Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GAS GAS 300+/гас мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: GAS GAS 300 - 2006

    да главния ще намалиш бая ..но пък както го дават пилот джета се вдига със много над твоя..а иглата ще компенсира останалото..пробвай го така както го дават италианците
    ..а най добре ела пак на гости да ги сменим и да проведем съответните тестове ...че нещо ..много взеха да ми стават интересни тия гас гас ове
    Последно редактирано от mitkov; 26-02-09, 12:15.

    Коментар


    • До: GAS GAS 300 - 2006

      Извинявам се за офтопика.

      mitkov а на мен тая работа с настроиките на карбуратора взе да ми става много интересна и тестовете.От два дена сънувам комплект жикльори и игли за моя мотор, но може би към март/април ще се разровя по активно да се сдобия с такива.Какви са тестовете, кое как влияе, как да се постигне оптималния баланс между вървежа на мотора и разхода и т.н.???Предполагам, че повечето неща са опитни или индивидуални според типа каране на човека, вида мотор и карбуратора и още какво ли не, но все пак предполагам, че не само на мен са ми интересни тези неща.Това с жикльорите ми е горе-долу ясно, но не съвсем.То тези обяснения са си за друга тема де.
      Иван Маринов
      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
      ЕНДУРО ВАРНА

      Коментар


      • До: GAS GAS 300 - 2006

        Краси иглите са две първата е N1EF i N1 EG ,за настройката на иглата е на третото ниво от горе на долу .Това са настройки от човека които създава двигателите ГасГас казамиго онзи ден Бони Гебелен.Болчето на въздуха е на 1,5 оборота разхлабено от крайно затрегнато положение и от там вече си играеш полвин оборот напред или можеби по малко докато го оцелиш.говора за настройки от 400 до 600 метра надморско равнище.Аз съм пробвал с 38 40 42 45 жигльор на ниските и най ми харесва с 45 горе ти препоръчват от 172 до 175 в тези граници.от 175 нагоре вече е много богат.За първата игла по горе е по добра за състезание водат я тук като по мазна ,втората е малко по сухичка тя е и за по спокойно каране.Смени си и клапата на ауспуха ,сложи тази дето има резба от едната страна има и един прорез почти по средата,с нея разликата е огромна.Отпуши си всички маркучета които излизат от клапата на ауспуха защото някои ги затапват още в фабриката.Там където влиза жилото в карбуратора затегни до край резбичката в тапата.Сега не знам за 300 кави са точно настроиките , но ми се струва че много го обогатявате с тия 50 долу и 182 горе.
        Последно редактирано от pepimotos; 26-02-09, 22:06.
        Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
        0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

        Коментар


        • До: GAS GAS 300 - 2006

          Забравих да кажа че тук се практикува много болчето на въздуха на 1,5 от крайно затворено и по високи обороти на мотора от черния болт за регулиране на свободния хот.Така мотора поддържа по високи обороти на място , но псле е много по пъргав при подаването на газ.Краси дати кажа че ако не си сменил клапата на ауспуха и да сложиш 170 горе не е проблем ,щото мотора изобщо не върви , без да си с другата клапа.Слагат прекалено голям горивен жигльор 182 зада не го пръснеш като нов ,след като го закараш на първия преглед вече ти слагат много по малък.Тук тарикатите по сервизите като ти гласат карбуратора ти пилат жигльрите да не им видиш номерата, а и ти слагат по малък и после го разпробиват с цел да не разбериш как става фатката.Моя съм го пробвал и с 175 40 и иглата МАЙ БЕШЕ N0 EG несам мног сигурен и пак веше много добре.С тия 300 кубика ти го нагласи горе долу и го карай без грижи , че после са само глупости в главата и нищо другоС тези настройки аз съм карал от 400 метра до 1500 надморска височина и няма проблеми,не забравяй че са 2т и са по капризни.Не може да тичаш с една чанта игли и жигльори постоянно това си е утрепия.Гледай само да не го убедниш много че тогава е страшно.
          Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
          0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

          Коментар


          • До: GAS GAS 300 - 2006

            Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
            Краси иглите са две първата е N1EF i N1 EG ,за настройката на иглата е на третото ниво от горе на долу .Това са настройки от човека които създава двигателите ГасГас казамиго онзи ден Бони Гебелен.Болчето на въздуха е на 1,5 оборота разхлабено от крайно затрегнато положение и от там вече си играеш полвин оборот напред или можеби по малко докато го оцелиш.говора за настройки от 400 до 600 метра надморско равнище.Аз съм пробвал с 38 40 42 45 жигльор на ниските и най ми харесва с 45 горе ти препоръчват от 172 до 175 в тези граници.от 175 нагоре вече е много богат.За първата игла по горе е по добра за състезание водат я тук като по мазна ,втората е малко по сухичка тя е и за по спокойно каране.Смени си и клапата на ауспуха ,сложи тази дето има резба от едната страна има и един прорез почти по средата,с нея разликата е огромна.Отпуши си всички маркучета които излизат от клапата на ауспуха защото някои ги затапват още в фабриката.Там където влиза жилото в карбуратора затегни до край резбичката в тапата.Сега не знам за 300 кави са точно настроиките , но ми се струва че много го обогатявате с тия 50 долу и 182 горе.
            За коя клапа говорим, щото не са ми пратили нищо. Резонатора и аспуха са нормалните, т.е. без катализатор, допълнителни маркучи и т.н.

