че може да стигнем. Пътят наистина минавал през реката, но сега пуснали язовира за да си поливат хората нивите. Затова ще ползваме обиколния

        минаваме през една циганска махала и излизаме в Костандово /сега като се замисля, май нямаше населено място, през което да сме преминали и да няма маалЪ/

        От там хващаме по черно и започваме да катерим една пътека към Циговчарк - много яка







        След спускане, мандибулата ми падна. Ето защо. Видях това

        яз. Батак







        заобиколихме язовира и тръгваме по някогашната ски-писта Батак. Сега пак е писта, ама май не е за ски





        Как вика бат ви Милко: "Буксувай на място, дай малко газ. Намери си място, аре пълна газ"



        Бутни, бутни, срамно ама сигурно



        Минаваме през райски кътЧета като това



        и това



        и това





        и още хиляда подобни, за да зърнем това



        хубаво е, а? Не е необходимо да умирам, Че да ида в Рая

        Стойчо се любува на гледката



        След като се снимахме на Mалък Беглик, се отправяме към Голям Беглик, там Ще спрем да хапнем и да се снимаме отново.

        Ето ни ВеЧе на големия гьол











        водата е кристалноЧиста

        Последно редактирано от Evgeni Enduro; 19-08-11, 15:11.
        "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
        А+
        LZ1DRZ

        Коментар


        • #64
          От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

          Поздравления!!!
          Страхотни репортажи!
          Yamaha WR 200

          Коментар


          • #65
            От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

            Аз малко се разочаровах. В тази серия нямаше нищо „ ДА СМУЧЕМЕЕЕЕЕЕ“

            Коментар


            • #66
              От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

              Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
              Аз малко се разочаровах. В тази серия нямаше нищо „ ДА СМУЧЕМЕЕЕЕЕЕ“
              Още няма 13 часа. 100ю не смУче докато кара. Почакай да видиш на масата в Триград

              П.С. Айде само заради теб ще изпреваря времето и ще накарам Стойчо да вдигне тост от една тежка маса в Триград, в твоя чест



              Тая лимонаТа е само за заблуда. Забележи какво пише на левия му ръкав - денят, в който беше даден старта .......на смУченето
              Последно редактирано от Evgeni Enduro; 19-08-11, 15:32.
              "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
              А+
              LZ1DRZ

              Коментар


              • #67
                От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                Това шишенце ми мяза на ракия от шишарки Евгени, недей така, че ще му изкараш на човека прякор Стоян не е такова момче / Смукал е , защото му е било кеф от прехода ДА СМУЧЕМЕЕЕЕ

                Коментар


                • #68
                  От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                  Браво Гена страхотно пресъздаваш наш'то пътешествие.
                  Като гледам снимките все едно го карам отново.
                  Пък и звезда си ме направил вече
                  Имаше си смукане имаше си и каране.
                  След един такъв ден, в който си минал през страхотни места,
                  то си трябва човек да си смукне,та да се асимилира по-лесно преживяното.
                  Пък и кой ще откаже двойна преварка домашна шишаркова.
                  Ми тей де!!!
                  Оставям Евгени да довърши разказа за деня пък аз ще следя да не пропусне някое мое
                  изпълнение
                  [url]http://www.offroad-band.com/[/url]

                  Коментар


                  • #69
                    От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                    Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
                    Това шишенце ми мяза на ракия от шишарки Евгени, недей така, че ще му изкараш на човека прякор Стоян не е такова момче / Смукал е , защото му е било кеф от прехода ДА СМУЧЕМЕЕЕЕ


                    Първоначално публикуван от 100U Преглед на мнение
                    Браво Гена страхотно пресъздаваш наш'то пътешествие.
                    Като гледам снимките все едно го карам отново.
                    Пък и звезда си ме направил вече
                    Имаше си смукане имаше си и каране.
                    След един такъв ден, в който си минал през страхотни места,
                    то си трябва човек да си смукне,та да се асимилира по-лесно преживяното.
                    Пък и кой ще откаже двойна преварка домашна шишаркова.
                    Ми тей де!!!
                    Оставям Евгени да довърши разказа за деня пък аз ще следя да не пропусне някое мое
                    изпълнение

                    Ей за това ви уважавам всички членове от клубовете на анонимните алкохолици! Поддържате се и така трябва

                    Съмнявам се някой да се е вързал на моите щуротии въпреки, че аз като враг на алкохола си мисля, че и 1 ракия си е "смуЧене"

                    Привечер ще завърша и третия ден
                    "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                    А+
                    LZ1DRZ

                    Коментар


                    • #70
                      От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                      Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
                      Ей за това ви уважавам всички членове от клубовете на анонимните алкохолици!
                      А тези като мен,не-анономни не ги ли уважаваш???

