Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да поговорим за екстрите по нашите мотори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    Няма консумация!
    Това не е възможно.

    Едниствената вероятност е в USB гнездото да има микропревключвател, който да прекъсва напреженението от акумулатора към преобразователя вътре, когато няма пъхнат кабел.
    Което граничи с утопия а няма никакъв друг начин да се постигне това, което казваш.
    Вероятно са мерили консумация на 10-20 ампера обхват, при който токът на покой не може да бъде отчетен.

    Ето тест с 2 DC/DC преобразователя от вида 12V към хуйесби.
    Първият е "моторджийски", вторият не толкова "профилиран".
    Чисто нови са, неползвани и отдават ток 2А според производителя.
    Разликата е драстична както се вижда от теста.
    Единият консумира 20 пъти повече ток (20mA) от другият (1mA) на празен ход.
    Груба сметка: Едният ще разреди 9Ah акумулатор за 42 дни, вторият за около година.
    Амо мотора се кара редовно а зимата се държи на зарядно проблем няма.
    Ако са през ключ/контакт - също.
    Между другото моите са свързани на контакт - това ме устройва.





    Враг усраине

    Коментар


    • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

      Също казвам че не може да няма консумация.
      Относно през ключа мен ме дразни.Примерно опънал си палатка вечерта,няма къде да заредиш телефона,таблета ,блутоота на каската.Сутринта тръгваш и се надяваш да има ток още 12 часа.
      От друга страна съм сигурен че ще запаля.Моя мотор до 3-4 пързаля задната гума на бутане,та тежко ми ако нямам батерия.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

        Може да се върже към аку-то но задължително през допълнителен ключ.
        Аз не бих оставил такива китайски ла.на включени непрекъснато.
        Дори и да не са китайски, което също е утопия.
        Дори и харчещото 1mA на празен ход, което е пренебрежимо малко.
        Алармата примерно харчи пвече от това!
        Директно към клемите само онези кръглите, дето са малко демоде.
        Защото само те не консумират нищо, понеже нямат електроника в тях.
        Враг усраине

        Коментар


        • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

          Аз тоз проблем съм го решил като съм вързал директно към акумулатора един изход за запалка през предпазител 4А мисля че беше, без нищо друго интегрирано, и вече в нея включвам каквото ми трябва (навигация, телефон, зарядно за нещо си, преносима лампа...). Само че при мен е малко по-различно разположението и не трябва да се тревожа за дъжд, или за място. Голямо удобство е това багажно, на другия мотор все се чудя, кое, къде и как да го свържа, или хвана. И да, всяко USB-изходче има собствена консумация при покой, освен ако не е някое качествено, което работи в ключов режим - там консумацията на ток граничи с 0., но китайските ефтинджоси дето са по 5-6лв. не мисля че са от тях.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150418_164000.jpg
Прегледи:2
Размер:248.3 КБ
ID:5754902
          Последно редактирано от mutragen; 23-05-17, 23:09.
          HONDA NC700X '13
          HONDA Wave 110i '13

          Коментар


          • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
            Това не е възможно.

            Едниствената вероятност е в USB гнездото да има микропревключвател, който да прекъсва напреженението от акумулатора към преобразователя вътре, когато няма пъхнат кабел.
            Което граничи с утопия а няма никакъв друг начин да се постигне това, което казваш.
            Вероятно са мерили консумация на 10-20 ампера обхват, при който токът на покой не може да бъде отчетен.

            Ето тест с 2 DC/DC преобразователя от вида 12V към хуйесби.
            Първият е "моторджийски", вторият не толкова "профилиран".
            Чисто нови са, неползвани и отдават ток 2А според производителя.
            Разликата е драстична както се вижда от теста.
            Единият консумира 20 пъти повече ток (20mA) от другият (1mA) на празен ход.
            Груба сметка: Едният ще разреди 9Ah акумулатор за 42 дни, вторият за около година.
            Амо мотора се кара редовно а зимата се държи на зарядно проблем няма.
            Ако са през ключ/контакт - също.
            Между другото моите са свързани на контакт - това ме устройва.





            Защо да граничи с утопия наличието на превключвател? Всяка пуърбанка китайска има такъв и се самовключва когато включиш телефон или таблет да се зарежда.
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

              Ами защото както каза колегата по-горе обикновено се купуват евтини.
              Подобни "екстри" са им извън бюджета.
              А тези, които тествах не са от най-евтините.

