Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: Избор на гуми за тежко ендуро

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    С Мишлен Сирак се чувствам на порядък по-добре от Туранса, особено на мокро с висока скорост. Лично за мен най-голямото дърво, което съм карал си остава Конти ескейп. На мокро Африката дрифти на 4 и 5 скорост с него
    С двете ръце потвърждавам, че Conti Escape е абсолютен и безапелационен Shit.
    Не само че дрифти, а и не спира, пързаля и въобще все едно нямаш гума а ска.
    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

    Коментар


    • От: Re: Избор на гуми за тежко ендуро

      Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
      С двете ръце потвърждавам, че Conti Escape е абсолютен и безапелационен Shit.
      Не само че дрифти, а и не спира, пързаля и въобще все едно нямаш гума а ска.
      Ужас. Имам една такава предна.

      Коментар


      • От: Re: Избор на гуми за тежко ендуро

        K60-тката като се поизноси и става равна в средата, което от една страна ти дава много голям преход, но от друга влошава много сцеплението - особено по черно. Решението е лесно или я сменяш или ако не ти е по джоба я режеш и тракшъна се оправя. Остава само проблема с това че е квадратна, но не ми е драма.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1981.jpg
Прегледи:1
Размер:81.4 КБ
ID:5400322
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1982.jpg
Прегледи:1
Размер:93.5 КБ
ID:5400323
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1985.jpg
Прегледи:1
Размер:67.9 КБ
ID:5400324
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1987.jpg
Прегледи:1
Размер:119.5 КБ
ID:5400325

        Коментар


        • От: Re: Избор на гуми за тежко ендуро

          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
          Решението е лесно или я сменяш или ако не ти е по джоба я режеш и тракшъна се оправя. Остава само проблема с това че е квадратна, но не ми е драма.
          Това с рязането е интересно и изглежда доста добре, а явно и добре се държи, щом си я пробвал. Какви инструменти използваш за рязането, някаква дълбачка или нещо по-хитро?
          Човекът е човек, когато е на път...

          Коментар


          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

            http://pmzracingproducts.com/tire_groover_1.html

            Моята е "Van Alstine Heated Tire Groover", но и с поялника става.

            Коментар


            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

              Нещо не мога да схвана големият ви интерес към тия скапани гуми Хайденау. Карат по 11000 км, пък стават квадратни, пък губят сцепление и т.н...
              За последен път пиша тук. Мишлен Анакее DOT 2008 год качени на БМВ R 1100 GS в момента на 23500 км. Няма ABS и тракшън контрол. Не са станали квадратни, все още не са за смяна и все още държат перфектно!
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                Нещо не мога да схвана големият ви интерес към тия скапани гуми Хайденау. Карат по 11000 км, пък стават квадратни, пък губят сцепление и т.н...
                За последен път пиша тук. Мишлен Анакее DOT 2008 год качени на БМВ R 1100 GS в момента на 23500 км. Няма ABS и тракшън контрол. Не са станали квадратни, все още не са за смяна и все още държат перфектно!
                То си е асфалтова гума това - нормално. Плюс това като гледам май не се произвеждат задни на 18".

                Коментар


                • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                  Това за квадратните гуми не са виновни гумите, а стила на каране. Каквато и да е гумата ще я направя квадратна, ако набивам спирачките преди завоя. И след завоя пак яка газ.

                  Коментар


                  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                    Никой не щя да драсне два реда тук за Хайденау К 76. Никой ли не е карал с такива?
                    http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/5/15037729/
                    Двете, предна 110/80/19 и задна 150/70/17, са към 380 лева, а Мишлен Анакето двете от този размер са 515 лева.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • Re: Избор на гуми за тежко ендуро

