Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CRF mania (само за пристрастени)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: CRF mania (само за пристрастени)

    ...Ванка , сега ти стопляш моята душа...познай, сънищата ми на каква тема са вече...Поздравления за ентусиазма, педантичността,отдаването , лишаването и начина на поднасяне на инфото към колегите.Пожелавам го на всички.Здрав и жив да е маистор Будин и , кой ли ще да е следващият му клиент!?! ...и в добавка - ако може нещо за цвета на капака на масления филтър...?

    Коментар


    • До: CRF mania (само за пристрастени)

      Първоначално публикуван от iva_kx Преглед на мнение
      Краси, женския тунинг не може така несериозно да се съпоставя с тунинг на ЦРФ
      Стига бе вие да не сте луди ,една приятелка даде 20000лв за цици.Каде ги сложихте толкова пари по ЦРФ-а.

      Коментар


      • До: CRF mania (само за пристрастени)

        Въйй какви са тия златни цици?! Аз знам, че цените почват от 2000 лв. Ама чак 20 000
        DCRT®

        Коментар


        • До: CRF mania (само за пристрастени)

          Първоначално публикуван от iva_kx Преглед на мнение
          Въйй какви са тия златни цици?! Аз знам, че цените почват от 2000 лв. Ама чак 20 000
          За 20 000, десет пъти по-големи
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • До: CRF mania (само за пристрастени)

            To не бяха само цици то пълен тунинг,ама марков

            Коментар


            • До: CRF mania (само за пристрастени)

              Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
              Стига бе вие да не сте луди ,една приятелка даде 20000лв за цици.Каде ги сложихте толкова пари по ЦРФ-а.
              Макар, че по стар български обичай не може да не УСЕРЕМЕ една технически грамотна тема. Ще ти кажа, че ако ми дадеш 20 000лв. Аз лично мога да ти покажа как ще стигнат ама тамън за един ТОП тунинг на CRF. Без да е останал и един лев за почерпка. Ако не вярваш заповядай аз съм насреща.

              Коментар


              • До: CRF mania (само за пристрастени)

                Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                Макар, че по стар български обичай не може да не УСЕРЕМЕ една технически грамотна тема. Ще ти кажа, че ако ми дадеш 20 000лв. Аз лично мога да ти покажа как ще стигнат ама тамън за един ТОП тунинг на CRF. Без да е останал и един лев за почерпка. Ако не вярваш заповядай аз съм насреща.
                Да бе колега ,извиняваи ама нали трябва и майтап да има то само сериозни работи по цял ден.В мойте думи не съм вложил никакви лоши чувства.Все пак нали трябва и малко смях.

                Коментар


                • До: CRF mania (само за пристрастени)

                  Колега има и доста пропуски по мотора, хващайте се за работа... АААА, я по-сериозно ))
                  Bling bling, money ain't a thing :)

                  Коментар


                  • До: CRF mania (само за пристрастени)

                    Първоначално публикуван от krascho Преглед на мнение
                    Колега има и доста пропуски по мотора, хващайте се за работа... АААА, я по-сериозно ))
                    Напълно подкрепям твоето мнение и затова до края на Февруари ще има втора част и то по сериозна от досегашната ВЕРВАЙ ми
                    Даже днес получих още две неща но ще ги запазя в тайна докато всичко не е в наличност.

                    Коментар


                    • До: CRF mania (само за пристрастени)

                      Здравейте колеги,
                      От вчера и аз съм горд собственик на ЦРФ 450 от 2005. Първите ми впечатления са , че дърпа като мощен, турбиниран, трещящ трактор Много ми пасна окачването, контрола и стойката. Хонда си ги разбират тези неща от отдавна. Може би малко ще ми липсва взрива и ряза на 2-тактовите, но пък да имаш на разположение мощност по всяко време и да катериш с бавна скорост стръмнини са си големи предимства.



                      Имам няколко въпроса:
                      От вас разбрах да сменям маслото на 6-7 резервоара..., за консумативите и поддръжка на ходовата част ще се оправя сам, но не смея да пипам по двигателя. Та искам да попитам дали знаете някой в София , който да ги разбира, евентуално да го чуе и когато му дойде времето да му направи ремонт?

                      Има ли го проблема като при двутактовите с надмосрката височина?

                      Има ли нещо специфично за 4Т, което не трябва в никакъв случай да правя? Разбрах да го паля без газ, но има някаква топла газ на лявата дръжка, за която нещо не разбрах...

                      Карате ли на групи и приемате ли попълнения в червената вълна ?(дадоха ми и оригиналните кори)

                      Коментар


                      • До: CRF mania (само за пристрастени)

                        Hot jump старта - когато мотора е загрял и тръгнеш да палиш го стискаш заедно със съединителя, натискаш бутона или риташ и го пускаш веднага.
                        Bling bling, money ain't a thing :)

                        Коментар


                        • До: CRF mania (само за пристрастени)

                          Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
                          Здравейте колеги,
                          От вчера и аз съм горд собственик на ЦРФ 450 от 2005. Първите ми впечатления са , че дърпа като мощен, турбиниран, трещящ трактор Много ми пасна окачването, контрола и стойката. Хонда си ги разбират тези неща от отдавна. Може би малко ще ми липсва взрива и ряза на 2-тактовите, но пък да имаш на разположение мощност по всяко време и да катериш с бавна скорост стръмнини са си големи предимства.