              И пуърбанките не ползват механичен превключвател.
              Поне аз не съм виждал такава.
              Самоизключват се по друг механизъм.
              А именно като спре да се консумира ток от изхода, тоест консуматора е изключен или се е заредил.
              След това обаче, за да се включат отново трябва да се натисне бутон.
              Враг усраине

              Коментар


              • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                Моите поуер банки са 3 различни, двете струват по долугоре колкото и това зарядно а третата беше само кутия с електроника за 4 лв. батериите са отделно. И трите включват при включване на консуматор и изключват след изключване на консуматора. Не разбирам от електроники и не знам как става нито ме интересува. Тия дето мериха обаче разбират, единия ми откри скрита аларма на колата 4 години след като я бях купил, по консумацията. Та за мене тоя въпрос приключи, няма да слагам копче. Вие правете каквото искате и се съмнявайте колкото си искате.
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                  Аз не съм изразил съмнение, направо казах, че това е невъзможно.
                  И продължавам да го твърдя, защото имам някакво бегло понятие от електроника.
                  А пък хората, които наистина разбират не биха свързали това по този начин.
                  Особено на мотоциклет с неговите ефирни капацитети.

                  Никой не се мъчи да те убеди да презакачаш.
                  Това, че нямаш оплаквания не прави решението ти задължително правилно.
                  Или пък валидно за всяко такова нещо, дошло от ибея.

                  А тя истината както винаги е някъде по средата
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                    Това е консумацията на версиса



                    Понеже винаги го държа на подзаряд,последния път бързах да се върна в дъжд с колата на купон,и го зарязах директно,14 дни по късно запали,но усетих че нещо няма пауър стартера,загасих ,пак запали,на третия път отказа.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Това е консумацията на версиса...
                      Версис?
                      Скролнах малко но не разбрах кое смуче тия десет милимунди....
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                        Версис?
                        Скролнах малко но не разбрах кое смуче тия десет милимунди....
                        В покой,има аларма и подгрев .Подгрева черпи точно 0.1 милиампер до колкото може да се разчита на този уред.При закачане "дърпа" 450-500 милиампера и за 4-5 секунди пада.Все пак има компютър,някаква система наречена PI....за само диагностика ,като закача акумулатора и стрелката на оборотомера чука червеното и си пада без да има контакт.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                          Ах, имаш предвид мотора, разбрах!
                          При мен не съм мерил колко е точно, защото не съм имал проблем.
                          Директно на аку-то и аз имам подгрев с конифютър, както и DLR модул.
                          На др. мотор пък има аларма вместо подрев.
                          По спомени Халармата я мерих при монтажа и се оказа, че консумира под 5mA в покой.

                          Иначе имам и такова китайско го.но за хуйесби пауър като онова, което съм снимал по-горе.
                          Вероятно и то помпи към 20 mA но както казах и през ум ми е минавало да го туря на аку-то директно.
                          То както и всичко останало е на контакт.
                          По-късно може да мерна от любопитство но вероятно е там някъде и при мен.

                          Всъщност задължително ще го направя, че преди няколко дни се пречупих и купих 2 ойлер.
                          Ма тоя е електрически и пише, че се вкл. също ДИРЕКТНО на аку-то.
                          И тоя контролер вероятно ще отнесе неколко милиампера.
                          Дано не е с Хемороид ОС че съм го закъсал ако е така.
                          Най-малкото очаквам да работи... [emoji3]
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                            Общата консумация забравих да премеря
                            Обаче ойлера може да се каже, че само "мирише" тока...
                            2mA в оперативен режим и 0.3mA в режим на изчакване.
                            Предполагам, че и контролера на подгрева на ръчките (Оксфорд) в режим на изчакване под 1mA.
                            Иначе мисията около "мазачката" приключи.
                            Преди:


                            Ей ся:
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                              Брейиии тоя ойлер ноо модерен бре!?
                              А кво е това с разноцветните светлинки?
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                                Кое бре?

                                Мамцу му пойебем фашистичку...
                                Нощес ми е изтекъл половината резервоар на плочника!
                                Днес по голяма нужда прочетох шибиният... RTFM!
                                От хуйнята дето дозира по маслената магистрала имали някакъв шибан възратен клапан!
                                Аз тва го видех но го принизих до "буржуазна пощибня", понеже на вакумният вариант няма такава глупост.
                                И съответно не го турИх!
                                Да ама не... Неска турих тоя клапан и спре да тече като от торпилирана подводница!

                                А ти за ква цветомузика питаш?
                                "Тиливизора" на тоя ойлер е поресаващо голем...
                                Се едно 17 инча CRT...
                                Ма прожектира... оХолна температура и RTC, демек има часовник!
                                Се неща дето немах на тоя кон.
                                вЕрно Яката раЛта е тоя скот!
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X