Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да поговорим за екстрите по нашите мотори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

    Па не сме тръгнали на състезание... Като паднат оборотите и двигателя спре да тегли, шибваш една надолу. Като започне да вие на умряло, една нагоре. Какво значение има цифрата, подходящата предавка всеки може да я определи.
    A Lone Rider

    Коментар


    • #62
      От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

      Самия индикатор в почти всички от случайте е безсмислен. Аз мислех, да си направя такъв просто заради занимавката, но се отказах, заради наличието на допълнителна карантия покрай скоростния лост.

      Приятел със suzuki sv650(2006) обаче реши, да си направи. Компютъра на мотора връща аналогов сигнал някъде из диапазона 0-5 V за всяка предавка. Това означава, че няма да се слагат магнити и датчици по мотора. Вероятно и другите сузукита(а може би и не само) които са с инжекцион имат такава обратна връзка.
      Subaru Impreza 2.0 '98
      Honda Africa Twin RD07 '95
      Honda Africa Twin RD07А '96

      Коментар


      • #63
        От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

        Принципно моето мнение е същото.
        Тук не става въпрос да превключваш предавки по уред или поне аз не мога да си представя нужда от такъв подход
        На всеки обаче се случва от време на време да се пробва да вдигне предавка, която липсва в скоростната кутия.

        Иначе тези индикатори ползват 2 принципа за показване.
        Едните са с 2 сензора и магнит на скоростният лост, които са чиста простория.

        Вторите взимат сигнал за скорост (импулсен), обороти на двигателя и информация от датчика за неутрална.
        Програмират се за всеки конкретен модел и на тази база изчисляват какво да покажат.
        Този на снимката, който съм дал е такъв тип.
        Това имах предвид като казах, че повечето мотоциклетни компютри така или иначе обработват цялата тази информация.
        Но малка част от тях я пресмятат и във вид на предавка.

        Моят "водомер" на драг-а го прави но не е масова практика да го има.
        Иначе работи съвсем корекно и точно, не лъже в ниакаква ситуация.
        Не бих казал, че я ползвам или че ми помага по някакъв.
        А не мисля, че е за такъв мотор е необходимост.
        Еле пък да монтирам такава като отделен прибор.
        Освен ако не става въпрос за чистият гъдел, който го сърби.
        Враг усраине

        Коментар


        • #64
          От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

          Преди около година (края на миналия сезон) се навих и го направих мигащия стоп. Вариант за ниско бюджетна реализация - ако не е в разрез с правилата на форума: Елимекс имат готов вариант (под 10лв по спомен) върху платка с 2х таймер 555 сложих го в кутийка, купих си от една друга верига т.нар. дневни светлини около 30лв. (те са бели) и използвах само единия. отворих го, сложих му червена плака 2 слоя за да наглася цвета и стана. Дори разбрах кой е резистора отговорен за времетраенето на мигането от 2 до около 10сек . Нямам време да го сложа на моторетката. Ще има и снимки ама по-натам.
          LZ1NIM/P
          B pos

          Коментар


          • #65
            От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

            Е ако говорим за ниско-бюджетен вариант по-добър от това реле за $3.5 дето ползва колегата по-горе едва ли може да се измисли.

            Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение
            Да споделя, че релето което аз ползвам-GS100 стуваше $3.50 с доставката от Китай, купено от Ebay
            Даже и хоум мейд проектче сигурно финално ще излезе повече.
            Отделно необходимото времето да го сътвориш.
            Враг усраине

            Коментар


            • #66
              От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

              Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
              Е ако говорим за ниско-бюджетен вариант по-добър от това реле за $3.5 дето ползва колегата по-горе едва ли може да се измисли.



              Даже и хоум мейд проектче сигурно финално ще излезе повече.
              Отделно необходимото времето да го сътвориш.
              Днес си поръчах от Ebay два броя(за колата и за мотора) за скромната сума от 5,48 американски пари.

              След месец може да се похваля с придобивката.

              Поддадох се след изчитане на темата за тези екстри.За сега се удържам да не си поръчам и "топли" ръкохватки,но...знае ли се.

              "Не е важно дали котката е бяла или черна, стига да лови мишки"
              ---------------------------------------------------------->Дън Сяопин

              Коментар


              • #67
                От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                Първоначално публикуван от boy3m Преглед на мнение
                ...

                Поддадох се след изчитане на темата за тези екстри.За сега се удържам да не си поръчам и "топли" ръкохватки,но...знае ли се.

                Избягвай темата няколко дни и чакай да ти мине!

