Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DRZ400

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Suzuki DRZ400

    Направиха ми лепенки за DRZ125 в една рекламна агенция от фолио.Прочетох как се свалят старите и го направих(понеже бяха скъсани),но не пише как се слагат лепенки, особенно по големите листове.Направих проба и ми се стори ,че не хваща много здраво на пластмасите ,а фолиото казаха че е от най качественото автомобилно.Забравих да кажа че преди това почистих местото.

    Коментар


    • От: Suzuki DRZ400

      Колега има доста теми по въпроса, но само да ти кажа - ако "местото" е резервоара, то да знаеш, че бензиновите пари ще свалят всяко фолио от там. Иначе как се слага чисто фолио мога да ти обясня ако искаш.

      Коментар


      • От: Suzuki DRZ400

        Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
        Колега има доста теми по въпроса, но само да ти кажа - ако "местото" е резервоара, то да знаеш, че бензиновите пари ще свалят всяко фолио от там. Иначе как се слага чисто фолио мога да ти обясня ако искаш.
        Старите бяха точно там надути и то точно заради това която ти казваш най -вероятно,но вече съм направил новите лепенки,така че ако има тънкости кажи ми.Един път залепи ли се накриво ,после като тръгнеш да разлепяш ,фолиото се разтяга ,получават се мехури и т.н.И не мога да разбера пластмасата ли е причината за не толкова здравото залепване или е от фолиото.Благодаря!!!

        Коментар


        • От: Suzuki DRZ400

          Ако на някой му представлява интерес, един приятел продава неговия от спортната версия, понеже се сдоби с FMF.

          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=111624
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • От: Suzuki DRZ400

            Първоначално публикуван от niki34 Преглед на мнение
            Старите бяха точно там надути и то точно заради това която ти казваш най -вероятно,но вече съм направил новите лепенки,така че ако има тънкости кажи ми.Един път залепи ли се накриво ,после като тръгнеш да разлепяш ,фолиото се разтяга ,получават се мехури и т.н.И не мога да разбера пластмасата ли е причината за не толкова здравото залепване или е от фолиото.Благодаря!!!
            НИКАКВО РАЗЛЕПЯНЕ! Слагаш от раз или си си хвърлил парите на вятъра!
            Какво ти трябва за да стане?
            1-во пластмасова шпакла с объл ръб! Да не е с остър или правоъгълен ръб, защото ще си издереш лепенките
            2-ро платнен парцал в който да увиеш шпаклата.
            3-то транспортна лента - прилича на хартиено тиксо, но не е... трябва да са ти я сложили от страната на цвета на лепенката още в студиото.
            4-то рядък разтвор от миещ препарат и вода. Добре е да е рядък, за да не побелее повърхността под лепенката.

            Как се прави:
            1-во Увиваш внимателно шпаклата с парцала и я натопяваш в препарата да се овлажни обилно - изцеждаш и си готов за работа.
            2-ро (това може и да го пропуснеш - аз лично НЕ го правя) навлажняваш стикера от страната, която НЕ е транспортната лента. Обикновено там има надпис с производителя. Пак да кажа - това е от страната от която НЕ е транспортната лента! Трябва да е обилно навлажнено, за да се отдели лесно, но без да се къса подложката, която навлажняваш.
            3-от навлажняваш обилно областта върху, която ще лепиш.
            4-ти отделяш стикера и го слагаш възможно по-точно. Ако ще ти е по-лесно си сложи фаски с фулмастер, например.
            5-то внимателно изтласкваш балончетата въздух от центъра към краищата.
            6-то внимателно сваляш под възможно по-голям ъгъл транспортната лента. Какво ще рече това? Хващаш края, който е извън стикера и го долепяш гръб до гръб с този, който все още е на стикера. Така ъгъла става максимално остър. След това бавно и плавно издърпваш лентата, като следиш да не тръгне и елемент от стикера със транспортната лента.

            Във повечето рекламни студиа ще ти вземат пет лева за цялата работа... Аз лично бих оставил да го направи професионалист... макар, че и аз уж съм такъв, но просто от години вече не поддържам инструменти.
            Последно редактирано от господин никой; 07-02-11, 15:17. Причина: Смислова добавка - 6-то

            Коментар


            • От: Suzuki DRZ400

              Ако лепенките не са винилови а от тънкото PVC фолио в рекламните студия, нищо свястно няма да направиш.
              Обикновеното фолио трудно се залепва по начупени повърхности, нагърчва се, тънко е, лесно се отлепва, къса и надрасква.
              Ако е винил там нещата са точно обратните, и най-лесно се лепи с въздухожен, понеже като се нагрее може да се моделира и разтегля.
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • От: Suzuki DRZ400

                Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                Ако лепенките не са винилови а от тънкото PVC фолио в рекламните студия, нищо свястно няма да направиш.
                Обикновеното фолио трудно се залепва по начупени повърхности, нагърчва се, тънко е, лесно се отлепва, къса и надрасква.
                Ако е винил там нещата са точно обратните, и най-лесно се лепи с въздухожен, понеже като се нагрее може да се моделира и разтегля.
                В студиата имат ли винилово такова фолио понеже казаха че това е най-доброто за коли.

