Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CRF mania (само за пристрастени)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: CRF mania (само за пристрастени)

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 005.jpg
Прегледи:2
Размер:94.8 КБ
ID:5242256Здравейте ,не знам дали е точния раздел за тези снимки- все пак са свързани със CRF, но ще ги пусна тук. Та след дълго търсене на подходящ материал, най-после намерих такъв, който пасва идеално на извивката на капака и не корозира. В случая просто една чиния ''алпака''Дебелината е 1мм. След необходимото напасване и изрязване, се получи идеален предпазител ръчна изработка. Става за 450-ката от 2002-2008. При евентуален интерес на Л.С.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от maki449; 10-01-11, 12:35.
    Силата е нищо без контрол.

    Коментар


    • От: CRF mania (само за пристрастени)

      И като я свалиш след няколко месеца се оказва че магнезиевия капак ти е целия в язвички от влагата която е била между капака и предпазителя. Умната
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • От: CRF mania (само за пристрастени)

        Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
        И като я свалиш след няколко месеца се оказва че магнезиевия капак ти е целия в язвички от влагата която е била между капака и предпазителя. Умната
        Отделно, че цялата площ на капака служи и да охлажда съединителя и като се захлупи с чинията ще се влоши охлаждането.
        2010 CRF 250 R

        Коментар


        • От: CRF mania (само за пристрастени)

          Благодаря за съветите, но при първия удар на лоста на спирачката в капака, едни 200лв. ще се изпарят - дали за съединител, дали за капак, все са си 200.
          Силата е нищо без контрол.

          Коментар


          • От: CRF mania (само за пристрастени)

            Първоначално публикуван от yurgana Преглед на мнение
            Направена е така че "пътя" на изгорелите газове да бъде максимално дълъг , това подобрява работата в низки обороти , без да пречи на машината да се реже яко ...значи все пак от Хонда са преценили за необходимо да използват по-рационално "дивата мощ" на CRF !! Чад Рийд и CRF , мноо яка комбинация , няма да им е лесно на конкурентите!
            Да бе ясно че не са я направили случайно така, прости ми изглежда неадекватно (или съм свикнал просто с класическата визия на генерацията)
            Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
            Благодаря за съветите, но при първия удар на лоста на спирачката в капака, едни 200лв. ще се изпарят - дали за съединител, дали за капак, все са си 200.
            Точно това се случи по време на вчерашното ни каране. На един CRF 250X лостчето на спирачката влезе да види какво прави съединителя. Май щетата е само капака но ще видим. Тепърва ще мислим дали може да се възтанови по някакъв начин (метал пластик или аргон).
            Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

            Коментар


            • От: CRF mania (само за пристрастени)

              Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
              (метал пластик или аргон).
              И двете.Само се заварявя на шаблон на двигатела.

              Моя капак е трошен по същия начин.
              ........................
              Иван Маринов
              CRF 250 X
              Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

              Коментар


              • От: CRF mania (само за пристрастени)

                Много ще ми е интересно да видя заварен магнезиев капак.
                Силата е нищо без контрол.

                Коментар


                • От: CRF mania (само за пристрастени)

                  Това с чинията е много добро решение ,започвам да търся чиния подходяща за 250 х . Колкото до язвичките с едно боядисване с качествена боя и проблема го няма,а за охлаждането срф ките са с отделно масло на съединителя и с охлаждането няма да има проблем.
                  Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

                  Коментар


                  • От: CRF mania (само за пристрастени)

                    За мен ЦРФ е велика машина макар тук в България да некарат толкова и да казват,че неса издражливи мотори за мен са просто нямат равен

                    Коментар


                    • От: CRF mania (само за пристрастени)

                      Първоначално публикуван от divaka_55 Преглед на мнение
                      ... макар тук в България да некарат толкова ...
                      Нещо ти е стара информацията , карат и то много ... има много ЦРФ-и , пък и не съм чул някой да казва че не стават ...
                      "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                      Коментар


                      • От: CRF mania (само за пристрастени)

                        Първоначално публикуван от divaka_55 Преглед на мнение
                        За мен ЦРФ е велика машина макар тук в България да некарат толкова и да казват,че неса издражливи мотори за мен са просто нямат равен
                        За това мнение ще береш големи ядове,като го прочете Чинела.Има изключително много притежатели на модела и много малко са тези дето не са доволни.
                        Beta 450 RR-Factory
                        0039 3206052599

                        Коментар


                        • От: CRF mania (само за пристрастени)

                          Здравейте, аз скоро си направих регистрация тук. След като изчетох много форуми, научих много нови неща. Има доста компетентни хора тук, моята марка е Honda защото са най-здрави като цяло. Последният ми модел бе 2-тактова Ямаха 125, от която не останах с добри впечатления и смених няколко бутала и т.н. До скоро много се бях надъхал да си взимам ЦРФ 250, но след като чета какво става с тези клапани и постоянната смяна на масло май се отказвам, а и този мотор е за крос не е за мен разбрах го. Май се насочвам към Honda XR650R поради факта, че има много по-малка поддръжка и е по стабилен като цяло, двигател и др. Ще съм благодарен ако някой изкаже мнение за моя избор и даде някакви лични мнения за този модел. Благодаря предварително!
                          Последно редактирано от Chinela; 27-01-11, 17:05. Причина: Правопис и съкращения!!!

                          Коментар


                          • От: CRF mania (само за пристрастени)

                            Първоначално публикуван от С Стефанов Преглед на мнение
                            Здравейте аз скоро си направих рег, тука след като изчетах мн хоруми и научих мн нови неща. Има доста компетентни хора тука, моята марка е Honda защото са най-здрави като цяло. Последният ми модел бе 2-тактова Ямаха 125, от която не останах с добри впечетлемия и смених няколко бутала и т.н. До скоро мн се бях надъхал да си взимам ЦРФ 250, но след като чета ко става с тези клапани и постоянната смяна на масло май се отказвам, а и този мотор е за крос не е за мен разбрах го. Май се насочвам към honda xr 650 r поради хакта че има мн по малка поддръжка и е по стабилен като цяло, двигател и др. Ще съм благодарен ако някой си изкаже мн за моя избор и даде някакви лични мнения за този модел. Благодаря предварително


                            Много силен и много тежък.
                            Последно редактирано от Chinela; 27-01-11, 17:05.
                            МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                            Коментар


                            • От: CRF mania (само за пристрастени)

                              Първоначално публикуван от С Стефанов Преглед на мнение
                              Здравейте аз скоро си направих рег, тука ... Май се насочвам към honda xr 650 r ...
                              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=20074 - тогава, тука трябва да четете и да пишете
                              "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                              Коментар


                              • От: CRF mania (само за пристрастени)

                                Е то разликата между ЦРФ250 и ХР650 е почти като разликата между Имреса и Хъмър, не е много голяма, но страшно съществена
                                Последно редактирано от viki terzieva; 30-01-11, 09:40.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X