Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

    Една интересна статия как да подобрим мотора си

    http://www.ktmworld.com/ktm_article.asp?id=54
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

      Въпросче към младежите с 250 или 300 машини.
      С кой номер игла и какъв горивен жигльор карате и съответно какъв разход ви дава.
      В мануала за моделите ot 2006 дават игла N8RF, която е доста богата. За 2007 вече дават N8RG, а на 2008 дори са паднали на много по-бедната N8RH че даже и на RW за по топлите периоди.
      Споделете как е положението при вас.
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

        Най-важното е да се кара със съответните игли и жигльори, т.е. богат жигльор с богата игла и обратното беден жигльор с бедна игла.
        Защото една игла покрива до два, максимум три поредни номера жигльори. А както знаеме те са десетки.
        Комбинация богат жигльор + бедна игла и беден жигльор с богата игла е пагубна комбинация за работата на двигателя.

        На мен също ми е интересен въпросът на Краси за различните джетинги и съответно разхода + вървежа на машината.

        Коментар


        • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

          Ехаа задава се нещо което все още ме интересува живо.

          Аз карам сега с жикльор 162, игла N8RF на 4то деление както е по менюала.Като захладнее още ще му сложа най-вероятно 165 жикльор или 168, това все още ми е неизвестно.Иначе от вървежа съм доволен, от разхода не.Разход около 10л/100км някъде.Около 70-80км минавам докато стигне до резерва и после с резервата гледам да не си правя експерименти колко ще изкарам.

          Какъв критерий за вървежа да използваме?

          Някой да има излишни пружини за предницата или задния амортисьор?Или да си търси по-меки от неговите да направим някакъв бартер евентуално?
          Иван Маринов
          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
          ЕНДУРО ВАРНА

          Коментар


          • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

            Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
            Аз карам сега с жикльор 162, игла N8RF на 4то деление както е по менюала
            Искаш да кажеш, че в мануала препоръчват жигльор 162 да се комбинира с N8RF игла?

            За 125-200сс моделите ...F иглите са за жигльори над 178. А за 162 комбинацията е с игла ...I (ай).

            Интересното е, ако минеш на N8RI и на 2ро деление тогава какъв разход би ти дал, но и с вървежа как би се справял.

            Коментар


            • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

              jet4power е точният инструмент, за да се разбере каква е сместа при всеки отделен режим и респективно да се вземе решение за промяна и комбинация на различните игли и жигльори
              A stupid man's report of what a clever man says is never accurate because he unconsciously translates what he hears into something he can understand

              Коментар


              • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                Аз лично не мога да хвана логиката на настройките на карбураторите от 2006,2007 и 2008
                стандартните настройки по мануал са следните:
                при 2006 иглата е N8RF която е доста богата с горивен 160 който е средна работа.
                при 2007 е N8RH, и горивен 162, странно е че за 1 година са минали направо на H иглата и са прескочили F
                при 2008 положението е още по трагично малко са вдигнали горивния на 165 но пък иглата е N8RW дори,
                т.е. получава се ситуацията която Жоро отрича. Голям горивен и бедна игла а при 2006 е точно обратното, малък горивен и много много богата игла H, която дори я няма в таблицата за следващите години дори и за най-студените периоди .
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                  Ами за 2005 - аз съм с N3EW/2 158 главен, 40 пилот. В момента мотора разцепва, перфектна комбинация! Няма какво повече да желая от него. Гледат ме и не им се вярва, дзин дзин и съм горе... Това ми е за 1500м нагоре от 16 до 24С. По моя мануал това е най-бедната игла. Бях с N3EH/2/3 (което е стандартната игла за модела) с 160, 162 и 158 главен, но беше доста зле. Много богат и хич не вървеше хубаво, камоли като се кача по-нависоко. Взех по-бедната игла, на 3то беше малко по-зле, затова останах на 2ро, сложих и 158(мисля, че 155 е за при Чинела, там на 2500м и нагоре ) В общи линии, колкото по-беден го правех, толкова повече се изчистваше вървенето. Пробвал съм с 35, 38, 40 и 42 пилот, най-доволен останах с 40ката... Разход, хмм, ами 7 на 100, като го карам колкото газ мога, толкова давам....Последния път минахме 75км горе долу и като се прибрах имах малко под половината резервоар...Бая се измъчих, ама пробвах всички възможни комбинации и сега ги чаткам. А и винчето за въздуха ми е на 1.5 оборота. До колкото съм чел доста хора са много доволни от таблицата в мануала, както и аз. Сега вече е голям студ и не съм го карал, но бих обогатил сместа, за да не стават фалове. Но и аз не си обяснявам защо, като карба уж е същия, почти идентични мотори, но различни игли... Пп. извинявам се за разпаления коментар ама карам с усмивка и не мога да се нарадвам на мотора. Преди да се занимавам с джетинга беше като 125 кубика четиритактов...
                  Последно редактирано от nk_dimitrov; 07-10-10, 12:09.
                  09 YZ290F Athena BB

                  Коментар


                  • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                    ..по принцип заводски ехс татат излизат прекалено обогатени..за всеки случай да не се счупят ..презастраховани са
                    ..до толкова че чак избиват свещи със стандартните настройки..това на ниски и средни..за високите и свръхвисоките не са чак толкова
                    най често срещаният "тунинг" е да обедниш ниските и средните а за високите да е същото или малко по богато

                    ..фмф ауспусите а и другите афтер маркет за тях..също обикновенно засилват този ефект и мотора бива да се обедни допълнително..
                    все пак ако се прекали обаче не е много добре особенно ако ръчкате..в студ или по пясък или кал /макар че калта не е чак толкова опасна защото обикновенно върви и с влага..