            Коментар


            • До: GAS GAS 300 - 2006

              Днес ще ти ги снимам и довечера ще ги пусна да ги видиш
              Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
              0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

              Коментар


              • До: GAS GAS 300 - 2006

                Ако някой си е мислел, че съкращението GG означава GasGas да знае, че се е объркал: http://www.youtube.com/watch?v=SJwaS...e=channel_page

                И още една снимка от въпросното изложение:


                Ако се продават в комплект, аз искам 2! Задължително с гаранция за девойката.

                Коментар


                • До: GAS GAS 300 - 2006

                  Аз също мога да кажа че с по-малък пилот джет мотора ми тръгва по-добре от ниските. Горивен над 170 та дори и на 300 ми се струва прекалено голям.
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • До: GAS GAS 300 - 2006

                    Краси сега да ти кажа за клапата.Заставаш от лявата страна на мотора и там където е капака на клапата го сваляш с шестограм 4 ,има четири болчета.После ще видиш друго болче което се развива с шестограм 5 махаш го и зад него вече е сама та клапа.Изтегляш я внимаелно защото вътре вътре има едно лостче което придава движение на другата клапа.Клапата която е за разработка е равна оттвете си страни и има само отвор в кайто се вкарва лостчето,тя е и тази с която мотора не върви добре.Клапата която трябва да сложиш има две лагерчета в единия край има резба зада се навие един уред зада я извадиш евентуално и в средата е с един доста широ канал.След като извадиш старата клапа слагаш новата като внимаваш лостчето което ти споменах да влезне в отворчето което е предназначено за него.Стягаш я с болта ,шестограм 5 и накрая слагаш тапа.На снимките които съм направил са вижда клапата която е сложена и в ръката си държа тази която не става.за маркучето което ти споменах също е отдушник на клапата него по принцип го стягат с една свинска опашка ,ти я махни и го остави свободно да може да прокапва масло от там след каране.Това е за сега дано да съм бил полезен с коментара си.збравих да кажа че с мотора трябва да имаш и едно пликче с игли,жигльори и клапата която трябва да смениш.На правил съм и снимки на новите придобивки които съм сложил .Ръкохватките са с метални пластини в краищата да издържат на повече удари и триене.И можеби едно от най важните и прости неща оразмеряване на резервуара по литри ,защото това което са написали гасгас не е вярно
                    Прикачени файлове
                    Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                    0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                    Коментар


                    • До: GAS GAS 300 - 2006

                      Аха, това било за клапата. Ако знаеш само колко народ се пробвахме да отгатнем откъде и за какво е това цилиндърче...

                      Явно в завода са сложили истинската клапа (заедно с истинския аспух например)

                      Коментар


                      • До: GAS GAS 300 - 2006

                        Aбе Пепи,карайте ги тия мотори стига сте ги ровичкали бе!!!
                        Аз на моя, освен пробката на маслото,и капачката на резервоара не знам нищо.
                        Вие не карате а само разглабяте и зглабяте.Абе газ и толкова.Да го е...а!

                        Коментар


                        • До: GAS GAS 300 - 2006

                          Джарт прав си ама като ме пита човека какво да права,нали гледам с нещо да съм полезен на форума
                          Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                          0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                          Коментар


                          • До: GAS GAS 300 - 2006

                            ..на краси му е махната тая джаджа от клапата още преди да му го продадат
                            ..то мотора му ..така върви че..просто е пределно ясно че са махнати запушалките
                            за жигльорите ..кара се мотора и се настройва..каквото и да си говорим друго... е само отправна точка..но и прекаленото човъркане не е добре защото се омотаваш и не знаеш какво правиш от някое време на там
                            по принцип от стандартните настройки така са направени че дори и само иглата нагоре надолу и винтовете да въртиш и да можеш да го нагласиш другото е вече префекционализъм...като казвам "стандартни" нямам в предвид-тъпите екологични настройки а ..нормалните състезателни..като за например модели за нова зенландия или щатите си излизат и от завода с тях за европа от завода излизат много смотани и тр да се оправят..и джартата ..говори ама и той като му бе нов мотора махаше катализатори и човъркаше та да му тръгне мотора

                            Коментар


                            • До: GAS GAS 300 - 2006

                              Във форума на gasgasrider.org има доста обширна тема за проект на GasGas и Yamaha за 250-кубиково, 4-тактово ендуро:

                              http://www.gasgasrider.org/forum/showthread.php?t=4635

                              В общи линии, според писанията Yamaha са се свързали с GasGas да им продадат 500 излишни двигателя за WR250. Сега в GasGas обмислят дали да ги вземат и да пуснат такава малка серия мотори - двигател от Ямаха с някои подобрения (напр. хидравличен съединител) в рамка на ГасГас. Мненията, естествено, варират от "Направо бих си купил Ямаха!" до "Комбинация от най-доброто от два свята!".

                              P.S.
                              Не знам дали това мнение не е за темата WR domiation

                              Коментар


                              • До: GAS GAS 300 - 2006

                                според мен ако не ги вземат от гас гас тея двигатели..доста ще сбъркат
                                гас гас в момента нямат леко 250 4 тактово ендуро а тези мотори са по принцип един от най популярните класове като продажби
                                ..ако го и пуснат на добра цена крайният продукт...
                                освен ако ямаха нямат изискване задължително да е на цена над вр а ..но..то пък дилърите могат да направят отстъпки и прочее и пак да стане работата

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X