                      Владич, пробвай Мишлен Сирак. Цената е прилична а аз поне съм очарован. Верно, че не карам ГС,а Африка и мога да кажа че са супер засега.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                        Никой не щя да драсне два реда тук за Хайденау К 76. Никой ли не е карал с такива?
                        ...
                        Аз карам. Меко казано за нищо не стават (даже и при тая съблазнителна цена). В момента са на над 10000км и сякаш им остава още малко, без да стават квадратни, а сцепление да не казвам никакво, но доста под очакваното. При условие, че два комплекта Анакее и едни К60 съм изкарвал по над 15-16хил. Даже мисля, че съм пускал снимки някъде назад в темата. И при мен се търкат равномерно предната и задната...
                        Адаш, колкото и да се пънеш, че не ти харесват К60 без да си ги опитвал, аз ги слагам като сцепление на асфалт, без значение сухо/мокро/студено наравно с анакее-то. За черно естествено няма място за сравнение - доста стабилен и проходим си става струга. Както и откъм вибрации и шум - там вече Хайденауто си показва рогата. Обаче много хора ми се чудят как толкова съм можел да лягам по завоите с тея "таралежки" - ами усещам го стабилен мотора и си карам здраво из проходите. Сега с уж по-шосейните К76 аз самия се учудвам как не мога и ме е страх по завоите, че и в града на излъскания асфалт - на няколко пъти ме подвеждат гумите - особено предната...
                        Сега, понеже си ме влече черното, се чудя да си взема ли вече лично проверените К60, въпреки очевадно завишената им цена, или отново да експериментирам с хвалените от Янко Чуров Е10 на Митас... Аз пък съм много предубеден към Митас като марка, но си признавам, че не съм карал никога - просто на времето аз си карах що-годе нормално с посредствените Шинко, а около мен компанията се "пързаляха" с уж яките Митаси...
                        П.п. И Димо е с К76, ама той сякаш не е споделял моите оплаквания и страхове.

                        Поздрави!
                        Последно редактирано от Shider; 20-08-12, 17:35. Причина: допълване

                        Коментар


                        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                          Мдаааа. Мишлен Сирак нямат размерите необходими за моя мотор. Жорката (djordjo) от Бургас се изказа много ласкаво за Хайденау К 76 за неговият ГС 800, така че за тях се получи един голям плюс и един голям минус от адаша. К 60 на Хайденау определено не ща да взимам. Не ми трябват толкова рошави гуми, защото колкото са по-рошави, толкова по-бързо свършват по асфалт, а аз карам много малко извън пътя, за да се кипря с офроуд гуми. Ще се взимат пак Анакета явно. Скъпи са, ама си струват.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                            Владич, нищо не свършва. Ще те изкарат 15 000 минимум.
                            Yamaha XT​M600E '98
                            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                            Коментар


                            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                              Ето ви снимки на гуми Мишлен Анаке с които са изминати 24 000 км! Предишният собственик беше минал 10 000 км с тези гуми и аз им навъртях още 14 000 км!


                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар


                              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                                Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                                И Димо е с К76, ама той сякаш не е споделял моите оплаквания и страхове.
                                Вярно е
                                Изтрих едни К76. Нямам никакви оплаквания. Даже много си ги харесвам. На цената на задна Метцелер, купих комплект Хайденау К76.
                                Това е чисто шосейна гума. Задната - 16 000км, предната -22 000км. Сложих ги миналото лято, но съм ги въртял есента, зимата и пролетта на тази година.
                                Не зная кой какво очаква от едни гуми, но аз върнах газта и се държа далеч по-спокойно от преди, тъй че не търся границите им в представянето ...
                                Сега съм с Метцелер Кару.
                                За втори път слагам такива гуми. Първите изтрих през 2010г.лятото, като ги сложих в Туркменистан и свалих в Русия, точно след 10 000км (имам снимки).
                                Изтриха се равномерно и двете. Промених си отношението към тях, доколкото:
                                + първоначолното неприятно зигзагообразно поведение на пътя изчезва след около 2000км., когато на централните бутони им паднат ръбовете.
                                + 10 000 км не са малко за толкова рошава гума
                                + мотора е супер стабилен на мека почвена настилка, макадам и т.н.
                                + дори остри камъни не нараниха гумата кой знае колко
                                + чувствам се стабилен в завой и на скорост. Не се притеснявам да легна ...
                                + не стават квадратни
                                + могат да се карат и с по-висока скорост без да късат бутоните ( имам предвид над 150км/ч)

                                - бучат ужасно (точно, като тролей)
                                - на мокър асфалт е трагедия
                                - закачат малки камъни, които опират в калника (трябва да се свали пластмасовия калникпри БМВ , иначе се чупи)
                                - мотора става още по-висок

                                Ами това е май
                                ______2
                                Е = MZ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X