                Враг усраине

                Коментар


                • #68
                  От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                  Брояча ми е необходим,аз съм с шест скорости и винаги търся седма,има готови модули,поне за версис,с три кабела и нищо повече,16 $ май бяха.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #69
                    От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                    Това, че винаги търсиш 7-ма е проблем...
                    Иначе на всеки се случва да търси понякога една повече.
                    Дай някакъв линк да го видим.
                    Иначе за такива пари в ибей има много универсални, но...
                    Не би искал такъв точно на мотора си
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #70
                      От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                      Малко по късно ,че опъвам едни кабели като гламав,пиша в почивките
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #71
                        От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                        Аз нямам нито една контролна лампа по мотора, само индикатора за обороти на вайпъра съм го настроил да мига на 5000, по пътя карам с не повече.
                        Лампа за свободна не ми трябва, на моя мотор никога не съм търсил. На повечето чужди също, само някои с изключително меко превключване ме затрудняват първия км. Имам навика да натискам от време на време копчето за мигачите, така че и с включен мигач не се движа. За дългите си е ясно - през деня съм на дълги, през ноща си се вижда.
                        Предавки нагоре и аз търся като стигна последната, но и 20 да са, пак ще търся.
                        За мен всякаква информация по таблото е отвличаща вниманието от обстановката. Хубаво е да има предупредителни лампи за масло и прегряване и толкова. А производителите точно такива не слагат. На супер тенерето бях сложил датчик за маслото с мигащ светодиод, за температурата си има. ДР-а няма нужда от маслен, с тоя голям дебит няма да остане на сухо. Прегряването му също е почти невъзможно. Така че му трябва само километраж.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                          Късно се включвам да кажа, че Оксфорд Adventure варианта се реже от двете страни по 10 мм без проблеми. Аз дълги години се дърпах от тая екстра с подгревните дръжки, но преди няколко месеца, преди да тръгнем за Иран сложих и на двата мотора - на моя Туринг, на другия Адвенчър вариант на Оксфорд. Взех ги от официалния им дилър тук и цената беше по-добра от английската. Сега се чудя как съм карал без подгрев - в Турция само заради тия дръжки можехме да караме спокойно по цял ден на 5-8 градуса и дъжд. Контролерчето е с 5 степени, и си работи перфектно - изключва се при изгасяне и т.н. Последната степен я пускам само на много студено. Понеже видях горе сайто - оксфорда са много нива нагоре като качество спрямо сайто. Да не говорим, че цената им е почти съизмерима.

                          И другите екстри по мотора, които съм слагал допълнително:

                          - Скотойлер - препоръчвам горещо. Само се допълва масло и не се мисли веригата.
                          - термометър/часовник/волтметър
                          - захранване на запалка, и захранване за GPS и радиостанция, което е прибрано под резервоара и се включва с едно копченце
                          - демпфер на кормилото (китайски), на който сам съм си правил монтажната стойка т.е. правили са ми го на фреза по мои чертежи. Драмата е голяма с тази екстра и си заслужава отделна тема. Не е hyperpro, но си върши работата. Мога да карам и с 200 с тоя кораб без голям риск да се изтрепя от резонанси в кормилото, към което тоя модел мотоциклет е доста предразположен.
                          - стабилизираща планка между двата кола
                          - предпазител пред масления радиатор
                          - аларма

                          ... друго май няма и не мисля, че ми трябва.
                          LZ2NKM

                          Коментар


                          • #73
                            От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                            А....аларма си имам и аз.Термометър върху капачката на резервоара видях скоро.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #74
                              От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                              Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
                              ...

                              - Скотойлер - препоръчвам горещо. Само се допълва масло и не се мисли веригата.
                              Абсолютно!
                              Пропускали сме го в темата но за активно каран мотор ойлера сега даже не бих го нарекъл екстра.
                              Аз преди 3 години се "пречупих" за него.
                              Иначе и преди и след с хигиена и подръжка на верига не се занимавам!
                              При мен скот-а се изплати още в началото на вторият сезон на 100%.

                              Аларма имам само на круизъра.
                              Ако не за друго, на този модел поне добавя фунционалност за аварийни мигачи.
                              Всъщност то "друго" просто няма! [emoji2]

                              Много ме "сърби" за манометър на маслото, не контролна лампа.
                              Не толкова за превантивна мярка или непрекъснат контрол.
                              Ясно е, че налягането не е абсолютен показател за качествата на маслото но е единствен обективен параметър, който може да се гледа понякога по време на експлоатация.

                              На DR-a ми е в плановете да взема един но механичен, директно с тръбичка.
                              С жици не ми се занимава а има сравнително лесен достъп до маслените магистрали.

                              Същото бих направил и за Drag-а, там дори прибора има възможност да чете налягане от ел.датчик, стоков или афтърмаркет.
                              Само дето няма нито стоков, нито има къде да се постави друг.

                              Пак на него тази година поставих отделен APRS тракер на Byonics.
                              Това тракване съвсем не от съображения за сигурност а за удобство на домашните като съм на път.
                              Имаше известни неудачи при монтажа, които вече изчистих.
                              Това ми се върза едни $40 за нов чип на крайно стъпало но сега вече е екстра.
                              От тогава обаче този мотор не съм го карал активно.

                              Имах някакви напъни да мисля над възможност за прехвърляне този тракер към ендурата но за сега няма време.
                              А и имам резерви към практичната страна на такава екстра на ендуро.
                              Малко нелепо е стърчаща антена, особено като си спомня къде се бях зачукал преди няколко седмици в Балкана с него.
                              На асфалт обаче продължавам да си мисля, че не е съвсем ялова идея да оставяш следа в нет-а къде си.
                              Понякога, де [emoji2]
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • #75
                                От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                                Цялото семейство сме с андроид телефони,всеки е разрешил администратор на устройство,както и една от многото програми намери ми телефона.В семеен кръг сме,и по всяко време знам кой къде е,както и можеш да фиксираш точки,работно място,училище,дом,получавам имейл на 200 преди някой да се прибере или като напусне.Вече не ми звънят да питат къде съм,още по досадно като съм с мотора.Пише лог с точки,при запитване,локализира веднага,с точност 5-10 метра
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X