Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мазане на верига

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мазане на верига

    Е, ойлера не е кой знае каква "сложнотия", сам знаеш. Веднага ти обяснявам защо на мен ми е добре с ойлер. Да, цапа. Това е недостатъка, но отвреме навреме си мия мотора и толкова. Значи на дълго каране без ойлер на практика се налага пръскане всеки ден. Което значи, че ти всеки ден трябва да извадиш спрея отнякъде, да сложиш мотора на централна и да пръскаш. Ако са два мотора времето е по две. Ако моторите са тежко натоварени - за да ги вдигнеш на централна трябва да се напънат двама човека или да ги разтовариш. Това е време, което си загубил от карането...
    На последното пътуване това ми беше важно - караш, караш и се стъмни. Много бързо идваше края на деня. И не искам да губя ценни минути в пръскане на верига всеки ден. Това е "сложнотия" натоварваща пътуването. Всекидневна занимавка. Понякога пък няма къде да го вдигнеш на централна и дай боже да сте двама, че единия да бута, а другия да пръска. За 7000 км съм долял масло в двата ойлера (125 мл) два или три пъти. Моя го вдигах на ценрална два пъти за да долея масло, и двата пъти съм е имало къде и съм си подбирал т.е. разтоварил съм мотора за да си сваля багажа предишната вечер и отдолу е равен цимент. Казваш си - "А, чакай да го вдигна на централна и да долея масло". Няма проблем. Но това не те е притискало всеки ден, всяка сутрин, да се чудиш как да го направиш. Ойлера просто ти помага да не мислиш за мазането на веригата всеки ден, освен на 1000-2000 км да доналееш масло. А ако имаш голямо резервоарче може и въобще да не се сетиш за нея.

    Иначе ако мотора ми стои в гаража, както е сега и си го карам по 500 км на седмица, нямам нищо против да пръскам. Не е зор. Ама всеки ден на дълго пътуване - не, благодаря. Предпочитам да си го спестя и отвреме намреме да си мия мотора с меглио. Което при мен никак не е често...
    LZ2NKM

    Коментар


    • От: Мазане на верига

      Забрявяте още един важен момент когато пръскаш със спрей на всеки 2-3 пръскания трябва и да се мие веригата защото инък се натрупва дебел пласт стара смазка и новата неможе да достигне на местата където трябва да работи !

      Но всеки сам си решава !
      Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

      Коментар


      • От: Мазане на верига

        Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
        Забрявяте още един важен момент когато пръскаш със спрей на всеки 2-3 пръскания трябва и да се мие веригата защото инък се натрупва дебел пласт стара смазка и новата неможе да достигне на местата където трябва да работи !
        Но всеки сам си решава !
        Някои спрейове не полепват, но пък и не мажат. Личният ми опит е категорично в полза на ойлера. Единственият кусур е, че цапа помалко, но нали не сме гъзари - да му мислят чопъристите
        Дори при каране през много запрашен терен веригата е измита от маслото и на практика отлично смазана.
        Животът и е с пъти по-дълъг с ойлер.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • От: Мазане на верига

          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
          Някой има ли опит с Profi Dry Lube? Това е тефлонова смазка, която е абсолютно суха. Писна ми от мазальочите по мотора и се ядосах и измих всичко и минах на нея. Сега веригата е чиста като сълза. За асфалтови мотори това ми се струва, че е по-доброто решение.
          Да, суха е с нея, т.е. не е мърлява. Мога да ти дам, да пробваш, че сложих и аз ойлер да видя как е.
          Мения за ойлер и адвенчър на ЛС

          Коментар


          • От: Мазане на верига

            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
            Някой има ли опит с Profi Dry Lube? Това е тефлонова смазка, която е абсолютно суха. Писна ми от мазальочите по мотора и се ядосах и измих всичко и минах на нея. Сега веригата е чиста като сълза. За асфалтови мотори това ми се струва, че е по-доброто решение.
            Мнението ми е субективно, но за гората не ми харесва.
            BMW F800GS

            Коментар


            • От: Мазане на верига

              Това с мазането на веригата е малко като с кое е по добро масло, защото реално трябва да измине човек много километри за да разбере. За горският мотор мога да кажа, че с една масльонка и диференциално масло е най добре - знам го защото съм изхабил поне 10 вериги с различни системи за мазане.
              1. без много пръскане - 5000км
              2. с много пръскане - 6000км
              3. с много (през 40-50км ) мазане с масло - 9000км

              При вариант 2 плащаш цената на една верига в спрейове.

