Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CRF mania (само за пристрастени)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: CRF mania (само за пристрастени)

    Аз съм с 13-52.На спънати пътеки няма грешка.На равен път е бавен.Ама аз пък по пътя не карам.
    Зъбчатки само Рентал-алумин.До сега не съм кривил.Пък не е като да не карам по камънаци.
    За веригата стигнах до извода че на 250-то не орингова верига е по добре.
    ........................
    Иван Маринов
    CRF 250 X
    Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

    Коментар


    • От: CRF mania (само за пристрастени)

      Ммм даааа , мерси pe6o74, за краткия и важен за мен отговор.
      След по-обстойно, четене и аз си мислех за тази комбинация на венците 13/52.Но щом са изпробвани, мисля, че това ще ми е изборът Определено искам, да ми са още по-къси скоростите. Не ме вълнува високата скорост, а по асфалт пък изобщо.
      Има си доста пътеки покрай Асеновград, на които, като нямам много техника и усет, постоянно гледам да компенсирам със съединителя, за да седи мотора във средните обороти, за да катеря, а и не съм от най леките. 90 кила съм, 175 висок, та и трудно стъпвам
      За веригата, колега pimax, защо е по добре, не О-рингова? Имаш предвид верига за крос? Единственото, което ми идва наум е , че О-ринговата не се огъва толкова свободно и има по-голямо съпротивление, спрямо не О-ринговата. От което следва, че ще затормозява повече двигателя. Ще се радвам, да споменеш, защо. Още не съм купил, нищо и инфото ще ми е много полезно
      Никой нищо не спомента за паленето, след едногодишен сън на мотора? и трудното палене с манивела?
      Мерси.

      Коментар


      • От: CRF mania (само за пристрастени)

        Ринговата верига е по-хубава, но и по- скъпа. Тя издържа по-дълго време, защото има едни гумички, които не допускат да влезне вода. Алуминият е по-мек от стоманата. Аз ще слагам стоманени зъбаци
        Те карат по-дълго, но и са по - тежки
        Последно редактирано от rdlegy; 12-04-15, 14:58.

        Коментар


        • От: CRF mania (само за пристрастени)

          Първоначално публикуван от ivan kumcev Преглед на мнение

          Единственото, което ми идва наум е , че О-ринговата не се огъва толкова свободно и има по-голямо съпротивление, спрямо не О-ринговата. От което следва, че ще затормозява повече двигателя. Ще се радвам, да споменеш, защо. Още не съм купил, нищо и инфото ще ми е много полезно

          .
          Точно за това.С проста верига задното колело се върти доста по лесно.
          Сегашната ми верига е Х-рингова.Като вдигна гумата и я завъртя не може да направи и един оборот.
          Вярно че ще се износи по бързо ама това и без това си е консуматив.

          Взимал съм и Карловски зъбчатки.Ами не са по здрави от Рентал-а.
          ........................
          Иван Маринов
          CRF 250 X
          Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

          Коментар


          • От: CRF mania (само за пристрастени)

            Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
            Точно за това.С проста верига задното колело се върти доста по лесно.
            С О-ринговата ,съпротивлението е само в началото,после се върти както и другата,така е поне при мен.Изкарал съм една AFAM и две CZ O-рингови и при трите зора е само първите 20 м/ч.Но,пък за издръжливост няма място за сравнение с обикновените вериги.В момента съм с CZ и е на 140 м/ч задния венец не е мръднал отпред съм на втори.
            0888 074 049

            Коментар


            • От: CRF mania (само за пристрастени)

              Колеги преди 3 дена счупих едно парче от перката на водната помпа на ЦРФ-а.Дали ще мога да карам така или да търся перка?
              Питах на две места нямат.
              YAMAHA WR450F

              Коментар


              • От: CRF mania (само за пристрастени)

                Караш така докато ти пристигне новата.
                Силата е нищо без контрол.

                Коментар


                • От: CRF mania (само за пристрастени)

                  Мотора е CRF 250X 2004г за 15 мин. каране маслото от скоростите отива при коляновия вал,семера на балансиращия вал е нов оригинален.Какъв може да е проблема.Мотора е събран с ново бутало клапани верига и комплект оригинални гарнитури и лагери.
                  0888 074 049

                  Коментар


                  • От: CRF mania (само за пристрастени)

                    Проблемът е между двата картера .

                    Коментар


                    • От: CRF mania (само за пристрастени)

                      Към, колегата,Наско Петков. Колега, може ли да споделиш как са цените на частите , които си сменил? Просто информативно, ако не е тайна, колко ти струва ремонта?
                      Мерси.

                      Коментар


                      • От: CRF mania (само за пристрастени)

                        Първоначално публикуван от ivan kumcev Преглед на мнение
                        Към, колегата,Наско Петков. Колега, може ли да споделиш как са цените на частите , които си сменил? Просто информативно, ако не е тайна, колко ти струва ремонта?
                        Мерси.
                        Мотора е на приятел, той работи в Англия и си ги беше взел от там, нямам представа за точната цифра.
                        0888 074 049

                        Коментар


                        • От: CRF mania (само за пристрастени)

                          Здравейте,
                          Някой може ли да препоръча добър майстор в София или близките околия?
                          -общ преглед, настройки на карбуратор клапани евентуално итн...
                          Последно редактирано от nokia; 27-04-15, 09:09.
                          Глупости правят умните хора, за останалите това е ежедневие!

                          Коментар


                          • Покупка на honda crf 450

                            Колеги мисля тези дни разгледам crf-ите спрял съм се на 450cc. Въпроса ми е какво точно да гледам на тези мотори, има ли смисъл да меря компресията, нека по - опитните да помогнат. Ето го мотора кажете едно мнение http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...6&slink=9ynr9t.

                            Коментар


                            • От: Покупка на honda crf 450

                              Никой ли не иска да помогне?

                              Коментар


                              • От: Покупка на honda crf 450

                                Чесно да ти кажа този мотор ми изглежда доста изстрадал! Преготви се за ремонт, поне бутало ще има за смяна ,но ако ти харесва вземи някой който е каръл такъв да го чуе и покара. Ремонтите на подобна машина не са шега работа ,отнемат доста време и пари. Между другото сигурен ли си ,че ти трябва 450 ,защото аз си взех 450 и съжалявам.
                                KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X