Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ендуро да избера?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво ендуро да избера?

    Колеги, докато се наканя да се обадя за Цр-а, http://motori.cars.bg/m30208
    обявата изчезна и понеже мн колеги ме насочват към ендурото започнах да се замислям за Ямаха Дт 200сс и 125сс (здрави ли са) http://motori.cars.bg/m31691 http://motori.cars.bg/m20808 ... не искам 250сс или някой 4Т защото мисля че ще ми е тежък, не съм слаб, обаче съм лек. И да ви попитам как да разбера коя година е произведен мотора, разбрах че на КТМ някои цифри от рамата показват год, а при Хондите и Ямахите как мога да разбера?????
    Последно редактирано от Ivan Semov; 15-12-11, 12:26. Причина: Не излизат сайтовете, където има снимки на моторите.

    Коментар


    • От: Какво ендуро да избера?

      Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
      Пробвах КТМ-а на Жоро(125 с кит на 200-2Т) ...
      Колега, малко извън темата, но можеш ли да споделиш този кит дали включва нещо друго освен цилиндър и бутало?
      разбрах че на КТМ някои цифри от рамата показват год, а при Хондите и Ямахите как мога да разбера?????
      По същия начин, чрез номера на рамата.
      Yamaha WR 200

      Коментар


      • От: Какво ендуро да избера?

        Първоначално публикуван от speedrifter Преглед на мнение
        ...По същия начин, чрез номера на рамата.

        А може ли да ми кажеш по точно? (първите, последните цифри?)

        Коментар


        • От: Какво ендуро да избера?

          Първоначално публикуван от speedrifter Преглед на мнение
          Колега, малко извън темата, но можеш ли да споделиш този кит дали включва нещо друго освен цилиндър и бутало?
          Нямам никаква идея, пусни едно лично на Жоро Донечки със сигурност ще ти отговори.

          Коментар


          • От: Какво ендуро да избера?

            На Жоро мотора не си ли му беше просто 200 МХС с по-нов двигател от ЕХС 200? Или един вид кросово шаси с двигател от ендуро.

            Първоначално публикуван от Ivan Semov Преглед на мнение
            ... мисля че ще ми е тежък, не съм слаб, обаче съм лек ...
            Каква е според теб зависимоста между собственото тегло и теглото на мотоциклета? Нещо не ми се връзват нещата. Все тая е дали си лек и силен и тежък и слаб. Особенно на мотора. Имаш ли силата да го одържаш е без значение 60кг или 100кг си.
            Иван Маринов
            Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
            ЕНДУРО ВАРНА

            Коментар


            • От: Какво ендуро да избера?

              Малко не съм съгласен с по-горното за теглото. Понеже теглото ми варира доста през годината - зимата съм стигал до 116-120 кила, а лятото падам до 86-88 определено си има значение. Най-малкото е различно, като налегнеш кормилото с двайсет кила отгоре в определени моменти!

              Иначе, ако си по-лек и жилав ще ти е по-лесно да се движиш връху мотоциклета... поне така аз усещам нещата.

              Коментар


              • От: Какво ендуро да избера?

                Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                Малко не съм съгласен с по-горното за теглото. Понеже теглото ми варира доста през годината - зимата съм стигал до 116-120 кила, а лятото падам до 86-88 определено си има значение. Най-малкото е различно, като налегнеш кормилото с двайсет кила отгоре в определени моменти!

                Иначе, ако си по-лек и жилав ще ти е по-лесно да се движиш връху мотоциклета... поне така аз усещам нещата.
                Именно, ако си жилав и лек не е толкова проблем по-големия мотор отколкото ако си тежък и без сила и издръжливост. Макар че то издръжливостта си идва с карането. А за теглото не съм пояснявал за стабилноста. При скоростно каране тежкия мотор, по всеобщо мнения из нашата група, стъпва по-добре на пътя.

                А и както някой по-пълни като отслабат се чувстват по-добре, така и други по-слаби като напълнеят се чувстват по-добре. Но това е съвсем друга тема вече. Мисля си че си струва да отделим внимание и на физическата тренировка в друга тема, макар че из интернет е пълно с информация от този вид.
                Иван Маринов
                Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                ЕНДУРО ВАРНА

                Коментар


                • От: Какво ендуро да избера?

                  Аз моя мотор вече 4 години го карам RM 125 само в гората и до сега никъде не ме е оставил,така че мога да кажа че става за ендуро
                  0888 074 049

                  Коментар


                  • От: Какво ендуро да избера?

                    Пичове, търсите си мотори, пишете във форума, а гледате карс-а...
                    Аз ви препоръчвам първо да гледате във форума, защото тука от време на време се продават наистина уникални екземпляри.
                    Една такава оферта е на колегата cruzeiro Кавазаки КДХ220Р
                    Това Кавазаки през 90те години беше сред топ моделите при ендурото.
                    С много хубави ниски е, не е рязък като 2т крос, начинаещ ще влезе в час с машината, а в същото време върви достатъчно като му се навие масура.
                    А парите за които го продава мога да кажа, че са почти смешни.

