Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотор за 16 годишен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: мотор за 16 годишен

    Първоначално публикуван от CECO_KANGOTO Преглед на мнение
    Станиславе мойте уважения , ама козата си сака пръч трябва да се съгласиш , че има места дето този ниско оборотен звяр не може да мине ... каманяците са един доста труден фактор за тежък мотор ... трябва много да си го изпипал , за да ги преминаваш с лекотата на спортно ендуро
    Не е така...но както и да е...нямам вече доминатор и не мога да ти покажа
    MG RACING

    Коментар


    • #32
      До: мотор за 16 годишен

      16г. .................. Мотор. ........Тази тема е трябвало да се пусне от бащата на младежа. И да се почне с екипа.
      ........................
      Иван Маринов
      CRF 250 X
      Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

      Коментар


      • #33
        До: мотор за 16 годишен

        Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
        16г. .................. Мотор. ........

        Коментар


        • #34
          До: мотор за 16 годишен

          Здрасти извинявам се че пиша в тази тема ,но да не правим 1 и съща тема ще пиша тук и аз нз към какъв мотор да се ориентирам аз съм на 15 и след 2 месеца ще стана на 16 никога до сега не съм се занимавал с мотори сега ще започвам и се чудя какво да си купя сега съм се ориентирал към 1 Yamaha Ttr 125; 2003g; 125cc;32 конски сили какво ще кажете а???

          Коментар


          • #35
            До: мотор за 16 годишен

            Първоначално публикуван от Станислав_ Преглед на мнение
            Колега,Мойте уважения но ме е яд че си продох доминатора...искам да ме заведеш на такива места където не може да мине да видим как ще стане...
            Еми първо темата е за 16 годишен без опит ако си прочел темата или просто искаш да се докажеш че караш...момчето казва че му е първи мотор и аз казвам че Терминатора е наи-удачния избор и второ има наистина места кадето доминатора изобщо няма да мине,опитваш се да ми кажеш че ние сме минавали на места кадето свито 125 не може да мине ааа тоя туч ще си мине!!не казвам че не караш обаче има наистина много такива места,ако минаваше отвякаде нямаше да има хора кадето да си зимат по леки мотори ааа направо с този навсякаде!!
            [I][B][COLOR=DarkOrange]КТМ 525 ЕXC[/COLOR][/B][/I]

            Коментар


            • #36
              До: мотор за 16 годишен

              Първоначално публикуван от Sa6oko Преглед на мнение
              Еми първо темата е за 16 годишен без опит ако си прочел темата или просто искаш да се докажеш че караш...момчето казва че му е първи мотор и аз казвам че Терминатора е наи-удачния избор и второ има наистина места кадето доминатора изобщо няма да мине,опитваш се да ми кажеш че ние сме минавали на места кадето свито 125 не може да мине ааа тоя туч ще си мине!!не казвам че не караш обаче има наистина много такива места,ако минаваше отвякаде нямаше да има хора кадето да си зимат по леки мотори ааа направо с този навсякаде!!
              Дай да прекратим спора....Скоро ще стане безмислен
              MG RACING

              Коментар


              • #37
                До: мотор за 16 годишен

                Първоначално публикуван от Станислав_ Преглед на мнение
                Дай да прекратим спора....Скоро ще стане безмислен

                Съгласен
                [I][B][COLOR=DarkOrange]КТМ 525 ЕXC[/COLOR][/B][/I]

                Коментар


                • #38
                  Kaкъв мотор за 15 годишен ?

                  Здравейте, искам да разбера каква кубатура на кросов мотор ще е подходяща за мен по следните критерии :
                  1. 15 години, висок съм 180 см и тежа 72 кг..
                  2. Карал съм само един мотор 125 кубика 4-тактов за 6-7 месеца по горите. ( може да се каже, че нямам натрупан опит )
                  3. 4-тактовите са по-лесни за каране, но пък не са толкова мощни колкото 2-тактовите.. Искам мотора, който ще взема да ме задоволява и в бъдеще (винаги ще карам любителски и няма да участвам в състезания), когато стана опитен т.е да нямам проблеми с недостиг на мощността.. Може би мотора да е 35-50 к.с но дали 125 2-такт или 250, 200, 150 4-такт искам вие да ме насочите..
                  4. Ако според вас няма да се получи схемата да си купя мотор, който да ми е първи и последен, кажете.
                  5. Насоката ми към момента е :
                  * Кавазаки КХ 125 2-такт
                  * Сузуки РМ 125 В-форс 2-такт
                  * Хонда ЦР 150Р, но започва да не ми харесва, защото четох, че много разходи създава цитирам: Трябва ти спонсор, за да караш този мотор.
                  * КТМ 200 4-такт.

                  Ако има неточности, поправяйте ме, задавайте въпроси.

                  Благодаря предварително и поздрави от Димитровград !
                  Последно редактирано от viki terzieva; 10-05-10, 16:31.
                  Сузуки Витара 1.6 8V
                  Nissan X-trail 2.2DI 2003 Michelin 4x4 215/80/16

                  Живеем не както искаме, а както можем !

                  Коментар


                  • #39
                    До: Kaкъв мотор за 15 годишен ?

