Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CRF mania (само за пристрастени)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: CRF mania (само за пристрастени)

    Първоначално публикуван от danail612 Преглед на мнение
    Колега аз ги гледах наскоро тези бутала на които пише 13.1 компресия а на стандартните 12.5 и се чудя откъде и как ще дойдат тези 0.6 атмосфера в повече. Значи то стандартно си има колко да е разтоянието между буталото и цилиндъра примерно 0,05мм незнам колко точно е на црф и се чудя да не би тези бутала да са нещо като ремонт А,В...тези 13.1 да са за поизносени цилиндри
    13.1 степен на сгъстяване не е атмосфери, а съотношение между работния обем и обема на горивната камера.
    2010 CRF 250 R

    Коментар


    • До: CRF mania (само за пристрастени)

      Първоначално публикуван от forsa6 Преглед на мнение
      здавеите имам малак проблем с гъзта неиска да се връщтавсичко е смазано и пак неиска
      Леле от 10 думи 6 са с правописни грешки, или много си бързал да си зададеш въпроса, или си пропуснал началното обучение по български

      Коментар


      • До: CRF mania (само за пристрастени)

        Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
        13.1 степен на сгъстяване не е атмосфери, а съотношение между работния обем и обема на горивната камера.
        добре колега и какво означава тогава тази цифра 13.1, как се измерва компресията на двг/степента на сгъстяване?
        [SIZE=4]HONDA CRF 450 R 2005[/SIZE]

        Коментар


        • До: CRF mania (само за пристрастени)

          Първоначално публикуван от danail612 Преглед на мнение
          добре колега и какво означава тогава тази цифра 13.1, как се измерва компресията на двг/степента на сгъстяване?
          Първо виж подписа на Димитър , второ напиши там (в бай гугъл) "степен на сгъстяване", и още първия резултат е една препратка към форума на Лада (да не поствам тук директен линк, не знам дали е според правилата), където има мнооооооого добре обяснено всичко, дори и с картинки. И сукалче да си, ще ти стане ясно

          Най-общо казано, степента на сгъстяване показва общия обем на горивната камера колко пъти се сгъстява (смалява) по време на работата на двигателя, като съотношение. Или по друг начин казано съотношение между максималния и минималния обем на горивната камера. Т.е. 13:1 значи, че една част гориво се сгъстява (смалява) 13 пъти по време на работа.

          А компресията пък е едно друго животно, което се мери с уред, и е в атмосфери, т.е. какво е налягането в момента, когато горивото е най-сгъстено. Логично, колкото по-голяма ти е степента на сгъстяване, толкова по-голяма ти е и компресията (налягането).
          Hristo Draganov
          http://htftp.domainbg.com/HD/

          И аз искам България чиста ! ! !

          Коментар


          • До: CRF mania (само за пристрастени)

            Чудех се как да го обясня. Благодаря HD.
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...FF%E2%E0%ED%E5 Тука пише за връзките между степен на сгъстяване и компресия.
            2010 CRF 250 R

            Коментар


            • До: CRF mania (само за пристрастени)

              Първоначално публикуван от danail612 Преглед на мнение
              Колега аз ги гледах наскоро тези бутала на които пише 13.1 компресия а на стандартните 12.5 и се чудя откъде и как ще дойдат тези 0.6 атмосфера в повече. Значи то стандартно си има колко да е разтоянието между буталото и цилиндъра примерно 0,05мм незнам колко точно е на црф и се чудя да не би тези бутала да са нещо като ремонт А,В...тези 13.1 да са за поизносени цилиндри
              Здравей danail612! Буталото с увеличена компресия не е рермонтно! диаметъра на това което гледах е 95.75мм. Исках да си купя само сегменти за црф-а но продавача който продаваше тези чаркове в е-бей ми каза че само сегменти не може защото не ставали на оригинално бутало,дано не ме е излъгал Буталото вече го поръчах(цената е добра не за друго,мощност колкото искаш си има и със старото) Когато го монтирам ако разбера каква е разликата със нормалното ще пиша!

