Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулатор! Впечатления,цени и предложения.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Акумулатор! Впечатления,цени и предложения.

    Този тип акумулатори обикновено имат по-специални зарядни устройства и от време на време е добре да се зареждат с тях.
    Предполагам и при този модел е така.
    Съвсем нормално е да държи по-високо напрежение, тъй като номинала на напрежение на тези аку-та е по-висок от конвенционалният.
    Основният "проблем" е, че релето не е оптимизирано да работи с такъв а с оловен.
    От там идва и лекото недозареждане. Или поне неоптималното зареждане.
    Враг усраине

    Коментар


    • #62
      От: Акумулатор! Впечатления,цени и предложения.

      Искрено се надявам, че като са му сложили дисплей са намерили "сили" да му пъхнат и малко електроника да го дозарежда предвид, че са напълно наясно къде ще се ползва. Все пак тоя дисплей е далеч по-малко необходим от едно правилно зареждане. Подозирам също, че тази електроника следи и дозарежда клетка по клетка, според нуждите, а не "ам-блок"(поне аз така бих направил ако бях, уважаващ себе си, китайски производител ). Не пише ли нещо по книжките? На тоя дисплей какво се показва?
      Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

      Коментар


      • #63
        От: Акумулатор! Впечатления,цени и предложения.

        Дисплея е проста задачка пък вижда се пък и прави изделието по-джиджено.
        Да дозаредиш с повече, отколкото позволява изтокника - това вече е доста комплицирано, скъпо а и не се вижда.
        Със сигурност може да има решение но аз лично се съмнявам, че вътре има такова.
        Там има 4,8 или 12 елемента и толкова.

        Това, което може да се направи е да се смени релето с такова, което да поддържа около 14,5 V при нормална работа.
        Има хора, които ремомтират стари и произвеждат нови релета.
        Не е приблем да насроят такова за повисоко напрежение.

        Межди другото аз карам с подобен.
        Не съм правил модифкации по релето.
        Карам си го все едно е оловен.
        Ми не му е много хубаво, явно!
        Всеки път като го сложа на балансен заряд се оказва, че дозарежда.
        Но пък не ми дреме - за сега работи без забележки.
        Враг усраине

        Коментар


        • #64
          От: Акумулатор! Впечатления,цени и предложения.

          С какъв акумулатор карате? И с какво зарядно го дозареждате?
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #65
            От: Акумулатор! Впечатления,цени и предложения.

            Ако въпросът е към мен - ползвам Ballistic EVO2 - 8 Cells.
            Зареждам в годината по няколко пъти като се сетя, профилактично.
            Зареждах в началото с балансен чарджър Imax B6.
            Абсолютно същото устройство но брандирано за Ballistic се препоръчва за модела от производителят - щатски са тези.
            Сега ползвам Pulsar 2 но все тая - не го зареждам с конвенционално, защото това си го прави и мотора!
            Литиевите акумулатори могат да се зареждат и със обикновено при нужда но е много препоръчително да се ползват зарядни за литиево-йонни акумулатори с балансен режим (естествено ако акумулатора има предвидена такава възможност).
            Така се постига еднакво зареждане и изравняване на всяка клетка по отделно.
            Просто конвенционалното зарядно не го зарежда оптимално!

            Моето лично мнение е, че тези неща работят в адски кофти режим на мястото на оловен.
            Имат няколко предимства, които са коментирани по-нагоре и ако те не са от особена важност в конкретният случай е абсолютно неоправдано ползването им предвид цената!
            Враг усраине

            Коментар


            • #66
              От: Акумулатор! Впечатления,цени и предложения.

              Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
              ...
              но е много препоръчително да се ползват зарядни за литиево-йонни акумулатори с балансен режим (естествено ако акумулатора има предвидена такава възможност)....
              Добавянето на външна електроника не е без пари, но не е и кой знае колко. Някой мотоакумулатор има ли?
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #67
                От: Акумулатор! Впечатления,цени и предложения.

                На АТВ-тата и аз карам с литиеви. Пуснах и тема по въпроса за конвертиране на зарядните на машините: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=162283
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #68
                  От: Акумулатор! Впечатления,цени и предложения.

                  Видях и съм я чел. Интересуваше ме има ли автоакумулатор с изводи за балансиран заряд или електрониката е вътре? Или няма нищо.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #69
                    От: Акумулатор! Впечатления,цени и предложения.

                    Ballistic и Shorai имат порт за балансен раряд и толкова.
                    Няма никаква електроника вътре за балансиране в тези марки.
                    Това прави чарджъра.
                    Аз не претендирам да съм експерт и да познавам всичко на пазара ( нямам и желание да съм такъв, де ) но както вече споменах, не вярвам никой модел да има електроника вътре.
                    Е, нямам предвид лиготии като индикаторчета, волтметърчета и прочее.
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #70
                      От: Акумулатор! Впечатления,цени и предложения.

                      Може би притеснението/застраховката е в пусковия ток на стартера. Батериите за акумулаторни инструменти май винаги са си били с електрониката вътре и елементарно външно зарядно. А бюджетни електроники (външен модул за съставна батерия) за балансиран заряд и най- вече разряд има само до около 20А (съответствуващи на действителния капацитет на елементите).
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #71
                        От: Акумулатор! Впечатления,цени и предложения.

                        В случая не е толкова просто, както си предположил.
                        Стартовият ток е много голям.
                        Заряд и разряд са по една и съща електрическа верига - няма как да има отделен канал за зареждане само.
                        Наличното напрежение от алтернатора е ограничено като ниво и то е недостатъчно.
                        Да не говорим, че дори не е константа а шава от почти нула до недостатъчният абсолютен максимум.
                        Освен това има още един фактор, който е един от основните врагове на литиевите елементи - ТЕМПЕРАТУРАТА.
                        Точно тя им скъсява експлоатацията драстично а при мотори и изобщо МПС тя е в изобилие.
                        За сметка на това пък този тип батерии се държат много по-добре от оловните на ниски температури...

                        Изобщо има доста фактори, заради които на практика тези акумулатори не са подходящи за целта.
                        Просто химията им ги прави нежни душици.
                        Класическият оловен акумулатор е много по-устойчив на подобна агресивна среда, каквато е около двигателя.
                        Според мен това е и причината тези акумулатори да си останат екзотика, ограничени в използването и никога няма да заместят нормалната батерия за ДВГ.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #72
                          От: Акумулатор! Впечатления,цени и предложения.

                          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                          В случая не е толкова просто, както си предположил.
                          Стартовият ток е много голям.
                          Заряд и разряд са по една и съща електрическа верига - няма к
                          Знам. И само на нещо сьс стартер сьм оставил оловни. Сьдейки по поведението на литиевите вьв всички останали условия, не мисля да се врьщам на нищо друго.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #73
                            От: Акумулатор! Впечатления,цени и предложения.

                            Аз не отричам литиевите - просто не са за тая работа.
                            В общият случай е като онзи лаф, дето NASA похарчила някакви милиони за разработка високо-технологичен химикал, работещ в безтегловност.
                            Руските космонавти просто ползват молив!

                            Навремето, когато го купувах не помислих за негативите, въпреки, че ми трябваше място.
                            Аз също си мислех, че кой знае какви космически технологии са турили за да го адаптират.
                            Дуки, няма Дедо Мраз. И после като се замислих установих, че просто няма как и да има.
                            Не бих дал такива средства 2 път, освен ако не го налагат изискванията на 100%.
                            Враг усраине

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X