Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ендуро да избера?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво ендуро да избера?

    Не е вярно че не става за пресечен терен. Не става за хард оффроуд но това са две съвсем различни неща.
    А и като начинаещ не вярвам на първата разходка да се забиеш там където карат тия със спортните машини.
    Като покараш един - два сезона ще ти е много по ясно дали искаш да се качваш на някоя катерица или ще си караш ХТ-то или нещо друго от същия клас.

    Коментар


    • От: Какво ендуро да избера?

      Първоначално публикуван от shisharkata Преглед на мнение
      Висок съм 180 ...
      И се притесняваш да не ти е високо?
      ХТ изобщо не е висок мотор, щом си се насочил към него действай и чети внимателно поста на @hristo jivota .
      Yamaha WR 200

      Коментар


      • От: Какво ендуро да избера?

        Ами аз и да искам няма къде да карам хард оффроуд.Е вярно е,има два-три баира,но като цяло всичко е равно и дори трудно ще си намеря нещо различно от черен път с дупки и камъни.То затова и има само 2-3 с които мога да карам.Аз вече четох какво трябва да гледам като цяло по моторите,кривини по коловоте,верига,пиньони,как е положението вътре в ауспуха,цвят на маслото и като цяло нещата които е изброил hristo jivota.

        Коментар


        • От: Какво ендуро да избера?

          Първоначално публикуван от shisharkata Преглед на мнение
          Ами аз и да искам няма къде да карам хард оффроуд.Е вярно е,има два-три баира...
          Сори за офф-а, ама ... Родопите са ти на един хвърлей, как така няма къде да караш !?!

          Коментар


          • От: Какво ендуро да избера?

            Хах за мен това не е един хвърлей.Ако бия път до там за един ден няма смисъл,второ трябва с нещо да се закара този мотор до там,а аз нямам книжка.Трето-имам 2-3 познати с които да карам,но никои няма да дойде.Все пак още не съм почнал и ти ме хвърляш в дълбокото Споко нека да се зарибя пък и до там може да отскоча.

            Коментар


            • От: Какво ендуро да избера?

              Гледам тази тема не е замряла съвсем, та да се изкажа и аз.
              Доста често чувам от бъдещи ендуристи - мераклии:
              "Кво толкова като мотора е малко по-тежък, колко са 20 кила отгоре"
              За най-лесно разбиране на 20-те кила, мога да предложа следното сравнение:
              Същото е като при жените - разликата между една жена 50кг и такава 70 кг е само 20кила, но хич не е малка

              Коментар


              • От: Какво ендуро да избера?

                20 кила може да са много, но може и да са нищо. Всичко зависи къде са разположени по мотора.
                EXC TPI 2019

                Коментар


                • От: Какво ендуро да избера?

                  Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                  20 кила може да са много, но може и да са нищо. Всичко зависи къде са разположени по мотора.
                  Дааа прав си трябва да са над седалката ако са под нея и 2 кила са много
                  МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                  Коментар


                  • От: Какво ендуро да избера?

                    Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                    Дааа прав си трябва да са над седалката ако са под нея и 2 кила са много
                    Няма такова нещо, всяко кило което е по ниско към земята е много по добре от това което е горе до седалката и над нея.
                    EXC TPI 2019

                    Коментар


                    • От: Какво ендуро да избера?

                      Освен ако не са едни специфични положения ако си с кораб! А Пачароза сигурно имаше в предвид че е по-добре тея 20кг да ги имаш на себе си под формата на маса или сила/мускули ... макар че повечето ПРО-та са сухи парчета (наподобяващи физиката на Пачароза .... и моята собствена хахахаха)
                      Иван Маринов
                      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                      ЕНДУРО ВАРНА

                      Коментар


                      • От: Какво ендуро да избера?

                        Дори и над седалката да са тези 20кг си е вреда. Взимаме една тръба, ако на нея има тежест долу до земята е много лесно да я държиш изправена, колкото по нагоре отива тежестта е толкова по трудно да стои изправена и съответно при накланяне тежестта се усеща много повече. Същото е при мотора, колкото е по тежък водача е толкова по трудно да се пази баланса.
                        А Пачароза много добре знам какво иска да каже
                        EXC TPI 2019

                        Коментар


                        • От: Какво ендуро да избера?

                          Е и аз тая постановка с тръбата я знам понеже и за това споменах че не винаги е добре това тегло да е колкото се може по-ниско ... еле пък ако става въпрос за тегло някъде по нещо закачено по окачването. Ама виж сега как от майтап от страна на трети човек възникват разни спорове
                          Иван Маринов
                          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                          ЕНДУРО ВАРНА

                          Коментар


                          • От: Какво ендуро да избера?

                            Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                            Дори и над седалката да са тези 20кг си е вреда. Взимаме една тръба, ако на нея има тежест долу до земята е много лесно да я държиш изправена, колкото по нагоре отива тежестта е толкова по трудно да стои изправена и съответно при накланяне тежестта се усеща много повече. Същото е при мотора, колкото е по тежък водача е толкова по трудно да се пази баланса.
                            А Пачароза много добре знам какво иска да каже
                            Точно това искам да кажа че и 2 кг. са много по мотора било където и да е. Пък за баланса който го може го може.
                            На Erzbergrodeo има едно момче което е не по малко от 130-140кг. и всяка година е в 200та на пролога със цвайката .Затова за баланс няма да говорим там се кара със 130-160 километра .Матор 100кг ездач 140
                            МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                            Коментар


                            • От: Какво ендуро да избера?

                              Аз говоря за баланс при техничните места, за какъв баланс говорим при 130...км.
                              На по новите модели центъра на тежестта е много по ниско от по старите. Старата ми Ямаха на кантар беше точно 99кг. новата е 105кг. но се кара с лекота спрямо старата, нищо, че има 6кг отгоре. Центъра на тежестта е по ниско и с лекота я накланяш между краката си.
                              На 2014г всичко е центрирано и завиването и всичко останало е в пъти по добро от някой по стар. А кг. са си все същи ама по ниско и по в центъра
                              EXC TPI 2019

                              Коментар


                              • От: Какво ендуро да избера?

                                Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                                Аз говоря за баланс при техничните места, за какъв баланс говорим при 130...км.
                                На по новите модели центъра на тежестта е много по ниско от по старите. Старата ми Ямаха на кантар беше точно 99кг. новата е 105кг. но се кара с лекота спрямо старата, нищо, че има 6кг отгоре. Центъра на тежестта е по ниско и с лекота я накланяш между краката си.
                                На 2014г всичко е центрирано и завиването и всичко останало е в пъти по добро от някой по стар. А кг. са си все същи ама по ниско и по в центъра
                                Е ми кажи че си по техничните места. Аз пък си мислех че ралито иска по тежък мотор пък"засуканите места" лек лек. слагам още утре под двигателя 20кг.олово за баланс
                                МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X