Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

    Първоначално публикуван от Feress Преглед на мнение
    Искам да попитам има ли разлика от 2003год. до 2006год. на модела 125 exc и ако има каква е тя? Благодаря предварително!
    И изобщо и при по-старите (преди 2003год.) в сравнение с по-новите (до към 2006) 125 exc ?
    Никой ли не знае?

    Коментар


    • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

      Първоначално публикуван от suhoi27 Преглед на мнение
      Цвета на свеща отдавна не е точен ориентир,както е било пред 10 години. Причината е, че са променени добавките в бензина, най-вече оловните такива. Маслата също са много различни. Цвета определено показва каква е ситуацията, но това е в много широки граници и част от тези граници са в опасната "бедна" зона. Има разни статии из ktmtalk, thumpertalk и др.....Имах подобни проблеми и с 4-таковите мотоциклети, което ме накара да купя подходящото оборудване
      И аз мисля да си поиграя с жиглиорите и иглите на моя мотор и това jet4power ме заинтригува, обаче цената му нещо не ми харесва А и не мога да разбера точно как действа, къде се слага сензора за да ти показва каква ти е сместта? Другото, което ме интересува е знае ли някой дали иглите зa Keihin Pwk 33-39 са еднакви, защото някои са с обозначения 1470MS примерно, други са с обозначения N8RF примерно, а трети са само с букви-например DGL. Aз намерих таблица, по която да разбирам коя игла с какъв тейпър, диаметър и дължина е обаче все пак не мога да разбера защо като уж са взаимно заменяеми са обозначени по различен начин... ? Питам, защото съм си намери комплект 10 игли в и-бей за 25 евро и се чудя дали да го купя като пише, че е за Keihin PWK oт 33-39 ? Жиглиорите са ми ясни и за тях съм си намерил комплект, но за иглите се чудя. Целта ми е да го обедня малко в диапазона от ниски към средни обороти и малко над средни, защото ми се струва малко богат.

      Коментар


      • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

        PWK36 използват N8Rx иглите, което не значи че не стават и за други карбуратори, понеже трябва да се комбинират с майн джета. Проба му е майката, надали някой ще знае коя N8R на коя DGL отговаря.
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

          Първоначално публикуван от Feress Преглед на мнение
          И изобщо и при по-старите (преди 2003год.) в сравнение с по-новите (до към 2006) 125 exc ?
          Никой ли не знае?
          Тегнологично двигателя мисля че е същия, може да има корецкции леки в настройките на клапите, камерата на цилиндъра, маховика, електороника и др. неща. По принцип по старите модели повече приличат по вървене на крос, но с малко пипване тук там може да се пооправят.
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

            Първоначално публикуван от Feress Преглед на мнение
            И изобщо и при по-старите (преди 2003год.) в сравнение с по-новите (до към 2006) 125 exc ?
            Никой ли не знае?
            Основно разликата е в рамката и окачването.
            2010 CRF 250 R

            Коментар


            • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

              Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
              PWK36 използват N8Rx иглите, което не значи че не стават и за други карбуратори, понеже трябва да се комбинират с майн джета. Проба му е майката, надали някой ще знае коя N8R на коя DGL отговаря.
              Моят е пак PWK36 пък в мануала за моята година има само N3Ex игли. А сега де? Иначе, ако разбереш примерно колко N8RH e по-богата от например N3EH, можеш да добиеш представа за разликата м/у самите игли, ама тегава работа Поздрави!
              09 YZ290F Athena BB

              Коментар


              • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                Маниакална галерия с фотоси от състезания и мотори на КТМ, както и други снимки.

                http://trav.smugmug.com/
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                  Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                  Маниакална галерия с фотоси от състезания и мотори на КТМ, както и други снимки.

                  http://trav.smugmug.com/
                  Уау, пича много им разбира на снимките, ама и на фотошопа

                  Е тая е много интересна , нищо че не е на КТМ:
                  Hristo Draganov
                  http://htftp.domainbg.com/HD/

                  И аз искам България чиста ! ! !

