Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новият YZ 450F, 2010

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новият YZ 450F, 2010

    А видяхте ли новия YZ 450 f 2010 инжекцион ..


  • #2
    До: WR domination - синята мания

    Хм 4 клапана. Вече с един вал ли ще е?

    Коментар


    • #3
      До: WR domination - синята мания

      Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
      Хм 4 клапана. Вече с един вал ли ще е?
      Не е задължително,като гледам капака на главата ми изглежда с 2 вала.

      Коментар


      • #4
        До: WR domination - синята мания

        Абе като гледам най-интересното е, че са разменили местата на всмукателения и изпускателния отвор. Това си е нововъведение.
        И тая кривка зад цилиндъра как са я събрали.
        Така поне при падане няма да се мачка, щото до сега странично си беше уязвима.
        Иначе пише че има нова 4 клапанова глава, която замества старата 5 клапанова. Може би с прецизната работа на инжекциона е отпаднала нуждата от 5ти клапан.
        Валовете съм сигурен, че ще си останат два, няма начин да е друго...

        Коментар


        • #5
          До: Новият YZ 450F, 2010

          Хммм...И на мен ми допадна модела на мотора,как са го измисли ли японците.Неможах да намеря много информация в интернет,ето снимка на,която се натъкнах:

          [I]Радослав Димчовски[/I]

          Коментар


          • #6
            До: Новият YZ 450F, 2010

            И малко скици












            Но вижте на скиците какво пише Aug. 7, 2008... Така че не е гаранция, че това е крайния вид на модела.
            Официална информация май все още не е излязла.
            Последно редактирано от Жоро Донечки; 21-07-09, 10:10.

            Коментар


            • #7
              До: WR domination - синята мания

              Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
              Абе като гледам най-интересното е, че са разменили местата на всмукателения и изпускателния отвор. Това си е нововъведение.
              И тая кривка зад цилиндъра как са я събрали.
              Така поне при падане няма да се мачка, щото до сега странично си беше уязвима.
              ......
              Валовете съм сигурен, че ще си останат два, няма начин да е друго...
              Тази система на разположение съм я виждал при някой модели АТВ от америка, там нещата изглеждаха по прости но това е така понеже има повече място.
              Логично е да се появи и при мотоциклетите, да видим какво ще покаже практиката.
              born to be wild
              Кольо Ковачев

              Коментар


              • #8
                До: Новият YZ 450F, 2010

                Лелее кво става тука

                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • #9
                  До: Новият YZ 450F, 2010

                  Ето малко повече подробности за този модел

                  http://www.yamaha-motor.com/sport/pr...9/0/specs.aspx

                  Коментар


                  • #10
                    До: Новият YZ 450F, 2010

                    На фаца го докарва като Huskvarna,най-вече на резервоара...но добре изглежда

                    http://www.dirtrider.com/features/14.../photo_19.html
                    Последно редактирано от Shifta; 08-09-09, 19:21.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Новият YZ 450F, 2010

                      Май вече и аз започвам да харесвам този мотор.
                      Има го в червено/бяло и е с титаниеви клапани при това вече са 4.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Новият YZ 450F, 2010

                        Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                        Май вече и аз започвам да харесвам този мотор.
                        Има го в червено/бяло и е с титаниеви клапани при това вече са 4.

                        Най-върлите фенове на Honda мисля са тези които не са имали Yamaha,защото Yamaha е пред Honda и винаги е била-през 98г Yamaha пускат кросовия YZ400F,участват с него и на Paris-Dakar/WR400F/

                        През 2001г пускат 250F а през 2002г - 426,2003 година излизат и 250 със стартер и 450,чак тогава бързайки защото изостават Honda пускат своя CRF,но с доста грешки/които имат и до днес / макар и с алуминиева фаца,и малко по бърз той си остава неудобен и недоизпипан/надпреварата между CCCP и USA за излизане в орбита/

                        Yamaha и при MotoGP пак показаха на Honda /които не можаха да откраднат / "пружините" на клапаните с които дадоха добри времена

                        За мен Yamaha е по-добрата марка,моделите им са здрави и доизпипани...

                        ....нищо лично към червените фенофе-просто факти

                        Коментар


                        • #13
                          До: Новият YZ 450F, 2010

                          Първоначално публикуван от Shifta Преглед на мнение
                          Най-върлите фенове на Honda мисля са тези които не са имали Yamaha,защото Yamaha е пред Honda и винаги е била-през 98г Yamaha пускат кросовия YZ400F,участват с него и на Paris-Dakar/WR400F/

                          През 2001г пускат 250F а през 2002г - 426,2003 година излизат и 250 със стартер и 450,чак тогава бързайки защото изостават Honda пускат своя CRF,но с доста грешки/които имат и до днес / макар и с алуминиева фаца,и малко по бърз той си остава неудобен и недоизпипан/надпреварата между CCCP и USA за излизане в орбита/

                          Yamaha и при MotoGP пак показаха на Honda /които не можаха да откраднат / "пружините" на клапаните с които дадоха добри времена

                          За мен Yamaha е по-добрата марка,моделите им са здрави и доизпипани...

                          ....нищо лично към червените фенофе-просто факти
                          Донякъде си прав,но Ямаха винаги си е бил "дървен" мотор,Хонда от своя страна мисля че залагат повече на удобната стойка на ездача,елегантност (боже мили..) и други неща за които точно в момента забравих ..факт е че в България се кара много повече CRF отколкото която и да е Ямаха,за справки -вижте например mobile.bg,или лични впечатления,едвали ще се различават много от истината

                          Коментар


                          • #14
                            До: Новият YZ 450F, 2010

                            Ямаха наистина са направили страшно много нововъведения в този мотор, нетипично за японците да пускат толкова нови неща наведнъж а не постепенно 2-3 години в последствие. Явно имат още много несподелени с нас новости които ще останат за модела през 2012-214-та

                            Изцяло нова рама направена от няколко типа алуминий и флекс зони, изцяло нов заден амортисор и окачване, смъкнат център на тежестта, резервоара е свален по-надолу и прибран по към центъра на рамата, коляновия вал с цел да е и той към центъра на мотора не е под хода на буталото а и той изместен. Ауспуха с тази кривка наподобява резонатор на 2Т мотор с цел подобряване на работата при ниски и средни обороти. Специално мини устройстово за програмиране на инжекциона. Просто този път са се уляли от новости
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • #15
                              До: Новият YZ 450F, 2010

                              Първоначално публикуван от garkoff Преглед на мнение
                              ..факт е че в България се кара много повече CRF отколкото която и да е Ямаха,за справки -вижте например mobile.bg,или лични впечатления,едвали ще се различават много от истината
                              Аз пък повече от кросови ямахи и WR в БГ повече несъм виждал, незнам къде видя толкова хонди. А по отношение на дървеността може много да се спори, ама да не подхващаме пак тази тема
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X