Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KX250F или CRF250R

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • KX250F или CRF250R

    "Млад" (36г.) ентусиаст съм и имам нужда от помощ в решението на кой от двата мотора KX250F или CRF250R (2004-5г.) да се спра.
    Ако можете помогнете ми и в намирането на такъв!

  • #2
    До: KX250F или CRF250R

    Ако е от тия години - хондата.
    Ако е от по-следващите - според зависи. И двата са почти равностойни.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: KX250F или CRF250R

      Хондите,четиритактовите, не даваха ли някакъв дефект с клапаните или леглата им? Клапаните били титаниеви,така съм чувал поне.Може ли да разясните,по опитните от вас верни ли са тези слухове,че ми е много любопитно. Извинявам се за може би глупавия въпрос.

      Коментар


      • #4
        До: KX250F или CRF250R

        Даваха, но на тези години какъвто и мотор да вземеш трябва да е с ремонтирани легла и клапани. Ако не е - ще си караш бомба със закъснител. Без значение дали е хонда или не.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          До: KX250F или CRF250R

          Първоначално публикуван от CRS Преглед на мнение
          Хондите,четиритактовите, не даваха ли някакъв дефект с клапаните или леглата им? Клапаните били титаниеви,така съм чувал поне.Може ли да разясните,по опитните от вас верни ли са тези слухове,че ми е много любопитно. Извинявам се за може би глупавия въпрос.
          Това не е дефект!
          Това е част от играта, наречена - Обслужване.
          Много хора си мислят, че като си купят такъв мотор ще го карат като XR, XT или DR... Да ама НЕ! Тези мотори изискват специфични грижи, постоянство и не търпят компромис, какъвто и да е той. И все пак не е далече времето когато до главата ти идва да правиш клапани...
          Абе ще се научат хората, ама всичко с времето си...

          4-5 годишни, кросови 250ки, 4 тактови, вече са си стари машини
          И трябва да си късметлия, за да попаднеш на някой гледан и малко каран мотор, за да нямаш проблеми с него.

          Коментар


          • #6
            До: KX250F или CRF250R

            Ако не ме лъже паметта хонда след 2006 нямат всеобщия проблем с клапаните. 2004 кавата също не е много издържлива откъм клапани, водната помна е проблемна и се препоръчва подмяна с някаква афтърмаркет. Иначе чисто технологично погледнато двигателя на хонда е много изпипан, но при мотор втора употреба незнаеш откъде ще ти изкочи изненадата .... за жалост.
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • #7
              До: KX250F или CRF250R

              Жоре, чист дефект си беше. Леглата бяха слаби, а клапаните прекалено твърди.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                До: KX250F или CRF250R

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Жоре, чист дефект си беше. Леглата бяха слаби, а клапаните прекалено твърди.
                Като цяло съществува това твърдение, но ми се струва, че другите модели 250ки 4т от първите години, не са много по-цветущи...
                Аз немога да твърдя нищо, защото за да го правя, трябва да съм строшил бая 250ки, за да имам лични убеждения, а аз не съм строшил нито една, за мое съжаление

                Коментар


                • #9
                  До: KX250F или CRF250R

                  Проблемът си е доказан, коментиран, открит и отстранен. В англоезичния интернет е пълно и с коментари, и с решения. Не е на всички произведени бройки, но проблеми при моделите до 2006та е имало.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #10
                    До: KX250F или CRF250R

                    Нито единият от двата. Само Ямаха yzf250 или 450. Това е най- издръжливият мотор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: KX250F или CRF250R

                      Здравей Ако аз трябваше да избирам пьрво щях да сьбера повечко парички и да си взема чисто нов От новият мотор по хубаво няма А относно марката и HONDATA е хубав говорим за нов но най дорият мотор е KAWASAKI

                      Коментар


                      • #12
                        До: KX250F или CRF250R

                        Първоначално публикуван от arlennes Преглед на мнение
                        Нито единият от двата. Само Ямаха yzf250 или 450. Това е най- издръжливият мотор.
                        Колега ти друг мотор карал ли си...... И такива изказвания без никаква подкрепа са просто.... без коментар.
                        Много мразя такива дето са си взели примерно Ямаха и това е най-добрия мотор вече и несъществува друг....
                        Извинявам се за спама ако прецените изтриите мнението ми.
                        Човешкото тяло е с перфектна механика, ама от калпав материал. Пазете го!! :wink::wink:

                        Коментар


                        • #13
                          До: KX250F или CRF250R

                          Ако са перфектно облужвани зависи кой цвят харесваш зелен или червен както каза Goblin почти равностойни са

                          Коментар


                          • #14
                            До: KX250F или CRF250R

                            Избора си е лично твой! Отиваш пробваш двата мотора и сам ще си дадеш отговор на въпроса кой искаш, даже мотора сам ще ти каже " аз съм твоя мотор " , които ти е по-удобен и в по-добро състояние този . Аз лично съм пристрастен към кавата
                            http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

                            Коментар


                            • #15
                              До: KX250F или CRF250R

                              Да, карал сЪм,всички модели. Бивш състезател по мотокрос сЪм,и сега продължавам, но в клас "б". Мога ако искаш, да ти дам и мЕЙла на боби станчев, или на печито, да ти разЯснЯт някои работи,а ако искаш и телефона, на митко от троян. ТоЙ е може би наЙ-добрият маЙстор на кросови мотори. А мисля,Че маЙ само ти си карал, само един модел мотори, и заради това така реагираш.
                              Последно редактирано от Тануцо; 09-06-09, 22:37.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X