Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

    Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
    Няколко думи за Karoo 3 /задна/...
    Понеже и аз скоро мисля да минавам на такава - ще ми е интересно да чуя и едно местно мнение как се държи и на асфалт, и (затова ще трябва малко време, де) как се износва и колко ще кара...

    П.п. Сега съм със Sava GETaWAY MC60 (имам снимки две-три страници назад) - та да дам пак отзиви за тях:
    -на шосе, въпреки едрите кубчета на грайфера се представят доста добре - и на студено, и на горещо, и на влажно, че и на излъскания градски асфалт;
    -карал съм я неколкократно продължително с бая натоварен мотор на магистрала с около 160-180км/ч - няма проблемите на други подобни гуми с нацепване и отлепване на грайферите;
    -на черно и песъчливо като нови бяха супер, като се поизноси задната вече не е същото;
    -имат си шум и вибрации (заради вида протектор - не ми пречи особено, а и в началото не го усещах, но трябва да си го кажа);
    -задната си заминава доста бързо - за около 6000км над половината протектор сякаш го няма - преди да я монтирам четох и за доста по-драматични износвания. При мен явно е малко по-добре от чуждо-форумните писания. Аз нормално карам около 15000км комплекта гуми - задната си стига до индикатора, предната обикновено ми е малко по-добре, но сменям комплект (този път, заради бързото износване на задната мисля да сменя само нея - предната си е ок). Но за цената им и това не е голям дерт.

    В заключение: без никакво притеснение пак бих сложил същите гуми! За съжаление нещо вече не мога да я намеря в размер 150/70/17...
    Последно редактирано от Shider; 11-03-14, 15:30. Причина: п.п.
    SUZUKI V-STROM 1000
    Jeep Cherokee 2.5CRD
    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
    о889 525 о74 - Владо

    Коментар


    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

      Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
      Понеже и аз скоро мисля да минавам на такава - ще ми е интересно да чуя и едно местно мнение как се държи и на асфалт, и (затова ще трябва малко време, де) как се износва и колко ще кара...

      П.п. Сега съм със Sava GETaWAY MC60 (имам снимки две-три страници назад) - та да дам пак отзиви за тях:
      -на шосе, въпреки едрите кубчета на грайфера се представят доста добре - и на студено, и на горещо, и на влажно, че и на излъскания градски асфалт;
      -карал съм я неколкократно продължително с бая натоварен мотор на магистрала с около 160-180км/ч - няма проблемите на други подобни гуми с нацепване и отлепване на грайферите;
      -на черно и песъчливо като нови бяха супер, като се поизноси задната вече не е същото;
      -имат си шум и вибрации (заради вида протектор - не ми пречи особено, а и в началото не го усещах, но трябва да си го кажа);
      -задната си заминава доста бързо - за около 6000км над половината протектор сякаш го няма - преди да я монтирам четох и за доста по-драматични износвания. При мен явно е малко по-добре от чуждо-форумните писания. Аз нормално карам около 15000км комплекта гуми - задната си стига до индикатора, предната обикновено ми е малко по-добре, но сменям комплект (този път, заради бързото износване на задната мисля да сменя само нея - предната си е ок). Но за цената им и това не е голям дерт.

      В заключение: без никакво притеснение пак бих сложил същите гуми! За съжаление нещо вече не мога да я намеря в размер 150/70/17...
      Малко съм я карал Но поне от това което прочетох износва се по бързо /в сравнение с кои ..може би по "асфалтови"/ За спиране на асфалт не намерих някакави разлики /от Метцелер Туранс..преди нея.../ Да при бавно карене се чува "трополене" но за кратко...и ДА към 60-70 км се чува едно "виене"...За повече впечатления като я покарам ...намислил съм и сериозни маршрути
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

        Утре ми пристигат Мишлен Анаке 2, четох, четох и тук и на други места и въпреки категоричното мнение на Чуров си избрах този модел. Тройката ми се вижда чисто шосейна, Туранса нещо не се харчи много, а мотора го взех със Скорпион- бяха взели-дали и ги смених с Митас- Е-08- същото дърво, недай боже да намокри малко- дотам си. Продавача на Мишлен ми каза, че вече Анаке 2 не ги правят и дота им е 2012. И сега ако ми харесат с какво ще ги сменям после??? Според вас, с тази шарка тройката не е ли съвсем друг тип гума?
        Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

        Коментар


        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

          Първоначално публикуван от capt_morgan Преглед на мнение
          Утре ми пристигат Мишлен Анаке 2
          Бях със задна Анаке, от първите, ДОТ 2006 (така купих мотора).
          Не можах да намеря задна Анаке 2 и си поръчах комплект Сирак... Снощи им отнех девствеността - винаги е хубаво, когато си първи! За момента е рано за мнения. ДОТ-а на едната е края на 2012, а другата - средата на 2013...
          Сирак-а го пишат 80/20 асвалт/черно, което идеално ме устройва.
          Последно редактирано от p-pleven; 12-03-14, 06:46.
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

