Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се сменя гума на тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как се сменя гума на тежко ендуро

    Тя системата явно има и по-полеви вариант:





    След като този хилбили го прави макар и с малко помощ с щанга, може би е постижимо:

    Коментар


    • #32
      От: Как се сменя гума на тежко ендуро

      На първите две филмчета състезателя със сигурност изкриви спирачният диск! Ако имаш само един спирачен диск на джантата, то в никакъв случай няма да мачкаш върху него, когато сменяш гумата си, а върху лагера, който не може да се изкриви! Освен това "майстора" не беше махнал старите балансиращи тежести от джантата...
      На последното филмче, както винаги битката по свалянето беше по-трудна от качването... Няколко пъти пича натисна много лошо странично спирачният диск от долу... Може би ще се появят сенки по диска в последствие и ще тресе при спиране...
      Определено може и без стягите, и свинските опашки, а само с две, или три добри щанги. Освен това на сред нищото едва ли ще имаш шише с препарат за пръскане, но пък винаги може да натъркаш ръбът на гумата със сапуна си.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #33
        От: Как се сменя гума на тежко ендуро

        Тоя направо умори и гумата и джантата освен диска. Но идеята може би е да не се нарани джантата.

        Коментар


        • #34
          От: Как се сменя гума на тежко ендуро

          Пичът е някакъв садист-добряк)
          Така или иначе, темата е за гуми, та в тая връзка, някой знае ли откъде мога да си намеря една хокейна шайба? Идеята е да я сложа като подложка на пачия крак на Баба Африка.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #35
            От: Как се сменя гума на тежко ендуро

            Питай Събин той го играе този спорт.

            Коментар


            • #36
              От: Как се сменя гума на тежко ендуро

              Във фоайето на Зимния дворец има два магазина за хокей екипировка, сигурно ще имат и шайби (нормални и по-малки за деца).

              Коментар


              • #37
                От: Как се сменя гума на тежко ендуро

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                Пичът е някакъв садист-добряк)
                Така или иначе, темата е за гуми, та в тая връзка, някой знае ли откъде мога да си намеря една хокейна шайба? Идеята е да я сложа като подложка на пачия крак на Баба Африка.
                За мен най-добрия вариант е парче гума, изрязана от транспортна лента, малко по-широка от оригиналната стъпка. Държи на всичко - от кал и тиня, до пясък. За сравнение, приятел си ушири с метална пластина и мотора потъва на по-мек терен.
                Гумата държи дори при такива условия:


                П.С. Отворихме работа на модератора

                Коментар


                • #38
                  От: Как се сменя гума на тежко ендуро

                  Аха....ivan_j ми хариза и на мене едно парче от транспортната лента и няма грешка. Пясък, кал, мокра трева....пускам пачия крак и ходя да търся камъни и дървета за другите
                  Yamaha XT​M600E '98
                  Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как се сменя гума на тежко ендуро

                    Този пич с татуировките е доста здравичък. Чудя се колко от тези които карат тежки ендура имат неговата физика

                    Тази мека гума може да се извади и сложи с 2-3 щангички, от най малките. Не знам защо се мъчи този толкова с тази глупост със свинските опашки. Да не говорим, че струват и пари... пък и пълним кофите с пластмаса.

                    Докато пиша това вторият пич още монтира и демонтира Интересно ако е 10 градуса навън дали ще стане или по точно колко по здрав мъж трябва за да стане
                    Последно редактирано от sabin; 25-01-12, 09:35.

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Как се сменя гума на тежко ендуро

                      Тези хора наистина си усложняват живота.
                      Единственото, което съм използвал от тези техники е отлепване с на гумата с помощта на пачия крак, но имаше друг мотор
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Re: Как се сменя гума на тежко ендуро

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Тези хора наистина си усложняват живота.
                        Единственото, което съм използвал от тези техники е отлепване с на гумата с помощта на пачия крак, но имаше друг мотор
                        Става и с един мотор ако имаш централна стойка.

                        Коментар


                        • #42
                          Re: От: Re: Как се сменя гума на тежко ендуро

                          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                          Става и с един мотор ако имаш централна стойка.
                          Да ама нямам и тези дни мисля да си направя. Липсата на централна стойка е едно от нещата, които много ми липсват на XRV...
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #43
                            От: Как се сменя гума на тежко ендуро

                            Аз вече си имам Несравнимо удобство!
                            Yamaha XT​M600E '98
                            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                            Коментар


                            • #44
                              Re: От: Как се сменя гума на тежко ендуро

                              Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                              Браво бе Владич, аз зор виждам и като я свалям и като я качвам (е откакто си купих правилните щанги ми е по-лесно де), особенно на някоя твърда задна такъв зор виждам, че чак се припотявам....
                              Това с коланите именно ще бъде много полезно когато си с вътрешна. Аз на моите вътрешни гуми имам по поне 4-5 лепенки откъм страната на джантата и евентуално по една лепенка по външния диаметър от пирон. Много ги прищипвам именно при слагането на джантата, то и там си има тактика де, леко се напомпва вътрешната да се издуе и така се вкарва по-лесно.
                              С тези ремъци няма ли да е по голям зора, все пак трябва да прехвърлиш и двата борда на гумата едновременно.
                              Макар че напоследък рядко ми се случва, гумите ги монтирам така:
                              Каплата на земята, вкарвам долния борд на вътрешната в канала на каплата. Вкарвам целия борд с помоща на малки щанги, голяма отвертка или ръце, зависи от гумата и какво има наоколо.
                              Слагам вътрешната, първо вентила, слага му се гайката колкото да не падне. Намества се вътрешната между каплата и външната гума, много леко се напомпва.
                              Прехвърля се горния борд на външната в канала на каплата срещу вентила. Вкарва се целия борд с помоща на малки щанги, голяма отвертка или ръце, зависи от гумата и какво има наоколо.
                              После помпане и "масаж" докато легне външната както трябва.
                              A Lone Rider

                              Коментар


                              • #45
                                От: Re: От: Как се сменя гума на тежко ендуро

                                Описаната от колегата техника я ползвам от както сменям гуми (тоест от втрори клас на велосипед балкан) и винаги е била успешна. Бих казал, че смяната на гуми на мотор (който са си направо меки в сравнение с тракторните които от време на време ми се налага да сменям) не е толкова трудна. Последния път на трансалпа му смених гумата с два гаечни ключа звезда 12 и 13 мм. и понеже не е много приятно това упражнение с гаечни ключове се позаинтересувах от къде мога да си намеря къси щанги (една ми се мотаеше от ИЖ в гаража, нооо... само една) Оказа се че Gedore имат такива 20 см. щангички и си поръчах две. И за да не е пълна рекламата няма да споменавам от къде ги поръчах освен ако някой не се интересува. Цената беше около 18 лв. Ако не ме домързи и ако има интерес мога и снимка да кача.
                                Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                                Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                                Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X