                    КТМа ми беше SX125, с кит на 200сс. Така го взех. Не знам какво точно Митко му беше сменял, но освен бутало и цилиндър имаше и други неща.

                    Коментар


                    • От: Какво ендуро да избера?

                      Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
                      Пичове, търсите си мотори, пишете във форума, а гледате карс-а...
                      Аз ви препоръчвам първо да гледате във форума ...
                      Ех Жоро прав си много. Пишат ама не четът. Все пак хондата била мерцедесът на моторите, кой ти гледа кавазакитата с кривите рами от завода още. Това са си лафове, не са мой мисли, да не се засегне някой.

                      Има си достатъчно хубаво написана тема за избора на мотоциклет, ама все още продължаваме да разтягаме локуми. Иначе ако въпроса е зададен не към модела, а към конкретния мотор дали има запознати из форума е друго вече.
                      Иван Маринов
                      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                      ЕНДУРО ВАРНА

                      Коментар


                      • От: Какво ендуро да избера?

                        Здравейте , за пръв път ми се налага да пиша в тази секция , но тъй като не съм много запознат с моторите ,си викам да питам по-знаещите от мен.
                        На 26 години съм 82-85 килограма 175-180 сантиметра (сега да не се зачуди някой , ми просто не си знам точните мерки , не съм манекенка )
                        Искам да си взема мотор , но не знам какво ми трябва на мен , ендуро или крос.
                        Мотора ще се ползва за ходене по ниви , по гори , малко за спорт (тъй като си ме влече) , и най-важното - да може да се регистрира за да мога да го карам и по асфалт (с цел просто придвижване , не за състезания)
                        Предполагам че вече знаете , какво да ми предложите , но тук е момента да кажа с какви финанси разполагам.Около 1500 до 1700 лева , като съм преценил че , след закупуването на мотора , то той ще има нужда от елементарно обслужване.Освен другото , съм и реалист и знам че за 1500-1700 лева няма да получа последна дума на техниката , или мотор 2007 година ,без забележки.
                        Към какъв точно марка и модел мотор ми препоръчвате да се насоча ?

                        Чета тук от 2 дена темите в форума , ама нищо конкретно не измислям

                        Коментар


                        • От: Какво ендуро да избера?

                          Моето непрофесионално мнение е следното: В мобиле сложих граница 1000-2000лв и кубатура 126-500сс. Излезнаха някакви резултати и ми направиха впечатление мотори от сорта на др250(сузуки) и клр250(кавазаки). Нямаше хр250 може би поради по-високата цена ли, и аз не знам. Самата идея, че имат фарове, документи, ендуро варианти, които стават за път и оффроуд са доста добър вариант. За 26 годишен човек и с тези килограми бих отписал 50 и 125 кубика мотори(мое лично мнение). Думата крос почти изключва искането ти за регистрация. Преди да пробваш, купиш или покараш на някой познат даден мотор няма как да знаеш дали ти харесва. Надявам се да съм бил поне малко полезен. Поздрави!

                          http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...174&f1=details не познавам човека, просто ми направи впечатление за избора. Има и един кдх200, не съм карал такъв. Някой колега може да сподели дали е подходящ. Поздрави!
                          Последно редактирано от nk_dimitrov; 13-01-12, 14:07.
                          09 YZ290F Athena BB

                          Коментар


                          • От: Какво ендуро да избера?

                            Първоначално публикуван от svilgg Преглед на мнение
                            Здравейте , за пръв път ми се налага да пиша в тази секция , но тъй като не съм много запознат с моторите ,си викам да питам по-знаещите от мен.
                            На 26 години съм 82-85 килограма 175-180 сантиметра (сега да не се зачуди някой , ми просто не си знам точните мерки , не съм манекенка )
                            Искам да си взема мотор , но не знам какво ми трябва на мен , ендуро или крос.
                            Мотора ще се ползва за ходене по ниви , по гори , малко за спорт (тъй като си ме влече) , и най-важното - да може да се регистрира за да мога да го карам и по асфалт (с цел просто придвижване , не за състезания)
                            Предполагам че вече знаете , какво да ми предложите , но тук е момента да кажа с какви финанси разполагам.Около 1500 до 1700 лева , като съм преценил че , след закупуването на мотора , то той ще има нужда от елементарно обслужване.Освен другото , съм и реалист и знам че за 1500-1700 лева няма да получа последна дума на техниката , или мотор 2007 година ,без забележки.
                            Към какъв точно марка и модел мотор ми препоръчвате да се насоча ?

