Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една идея за круиз контрол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Една идея за круиз контрол

    Реших да споделя една идея за изработка на throttle lock, направих си го сам и го тествах. Върши идеална работа.
    Подобно нещо намира за harley davidson.

    ето рисунка:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:METRIC-DIAGRAM.gif
Прегледи:1
Размер:26.0 КБ
ID:6056868

    Ето и клипче на моето творение. Извинявам се за лошото качество.

    http://youtu.be/_APl8p1rmxc

  • #2
    От: Една идея за круиз контрол

    Един съвет за безопасност: регулирай така, че при заключен масур, да можеш с ръка да върнеш газта, но да не може сама да се връща.

    П.П. Повечето стари мотори имат такова болтче, за регулиране. То притиска пластинка към масура и прави въртенето му по-трудно, но не го заключва, точно с цел безопасност.

    Коментар


    • #3
      От: Една идея за круиз контрол

      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
      Един съвет за безопасност: регулирай така, че при заключен масур, да можеш с ръка да върнеш газта, но да не може сама да се връща.

      П.П. Повечето стари мотори имат такова болтче, за регулиране. То притиска пластинка към масура и прави въртенето му по-трудно, но не го заключва, точно с цел безопасност.
      O, да имах предвит това. При притиснато положение може да се върне масура на сила. Не го заклюва напълно , само го затяга.

      Благодаря все пак

      Коментар


      • #4
        От: Една идея за круиз контрол

        Няма ли опастност да се нарани дръжката?
        Сега - BMW R1200RT 2006 г
        Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
        По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
        По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

        Коментар


        • #5
          От: Една идея за круиз контрол

          МЗ-та ми имаше такова винтче, аз го подобрих с палец подобен на този от картинката, така че да го натягам с едно движение на пръста ми без да пускам дръжката от хвата си. Вършеше ми работа за да мога да пускам газта без да се връща сама. Ценно е! Но това не е круиз контрол - ако караш на постоянен наклон с постоянно натоварване на мотора ще върши работа но достигнеш ли баир оборотите ще паднат! Истинския круиз контрол поддържа постоянни оборотите а не подаването на газ! При истинския подаването на газ се променя в зависимост от натоварването така че оборотите да останат постоянни!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #6
            От: Една идея за круиз контрол

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            МЗ-та ми имаше такова винтче, аз го подобрих с палец подобен на този от картинката, така че да го натягам с едно движение на пръста ми без да пускам дръжката от хвата си. Вършеше ми работа за да мога да пускам газта без да се връща сама. Ценно е! Но това не е круиз контрол - ако караш на постоянен наклон с постоянно натоварване на мотора ще върши работа но достигнеш ли баир оборотите ще паднат! Истинския круиз контрол поддържа постоянни оборотите а не подаването на газ! При истинския подаването на газ се променя в зависимост от натоварването така че оборотите да останат постоянни!
            Не знам дали говориш за мотоциклети специално, но при автомобилите не е дори и обороти, а конкретна скорост.
            Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
            Seat Leon 2007 1.9 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Една идея за круиз контрол

              Знам, че круиз контрола управлява електронно подаването на гориво и следи скоростта. Просто така го нарекох. Иначе му казват throttle lock

              Коментар


              • #8
                От: Една идея за круиз контрол

                Първоначално публикуван от kirilkirilow Преглед на мнение
                Няма ли опастност да се нарани дръжката?
                Ами не, при мен винта е обърнат и опира с главата към дръжката, която съм обработил и полирал. Не остава дори и следа.

                Коментар


                • #9
                  От: Една идея за круиз контрол

                  Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                  Не знам дали говориш за мотоциклети специално, но при автомобилите не е дори и обороти, а конкретна скорост.
                  А ако смениш предавката? Имам на колата ама не съм пробвал!
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Една идея за круиз контрол

                    На колата е :Каквото и да бутнеш (който и педал да натиснеш ) и круизконтрола престава да действа. Не знам как е на автоматик(такова животно няма да карам докато карам кола изобщо - да ме прощава който кара автомат), но на ръчна скоростна кутия е така .Ако искаш да ускориш или намалиш , става само от лостчето без да пипаш никакъв педал.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Една идея за круиз контрол

                      Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                      Ако искаш да ускориш или намалиш , става само от лостчето без да пипаш никакъв педал.
                      На моята (Ауди А4 , ръчна) не е точно така! Има две копчета с долното запаметяваш желаната скорост когато я достигнеш. Ако желаеш да ускориш може и с горното копче но е бавно, може и с педала на газта като щом пуснеш педала пак се връща на избраната скорост! Ако намалиш със спирачката после е достатъчно да натиснеш горното копче и ускорява до последната запаметена скорост!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Една идея за круиз контрол

                        Това ,което писах е за Пежо 406.Може и да са различни при всеки производител , ама и тая не ми е от любимите екстри.За Бг поне е излишна като махнем магистралаТракия

                        Коментар


                        • #13
                          От: Една идея за круиз контрол

                          Ехеее... на мене на колата, на мене на камиона ...

                          Човека си е направил приспособление да блокира масура за 5-10 сек. през което време да свали ръката долу, да раздвижи пръсти...което е наложително при дълги преходи.

                          Виждал съм как го правят и с подходящ гумен пръстен, който се поставя между масура и стената на блока в който се въртят жилата.
                          Ще мисля в скоро време и аз нещо такова.

                          Ето още една идея.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Една идея за круиз контрол

                            Първоначално публикуван от К.Наков Преглед на мнение
                            Ехеее... на мене на колата, на мене на камиона ...

                            Човека си е направил приспособление да блокира масура за 5-10 сек. през което време да свали ръката долу, да раздвижи пръсти...което е наложително при дълги преходи.

                            Виждал съм как го правят и с подходящ гумен пръстен, който се поставя между масура и стената на блока в който се въртят жилата.
                            Ще мисля в скоро време и аз нещо такова.

                            Ето още една идея.

                            Коментарите са според заглавието на темата, щото разликата между круизконтрол и блокаж на газта е долу - горе толкова колкото между парктроник и огледало за задно виждане!
                            А подобни на тая дето си я показал китайски пишки в ибея е пълно, само дето не ми харесва идеята газта ми да се върне внезапно точно когато съм пуснал кормилото поради, примерно, друсване в дупка по нашите супер пътища! Щото между 2Т МЗ-тка 150 кубика и 4Т 660 кубика има лееекинка разлика при такова рязко и неочаквано връщане на газта!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Една идея за круиз контрол

                              Още едно евтино решение

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X