Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за Ботушите: От къде, за колко, какви?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Питане за ботуши.

    Разликата, както каза Краси е в подметката - outsole е подметка.

    Марката е AXO, а модела е Boxer...
    Предполагам за тези става въпрос?





    Коментар


    • #47
      До: Питане за ботуши.

      Същите! Значи за мен са модела Боксер ендуро. Благодаря за помощта колеги.
      А какво мислите за номера? Един номер по-големи ли да поръчам или точния номер?
      "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

      Коментар


      • #48
        До: Питане за ботуши.

        Поръчвай си ги точни. Поне аз така бих направил.
        KAWASAKI Let the good times roll

        Коментар


        • #49
          До: Питане за ботуши.

          Идеята на по-големия номер е да сложиш допълнителен чорап.Ако мислиш да караш в някакво по-нормално време (не при минус 10град.) по-добре си вземи точен номер.Когато ботуша е по-голям,крака ти може да се осуче вътре в ботуша и да счупиш глезен.За да се избегна това той трябва да е стегнат(не прекалено много че да ти се впива,разбира се).При този вариант ти отива коляното,но пак е по-добре от глезена-много по-лесно се лекува(в двата глезена са ти 25% от всички кокали в тялото).
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • #50
            До: Питане за ботуши.

            Абе и аз така смятам. Карам и в студено време, но чак пък -10 градуса няма нужда. Смятам да ползвам специалните чорапи за ендуро, които се продават. Те би трябвало да могат да се носят с точния размер. С предните ботуши, дето ми бяха по-големи си чувствах крака наистина нестъбилен и за това реших тези да ги поръчам точен размер. Исках да чуя обаче и друго мнение. Благодаря за мненията ви. А за тази марка ботуши АКСО някой има ли впечетления? Аз не съм имал такива.
            "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

            Коментар


            • #51
              До: Питане за ботуши.

              И без да съм карал с такива от сега ти казвам, че вода ще почнат да пропуската след няколко седмици зимно каране.(или дъждовно)
              Просто непромокаеми ботуши няма
              А така като ги гиледам ми изглеждата хубави. Даже ми приличат на Алпинстар т8. И те пропускатат и то многоо.(личен опит)
              Взимай ги и после да споделиш как са като конфорт
              KAWASAKI Let the good times roll

              Коментар


              • #52
                До: Питане за ботуши.

                Аз лично не бих си поръчал ботуши, които не съм пробвал. Или поне да съм пробвал същата марка.
                Пример: Нося 44-45, като мерих ботуши нито 44 ми станаха, нито 45(единия крак беше подложен на невероятен тормоз от ботуша)....и така сега карам с 46 и са екстра.
                Per aspera ad astra.

                Коментар


                • #53
                  До: Питане за ботуши.

                  Първоначално публикуван от SAMURAI Преглед на мнение
                  ... А за тази марка ботуши АКСО някой има ли впечетления? Аз не съм имал такива. ...
                  Едно приятелче от Англия кара с такива - доволен е, но както каза колега по-горе пропускат вода. Като цяло, аз бих се ориентирал към нещо, което мога да пробвам на място. По-лошо от обувки, които не стават добре в нашето хоби май няма. Въобще важно е да се чувстваш удобно с протекцията си.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Питане за ботуши.

                    Да бе ясно е, че няма да са вечно непромокаеми. Не са ми първите ботуши и знам, че рано или късно ще почнат да пускат. Нека обаче поне в началото да не пускат. ХИХИХИ. Колкото за пробата имам къде да пробвам същите, но няма да ги купя от там. Измислил съм всичко колеги. Благодаря за съвета. Щом има хора доволни от тази марка, значи си заслужава да ги пробвам и купя, ако ми паснат.
                    "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                    Коментар


                    • #55
                      До: Питане за ботуши.

