Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мазане на верига

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мазане на верига

    От двама човека,само клапаните са еднакви.
    Е и аз вече мисля да са с вакумни кранчета от скутер.

    Коментар


    • От: Мазане на верига

      Отиди в някоя морга има едни по японските коли за вакум големи са колото малка макара за конец ! Имам 2-3 приятели с такива и нямат никакви проблеми ! В моргата повече от 1-2-3 лв. за него неможе да ти искат ! Само провери кога отваря и кога затваря(едните са постоянно отворени и когато им се подаде ток затрарят ) !
      Но според мен най-добрия вариант си е вакума както е на оригиналния ойлер !
      Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

      Коментар


      • От: Мазане на верига

        Проблем е ,че някои от тези вакумните от японски или други коли не са маслоустойчиви и се разкапват вътре гумичките.
        Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

        Коментар


        • От: Мазане на верига

          Първоначално публикуван от honda b16a2 Преглед на мнение
          Проблем е ,че някои от тези вакумните от японски или други коли не са маслоустойчиви и се разкапват вътре гумичките.
          Точно това ме притеснява. На предишния мотор бях сложил бензинов клапан от АГУ. Сега имам електромагнитните клапани за вакуум муфата на Паджеро. Нямам идея дали ще им понесе масло.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • От: Мазане на верига

            Слагани са преди повече от 3-4 години ойлерите и досега няма проблем с нито един ! Дано да нямате проблем и вие .
            Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

            Коментар


            • От: Мазане на верига

              От личен опит много добре става с магнит винтила от подгревателната система на ГАЗ 66 (виетнамка) .През него минава бензина за печката ,но има и регулираща се кранче-игла много прецизна (учудващо добра за руснаците) и,е малък като обикновен винтил от газова уредба.
              Ако,го взимате от камиона задължително отваряне и изчистване,никой не ги ползва и събират хиляди мизерии вътре!
              Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

              Коментар


              • От: Мазане на верига

                Аз днес сътворих нещо такова:



                Кранчетата са от магазин подобен на BauMax ... марката Gardena.

                Нагласих го на около минута да пуска капка.
                Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                Коментар


                • От: Мазане на верига

                  Gardena правят работи за градината ! Дано да искарат повечко когато са подложени на масло .
                  Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                  Коментар


                  • От: Мазане на верига

                    Аз съм точно с такива кранчета и нямам проблем.

                    Коментар


                    • От: Мазане на верига

                      Не е сложно и трудно ойлерът да се направи грамотно и интелигентно. Този клип е гавра за всеки с ръце извън ректума...
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Мазане на верига

                        Е добре , къде е проблема ?
                        Изкарах си кранчето отстрани до кората ... отварям си го и почва да си капе бавно.
                        Второто кранче същата работа ще направя , като съм го разграфил , 1 капка , 2 капки и тнт.
                        И аз искам с електричество , автоматично и тнт ... но нямам познанията за такова нещо

                        Важно е да върши работа ..., само стойка за шишенцето трябва да си измисля ... и всичко си е точно
                        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                        Коментар


                        • От: Мазане на верига

                          Както се казва в такива случаи, дядовците ни все с електрически ойлери са си мазали веригите

                          Коментар


                          • От: Мазане на верига

                            Първоначално публикуван от Краси К Преглед на мнение
                            Както се казва в такива случаи, дядовците ни все с електрически ойлери са си мазали веригите
                            Така де! Те и вериги не са им трябвали... един остен им е стигал...
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • От: Мазане на верига

                              Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                              Е добре , къде е проблема ?
                              Изкарах си кранчето отстрани до кората ... отварям си го и почва да си капе бавно.
                              Второто кранче същата работа ще направя , като съм го разграфил , 1 капка , 2 капки и тнт.
                              И аз искам с електричество , автоматично и тнт ... но нямам познанията за такова нещо

                              Важно е да върши работа ..., само стойка за шишенцето трябва да си измисля ... и всичко си е точно
                              Нищо не пречи вместо спирателния кран да сложиш вакуумклапан за бензин, наличен (и евтин) при почти всеки скутер . Така, рано или късно ще забравиш да го спреш и ще има локва масло на улицата и/или омазана задна гума (гадно). Дозаторът също ми се струва непрецизен и немаслоустойчив. Маслото е хубаво да се разнася центробежно от двете страни на пиньона. При всички случаи е по-добре с лош ойлер, отколкото спрей или нищо Казанчето може да сложиш на място, избрано в зависимост от големината и формата му. Огледай под задния калник или под корите.
                              Най-простият ойлер се получава, като ръчнеш с отвертка семеринга на вала за предния пиньон
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Мазане на верига

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                Най-простият ойлер се получава, като ръчнеш с отвертка семеринга на вала за предния пиньон
                                Плюс това не се налага повече да сменяш масло , щото си доливаш достатъчно периодически. Безотпадна технология си етова ееей!
                                0888932647

                                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X