Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотопистата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мотопистата

    Някой от пишещите тук ходи ли да върти на мотопистата в София? Вярно, че е за кросаци, но и с ендурото се получава интересно.

    Мисълта ми е, че може да стане доста забавно ако се съберем няколко мотора да бръмчим обиколки.

  • #2
    каде има писта край софия
    или по скоро на коя ходите
    че май не е само една

    Коментар


    • #3
      Имам предвид тази в кв. "Мотописта" - на бул. "България", преди Била. Това си е баш пистата с трибуните. Има добри скокчета. Само дето никой не я поддържа и на места коловозите вървят към траншеи.

      Ако някой ходи и другаде, да свирне.

      Коментар


      • #4
        Е тва е момента! Който иска да се види по телевизора
        Ако някой знае от какво е това покритие, ей ги всякви съботи и недели, всички джипове имат лопати, събираме се, заравяме дупките, изпиваме 18 тона бира, всички са щастливи, който иска дава интервю против Лучано ... Отчита се като художествено мероприятие, щото все некой ще тресне некоя абитуриентка от квато имаше там наблизо неква художествена гимназия. И пътем целия форум се превръща от шайка смрадливи ръждилници в крайно положителни младежи, опора на кварталния и пример който всички баби дават на всички махленски гаменчета!

        Такова, аз сериозно. Няколко самосвала баластра струват сигурно колкото три резервоара мазут, а купона е сигурен. И пропагандирането на идеята - също.

        Коментар


        • #5
          На места покритието е сгур, но преобладаващото е пръст. Обаче, докато вземем да насипем нещо, току виж я апортират в някое дружество, че наоколо се строи сериозно...

          Иначе е забавно да се кара там.

          Коментар


          • #6
            За апортирането си прав,военните май вече са го направили.....
            [url=http://www.cska.bg][img]http://img177.imageshack.us/img177/6862/cskafanbyxclusive6pi2.jpg[/img][/url]
            [url=http://picbg.net/pic.php?u=25909CxnMQ&i=269917][img]http://picbg.net/u/25909/19427/thumbs/269917_fr.jpg[/img][/url]

            Коментар


            • #7
              що бе идеята на стефан да се съберете и я оправите тази писта никак не е лоша
              може и някакви интересни препятствия да насипете и за джипове
              и въобще да стане един офф роуд център където да се събирате
              защо не и под егидата на офф роад българия ,освен това така ще популяризирате офф роуда в бг
              айде действайте и може и аз да дойда някой ден въпреки че ми е на около 270 км
              е по гпс е по малко сигурно

              Коментар


              • #8
                Може да се направи опит за Мотопистата на "България", но май историята не е читава ...
                По мои сведения е безстопанствено стопанисвана от армията (не знам дали министерството отговаря) - бившето ОСО ... Съответно всички (без)отговорни за района са почти неоткриваеми...

                Шефа ми искаше да прави там Пейнтбол игрище. Уж имаха някакъв договор - ходихме да направим "първа копка" - започнахме разчистване ... и после всичко се разсъхна (не знам по какви причини) ...

                Иначе за бръмчане става ...
                На мотопистата и харесвам това, че е на 10 минути от нас ... и мога да отскоча за няколко кръгчета и да се прибирам ...

                Кадри от мотопистата:
                http://barba.atspace.com/motopista/

                А за трасето в Бучино? може ли един линк с карта къде е?
                Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                Коментар


                • #9
                  Отсякъде е по-добре насред София. И две деца да зариби, пак ще е файда, щото ще ги спаси от спринцовките и от компютърните зали в съседния подлез ...
                  Ако е на Войнтех лошо. Тия верно са изкукуригали и мързеливи. Обаче може пък да ги натиснем, не са толкоз голямо добрутро ...

                  Коментар


                  • #10
                    Отсякъде е по-добре насред София. И две деца да зариби, пак ще е файда, щото ще ги спаси от спринцовките и от компютърните зали в съседния подлез ...
                    Ако е на Войнтех лошо. Тия верно са изкукуригали и мързеливи. Обаче може пък да ги натиснем, не са толкоз голямо добрутро ...
                    аз съм 100%съгласен и за
                    ако трябва и се наложи само кажете кога да дойда пред парламента с мотора и плакати

                    Коментар


                    • #11
                      Момчета,няма да стане тая дето сте я решили !
                      Мотопистата е правена когато на това място са били покрайнините на София. В момента е между блокове и нови кооперации пълни с нервни бабички и мастити бизнесмени... Терена е апетитна хапка и за новите строителни предприемачи, като по непотвърдена информация дори вече е уговорен за закупуване.
                      Иначе идеята за оффроуд център е добра, но по-добре да е на друго място. Местността "Камбаните" е доста добро теренче и не е далече от транспорта. Освен това района там е в развитие и ще става все по-посещаван. А мисля, че ако (дано да е скоро) замисълът се осъществи, рекламата е най-малкият проблем!!!

                      Коментар


                      • #12
                        Пистата не я разглеждам като заместител на извънградските трасета, ами като допълнение. Все пак си е някакво спортно съоръжение, където можем да се съберем набързо и даже да направим една квалификация за майтап.

                        Голямо Бучино няма да избяга, обаче както върви, пистата скоро няма да я има.

                        Коментар


                        • #13
                          За съжаление и според мен няма спасение за мотопистата - новите кооперации точно зад трибуната ще вдигнат голяма гюрултия ...

                          Иначе трасетата и още по-екстремните трасета са хубаво нещо ... но там няма да се запалят нови почитатели ... и са малко труднички за начинаещи ...

                          На мотопистата може примерно за първи път да се качиш на мотор ... а ако се знае кога има майстори там доста народ ще ходи да види ... и ще има нови желаещи ...

                          А ако може да се организира и нещо като "зелено училище" - в някакъв ден и час тези, които знаят повече да предават знанията си на начинаещите ... аз съм се качвал общо 3 пъти на Ендуро - на пистата ... това, че съм кръстосвал по асфалта няма никакво значение - съвсем различно е ...

                          Даже мислех да помоля Събин, Гълабин или някой друг да дойде някой ден да пообясни някои основни неща, но стана студено и не искам да ги занимавам излишно...

                          Разбира се такъв център може да се направи и другаде - въпроса е, че ако коства много усилия и пари за да се стигне до там няма да има много нови и непознати лица, които да тръгнат по (без)пътя
                          Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Ivo_xt
                            Местността "Камбаните" е доста добро теренче и не е далече от транспорта. Освен това района там е в развитие и ще става все по-посещаван.
                            Беше добро теренче, приятелю, беше... Сега е застроена почти изцяло и съвсем скоро достъпа до гърбицата и прочието готини части на трасето ще са с нулев достъп.

                            Коментар


                            • #15
                              Местността "Камбаните" не беше ли някога резерват?

                              Това е една друга тема - култура на каране - къде може и къде - не ... и къде да си изхвърляме отпадъците ... нещо, което май част от младите мотористи не знаят (или не искат да знаят)
                              Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X