                Коментар


                • От: Suzuki DRZ400

                  Първоначално публикуван от niki34 Преглед на мнение
                  В студиата имат ли винилово такова фолио понеже казаха че това е най-доброто за коли.
                  До сега несъм откривал такова. Попадал ми е един лист едноцветен винил, но е от чужбина, тук в БГ не знам дали някъде се предлага.
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • От: Suzuki DRZ400

                    Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                    НИКАКВО РАЗЛЕПЯНЕ! Слагаш от раз или си си хвърлил парите на вятъра!
                    Какво ти трябва за да стане?
                    1-во пластмасова шпакла с объл ръб! Да не е с остър или правоъгълен ръб, защото ще си издереш лепенките
                    2-ро платнен парцал в който да увиеш шпаклата.
                    3-то транспортна лента - прилича на хартиено тиксо, но не е... трябва да са ти я сложили от страната на цвета на лепенката още в студиото.
                    4-то рядък разтвор от миещ препарат и вода. Добре е да е рядък, за да не побелее повърхността под лепенката.

                    Как се прави:
                    1-во Увиваш внимателно шпаклата с парцала и я натопяваш в препарата да се овлажни обилно - изцеждаш и си готов за работа.
                    2-ро (това може и да го пропуснеш - аз лично НЕ го правя) навлажняваш стикера от страната, която НЕ е транспортната лента. Обикновено там има надпис с производителя. Пак да кажа - това е от страната от която НЕ е транспортната лента! Трябва да е обилно навлажнено, за да се отдели лесно, но без да се къса подложката, която навлажняваш.
                    3-от навлажняваш обилно областта върху, която ще лепиш.
                    4-ти отделяш стикера и го слагаш възможно по-точно. Ако ще ти е по-лесно си сложи фаски с фулмастер, например.
                    5-то внимателно изтласкваш балончетата въздух от центъра към краищата.
                    6-то внимателно сваляш под възможно по-голям ъгъл транспортната лента. Какво ще рече това? Хващаш края, който е извън стикера и го долепяш гръб до гръб с този, който все още е на стикера. Така ъгъла става максимално остър. След това бавно и плавно издърпваш лентата, като следиш да не тръгне и елемент от стикера със транспортната лента.

                    Във повечето рекламни студиа ще ти вземат пет лева за цялата работа... Аз лично бих оставил да го направи професионалист... макар, че и аз уж съм такъв, но просто от години вече не поддържам инструменти.
                    Благодаря, всичко ми стана ясно като го налепя ще го снимам.Ето и малко снимки гол
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC281064.jpg
Прегледи:2
Размер:111.2 КБ
ID:5250664Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC281066.jpg
Прегледи:1
Размер:53.1 КБ
ID:5250666Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC281063.jpg
Прегледи:1
Размер:130.0 КБ
ID:5250665

                    Коментар


                    • От: Suzuki DRZ400

                      Първоначално публикуван от evelin d Преглед на мнение
                      Колеги,някой от вас отварял ли е стандартното гърне на дрз -с с цел промяна на звука?
                      На тази капачка от вътрешната страна имаше заглушител,който отрязах ,а това са допълнителните отвори (малките) които разпробих.Върви много повече,като имаш на предвид,че сина ми е 2-пъти по лек и с него е още по добре.Като звук е много по-RACEНатиснете снимката за да я уголемите

Име:PC281065.jpg
Прегледи:1
Размер:74.4 КБ
ID:5250673

                      Коментар


                      • От: Suzuki DRZ400

                        Вери гууууууууууд,niki34 и да не забравиш като облечеш мотора в лепенки да ковнеш и тук някоя снимка.

                        Коментар


                        • От: Suzuki DRZ400

                          Първоначално публикуван от evelin d Преглед на мнение
                          Добре,ако Лео Винчи е твърде отворен ,кой ауспух е удачен за модела?Препоръки към марка.Има български в София ги произвеждат,някой да кара с такова?
                          CRD е ауспуха при мен. Често казано съм го виждал предимно на ДРЗ-ти, но го има и на други моториПри мен вървенето е ОК, а звука направо е музика за ушите
                          SUZUKI DRZ SuperMoto

                          Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                          Коментар


                          • От: Suzuki DRZ400

                            Привет. Преди няма и седмица купих Сузукито на колегата Професионалиста. Моторчето е у-ни-кал-но!!! Обаче аз съм си аматьор, пълен при това. И така днес беше доста по-топло и реших, ако не друго поне да го запаля, да му чуя гласеца, че едвам издържам (без екипировка не ми се рискува). С паленето видях зор, но горе-долу му схванах цаката (с цената на рана по крака - мотора е само с кик стартер). Но след като запалих поработи на смукач не много дълго време и върнах смукача вследствие, на което двигателя изгасна. После го запалих пак, но дори и на смукач, след като поработи около минута и несхто изгасна. Смукача беше дръпнат. Аз ли не правя нещо както трябва или му е студено?

                            Коментар


                            • От: Suzuki DRZ400

                              Моето DRZ след сравнително малък скок

                              Коментар


                              • От: Suzuki DRZ400

                                Първоначално публикуван от Twisted Преглед на мнение
                                Моето DRZ след сравнително малък скок

                                Това вече е немълливост.Нама такова нещо което само да се кара а чат пат да се преглежда.
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от Pacharoza; 07-02-11, 22:04.
                                МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X