Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотор за 16 годишен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Мотор за 16 годишен

    Здравейте, аз съм също на 16 и от една година карам yz250f. Преди него имах kx85 и мога да кажа, че уз-то се кара много по-приятно. Според мен 4т мотор е много по-добър от 2т. Първо, че харчи малко по-малко и бучи много по яко. Има си и свои предимства като това, че не му трябват постояно обороти в баири. Когато закъсаш за бензин преспокойно ако има някой с теб може да ти даде бензин, защото при 2т ти трябва и масло. В някои случаи няма откъде да вземеш. Взимай 4т мотор няма да сгрешиш. Дано съм бил полезен.

    Коментар


    • #62
      От: Мотор за 16 годишен

      yamaha yz250f това е твоя мотор не си взимаи 2тактов

      Коментар


      • #63
        От: Мотор за 16 годишен

        250-цата е идеалния мотор за 16 годишен , аз карам 250-ца от 14 годишен и нямам проблем много по-леки за от 450 и по удобни за каране

        Коментар


        • #64
          От: Мотор за 16 годишен

          Напълно съм съгласен с колегата acatamx222. И аз карам кх250ф и ми е супер++ на 16 съм
          [COLOR=lime][B]Kawasaki kx250f[/B][/COLOR]

          Коментар


          • #65
            От: Мотор за 16 годишен

            Вижте според мен, трябва да се започне с 2т за да може като се качиш на 4т да го правиш каквото си искаш!

            Коментар


            • #66
              От: Мотор за 16 годишен

              Трябва да си реши кое повече му допада,според мен и с 4т да започне няма да сгреши.
              [COLOR=lime][B]Kawasaki kx250f[/B][/COLOR]

              Коментар


              • #67
                От: Мотор за 16 годишен

                Аз карам honda xl 250 . Мога да се похваля , че с него съм минавал на места където 125 цц са издъхвали . За мен моторчето си е добро ама аз съм на 14 и тея 128 кила сами малко тежки . Един път така здраво си секнах крсъста с тоя мотор . Най добре си е 125цц леко .

                Коментар


                • #68
                  От: Мотор за 16 годишен

                  /\/\itko_to1
                  Можели да си дадеш скайпа, да те питам нещо за ХЛ-а?

                  Коментар


                  • #69
                    От: Мотор за 16 годишен

                    Първоначално публикуван от /\/\itko_to1 Преглед на мнение
                    Аз карам honda xl 250 . Мога да се похваля , че с него съм минавал на места където 125 цц са издъхвали . За мен моторчето си е добро ама аз съм на 14 и тея 128 кила сами малко тежки . Един път така здраво си секнах крсъста с тоя мотор . Най добре си е 125цц леко .
                    Ако не се лъжа с тебе се чувахме два три пъти по телефона.
                    Щом си решил да се катериш с мотор наистина ще ти трябва по-лек. ХЛ-а е по-подходящ за дълги преходи, защото е по-икономичен и вози по-меко.
                    2010 CRF 250 R

                    Коментар


                    • #70
                      От: Мотор за 16 годишен

                      Първоначално публикуван от crossmaster Преглед на мнение
                      Здравейте, аз съм също на 16 и от една година карам yz250f. Преди него имах kx85 и мога да кажа, че уз-то се кара много по-приятно. Според мен 4т мотор е много по-добър от 2т. Първо, че харчи малко по-малко и бучи много по яко. Има си и свои предимства като това, че не му трябват постояно обороти в баири. Когато закъсаш за бензин преспокойно ако има някой с теб може да ти даде бензин, защото при 2т ти трябва и масло. В някои случаи няма откъде да вземеш. Взимай 4т мотор няма да сгрешиш. Дано съм бил полезен.
                      yamaha yz250f това е твоя мотор не си взимаи 2тактов
                      Дано не ви се налага да правите ремонт на 4Т крос
                      Yamaha WR 200

                      Коментар


                      • #71
                        От: Мотор за 16 годишен

                        Здравейте, случайно намерих този форум целта ми не беше форум за мотори, но щом има и мотори...имам няколко въпроса:
                        Значи аз имам симсон 50 кубика, 3 скорости за кубиците си е супер, но на мене вече ми е малък и не става за гората. Следователно ми трябва кросов или ендуро-не знам каква е разликата.
                        Та предполагам един 125 кубика 2т ще ме оправи, но нито знам каква марка трябва да е нито разбирам нещо ако се развали. Следователно ми трябва нещо здраво аз съм на 15 може би мога да отделя до около 1200 лева за такъв мотор незнам дали са досатъчни... И другия проблем е как да убедя майка ми, че за този мотор не ми трябва книжка тъй като ще го карам по горски пътеки. Симсона го карам от 2 лета...
                        Колега извинявай че ти пиша в темата, но още нямам право да си публикувам моя.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Мотор за 16 годишен

                          аз сам на 14 години и карах ходна мт5 50 за един месец и направо го вкарах за цял живот в бокса сега карам хонда 125 мтх и направо ме трепе ако слушаш мене наи добре хонда 125

                          Коментар


                          • #73
                            От: Мотор за 16 годишен

                            Взимай един крос 125 2-такта или 250 4-такта и си свиркай. Повярвай ми на тази възраст никакви ендура не ти трябват, трябва ти нещо, на което като му дадеш газ и да оставя дълбока диря след теб. С 1 година съм по-голям от теб и на мен ми говориха "вземи си по- слабичко нещо", но като му свикнах исках даже 250 2-такта. (CR 125 карам)

                            Коментар


                            • #74
                              От: Мотор за 16 годишен

                              Недейте се изхвърля веднага на големия кубик. По - добре да се започне с по - слаб мотор и да се научиш по - лесно, отколкото да се хвърлиш на големия мотор и да се почне с мъките. Това го казвам от личен опит, защото и аз мислех така и за първи мотор си взех CRM 250 2 тактов и за 1 година каране почнах да му свиквам, а като се кача на по - слаб мотор ми е по - лесно да го карам, защото не ме мята толкова.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Мотор за 16 годишен

                                Ейсега ще кажа нещо наивно, но ми се струва, че възрастта не е единственото определящо за избора, който се обсъжда... дори не е сред първите критерии. Мисля, че теглото, ръста и целта на покупката би трябвало да надделеят при избора. Аз например съм на 37 г., но с не много дълги крака, а иначе тежа 110 кг. В тази връзка, прекалено висок мотор никога няма да ми бъде удобен за каране, а 125 сс. никога няма да ме изкара по всички терени. От дуга страна, не съм екстремен състезател, поради което много "нервен" мотор не е за мен. 16 годишните също се различават съществено по ръст, тегло, физика, предпочитания и пр. Останалите въпроси важат за всеки начинаещ, т. е. първият мотор да не е такъв, че да се пребиеш с него или да те откаже от мераците. Не казвам нищо ново, но темата "Мотор за 16 годишен" би следвало да съдържа доста подвъпроси.
                                Поздрави и безаварийно каране!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X