                  Коментар


                  • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                    Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                    Уау, пича много им разбира на снимките, ама и на фотошопа

                    Е тая е много интересна , нищо, че не е на КТМ:
                    КТМ-а може да е най-отдолу. Като гледам то си е купчинка.
                    Последно редактирано от viki terzieva; 14-10-10, 14:21.
                    МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                    Коментар


                    • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                      Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                      Аз лично не мога да хвана логиката на настройките на карбураторите от 2006,2007 и 2008
                      стандартните настройки по мануал са следните:
                      при 2006 иглата е N8RF която е доста богата с горивен 160 който е средна работа.
                      при 2007 е N8RH, и горивен 162, странно е че за 1 година са минали направо на H иглата и са прескочили F
                      при 2008 положението е още по трагично малко са вдигнали горивния на 165 но пък иглата е N8RW дори,
                      т.е. получава се ситуацията която Жоро отрича. Голям горивен и бедна игла а при 2006 е точно обратното, малък горивен и много много богата игла H, която дори я няма в таблицата за следващите години дори и за най-студените периоди .
                      Порових доста из нета да разбера какви точно са различията на иглите през съответните години. Това са 3 степенни игли, т.е. имат 3 различни заострения по дължината им, което води до различни количества гориво на ниски средни и високи.
                      Оказа се че разликите между N8RF,G,H и W са доста малки (около 1 стотна диаметър) и разликите са само в първата от 3те степени, т.е. в ниски обороти до 1/8 мах до 1/4 от газта. От 1/4 газ нагоре са еднакви игли , 2ра и 3та спетен са с еднакви диаметри.
                      Основната разлика идва от горивния жигльор който е от 160, през 162 та до 168, и на практика от там идва разликата в сместта и консумация на гориво, както и от положението на делението на иглата.
                      Икономичните режими са макс 3то деление на иглата и горивен до 160 мах 162 при студено време. Стандартните настройки особено на по новите години са доста богати, съответно и разхода ще е поне 10 на 100. Дано съм бил полезен !
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                        Колеги, здравеЙте. Искам да попитам и аз за настроЙките на карбуратора. Когато взех мотора, беше с главен жигльор 168 и 40, а иглата N8C. А пък по мануал му дават 175 главен и 45 малкия, иглата на 3 деление. Обаче какво стана, преди карах с един резервоар кЪм 120км., а сега не мога да мина и 80км и страшно много ми избиваха свещите. Мисълта ми е, ако си върна малкия жигльор на 40, а главният да си остане 175 и иглата на 3 деление, ще се обедни ли много на ниски обороти сместа? KTM EXC250 99г.
                        Последно редактирано от viki terzieva; 05-11-10, 09:23. Причина: Правопис
                        KTM EXC 250 2т.1999г/BETA Tehno 250 Trial/KTM EXC 300 2006.

                        Коментар


                        • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                          Защо не изчакаш малко? Времето става студено и ти трябва повече гориво. Аз лично предпочитам да карам с възможно най-големия жигльор за ниски обороти, който двигателя може да понесе без да се дави,гори свещи и т.н......По-богатата смес "охлажда" по-добре -това е в случай,че караш из гори и технични терени. За МХ нещата ще са различни
                          Последно редактирано от viki terzieva; 05-11-10, 09:24.
                          A stupid man's report of what a clever man says is never accurate because he unconsciously translates what he hears into something he can understand

                          Коментар


                          • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                            Първоначално публикуван от rambo Преглед на мнение
                            Колеги здравеите.Искам да попита и аз за настроиките на карбуратора,когато взех мотора беше с главен жигльор 168 и 40 а иглата N8C.А пък по мануал му дават 175 главен и 45 малкия иглата на 3 деление.Обаче какво стана преди карах с един резервоар кам 120км.а сега немога да мина и 80км и страшно много ми избиваха свещите.Мисълта ми е ако си върна малкия жигльор на 40 а главния да си остане 175 и иглата на 3 деление ще се обедни ли много на ниски обороти сместа.KTM EXC250 99г.
                            175 e доста голям горивен жигльор та дори и за студеното време. При по-новите модели, дават горивни 160 при по-топло , до 168 при по-студено време, а пилота 35 стандартно, мах 40 при студено.
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                              Краси, не знам точно, но по старите модели съм забелязал, че са с доста по-големи жиглиори... Пич намери си някакъв мануал за мотора, вътре ще има таблица за джетинга. Поздрави!
                              09 YZ290F Athena BB

                              Коментар


                              • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                                Е то не е проблем да сложиш 180 и на стар и на нов модел , ама разхода и вървенето съответно ще скочат.
                                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X