Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kawasaki KX250F vs. Honda CRF250R (2007)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Със сигурност хората пишещи тук са много по компетентни от мен, но исках да споделя собствния си опит - тъй като ми се струва че може и да е удачен за Different.

    Първо да уточня - не се състезавам по състезанията - карам за удоволствие от време на време по горите. Това означава в активния сезон почти всеки уикенд единия ден ходим да покараме. Карам много стар XR250. Много стар означава на около 20 години. Знам че мотора е остарял морално вече дори но - това което исках да кажа е че за аматьорски изпълнения или разходки с вариращи нива на трудност подобен четиритактов мотор може да върши идеална работа. Пак повтарям не ства въпрос за сериозно състезателно каране. Та за около 3 години съм се грижил за мотора както трябва - редовни смени на масло и филтри регулаж на клапаните и смазване и така натам. Началото на този сезон се наложи да сменя ангренажната верига и сегментите - другите неща си бяха в ред. Та значи за 20 години - това беше първото отваряне на двигателя - с по аматьорско каране това е равносметката. Та си мисля че зависи много човек какво иска да постига - Ако иска да се състезава сериозно трябва да се образова сериозно да тренира дисциплинирано и съотвтно да насочва финансов ресурс в тази поскоа.

    Mоят случай е друг - аз си правя удоволствие и си позволявам повече от една глезотия - имам предвид освен мотор карам и уиндсърф и ски. Така че за моят случай - да карам 4тактов стар мотор на някакво нормално ниво из горите ми ситга. Карал съм с хората които се явяват по състезанията знам колко карат те колко и аз. Далеч съм от мисълта да сравнявам моето каране с тяхното - аз съм си аматьор. Факт е обаче че си покарахме заедно))) Това че те може би са карали лекичко а аз съм се напъвал е друг въпрос)) Това е - на който каквото му е изгодно. Надявам се да съм бил поне малко полезен.
    [img]http://ftp.domainbg.com/stanislav_7140/cooltext88212992.jpg[/img]

    Коментар


    • #47
      Карал съм с хората които се явяват по състезанията знам колко карат те колко и аз. Далеч съм от мисълта да сравнявам моето каране с тяхното - аз съм си аматьор. Факт е обаче че си покарахме заедно))) Това че те може би са карали лекичко а аз съм се напъвал е друг въпрос)) Това е - на който каквото му е изгодно. Надявам се да съм бил поне малко полезен.
      да плакатиста покара с групата след състезанието в бухово на другия ден домакините от бухово ни прекараха през трасето и през още няколко по трудни места където не ги бяха включили в трасето ..че да не стане много трудно
      плакатиста с хр чето си мина навсякъде и си караше с групата..а не сме карали много леко-по едно време даже хич леко не карахме и дори се позамислих дали няма да го изчакваме ..но нямаше такова нещо и да се е позабавил е било- малко..според мен направо си е готов за състезанията и никак няма да е назад
      ..а групата се състоеше от хора като -бучака -митко шмида който е шампион овералл тази година-геле -брат му и други екстремисти от бухово ааа водач на групата беше суйката / то май от там трябваше да започна / ..сами си направете извода колко -"леко " и лесно е било карането
      според мен плакатиста се представи чудесно..дори на няколко места излизаше по добре от хора участващи в шампионата
      ..но е скромен а това е добре

      Коментар


      • #48
        А иначе спред мен всички мотори от 125 2т през 250т4..2502т и 450 4т и 520 4т ... всичките стават за ендуро и за мотокрос.... вече ако седиш по цял ден на задника си и ядеш кебапчета като ненормален и се наливаш с бира кавто и да ти дадат все няма да ти е ОК един добре подготвен кросист или ендусрист няма да го бъркат 2-3 кг разлика и кой бил с по нисък или по висок цевнтур на тежестта ..
        веско.. хем е така хем не е
        то верно всички стават но кефа е различен
        това е все едно да кажем и пенка и марийка стават за жени ама пенка да е 50кг готина мадама а марийка -98кг ..с мустаци
        верно резултата на края ще е същия но..


        а за добре подготвеният ендурист или кросист..
        съгласен съм така е. въпроса е че ние специално повечето участници в шампионата не сме баш от тези караме повечето за кеф ..кебапчета кюфтенца..са ни любимо занимание
        и за това мотора е малко по критично какъв ще изберем ..че инак
        а и карането на ендурото е продължително и мотора трябва да ти е що годе удобен

        иначе си прав -гледал съм тестове на различни мотори карат ги на определено трасе различни карачи ..горе долу със всичките всеки един от тях дава много малки разлики във времената
        мисълта ми бе че караме повечето за кеф не гоним някакви олимпийски цели и като няма кеф ..е гати работата а наистина има разлика дали ще минеш по трасето с този или с онзи мотор
        фън фактора е различен
        аз пък лично съм и така устроен че като не ми е кефи.. не ми се и кара ..преди време имах една YZ400 -готин мотор но по ендуро пътечките ..ме бе отказал да ходя направо -не че не става-става..но ..прочети пак по горе примера за марийка и пенка

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X