Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една идея за круиз контрол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Една идея за круиз контрол

    http://www.youtube.com/watch?v=cXwOvS6me9wТова определено ми хареса. Не го знам колко струва, но смятам да си го купя, защото планувам след 2 месеца да си докарам мотора от БГ в UK, което означава ~3000 км за минимално време предимно по магистрали.
    Последно редактирано от Grayfox; 11-05-14, 11:55.
    Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
    Honda Varadero XL1000 SD03 2011

    Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

    Коментар


    • #17
      От: Една идея за круиз контрол

      и най-евтиния вариант = http://www.ofb.net/~sethml/motorcycle/throttle-lock/
      LZ1NDI
      DR650SE K8

      Коментар


      • #18
        От: Една идея за круиз контрол

        Варианти има много, но на този предимството му е, че няма допълнителни джаджи по кормилото и не променя визията на мотора със селски изпълнения. Винаги си е там и върши очакваната работа. А как точно се нарича при мотоциклетите , не е толкова важно. Аз само споделям идея която да е полезна и на някой друг , който има нужда от подобно удобство.

        Коментар


        • #19
          От: Една идея за круиз контрол

          Първоначално публикуван от Grayfox Преглед на мнение
          http://www.youtube.com/watch?v=cXwOvS6me9wТова определено ми хареса. Не го знам колко струва, но смятам да си го купя, защото планувам след 2 месеца да си докарам мотора от БГ в UK, което означава ~3000 км за минимално време предимно по магистрали.
          Х-хм, едва ли...това е скъпо, много скъпо...

          Коментар


          • #20
            От: Една идея за круиз контрол

            А дали не става да се присади направо един масур от МЗ-тка! На моята масура беше за 2 жила , фабрично, и сигурно все още могат да се намерят по старите магазинчета за моточасти! Там поне преправянето е елементарно - просто вместо оригиналния винт се слага един по-дълъг изкривен и края му изкован като палец. Слага се и една гайка в края на резбата (резбованата част трябва да е достатъчно дълга), а между гайката и масура където влиза винта се слага пружинка за да не се саморазвива от вибрациите и воала, имаме си блокаж на газта заводски направо! На мене не ми трябва иначе точно така бих го направил, защото вече съм го правил на МЗ-та и знам че работи добре!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #21
              От: Една идея за круиз контрол

              Първоначално публикуван от bobi1976 Преглед на мнение
              Още едно евтино решение
              от къде обаче да намеря толкова здрава опашка,пробвах 3-ри различни марки 10мм. широки/видимо наи-здрави/ и нито една не може да ми задържи масура

              Коментар


              • #22
                От: Една идея за круиз контрол

                Зарежи тез опашки.
                Виж какво си сътворих за десетина минути от стоманена тел или електрод и си държи доста здраво, изминах няколко километра с 160км/ч без да губи скорост:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP1430.jpg
Прегледи:1
Размер:65.0 КБ
ID:5589864
                Последно редактирано от К.Наков; 28-05-14, 14:48. Причина: допълване

                Коментар


                • #23
                  От: Една идея за круиз контрол

                  Наков, това е решението!! Евалла, братче!
                  Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                  Коментар


                  • #24
                    От: Една идея за круиз контрол

                    ами да просто но ефикасно направих си и аз, благодаря за идеята.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Една идея за круиз контрол

                      Колко мм стоманен тел ползвахте?
                      Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                      Коментар


                      • #26
                        От: Една идея за круиз контрол

                        Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
                        Колко мм стоманен тел ползвахте?
                        Не повече от 3мм иначе става много упорито и не може да го разтвориш при поставянето.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Една идея за круиз контрол

                          Да хитра и елементарна идея. Може да се добави и едно извиване в края на телта. За да може с палеца да го "деактивираш" без да се налага да връщаш газта.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Една идея за круиз контрол

                            при мен японеца си го е измислил и вече 30 години няма ядове.просто елементарно и елегантно,даже си има и реглаж на твърдостта. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03216.jpg
Прегледи:1
Размер:189.9 КБ
ID:5590830 ако искаш да върнеш газта се изключва автоматично.нанизва се на самата ръчка за газта преди да се сложи гумената ръкохватка.ако някой има интерес няма проблем да го снимам в детайли
                            Последно редактирано от akxel; 29-05-14, 22:50.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Една идея за круиз контрол

                              Това е разликата между старите и новите мотори. Преди 30 г. са го продавали с мотора, а сега те карат да плащаш за него . И аз сложих едно подобно на това твоето . Излезе 59 лева с транспорт от Щатите. Използвам случая да благодаря на Пламен , че ми го поръча. Определено има полза от него , но само ако си на права. В завой можеш да си докараш беля , ако го застопориш.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Една идея за круиз контрол

                                Повтарям се, но..
                                Аз си инсталирах такава:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Throttle_control.jpg
Прегледи:1
Размер:22.2 КБ
ID:5590917
                                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X