                    125 то ..просто му пуснах иглата с 1 на долу спрямо мануала и останалото нагласям от винта за въздуха но е и с фмф и заглушител и ауспух ..друго нищо не съм променял
                    .. не бягайте прекалено много от настройките по мануала особенно ако нямате опит с 2 те та до сега
                    а и дори само с местене нагоре надолу на стандартните игли и най много промяна примерно на главния жигльор..съм убеден че е напълно достатъчно
                    най добре ще е май е ако може да се вземе инфо от някой отбор на ктм или от поддръжките които пращат на някои състезания
                    Последно редактирано от mitkov; 07-10-10, 13:44.

                    Коментар


                    • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                      ако говорим за модела 2006 с RF иглата съм съгласен че заводски е прекалено богат ама 2008 със RH или RW е доста далеч от преобогатеност
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                        Искам да попитам има ли разлика от 2003год. до 2006год. на модела 125 exc и ако има каква е тя? Благодаря предварително!

                        Коментар


                        • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                          Първоначално публикуван от suhoi27 Преглед на мнение
                          jet4power е точният инструмент, за да се разбере каква е сместа при всеки отделен режим и респективно да се вземе решение за промяна и комбинация на различните игли и жигльори
                          а ако изключим този вариант поради липса на същия какво правим, свещта като цвят мислиш ли че е верен ориентир или не ?
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                            Първоначално публикуван от nk_dimitrov Преглед на мнение
                            Ами за 2005 - аз съм с N3EW/2 158 главен, 40 пилот. В момента мотора разцепва, перфектна комбинация! Няма какво повече да желая от него. Гледат ме и не им се вярва, дзин дзин и съм горе... Това ми е за 1500м нагоре от 16 до 24С. По моя мануал това е най-бедната игла. Бях с N3EH/2/3 (което е стандартната игла за модела) с 160, 162 и 158 главен, но беше доста зле. Много богат и хич не вървеше хубаво, камоли като се кача по-нависоко. Взех по-бедната игла, на 3то беше малко по-зле, затова останах на 2ро, сложих и 158(мисля, че 155 е за при Чинела, там на 2500м и нагоре ) В общи линии, колкото по-беден го правех, толкова повече се изчистваше вървенето. Пробвал съм с 35, 38, 40 и 42 пилот, най-доволен останах с 40ката... Разход, хмм, ами 7 на 100, като го карам колкото газ мога, толкова давам....Последния път минахме 75км горе долу и като се прибрах имах малко под половината резервоар...Бая се измъчих, ама пробвах всички възможни комбинации и сега ги чаткам. А и винчето за въздуха ми е на 1.5 оборота. До колкото съм чел доста хора са много доволни от таблицата в мануала, както и аз. Сега вече е голям студ и не съм го карал, но бих обогатил сместа, за да не стават фалове. Но и аз не си обяснявам защо, като карба уж е същия, почти идентични мотори, но различни игли... Пп. извинявам се за разпаления коментар ама карам с усмивка и не мога да се нарадвам на мотора. Преди да се занимавам с джетинга беше като 125 кубика четиритактов...
                            Недялко не е ли тази комбинация прекалено бедна? Айде ако си карал на 30+ градуса и надморса 800+ съм съгласен. А и мазането на вала не е достатъчно с толкова бедна смес, бързо ще го амортизираш освен ако не слагаш повече масло от нормалното.
                            Наистина бедния мотор лесно се изцепва, но няма нужната тяга и става като 125-ка с такава бедна смес. На ниски ще върви добре понеже си с по-голям пилот, но на високи ако го ръчкаш продължително време, надали ще му се отразава добре.
                            Какъв цвят ти е свещта при температури около 15-20 градуса и надморска до 1000м?
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                              Амии, по принцип мануала е леко богат, а аз го карам точно с настройки за надм. височина, на която аз карам и на темп, на които карам. Отделно слагам повече масло(по препоръка на Митков) така че съм сигурен, че няма проблеми. Мотора върви ниски, средни и високи адски изчистено. Като му беше по-богата глъхнеше отвратително на стръмно изкачване, то не се караше. Та за това написах, че мануала е една много добра стартова позиция според мен. Това със свеща, нямам нерви да го правя... Пп. мисля да зазимявам, аз под 17 градуса не карам, ако има някой топъл ден ще изпълзя Поздрави!
                              09 YZ290F Athena BB

                              Коментар


                              • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                                Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                                а ако изключим този вариант поради липса на същия какво правим, свещта като цвят мислиш ли че е верен ориентир или не ?
                                Цвета на свеща отдавна не е точен ориентир,както е било пред 10 години. Причината е, че са променени добавките в бензина, най-вече оловните такива. Маслата също са много различни. Цвета определено показва каква е ситуацията, но това е в много широки граници и част от тези граници са в опасната "бедна" зона. Има разни статии из ktmtalk, thumpertalk и др.....Имах подобни проблеми и с 4-таковите мотоциклети, което ме накара да купя подходящото оборудване
                                A stupid man's report of what a clever man says is never accurate because he unconsciously translates what he hears into something he can understand

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X