Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Хонда ЦР 125 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за Хонда ЦР 125 ?

    Има ли някъкви проблеми с двигателя, окачване и т.н. Частите лесно ли се намират, скъпа ли е подръжката.. Мотора, който ми предлагат е 1995 год. И има ли проблем с това колко основни ремонта е имало на двигателя..Цената която ми предлагат е около 1000 лв. , може и малко под 1000..Какво да гледам по двигателя като го купувам, някъкви специфични звуци ? Какъв документ трябва да ми дадат с мотора като го купувам. Търсих теми за този модел, но не намерих..
    2 stroke power

  • #2
    До: Въпрос за Хонда ЦР 125 ?

    Първоначално публикуван от gelev Преглед на мнение
    Има ли някъкви проблеми с двигателя, окачване и т.н. Частите лесно ли се намират, скъпа ли е подръжката.. Мотора, който ми предлагат е 1995 год. И има ли проблем с това колко основни ремонта е имало на двигателя..Цената която ми предлагат е около 1000 лв. , може и малко под 1000..Какво да гледам по двигателя като го купувам, някъкви специфични звуци ? Какъв документ трябва да ми дадат с мотора като го купувам. Търсих теми за този модел, но не намерих..
    Аз се плаша само като чуя цената,за по нататак незнам
    0888 074 049

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за Хонда ЦР 125 ?

      Еми да, за 1000лв. не можеш да очакваш, че го купуваш и това е почва само веселото. Иначе аз съм карал няколко такива Хонди, различни години, моята беше 99. Карах я два сезона. Особени проблеми нямаше. Сменях си буталото- 260лв. всяка година, смесвах му бензина с маслото 28 мл. за 1 литър бензин и тва е. яко ръчки. Цилиндъра издържа 10-15 смени на бутало. С един резервоар 8л. минава към 100-120 км. По ходовата част, оправях лагери на главини, верига, накладки, пиньони- нормалните неща. В сравнение със сегашния ми мотор ( 4Т 450) си беше направо без подръжка и без пари.

      Като го тестваш виж дали пали лесно 2-3 пъти на смукач макс. като изчисти и загрее газта му трябва да е рязка- бързо отговаряща, да чисти ауспуха, дали звъни все едно има тиган в двигателя, дали като стигне високи се изтрелва все едно е полудял. Ако е здрав на трета като върнеш газта и пак я дадеш преди взрива в оборотите трябва да се изправя. Провери му дали има някакви български изобретения по него- заварки, телчета дали като му хванеш гумите имат луфтове, дали тече предницата и задния амортесьор, течове по охлаждане...ама за тия пари ако липсва някой от тия симптоми пак е добре.

      Нормално е да гасне на празен ход...

      Документи- договор за покупка продажба при нотариус- че си го купуваш или митническа декларация, на името на този който го е внесал.

      Иначе е много яко моторче, особено за писта- лекичко, живичко, ако го караш добре можеш да се цепиш с големите, за гората се налага много полусъединител- въобще с катеренето и въртящия момент много го няма. Здрав е , защото е японски и защото е прост. Ще се научиш сам да си го разглобяваш лесно. Части от официалния вносител на Хонда Бултрако- не са толкова скъпи.
      Последно редактирано от iassen; 27-09-08, 17:44.

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за Хонда ЦР 125 ?

        Относно цената момчето ми е приятел, казва че му е сменял на скоро цилиндъра и буталото(е на 2 часа), ще го пробвам тези дни мотора. А за мото-часовете как се смятат има ли нещо по-специфично за пресмятането..
        2 stroke power

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за Хонда ЦР 125 ?

          Е трябва да си купиш час метър или да си броиш колко резервоара си изхабил, ама на тебе за какво ти е? караш си и си знаеш, че всяка година ново бутало. Ако много го караш, мотора почва да няма толкова мощност и да не е толкова режещ звука, попушва и е време за бутало.

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за Хонда ЦР 125 ?

            Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
            В сравнение със сегашния ми мотор ( 4Т 450) си беше направо без подръжка и без пари.
            Ясене ето това трябва да го сложим в рамка най отгоре на форума, че на много хора не им се вярва
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за Хонда ЦР 125 ?

              Първоначално публикуван от gelev Преглед на мнение
              Относно цената момчето ми е приятел, казва че му е сменял на скоро цилиндъра и буталото(е на 2 часа), ще го пробвам тези дни мотора. А за мото-часовете как се смятат има ли нещо по-специфично за пресмятането..
              Най вероятно твоят приятел те е излъгал,защото само цилиндъра и буталото струват 1000 и отгоре лева.Питай го дали случайно не му е правил чугунена риза?Ако е така не го взимай,щото няма да може да върви,както трябва.

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за Хонда ЦР 125 ?

                Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
                Най вероятно твоят приятел те е излъгал,защото само цилиндъра и буталото струват 1000 и отгоре лева.Питай го дали случайно не му е правил чугунена риза?Ако е така не го взимай,щото няма да може да върви,както трябва.
                Ще го попитам..

                Благодаря за отговорите на всички !
                2 stroke power

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за Хонда ЦР 125 ?

                  Най-вероятно е с риза, но за тия пари повече не можеш да очакваш.
                  Наистина няма да върви както трябва, особено ако ризата не е направена читаво (което е доста трудно да се догоди).
                  А ако смяташ да го караш на ендуро, ще те озори. Доста е рязък и няма никакви ниски.

                  Ако те интересува, продавам Сузуки RМ125 97-ма, с никасил е, ново бутало, нови клапи, нови гуми, сменени накладки, верига и пиньони, нови гуми. Не съм погледала единствено лагерите на задното окачване, но предполагам ще издържат още. С резонатор ФМФ е, седалка SDG, ново кормило рентал, нови жила, нови лостчета на съединителя, спирачкта и скоростите.
                  Общо взето мотора е подържан, стегнала съм го за каране в началото на сезона, но така и не го подкарах.
                  Цената е 2600 лв, разбира се е доста различна от 1000 лв, но поне няма да ти се налага да се вкарваш в ремонти за неопределен период от време.
                  DCRT®

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за Хонда ЦР 125 ?

                    Първоначално публикуван от iva_kx Преглед на мнение
                    Най-вероятно е с риза, но за тия пари повече не можеш да очакваш.
                    Наистина няма да върви както трябва, особено ако ризата не е направена читаво (което е доста трудно да се догоди).
                    А ако смяташ да го караш на ендуро, ще те озори. Доста е рязък и няма никакви ниски.

                    Ако те интересува, продавам Сузуки RМ125 97-ма, с никасил е, ново бутало, нови клапи, нови гуми, сменени накладки, верига и пиньони, нови гуми. Не съм погледала единствено лагерите на задното окачване, но предполагам ще издържат още. С резонатор ФМФ е, седалка SDG, ново кормило рентал, нови жила, нови лостчета на съединителя, спирачкта и скоростите.
                    Общо взето мотора е подържан, стегнала съм го за каране в началото на сезона, но така и не го подкарах.
                    Цената е 2600 лв, разбира се е доста различна от 1000 лв, но поне няма да ти се налага да се вкарваш в ремонти за неопределен период от време.
                    Благодаря за офертата, но мисля ако не купя този мотор хондата.. Пролетта да се здобия с 250 4т, дали кросов или ендуро ще преценя. Умисъла ми беше, че момчето е на зор.. Казва че скоро е сменял бутало и цилиндър,което му е излезнало към 1000 лв.Бях го написал по-нагоре, но незнам дали не ме лъже нещо.Не разбирам много от мотори, но ако ида с някой който разбира, той би ли познал дали по мотора има чугунена риза(или както е ..) и други такива приспособления ?
                    2 stroke power

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за Хонда ЦР 125 ?

                      А някой знае ли колко коня е ендуро варянта от 92 г.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за Хонда ЦР 125 ?

                        Първоначално публикуван от Tedo_STI Преглед на мнение
                        А някой знае ли колко коня е ендуро варянта от 92 г.
                        14-15 коня са почти всичките ендуро 125-ци, както съм казвал неведнъж. Във връзка с ограничението А1, което е във сила в повечето евро държави - т.е. да е още по-ясно - конструктивно ДВГ на тези мотори не може да е над 11kw, ако не ме лъже паметта.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за Хонда ЦР 125 ?

                          Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                          14-15 коня са почти всичките ендуро 125-ци, както съм казвал неведнъж. Във връзка с ограничението А1, което е във сила в повечето евро държави - т.е. да е още по-ясно - конструктивно ДВГ на тези мотори не може да е над 11kw, ако не ме лъже паметта.
                          Няма такова нещо, аз съм имал 125 ендуро на хускварна което вървеше зверски, не по зле от крос, което значи поне 35 к.с.
                          Ако говориш за ендуро вариянта на хонда CRM там мисля че са около 25-30.
                          Моя КТМ покрива евро 3 нормите но ако си с определени настройки на карбуратора и ауспуха, и тогава найстина е някакви смешни коне, колкото да пъркаш по асфалта, но без тия ограничения си е над 40.
                          Последно редактирано от Краси; 29-09-08, 15:48.
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за Хонда ЦР 125 ?

                            За Husqarna и KTM не бих спорил, а за CRM въобще не се сетих . Сетих се за Honda Enduro, която е доста еднаква с MTX-а...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос за Хонда ЦР 125 ?

                              Някой може ли да каже нещо повече за CRM 125
                              Последно редактирано от Теодор Здравков; 29-09-08, 17:15.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X