Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KX250F или CRF250R

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: KX250F или CRF250R

    Първоначално публикуван от arlennes Преглед на мнение
    Да, карал сЪм,всички модели. Бивш състезател по мотокрос сЪм,и сега продължавам, но в клас "б". Мога ако искаш, да ти дам и мЕЙла на боби станчев, или на печито, да ти разЯснЯт някои работи,а ако искаш и телефона, на митко от троян. ТоЙ е може би наЙ-добрият маЙстор на кросови мотори. А мисля,Че маЙ само ти си карал, само един модел мотори, и заради това така реагираш.
    Само за майтапа да споделя впечетленията си от изминалото състезание! Ми то в челните места само Kawasaki, Honda, Suzuki, KTM пак Yamaha .... се бяха изгубили из калабалъка!
    Сериозно и аз мисля, че избора на по-обикновенните нам е според лични предпочитания! На едни цвета на други някой нещо им е казал и т.н. За по-така карачи от висок клас зависи кой им е спонсора и кой им плаща обяда!!!
    Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

    Коментар


    • #17
      До: KX250F или CRF250R

      Всеки мотор си има някакви слобости! Както Хондата с нейните клапани така и Кавазакито "KX250F" под 2008-ма са със малко слаби биели и доста се е случвало да ги късат, но моделите 2008-2009 в "USA" ги водят фаворити!
      Последно редактирано от Chinela; 19-11-09, 21:09.
      [FONT=Arial Black][I]Zara Motors Team[/I][/FONT]

      Коментар


      • #18
        До: KX250F или CRF250R

        Колега, с оглед на един евентуален бъдещ ремонт, вземи Хонда защото е най-лесна и евтина за ремонт.
        Аз попринцип съм съгласен с колегата за Ямахата защото са много здрави, е имал съм проблеми със скоростите с една 450 и една 426ца,
        но като агрегат няма толкова издържлив мотор.
        За сметка на това е и с най-скъпите части.
        Последно редактирано от Chinela; 20-11-09, 09:25.

        Коментар


        • #19
          До: KX250F или CRF250R

          е да но нали говорим за кавасаки и хонда иначе ямахата и за мен е най-здрава! а хондата наистина има си дерт с тези клапани може като ги смениш с титаниевите ще си определено по спокоен! но да кажем купуваш си хонда црф и незнаеш нищо за нея и трепериш да не и отидат клапаните ако ги смениш ще си спокоен но.... 140-160лв беше бройката
          [FONT=Arial Black][I]Zara Motors Team[/I][/FONT]

          Коментар


          • #20
            До: KX250F или CRF250R

            Първоначално публикуван от S.Petrov Преглед на мнение
            а хондата наистина има си дерт с тези клапани може като ги смениш с титаниевите ще си определено по спокоен! но да кажем купуваш си хонда црф и незнаеш нищо за нея и трепериш да не и отидат клапаните ако ги смениш ще си спокоен но.... 140-160лв беше бройката
            Тя точно с двата титаниеви има проблеми
            Стоманените не мърдат.
            Двата титаниеви се изхвърлят, заменят се със стоманени, съответно и пружините и забравяш за "прословутите" клапани.
            Не забравяйте, че всички тези машини(независимо от марката) искат постоянна, навременна проверка на хлабините.
            Ако си ги обслужвате своевременно, както е по ръководство, няма да имате проблеми.
            Нали се сещате обаче в България мотористите колко са компетентни и в какво им се състои обслужването на една машина

            Така че тея мотори у нас се трошат повече заради мърлявщината на собствениците, а не от некачествено производство. Запомнете го това!

            Коментар


            • #21
              До: KX250F или CRF250R

              Не си мисли че Ямахите са много читави с тия 5 клапана. Главите им пък са проблемни на тях, а цената е , скоростите на Ямаха пък са еднииииии, постоянно проблеми.
              Така че един CRF със смяна на клапаните май е по-удачния вариант, на всичко отгоре частите на Хонда са много по-евтини.
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #22
                До: KX250F или CRF250R

                Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                Не си мисли че Ямахите са много читави с тия 5 клапана. Главите им пък са проблемни на тях, а цената е , скоростите на Ямаха пък са еднииииии, постоянно проблеми.
                Така че един CRF със смяна на клапаните май е по-удачния вариант, на всичко отгоре частите на Хонда са много по-евтини.
                И аз знам около мен 3 Ямахи си счупиха скоростите и чакане бая и цифра. А от примерно 7-8 ЦРФ-а, които знам няма счупени скорости само клапани за 300лв. на 1-2 сезона и другото е екстра.

                Коментар


                • #23
                  До: KX250F или CRF250R

                  Всичко зависи от:

                  1. Начина на каране а не от периода
                  2. Маслото което се слага.
                  3. Цялостна поддръжка на мотоциклета.

                  Мога да кажа, че ние караме Ямахи 3 години YZ250F и нямаме счупена зъбчатка и мотоциклетите се караха на макс.

                  Другото ми наблюдение е, че Сузуки RMZ250 е също много надежден мотоциклет и при правилна поддържка не прави проблем.

                  Аз винаги съм го казал, че всеки мотоциклет е хубав, важното е да е Японски

                  Коментар


                  • #24
                    До: KX250F или CRF250R

                    То е ясно, евтино при мотоспорта няма, чупи се всичко и всеки
                    ама все пак ако можем да минем по-тънко защо не....

                    Стефчо тука малко си забравил последната дума
                    Аз винаги съм го казал, че всеки мотоциклет е хубав, важното е да е Японски или КТМ
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #25
                      До: KX250F или CRF250R

                      Жоро XR 600 аз съм в грешка за титаниевите клапани прав си че стоманените са по надежни а за Ямаха мога да дам пример момчетата от Бухово те само Ямаха карат и са доста доволни и аз карам Ямаха нямал съм до сега проблем дано и да нямама че сега в тази криза парите са много дефицит но все пак ми е много любопитно кавасакито 2008-2009 някои които го е карал какво мнение има
                      [FONT=Arial Black][I]Zara Motors Team[/I][/FONT]

                      Коментар


                      • #26
                        До: KX250F или CRF250R

                        Според мен ЦРФ,аз имам 250Р 2005 год. и мога да гарантирам че е уникална машина,има сила на всички обороти ,самоче е трудничко да караш чист крос в гората както аз правя,но вече и на писта ходя.Еднинствения проблем беше че го взех от Дупница и беше на външен вид ОК,обаче в двигателя имаше повече силикон отколкото има в на Памела Андерсън гърдите ,и гарнитурата беше изрязана от корица на тетрадка.Оправих всичко и сега не мога да го удЪржа
                        Последно редактирано от Тануцо; 13-01-10, 23:32.

                        Коментар


                        • #27
                          От: До: KX250F или CRF250R

                          Потвърждавам трудността на карането на чист крос (конкретно CRF250R) в гора и пътечки. Втори ден ходя да свиквам с мотора в една горичка на спокойствие и наистина трудно се удържа. Уверявам се колко е вероятен варианта "падане". Около 2-3000 оборота има доста сила и дърпа с пипането на газта, след това ми се струва малко по-муден като реакция, но силата му е над средните обороти и на малките бабуни с малко газ и работа с тялото рипа като луд. Само такъв съм карал и не мога да дам мнение кой от двата е за предпочитане. Като цяло имам много добри впечатления като цяло за мотора. Спирачките, окачването и превключването на скоростите работят страхотно. Голям кеф е да го удържаш по завоите като излизаш с газ, но в гората всичко се случва много, много бързо. Мога да го сравня с WRC в натоварен градски трафик.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X