                      Видях ги тия АКСО на живо и съм страшно разочарован. Изглеждат адски ефтино. На снимката са добрен но на живо са пълна скръб. Просто им личи ниското ниво на протекция и по-некачествените материали. ОТКАЗАХ СЕ!!! Харесах си обаче едни ГАЕРНЕ. Ето ги на снимка. Какво мислите за тях?
                      Едит: Забравих да добавя, че №45 са ми тесни и не бих могъл да ги нося с дебел чорап. Определено №46 са ми добре. То сигурно си зависи от производителя де, но специално за АКСО и ГАЕРНЕ трябва да си взема с 1№ по-големи.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от SAMURAI; 25-11-08, 14:15.
                      "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                      Коментар


                      • #56
                        До: Питане за ботуши.

                        Не знам да ти кажа - пича си е доста доволен от AXO-то, но пък на цвят и на вкус другари няма, та...

                        Гаернето си е Гаерне... Тук в София ги продават в магазин "Ендуро" и като цяло много ги харесах... Дори мисля, като събера някой лев да се обзаведа с едни.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Питане за ботуши.

                          Там където ги пробвах цената им беше 370лв, а аз ги намерих на 330лв. Мисля че си струват парите пък не знам. Сравних ги аксото и гаернето на живо и трябва да ти кажа, че аксото е видимо класи под гаернето. Харесах си в лоуис.де едни медхед ама няма къде да ги пробвам. Трябва да ги купувам на риск.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от Краси; 25-11-08, 15:14.
                          "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                          Коментар


                          • #58
                            До: Питане за ботуши.

                            Вземи си със става (да се чупят в глезена), доста по-удобни са!
                            Аз карам с обикновенни (без става) и като си ги снегна малко повече почват да убиват на места.
                            Понеже горе бях прочел, че ще ги поръчваш... по добре недей, пробвай ги на место и тогава, а вече тва с номера - дали точен или 1 по голям, пак на место ще си прецениш!
                            KTM Fen

                            Коментар


                            • #59
                              До: Тема за Ботушите: От къде, за колко, какви?

                              Не си разбрал колега. Не бих поръчал нещо, което не съм пробвал. Поради тази причина отидох при едни скъпчии и пробвах там ГАЕРНЕ, което ми залепна. Сега смятам да поръчам същото от друго място но с 40лв по тънкана. Скъпчиите ги ползвам само за проби те за друго не стават. Да си продават цифроманската стока на който искат. Аз само ще им я пробвам. ХАХАХА Мисълта ми е дали пък ги няма някъде и по-евтино от 330лв? Ако някой има идея нека каже.
                              Колкото до ботушите със става, извинявай, ама аз не карам КТМ 2008г. А KLX 1996г. нали се сещаш какво значи това. Ако можех да дам 700-800лв за ботуши хич нямаше да разпитвам за цървуслки модели от по 200-300лв. Прав си по принцип, но не са ми по джоба братче.Освен това винаги съм карал ботуши без става и нямам никакви оплаквания. Първите ми ботуши бяха Ониел, а вторите Сиди. Сидито бяха върха, но и те са скъпи. Ако сега можех да си ги позволя щях пак Сиди да си взема, но не мога.

                              И така, да разбирам ли, че Гаернето е добър избор, като цена и качество? Ако е така още утре ще ги поръчам и в неделя ще ги направя на гъз в гората. ХАХАХА. И за да не се повтаряте непрекъснато уточнявам, че съм ги ПРОБВАЛ и ми ЗАЛЕПВАТ.
                              За тези говоря. Цената е 330лв. Е? Какво мислите вие?
                              Прикачени файлове
                              "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                              Коментар


                              • #60
                                До: Тема за Ботушите: От къде, за колко, какви?

                                AXO-то е евтино и не е цървул. Колкото до Гаернето... е те са по поръчка и са си цифра не без основание. Аз лично карам... карах е по-вярно с туристически обувки - въпрос на удобство, но ако ще караш сериозно ботушите са на второ място след каската! Крака в магазина не продават. Данчо, който е собственик на магазин "Ендуро" ми препоръча без чупка, но да са точно. Кратък, но запомнящ се разговор. Това бих ти препоръчал и аз.

                                P.S. Свиквай с идеята, защото както iva_kx каза - карането с ботуши е съвсем друга бира!
                                Последно редактирано от господин никой; 25-11-08, 19:32. Причина: Добавка... typo...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X