Обява

Свий
Няма добавени обяви.

нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

    Оообаче, аз имах полза от тая тема, щото благодарение на нея днеска се засилих и смених за пореден път охладителната течност на мотора ми! Както винаги липси нямаше! Смених и спирачната течност, като също разглобих предната помпа с цел да сменя буталото и гумичките, установих че китайците от ибей са ме прецакали като са ми пробутали комплект дето не е за моята помпа! Теглих няколко майни и на китайците, и на нашите политици и търговци (ей така за всеки случай да не изпусна някой) и сглобих помпата със старите чаркове като преди това изчистих всичко хубаво. Оказа се че почистването реши проблема и помпата заработи като нова! Докато се въртях около мотора догледах омасляване отдолу на гарнитурата на капака на съединителя , та поръчах нова + ново жило за оборотомера (че нещо стрелката почна много да подскача) откъм ингилизко. Жилото на съединителя също смених вместо да смажа старото (новото разбира се го смазах обилно)! А на другата заплата току виж съм му сменил и маслото, че даже и нов въздушен филтър може да му купя, ама по натам, за Коледа примерно ! Та те така те!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #62
      От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

      На Кавасаки КЛХ 250 ми е протичала помпата на предната спирачка . Размина се само с разглобяване , почистване и нова течност - старата явно не беше сменяна никога и приличаше на алтай .

      Коментар


      • #63
        От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

        Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
        На Кавасаки КЛХ 250 ми е протичала помпата на предната спирачка . Размина се само с разглобяване , почистване и нова течност - старата явно не беше сменяна никога и приличаше на алтай .
        Моята не течеше но пък понякога не се връщаше докрай буталцето. Имаше мръсотия в самото легло на буталото и не е успяла да се измие при предишни смени на спирачната течност. Наложи се доста търкане с чист парцал и пинсета за да махна мръсотията. Сега вече работи коректно и много по-добре от при предишните пъти, когато само сменявах течността!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #64
          От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

          Царе са тези японци на уплътненията . Взимал съм спирачна помпа произведена през 80-те , стояла с години неползвана . Буталото блокирало , вътре всичко клеясало и жабунясало . Отварям , изчиствам , сглобявам и наливам течност . Обезвъздушавам и помпата тръгва , все едно е работила до преди малко - без течове .

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X