Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотор за 16 годишен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мотор за 16 годишен

    Здравеите ,искам да ми помогнете с избора на мотор за мене (на 16 години съм) за сега съм се ориентирал към едно кавазаки кх 125 2т от 93 Преди това имам някакъв опит с мотори миналато лято караь около 2 месеца една хонда 929 пистов Но нешто спряха да ме влекат такива моштни мотори след акто получих доста асфалтени екземи след едно доста сериозно падане За тва минавам на кросарки не че от тяь се пада по леко ама се пак.Даваите примери за мотори подходящи за мен ,благодаря предварително

  • #2
    До: мотор за 16 годишен

    Щом имаш опит с моторите и то какъв. След запознанството ти с асвалта предполагам, че и една 250 2т кавазаки хонда ямаха ктм ще ти дойдат добре. 125 ще ти омалее бързо. Но въпреки това 125 си е най готиния клас за учене спор няма
    KAWASAKI Let the good times roll

    Коментар


    • #3
      До: мотор за 16 годишен

      Не бих раздавал така кубици...
      Според ръста и килограмите нещо от 80 до 125 мисля, че стига...
      Това в случай, че ще се учиш да подчиняваш машината, а не ти да се подчиняваш на желанията на мотора...
      2 месеца опитване на твърдоста на асфалта не е опит за мен...
      Път без препятствия обикновено не води до никъде.

      Коментар


      • #4
        До: мотор за 16 годишен

        Моята идея беше, че малко или много моторите са го постреснали и сега ще има респект към по мощните и няма да се пресилва да раздава ръчки на 250-тка. Но в крайна сметка човек сам преценява възможностите си нали така
        KAWASAKI Let the good times roll

        Коментар


        • #5
          До: мотор за 16 годишен

          Това, че има респект не означава, че ще може да се справя и да контролира моща на мотора и да го вкарва на 80% в правилния път.
          Не, че не може да караш мотора с по-голяма кубатура, но ще може да използва много по-малко от потенциала му и самото учене ще става по-бавно... това не е валидно за всеки един човек (има такива, на които им е в кръвта и се учат много бързо), но е валидно за мнозинството...
          На практика - като отидеш на едно трасе като новобранец - с по-малкия мотор ще даваш по-добри резултати... и за 1 година каране ще научиш повече отколкото с големия мотор (просто защото ще си по-спокоен и предразположен за опитване)
          Път без препятствия обикновено не води до никъде.

          Коментар


          • #6
            До: мотор за 16 годишен

            И според мен 2 месеца не са никакъв опит. И наистина съм се ориентирал към една 125 на хонда 93г.

            Коментар


            • #7
              До: мотор за 16 годишен

              Ако ти пасва като размери - взимай...
              Също така - хубава екипировка (задължително)
              После четене и тренировки ... и тренировки ...
              Път без препятствия обикновено не води до никъде.

              Коментар


              • #8
                До: мотор за 16 годишен

                Да не би да са променили ПЗДП?
                Спрягате тука разни кубици, а от 16 до 18 години, май можеше да се ползва само категория М...
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #9
                  До: мотор за 16 годишен

                  на 17 с А1 можеш да караш до 125цц и 11kW, а на 18 пак с А1 можеш да караш до 350цц.
                  [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

                  Коментар


                  • #10
                    До: мотор за 16 годишен

                    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                    Да не би да са променили ПЗДП?
                    Спрягате тука разни кубици, а от 16 до 18 години, май можеше да се ползва само категория М...
                    Отговорът се състои във въпроса ти.
                    ПЗД ПЪТИЩАТА - тука си говорим за извън пътищата, където този закон няма приложение и не поражда задължения


                    п.п. М категория е до 17г. От 17 до 18 важи кат. А1, т.е. до 125сс.

                    Коментар


                    • #11
                      До: мотор за 16 годишен

                      Първоначално публикуван от lancerpor Преглед на мнение
                      на 18 пак с А1 можеш да караш до 350цц.
                      Ограничението до 350сс - за възраст от 18 до 21г отпадна в последното изменение на закона. Имаше дори тема по въпроса.

                      Коментар


                      • #12
                        До: мотор за 16 годишен

                        приятел зимай доминатор и аз съм на 16 много добре ми пасна като мощност и сичко и много лесно се свиква върви насякаде няма назаде

                        Коментар


                        • #13
                          До: мотор за 16 годишен

                          И аз познавам един такъв млад стругар По гората го правех див и щастлив с старата Gilera rc 125 направо по едно време бягаше от мен като ме види та да не го водя в гората Това чудо на техниката се не кара толкова лесно бре хора. То станислав доминатора го е овлядял до съваршенство, но той има и слиа да го удържа. Аз например като съм го карал тоя мотор пъро съм се уморявал за отрицателно време 2ро, че на всяко по засукано местенце или съм го пускал на земята или с 300 зора го удържам щото нали не е мой та да не му шчупя пластмасите. Иначе за лекички разходки е супер и за риба е много добър. Ем си лежиш на него ем си ловиш риба пък и ти удобно на всичкото отгоре. Избора е ваш но моя съвет е същия като на Ива КХ не се прецаквайте като начинаещ да минавате през тези тежки мотори.
                          Успех
                          KAWASAKI Let the good times roll

                          Коментар


                          • #14
                            До: мотор за 16 годишен

                            не е чак толкоз зле доминатора много пресилвате нещата като го свикнеш дерт няма

                            Коментар


                            • #15
                              До: мотор за 16 годишен

                              Първоначално публикуван от coolmanx Преглед на мнение
                              приятел зимай доминатор и аз съм на 16 много добре ми пасна като мощност и сичко и много лесно се свиква върви насякаде няма назаде
                              Колега на друго освен на доминатора пробвал ли си? Едва ли... Качи се на едно 250 2т ендуро и ще си приказваме пак! Пък ако ще и на 125 пак си е разлика!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X