                      Коментар


                      • #71
                        От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                        След снимката с кристалната вода от Беглика, правим още няколко около водоема









                        Тази снимка ме връща някъде в детството, не знам защо!?



                        А тука са наредени банкноти



                        Напредваме бавно и се любуваме на природата .... По едно време се озоваваме в Сърница



                        Язовир Доспат. Е-е-е -хххх, спомени, спомени ...







                        Викам си: Сега ако избие стената, дали ще усетим нещо!?



                        "Колко сме карали бе!? Май се озовахме в Древен Рим!?"



                        След тази местност започват да изплуват някакви спомени от миналогодишните ми посещения в този район.


                        Явно в цяла България бяха паднали големи дъждове, защото 90% от пътищата бяха труднопроходими, дори невъзможни за преминаване от автомобилите, които преди това са се движели безпроблемно по тях.

                        Озоваваме се на една хубава пътечка - дълга, засукана, малко преди Триград. Стоян спря за да я огледа, избра си път и я атакува









                        Качи се безпроблемно и спря за да ме изчака.
                        Аз си прибирам апарата и потеглям след него. Не бях минал и 50м и си викам; "Приятели сме, верно е, ама трябва да имам някаква спортна злоба, с нещо трябва да доминирам пред Стоян. После пред колегите във форума с нещо да се изфукам...." и Решавам да се пльосна на земята .... ама хубаво,артистично.

                        Казвам на Стоян, че класацията я оглавявам аз, а той малко завистливо ме изгледа .....

                        Какви бели пясъци .....





                        Тези папрати бяха много красиви, но апаратът ми не е в състояние да ви ги покаже в цялата им красота



                        Тук вече сме в познати райони, защото и преди сме карали там. Стоян обаче е прекалено предпазлив и не отделя поглед от екрана на навигацията



                        Още няколко хубави полянки












                        Стоян нещо се нервира, че губи в точките и в 30-тата минута изравнява резултата, като прави едно циганско колело







                        п.с. падането беше сериозно, но за щастие нямаше последствия. Пътят бе широк и с твърда настилка и по него се движехме със сравнително висока скоростл Имаше капан обаче - една локва с плуващи пясъци. От далеч изобщо не се разбира, че има нещо нередно. Стоян влезе с висока скорост, предната му гума пропадна и той се претъркули през кормилото.
                        Знае обаче, че съм плътно зад него и побърза да се изправи и изтупа







                        Добре, че го видях иначе и аз щях да го последвам в полета му към земята


                        Е тази ливада беше само на няколко километра от Триград, но спряхме на нея да направим една по-голяма почивка

                        Що лежане му излежахме там .....



                        100Ю веднага се мята на тревицата




                        Вече сме спокойни, че сме съвсем близо и си се размотаваме на воля.
                        Даже решаваме и по един кроасан да изядем. Те обаче свършили ....
                        Стоян бърка дълбоко в раницата и вади от резервите



                        фАфли "Чайка"!
                        Че можел и докато лежи да яде тоз



                        След половин час лакърдии се надигаме за да изминем и последните метри за деня



                        Вече сме в Триград












                        Пускаме се към асфалта и се отправяме към "Дяволското гърло", там ще заредим с бензин, който нашите приятели от Триград са ни осигурили след предварително обаждане.





                        Докато чакаме хората да си свършат работата, щракаме с апаратчето







                        след което зареждаме



                        и се отправяме към къща за гости "Побит камък", в която си бяхме запазили места.

