Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимки, фотоапарати, техника и "тактика" на снимане.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Снимки, фотоапарати, техника и "тактика" на снимане.

    Здравейте колеги,

    взех фотоапарата (SX20), но засега само да го пробвам, т.е. не съм го плащал още

    Вчера времето беше мрачно, дъждовно и т.н., пробвах го на автоматичен режим - пълна скръб, или нещо в мене е проблема, или и аз не знам
    Много лоши снимки стават на автоматичен режим (с много шум, цветовете са едни гадни). Не съм си играл с разни исо-та и т.н., тъй като не ги чаткам много тия неща.
    Аз съм свикнал като със сапунерката - включваш, щракаш как да е на ауто, и снимките стават супер .
    Снощи съм си легнал в 1 часа, дотогава цъках в къщи на лампа, на ръчен режим, четох книжката, на индоор, на това, на онова
    На ръчен режим като че ли направих няколко хубави снимки.
    Снощи минах и през Технополис, направих се на луд и поисках да го пробвам, като ми мина през акъла, че бройката, която съм взел, може нещо да не е наред. Ми и техния на ауто снима лошо.
    И сега се чудя какво да правя, за 1 ден не мога да се науча да правя добри снимки на ръчен режим, това е ясно.
    Пропуснах да кажа, че пробвах на различни резолюции.
    На 12 мегапиксела и на 80х зуум направо много яки снимки стават, като изключим шума разбира се, ама то е нормално.
    Но наистина апарата има страхотен зуум.

    Случайно можете ли да ми кажете какво да бутна (горе-долу) за да мога на автоматичен режим да направя хубава снимка?
    Лошото е, че нямам човек наблизко, който разбира от тези неща ...
    И сега се двоумя, дали нещо модела не е както трябва (и евентуално да се ориентирам към друг модел, макар и по-евтин, например където колегата по-горе каза - SX200), или аз не правя нещо като хората.
    Времето все е гадно, днес май ще поизпече слънце, приятелката ми ще го пробва в къщи.

    Ето тук малко снимки, да видите за какво иде реч:
    http://htftp.offroad-bulgaria.com/HD...anon%20SX20IS/

    първите две са на максимален зуум (80х - 20х оптичен + 4х цифров) и на 12 мегапиксела, съответно на ауто. Реалното разстояние до сниманите обекти е доста голямо.
    Останалите снимки са правени вчера от приятелката ми в къщи.
    Биват, само дето за нищо не стават , липсва им още една идея фокус ...
    Последните няколко са от днес, на SCN - режим цветя , и сякаш има светлина в тунела.
    Вижда се апарата за какво ще се ползва предимно

    Вашите подобни фотоапарати (че и огледално-рефлексните) на автоматичен режим как снимат?
    Последно редактирано от HD; 20-04-10, 11:21.
    Hristo Draganov
    http://htftp.domainbg.com/HD/

    И аз искам България чиста ! ! !

    Коментар


    • #77
      До: Снимки, фотоапарати, техника и "тактика" на снимане.

      Модела за който ти споменах, както и този който пробваш изискват 5 дена работа с книжката. Доста настройки имат по работата с изображението.
      Стабилизация, настройка на светлочуствителност, експонация, светкавца и т.н И това само за автоматичните програми.
      За моя Д-слр мога да кажа че важи същото, но там обективите и матрицата са доста по добри.
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • #78
        До: Снимки, фотоапарати, техника и "тактика" на снимане.

        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
        Модела за който ти споменах, както и този който пробваш изискват 5 дена работа с книжката. Доста настройки имат по работата с изображението.
        Стабилизация, настройка на светлочуствителност, експонация, светкавца и т.н И това само за автоматичните програми.
        За моя Д-слр мога да кажа че важи същото, но там обективите и матрицата са доста по добри.
        Здравей Пламене,