                    За марка не знам, това ти сам прецени но.. моето мнение е 250 4т! Успех.
                    Последно редактирано от viki terzieva; 10-05-10, 16:32. Причина: Отрицателната частица "НЕ" се пише ВИНАГИ отделно от глагола - като "не знам"
                    OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Kaкъв мотор за 15 годишен ?

                      Колега, до преди 2 седмици бях изправен пред същата дилема, но вече имам мотор. Както и да е, първото което е, КТМ не произвеждат 200 4т. Има 200 2т, който мотор ама въобще не ти го препоръчвам. Надявам се си изчел достатъчно по този въпрос. Моето лично мнение, с предоставената инфо за тегло и т.н. ти препоръчвам да си избереш една 250 4т, понеже няма такова положение да си купиш първи и последен мотор. Няма смисъл да се подобряват моделите. Ако всеки си кУпува по 1 мотор . Гледай за някаква свясТна 250 4т, най-добре ще е. В момента мисля, че има такива Кавазакита, които доскоро гледах и ми харесват.Успех!
                      Последно редактирано от viki terzieva; 10-05-10, 16:33. Причина: правопис и пунктуация

                      Коментар


                      • #41
                        До: Kaкъв мотор за 15 годишен ?

                        Явно не си много натрупал опит все още, но започни да се занимаваш по-сериозно ендуро участъци (хард каране в балкана и по черни пътища ). Оформи си един завиден стил и след време сам ще усетиш кога, ако си истински спортист, ще се запалиш по мотокроса (кЪдето именно започваме да говорим истинския хард спорт ) ... А колкото до мотора , то това е 250 4 такт крос ... от 3 до 5 хиляди трябва да приготвиш, ако не - стягаЙ 2 хилки за 2 такт 125 крос - 40 конски сили , който също с желание и хъс ще те вкара в здравата посока
                        Последно редактирано от viki terzieva; 10-05-10, 16:35. Причина: Правопис и пунктуация

                        Коментар


                        • #42
                          До: Kaкъв мотор за 15 годишен ?

                          Meрси за съветите. Аз бих приготвил и 6-7 хиляди, но ако знам, че ще е правилния я избор. Може би ще почакам още 2-3 месеца. Така да се каже за другия сезон ще съм пушка.

                          Поздрави !
                          Сузуки Витара 1.6 8V
                          Nissan X-trail 2.2DI 2003 Michelin 4x4 215/80/16

                          Живеем не както искаме, а както можем !

                          Коментар


                          • #43
                            До: Kaкъв мотор за 15 годишен ?

                            m.pichon А тези, които се занимаваат с ендуро и ходят по състезания тук и в чужбина какви спортисти са? Фалшиви ли?

                            Аз също съм любител на мотокроса, но карам и ендуро и уважавам и двете дисциплини. Уважавам даже дисциплини, които не практикувам. Както и да е.

                            По въпросите на karagiozov е писано и преписано из форума.Моето мнение отчасти се препокрива с последното изречение на m.pichon. Ако парите не са чак такъв проблем 250 4т.Иначе 125 2т.Лично аз бих си купил 125 2т и дори в момента, когато съм минал през две 250ци леко съжалявам, че не съм имал и 125 2т кросче.

                            125 2т е по-рязко, но и леко и лесно за обслужване.
                            250 4т е по-плавно и мазно, по-тежко, по-тегаво за обслужване и същевременно и по-скъпо.

                            При правилна подръжка един 2т двигател също може да бъде с доста дълъг живот, като под правилна подръжка лично аз включвам и навременната смяна на бутало/сегменти, който пък за 125-ците не са никак скъпи, дори и на реномираните марки, а се сменят изключително бързо и без кой знае какви познания.

                            Нека се има в предвид че имам опит само с 2т мотоциклети и не съм привърженик на 4т.
                            Последно редактирано от viki terzieva; 10-05-10, 16:36.
                            Иван Маринов
                            Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                            ЕНДУРО ВАРНА

                            Коментар


                            • #44
                              До: Kaкъв мотор за 15 годишен ?

                              Ванко и аз съм на същото мнение, че все пак съм на 15 и 250 4т е доста тежичък. Почти съм направил избора си към 125 2т и сега ще започна да търся сравнения между различните 125-ци според мойте нужди.

                              Поздрави !
                              Сузуки Витара 1.6 8V
                              Nissan X-trail 2.2DI 2003 Michelin 4x4 215/80/16

                              Живеем не както искаме, а както можем !

                              Коментар


                              • #45
                                До: Kaкъв мотор за 15 годишен ?

                                Поздрав от Харманли
                                Щом имаш пари за по-скъп мотор и нямаш амбиции да ставаш състезател, мисля че YZ250F или CR250R ще ти харесат като мощност и управление. Двутактовите кросаци изискват малко повече техника при карането и поне малко опит с 2Т мотор докато 4Т определено са по-лесни за каране, но трябва да имаш опитен механик наблизо който да ти помага с поддръжката.
                                За ендуро обаче си трябва ендуро мотор. Кросовите стават но са компромис.
                                2010 CRF 250 R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X