                        Хвърляме раниците в двора и под моя команда отиваме да се приведем в добър външен вид.
                        Викам на Стоян:
                        - Ти си женен, ма аз все още съм ерген. С манекенките за малко се разминахме във Велинград, ама дочух, че са се преместили по тези райони.
                        И 100ю ще, не ще, пак се отправя към "банята"

                        Ето го в действие





                        Вече почистени отиваме към вилата



                        След бърз душ излизаме да си търсим по нещо - аз манекенки, а 100Ю нещо за смуЧене!
                        Неговия избор май беше по-добър, наме ри си патронче с магическа отвара, а моите манекенки бяха това :



                        Дръж я Стойчо, дръж я за вимето



                        Прибираме се от пазар и сядаме да .... вечеряме

                        Домакинята вече се е погрижила за трапезата ни, а Стоян събира силици за следващия ден, който се очертава да е доста натоварен



                        Домакинът пък изкара някаква ракия от шишарки и каза на Стоян, че ще му се обиди ако не я пробва.
                        На 100Ю хич не му се ще, ама има ли избор ...!?



                        Това е последната снимка за деня. Легнахме смазани от път, в очакване на следващото утро!

                        Последно редактирано от Evgeni Enduro; 20-08-11, 22:13.
                        "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                        А+
                        LZ1DRZ

                        Коментар


                        • #72
                          От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                          Aaaхххх Гена ,Генааа ,не ме слушате мен!! Там на тая полянка:



                          Били сте само наоколо 1,5 км от това:
                          Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                          Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                          Коментар


                          • #73
                            От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                            Евгени с тези снимките и разкази направо ми направи як семеен скандал ,другата година оллл неее няма да пропусна !!!
                            Лудак

                            Коментар


                            • #74
                              От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                              Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
                              Aaaхххх Гена ,Генааа ,не ме слушате мен!! Там на тая полянка:



                              Били сте само наоколо 1,5 км от това:
                              ЧиЧко Фър, струва ми се, Че си в заблуда. Двете полянки си прилиЧат, но не си спомням да е имало електропровод над тази, на която бяхме
                              "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                              А+
                              LZ1DRZ

                              Коментар


                              • #75
                                От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                                ДЕН ЧЕТВЪРТИ

                                Триград - Кърджали

                                260км.

                                Традиционното ставане в 7.00. В 7.30 излизаме на двора за да закусваме.

                                Масата ни веЧе е наредена.

                                Ако съществува изобщо някакъв ЕКО продукт, то със сигурност 90% от закуската ни съдържаше такива продукти

                                ЗапоЧваме с домашно сладко от боровинки



                                Другото беше мурсалски Чай, кашкавал, масълце, сирене .... все вкусни неща



                                Ей тука колко моторджийски сбирки са правени ...



                                ХладниЧко е обаЧе, има и мъгла



                                ПриклюЧваме със закуската, яхаме моторите и се отправяме към Следващата ни цел - Язовир Кърджали.

                                Тръгваме по римски път над Триград.

                                Открива се красива гледка към ждрелото и разбира се, спирам за да я уловя /хаха с тая смотана сапунерка/




                                Поляните също са приказни







                                Красивите Чаирски езера






                                Следват още няколко красиви гледки /всъщност всиЧко беше уникално красиво/. Имаше моменти, в които ми се щеше да снимам в околовръст. Бяхме обградени от заслепителна красота







                                Това дали не е прословутото дърво от вицовете, на което се заклещил Вълкът и след това цялата гора му се изредили...




                                Придвижваме се бавно, но славно. Преди с. Касъка се срещаме с още един бедстващ ЧовеЧец.
                                Закъсал с колата на един отнесен от дъжда път и 3 Часа се опитвал да се измъкне.
                                Тръгнал да носи провизии на няколко старци в някаква махала, но зеседнал и до там - няма хора да го бутнат, няма обхват за да се обади ...
                                П.С. Пътят наистина беше отвратителен, камо ли за лек автомобил









                                Поредната красива природна картина







                                За жалост обаЧе се налага да се "приземим" след
                                появата на подобни "пейзажи"



                                Това в ниското е х.Перелик



                                а това тука ми прилиЧа на спукана Стоянова гума





                                Мамка му, защо не гръмна 200м по-напред или по-назад, а баш тука на големия пек!?

                                Ще я правим тук, Че ако придвижим мотора към сянката има вероятност да скъсаме винтила.

                                Cваляме дрехите, вадим инструмента и я поЧваме





                                има една малка пренебрежимомалка дупЧица, която ще залепим



                                ама друг път ....
                                Я какво пиронЧе си е намерил 100ю






                                Вадим новата вътрешна и я монтираме
                                Хайде сега ти помпай, пък аз ще събера малко слънЧева енергия



                                Последно редактирано от Evgeni Enduro; 22-08-11, 11:14.
                                "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                                А+
                                LZ1DRZ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X