        да, и аз след две цели вечери четене в книжката се убедих че това не е като кашкавала - режеш и ядеш
        На автоматичен режим продължавам да не мога да направя хубава снимка, но сигурно е нормално. Лошото е, че навън времето е все гадно и мрачно, няма слънце и затова снимам вечер в стаята като се прибера. Сега уикенда ще пощракаме на село, дано да пече.
        На ръчни настройки обаче успявам вече горе-долу да направя що-годе добри снимки (които със сапунерката ми ги правя на ауто ).
        Значи може и да стане работата. Трябва още да се чете, защото хич не са ми ясни там разни исо-та, скорости на затвори и прочие неща
        А и това е нещо много ново за мен - както вече казах, аз съм свикнал да включа фотото, да дам на ауто и снимките да си стават
        Довечера пазарихме един познат, дето ги разбира тия неща, да идем и да ни отдели половин час, да го видим тоя фотоапарат може ли да прави добри снимки или не После вече ще четем в книжката, то е ясно.
        То аз и преди бях чувал, че за този клас, и за огледално-рефлексните също, без много четене не става, и не може на ауто, ама сега се уверих в това
        По-нататък, ако можем да отделим толкова средства, ще си вземем DSLR (и двамата с приятелката ми отдавна искаме), но за момента нямаме тази възможност. Пък ако се научим на този, после с рефлексния ще ни е по-лесно.

        Добре, поуспокоих се доста значи Днес дори отивам да го плащам и да се надяваме, че скоро ще мога да се похваля вече с прилични снимки

        Благодаря ви много на всички, знам, че не ви послушах много какво ме съветвахте, ама вие ме карахте да си купувам рефлексен
        Да, искам да си купя, но сега не можем да си го позволим, може би на по-късен етап, имайте търпение . Много голям фен съм на качествените снимки (засега да ги гледам, защото няма с какво да ги правя), тъй че по-нататък ... ще видим
        Hristo Draganov
        http://htftp.domainbg.com/HD/

        И аз искам България чиста ! ! !

        Коментар


        • #79
          До: Снимки, фотоапарати, техника и "тактика" на снимане.

          Ицо, честита машинка!

          Да се похваля и аз... умувах точно един ден, не спах една нощ и днес се сдобих с това по-долу - Olympus SP 600 UZ

          http://www.olympus.bg/consumer/29_di...ions_22731.htm




          За мойте любителски цели се надявам да бъде предостатъчен... поне няколко години напред

          Този красавец се движи в диапазона 480-500лв
          В ценовия диапазон до 700лв, лично аз бих се спрял на SP 800 UZ, който е с 30х оптика и 14мг пиксела.
          Но всичко това е супер излишно за мойте нужди към момента и се разубедих
          Последно редактирано от Жоро Донечки; 21-04-10, 14:36.

          Коментар


          • #80
            До: Снимки, фотоапарати, техника и "тактика" на снимане.

            Момчета снимах с Никон д3с видео преди месец и искам да ви кажа ,че е брутално , но вече и канон пуснаха нови плугини за 5д мрк2 така че и той взе да търпи движение. пак да ви попитам -ако искате да снимаме нещо с техниката аз съм много навит ( ще намерятехника , точно това уча и съм много запален) . ще направим едно яко клипче и ще се фукаме пред 4 колесните :Д

            Коментар


            • #81
              До: Снимки, фотоапарати, техника и "тактика" на снимане.

              Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
              Ицо, честита машинка!

              .......
              Но всичко това е супер излишно за мойте нужди към момента и се разубедих
              Благодаря Жоро, ми ха честито и на теб
              То всъщност апарата си го купи приятелката ми (на мене и сапунерката ми стига ), ама се надявам да го ползвам и аз ако разрешат, ще подам молба пък каквото стане
              И тя също е любител, но иска нещо повече от сапунерка (мойта сапунерка нещо не я устройва, пък и откак се прецака ...), ама не чак рефлексен, та затова този. А пък и двамата сме твърдо за Канон ... (не че другите са лоши разбира се)

              П.П. Само за инфо - апарата го взех за малко над 630 лв (в Интернет цената му е докъм 650 лв някъде), със стандартната си комплектация. Странното бе, че в Технополис този същия SX20 е почти 900 лв
              Аз го взех по-тънко, защото ползвам малко отстъпки като служител на фирмата, в която работя, и пак случих на последна бройка
              Hristo Draganov
              http://htftp.domainbg.com/HD/

              И аз искам България чиста ! ! !

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X