              При този Адвенчъра, който не го купих нов почнах на диференциално масло но се отказах заради кочината. Сега като свърши тази верига ще изкарам една с сухата смазка, защото не ми е драма да си пръскам веригата - даже ми е приятно, защото правя нещо за мотора - "ооо-оооо добро зверче"

              След това може да тествам и с оилер.

              Коментар


              • От: Мазане на верига

                Относно спрей или ойлер аз нямам колебания - ойлер.
                Направил съм няколко ойлера (на общо 2 мотора) и съм се убедил в полезността му (след като продадох мотора с кардана).
                Относно маслото - най-добре е да се използва тънко масло, например за автоматична скоростна кутия. От опит знам, че то е и най-малко температурно зависимо, така че се налага по-малко реглаж на дебита. А рядкото масло измива най-добре, което е и целта на мазането.
                От чист немукаятлък напослед ползвам каквото ми е останало, най-често моторно, трансмисионното го избягвам защото е гъсто, мирише лошо, най-малко измива, и е много температурно зависимо, в това време не капе изобщо.
                А колкото до литературата - на Сузуки РФ900 в "мануела" пише веригата да се смазва с моторно масло, а колкото до Хонда Африка Туин - пишат да се използва трансмисионно.
                Honda XRV750 Africa Twin
                Opel Record E 1.8i

                Коментар


                • От: Мазане на верига

                  А с най-тънкото(трансформаторното масло ) мазал ли е някой? Питам , защото до сега мажа с масло за скоростни кутии(червеното на Приста) , ама имам доста голямо количество трансформаторно(6-7лтр) и се чудя за какво да го ползвам , че само ми се мотае пред погледа

                  Коментар


                  • Re: Мазане на верига

                    Идеята на мазането, не е просто да си цапаме веригите, а именно МАЗАНЕ. От Хонда препоръчват трансмисионно масло.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • От: Мазане на верига

                      Трансформаторното масло няма смазочни свойства, то се използва за диелектрик.
                      Yamaha XT​M600E '98
                      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                      Коментар


                      • От: Re: Мазане на верига

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        От Хонда препоръчват трансмисионно масло.
                        От Ходна,Ямаха,Сузики и другите няма значение какво казват !
                        Гледайте какво казват производителите на самите вериги , когато си вземаш нова верига на кутията и пише какво да е !
                        Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                        Коментар


                        • От: Мазане на верига

                          CJ_,ти какво масло използваш,мился че по-назад в темата беше казал че използваш трансмисионно.......,а в един друг форум Чефо казваше че ползвал хидравлично...
                          Yamaha Yz450F
                          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                          Всичко с ''рошави''гуми!

                          Коментар


                          • От: Мазане на верига

                            AZ слагам 75W90 ! на последната ми верига на кутията пишеше 80-90 или 75-90
                            Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                            Коментар


                            • От: Мазане на верига

                              При последното ми возене забелязах, че при температури близки до нулата масло( 75W90 )от ойлера не капе.
                              Венеца и веригата съм ги напръскал обилно с спрей, който при изсъхване става бял като сняг върху повърхностите и така ги защитавам през зимата от ръжда. Та благодарение на него разбрах, че ойлера( настроен на 1 ) не е пускал гъстото масло.
                              Ето и снимка:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP8636.jpg
Прегледи:1
Размер:111.0 КБ
ID:5326913

                              Коментар


                              • От: Мазане на верига

                                Настройката 1 на оилера е да пуска най-много ли?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X