                            Чета тук от 2 дена темите в форума , ама нищо конкретно не измислям
                            Здравейте, колега!
                            За първи мотор бих Ви предложил това- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=136411
                            Отговаря на изискванията Ви, върви доста добре и може да се регистрира.
                            Поздрави!
                            Yamaha WR 200

                            Коментар


                            • От: Какво ендуро да избера?

                              Тъй като едва ли ще мога да напиша нещо по добре аргументирано, си позволявам да цитирам едно мнение на ЕМО (http://www.offroad-bulgaria.com/member.php?u=10914) от темата http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=47818
                              В него става въпрос специално за Ямаха ХТ но според мен важи с пълна сила и за модели като Хонда XL600, Dominator 650, Ямаха ТТ600 и още подобни ендура от по старата генерация. Такива машини от края на 80тте, до към средата на 90тте се вписват идеално в посочения бюджет.

                              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                              Пичове не се шашкайте!
                              Може колегите яко да ме оплюят,но за мен ХТ-то е перфектна новобранска машина!
                              ЗАЩО???
                              -мотора е ефтин за купуване-никога не се знае дали на един човек ендурото ще му хареса като спорт,дали има талант,дали има сърце и дали няма да се откаже още на първия сезон.Та ако ще се набутваш,по-добре да е с нещо по-ефтино , което лесно може да се продаде(по-ефтин мотор се продава по-лесно) и с по-малка загуба(почти винаги мотор се продава на загуба).
                              -машината е невероятно дуракоустойчива(каквито и простотии да правиш с нея тя си върви и не се чупи-чука,хлопа,тряска , НО ВЪРВИ),което е много важно за човек който за пръв път се сблъсква с мотор и почти нищо не разбира от техника.
                              -мотора е много по-ефтин за поддръжка(като цени на рез.части) и има много по-дълъг живот от съвременните леки ендура.
                              -мотора прощава невероятно левашки грешки(каквито при новобранците са в изобилие)
                              -при падане (а новобранците падат доста), освен кормилото , няма какво да се счупи(няма радиатори/300-500лв/,няма магнезиеви капаци-един капак е около 400лв и не подлежи на заварка-т.е.-купува се нов.При ХТ-то капаците са алуминиеви и се заваряват без проблеми(двайсетина лева) и т.н.).
                              -мотора е доста мощен , но страшно кротък(ВР-ите например са много,много по-нервни)-много лесно се контролира,нещо което също е много важно за човек който прохожда в спорта(много често се случва при бабуни или наклон да дадеш неволно газ или да не подбереш правилната предавка при изкачване или нещо такова-мотора винаги те вади).Освен това мотора е ЧЕТИРИТАКТОВ-има равномерно разпределена мощност в оборотите и не изненадва с резки кикове(неочаквано рязко увеличаване на мощноста след определени обороти както е при 2Т), а също така доста добри ниски обороти.
                              -ДА НАИСТИНА МОТОРА Е ТЕЖЪК И НЕ СТАВА ЗА ХАРД ЕНДУРО,но преди да стигне до хард ендуро , един новобранец доста време трябва да покара на много по-леки трасета с които ХТ-то се справя прекрасно.Най-често новобранците(и то абсолютно правилно според мен) си купуват ХТ с идеята да го използват като дуалспорт мотоциклет(т.е. 50% асфалт,50% черно),като постепенно все повече се увеличава процента офф.Добре е да овладееш основните техники до автоматизъм,да придобиеш навици и чак тогава да се набутваш в джендемите(дори и с леко ендуро).В противен случай рискуваш доста травми,доста пот и в крайна сметка може да се откажеш още преди да си усетил удоволствието от ендурото.
                              Хт-то може спокойно да се кара два-три сезона и чак тогава да се премине на по-сериозна машина , а това е неизбежно-просто в един момент започваш да усещаш , че машината те ограничава,че можеш много повече , но мотора те спъва.Да не говорим , че до тогава вече яко си се зарибил и си готов да жертваш много повече пари.А има и нещо друго-повечето новобранци не знаят какво да искат от едно ендуро(и често задават глупави въпроси).След два-три сезона вече ти е супер избистрено какво точно ти трябва(като поведение,окачване,като модел,кои са важните неща и кои маловажните).
                              Последно редактирано от mendi; 13-01-12, 14:29.

                              Коментар


                              • От: Какво ендуро да избера?

                                ХТ-то настина не е лоша машина, като изключим проблема с шпилките на главата отскубващи резбата от картера на моделите преди 95-96 година, но то пък не е гаранция че ще се случи. ХР и ТТ също са много здрави, аз бих предпочел Ямахата примерно...Колега svilgg кросов мотор не може да бъде регистриран, не всеки мотор с високи калници е кросов и не всичко което лети се яде...Ако изчакаш малко и посъбереш още малко пари мисля че може спокойно да се обзаведеш с ДРЗ 400 2002-2003 година, който мисля че ще отговори на всичките ти изисквания.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X