            Първоначално публикуван от capt_morgan Преглед на мнение
            Утре ми пристигат Мишлен Анаке 2, четох, четох и тук и на други места и въпреки категоричното мнение на Чуров си избрах този модел. Тройката ми се вижда чисто шосейна, Туранса нещо не се харчи много, а мотора го взех със Скорпион- бяха взели-дали и ги смених с Митас- Е-08- същото дърво, недай боже да намокри малко- дотам си. Продавача на Мишлен ми каза, че вече Анаке 2 не ги правят и дота им е 2012. И сега ако ми харесат с какво ще ги сменям после??? Според вас, с тази шарка тройката не е ли съвсем друг тип гума?
            Колега може и да не съм те разбрал правилно,че Скорпиона е дърво,но аз износих един чифт Трайл.Изкараха 26 000км,като предната можеше още 2-3хил.Сега съм пак с такива и съм много доволен,държат се много добре и на мокро и студено,става въпрос за каране предимно на асфалт.

            Коментар


            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

              Не знам, при мен задната изтърваше доста често, може и да са били по-стари.
              Мисълта ми за Анаке 2 беше, че ако една гума се продава успешно и клиентите са доволни, защо я спират от производство и пускат на нейно място друг тип гума?
              Явно Мишлен не четат форумите
              Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

              Коментар


              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                Фалшива тревога!
                Гумите пристигнаха, дота им е 13, даже на задната е 5013. Явно не са ги спрели и продавача нещо се е заблудил. По добре де...
                Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                Коментар


                • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                  Сгъната, широка, вътрешна гума... Карано незнайно колко по този начин... Видимо не е пропукана на сгъвките, които бяха старателно и симетрично направени. Гумата явно е от пистарка..
                  Какви рискове има в тази ситуация? Да се разпори евентуално?
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                    Ами аз спуках предна гума така добре че я усетих навреме. Малко по-голяма вътрешна, усукана при монтажа, беше се протъркала по ръбовете и ... изненада..
                    Не мисля че вътрешната гума е толкова скъп консуматив, та да се икономисва точно там
                    Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                    Коментар


                    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                      Kak би ми се отразило подмяната на 110/80х19 с 100/90х19? Разликата в диаметъра е 4мм.
                      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                      Коментар


                      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                        Променя се овала на протектора. Най-общо казано с по-тясната ще полягаш мотора по-лесно в завоите. И контактното петно се променя, но при кази конверсия е пренебрежимо по-малко. Подади променения овал на сечението на гумата и за да се запази геометрията на мотора в завой, теоретично е добре да се променят размерите и на двете гуми. Примерно 110->100 и съответно задната от 150 да се премине на 140мм.
                        Обикновено при двуколесните (обратно на колите) промяната на размерите към по-малкия води до подобрено поведение в завои, а поставянето на по-големи прави мотора "по-труден" за вкаравне и полягане в завоя...
                        SUZUKI V-STROM 1000
                        Jeep Cherokee 2.5CRD
                        TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                        о889 525 о74 - Владо

                        Коментар


                        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                          Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                          Обикновено при двуколесните (обратно на колите) промяната на размерите към по-малкия води до подобрено поведение в завои, а поставянето на по-големи прави мотора "по-труден" за вкаравне и полягане в завоя...
                          И при колите си е точно така, до колкото имаш предвид управляемост/водимост, а не сцепление
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                            Благодаря за отговорите.
                            Означава ли, че деформацията на по-малката гума е незначителна в джанта 2,50"х19' ?
                            Намалената ширина за сметка на височината ще предотврати ли опасността от нараняване на джантата при "нормално" преминаване на бордюри и дупки?
                            Не намирам Анаки 2 с предписания размер, а не ми се иска отпред да слагам Анаки 3.

                            При автомобилите си позволявам такива замени. Проверявам само 3-4 фактора и скачам. Не се притеснявам от загуба на сцепление защото много рядко карам на собствения си лимит, докато при мотора...
                            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                            Коментар


                            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                              Как се отразява на спирането по-тясната гума?
                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                                А, със намаляването на контактното петно, намаля и сцеплението -> по-голям спирачен път. Но това може да го има и при пренапомпена гума. Сравнимо ли е?
                                Аз се притеснявам повече за завоя. Дори и в най-смелите си опити не съм достигал ръба на предната, но с по тясната ??? Разбира се има и опция да сложа точния размер METZELER Tourance.
                                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X