                          Имам няколко въпроса:
                          От вас разбрах да сменям маслото на 6-7 резервоара..., за консумативите и поддръжка на ходовата част ще се оправя сам, но не смея да пипам по двигателя. Та искам да попитам дали знаете някой в София , който да ги разбира, евентуално да го чуе и когато му дойде времето да му направи ремонт?

                          Има ли го проблема като при двутактовите с надмосрката височина?

                          Има ли нещо специфично за 4Т, което не трябва в никакъв случай да правя? Разбрах да го паля без газ, но има някаква топла газ на лявата дръжка, за която нещо не разбрах...

                          Карате ли на групи и приемате ли попълнения в червената вълна ?(дадоха ми и оригиналните кори)
                          Колега сменяй маслото на 5 резервоара.На тези мотори това им е цяра.Само това е много важно смяна и смаяна и това е.

                          Коментар


                          • До: CRF mania (само за пристрастени)

                            Понеже скоростите и двигателя са с отделно мазане (и с различни масла), двигателят се кара с по-малко масло отколкото при другите марки (при тях едно масло маже и двигател и скорости, и трябва повече масло).
                            Това от една страна е хубаво понеже двигателното масло не се зацапва от боклуците на съединителя. От друга страна изисква повече проверки, понеже много по-лесно може двигателя да остане с малко масло.

                            Освен филтъра който трябва да се сменя често (или трябва да си купиш почистващ се филтър), трябва да чистиш и цедката (една плоска мрежичка, мисля че на английски в схемите я водят Oil Screen).
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • До: CRF mania (само за пристрастени)

                              Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
                              Здравейте колеги,
                              От вчера и аз съм горд собственик на ЦРФ 450 от 2005. Първите ми впечатления са , че дърпа като мощен, турбиниран, трещящ трактор Много ми пасна окачването, контрола и стойката. Хонда си ги разбират тези неща от отдавна. Може би малко ще ми липсва взрива и ряза на 2-тактовите, но пък да имаш на разположение мощност по всяко време и да катериш с бавна скорост стръмнини са си големи предимства.
                              ........
                              Имам няколко въпроса:
                              От вас разбрах да сменям маслото на 6-7 резервоара..., за консумативите и поддръжка на ходовата част ще се оправя сам, но не смея да пипам по двигателя. Та искам да попитам дали знаете някой в София , който да ги разбира, евентуално да го чуе и когато му дойде времето да му направи ремонт?

                              Има ли го проблема като при двутактовите с надмосрката височина?

                              Има ли нещо специфично за 4Т, което не трябва в никакъв случай да правя? Разбрах да го паля без газ, но има някаква топла газ на лявата дръжка, за която нещо не разбрах...

                              Карате ли на групи и приемате ли попълнения в червената вълна ?(дадоха ми и оригиналните кори)
                              Колега за ряза не искам да говоря покарай пък тогава ще коментираме, не те познавам но надали си му навил газта и наполовина иначе сега нямаше да можеш да пишеш а само да диктуваш
                              За топлия стартер колегата ти е обяснил стиска се при палене може и без съединител но само при загрял мотор и никога с газ.
                              Друго какво, за маслото най добрият вариант е да си монтираш час метърче и да го сменяш на най-много 10 мото часа. Филтъра може на 20 мото часа но не си струва икономията а скоростите на 20 мото часа също.
                              Не е проблем да ползваш едно и също масло и за двигателя и за скоростите ВЕРВАЙ ми. Но в скоростите винаги си слагай 100мл. повече отколкото пише на капака/ двигателя. В двигателя също сипвай до над горната резка на прозореца и редовно ама РЕДОВНО да переш въздушният филтър. И НАЙ ВАЖНОТО проверка на клапаните на всеки 30-40 мото часа
                              .
                              За други подробности не се сещам но ти имаш късмет да си намерил този форум и вече нямаш проблеми.

                              Коментар


                              • До: CRF mania (само за пристрастени)

                                Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                                Макар, че по стар български обичай не може да не УСЕРЕМЕ една технически грамотна тема. Ще ти кажа, че ако ми дадеш 20 000лв. Аз лично мога да ти покажа как ще стигнат ама тамън за един ТОП тунинг на CRF. Без да е останал и един лев за почерпка. Ако не вярваш заповядай аз съм насреща.

                                Ебаси точното изказване!
                                Да помолим Краси да събере полезната информация и да я премести в темата за "систематизирана"/технически дискусии

                                Другото може да го изтърка!
                                offroad фен
                                1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                                TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X