              Коментар


              • До: CRF mania (само за пристрастени)

                Колеги допуснал съм грешка,новото бутало ще е 95.97мм

                Коментар


                • До: CRF mania (само за пристрастени)

                  Първоначално публикуван от mx rider Преглед на мнение
                  Здравей danail612! Буталото с увеличена компресия не е рермонтно! диаметъра на това което гледах е 95.75мм. Исках да си купя само сегменти за црф-а но продавача който продаваше тези чаркове в е-бей ми каза че само сегменти не може защото не ставали на оригинално бутало,дано не ме е излъгал Буталото вече го поръчах(цената е добра не за друго,мощност колкото искаш си има и със старото) Когато го монтирам ако разбера каква е разликата със нормалното ще пиша!
                  .
                  Пиши като тестваш с новото бутало намираш ли разлика във вървенето спрямо преди, щото на лято и аз ще поръчвам едно може и такова да е,
                  направо един фотос направи като го вземеш да му се порадваме малко
                  Последно редактирано от danail612; 26-04-10, 04:24.
                  [SIZE=4]HONDA CRF 450 R 2005[/SIZE]

                  Коментар


                  • До: CRF mania (само за пристрастени)

                    Първоначално публикуван от forsa6 Преглед на мнение
                    здавеите имам малак проблем с гъзта неиска да се връщтавсичко е смазано и пак неиска
                    Виж да не ти се е набила ръчката за газта на вътре и и да опира в кормилото.За целта отхлаби конзолата и дръпни на вън 1-2 мм докъто почне да се връща.
                    П.п Може да се получи при падане на дясно и да не си разбралУспех
                    0888 074 049

                    Коментар


                    • До: CRF mania (само за пристрастени)

                      онзи ден смених дисковете и пружините на съеднителя и сега започна да увлича като влкюча на скорост и започна да подавам гас мотора се опитва да тръгне.От какво може да е .
                      пп: маслото е сменено преди 5 резервоара

                      Коментар


                      • До: CRF mania (само за пристрастени)

                        Здравейте колеги Дойде ми новото бутало за црф-а Буталото се води с повишено сгъстяване но явно само по думите на продавача защото аз не намерих никаква разлика между старото и това буталоСъщо на намерих разлика и в сегментите(продавача ми каза че не ставали за старото ми бутало) Може и в мен да е грешката защото не съм много на ти с механиката но си мисля че ме изпързаляха с това повишено сгъстяване Като го сложа на мотора тогава ще разбера дали има някаква разлика(може би) п.п буталото е марка "prox:
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • До: CRF mania (само за пристрастени)

                          Първоначално публикуван от mx rider Преглед на мнение
                          ... п.п буталото е марка "prox:
                          Защо тогава на кутията пише "MITAKA"?
                          2010 CRF 250 R

                          Коментар


                          • До: CRF mania (само за пристрастени)

                            Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
                            Защо тогава на кутията пише "MITAKA"?
                            Тука има някаква уловка!
                            [IMG]http://img.userbarz.com/18/3586.gif[/IMG]

                            Марин Маринов - 0885114702

                            Коментар


                            • До: CRF mania (само за пристрастени)

                              Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
                              Защо тогава на кутията пише "MITAKA"?
                              Да така е,обаче отвътре на буталото пише PROX И на мен не ми е ясно защо е такъв кита и къде е уловката

                              Коментар


                              • До: CRF mania (само за пристрастени)

                                Първоначално публикуван от mx rider Преглед на мнение
                                Да така е,обаче отвътре на буталото пише PROX И на мен не ми е ясно защо е такъв кита и къде е уловката
                                Само предположение - ценaта е наполовина от цената на бутало в кутия с надпис "ProX".
                                2010 CRF 250 R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X