Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българин прави околосветско пътешествие с мотор

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Българин прави околосветско пътешествие с мотор

    Взе, че дойде време за тръгване и Джовката какво да прави - тръгна. Както каза като отидохме да го изпратим - "Отивам да направя едно кръгче и веднага се връщам!
    В Созопол сутринта се бяха събрали доста хора да го изпратят - роднини, приятели, приятелки ... атмосферата беше готина, медиите снимаха, слънцето напичаше, а чайките се чудеха кого да нацвъкат.







    Мотора вече е окичен с багаж и ще се превърне в единственият му дом за следващите 7 месеца.



    И взехме, че тръгнахме. По пътя на няколко места ни чакаха приятели, които да изпратят Коста, колите ни свиркаха, джипове ни сечяха колоната, както се казва - всичко беше под контрол





    По пътя за да се сетим за оная тема "Пази мотористите" извадихме една румънка из под мантинелата, а мотора и не беше пострадал особено. Мацката си беше леко стресирана, ама ще и мине. Дано Джовката да го е снимал това с камерата.



    Влизайки във Варна, колоната ни се увеличи на 20 мотоциклета, а мацките по спирките им се подкосяваха краката Дори не чакаха да спрем и се хвърляха основно по Джовката за целувки .... тц тц тц , какво прави известността



    В крайна сметка му пожелахме "Лек път"!!! Неговото едва сега започва. Като остане сам ще има доста време да помисли върху живота си, както и да обърне внимание на заобикалящия го свят ... а той голям ... След няколко месеца, които за нас ще минат доста бързо ще го чакаме. Обещали сме му нещо, ама това ще го видите тогава!
    Лек път Джовка!!!!!!!!




    Всички снимки са на този линк: http://www.snimka.bg/album.php?album...4&pid=13077643
    Последно редактирано от бат Димо; 22-06-09, 16:10. Причина: Допълване

  • #2
    До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

    Аплодисменти за геройската постъпка на нашето момче, дръзнало да осъществи мечтите на хиляди пътешественици.
    Желая му успешно осъществяване на не леката задача с която се е нагърбил, възхищавам се на чувството му за хумор.
    Последно редактирано от giorgio; 22-06-09, 17:18.

    Коментар


    • #3
      До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

      Успех му желая на пича, чел съм негови пътеписи - ще очаквам с нетърпение отчетите му по пътя..... Дано всичко мине както си го е планирал....

      Коментар


      • #4
        До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

        http://fireinside.bg/

        Тук е пълната информация за пътуването и тук ще се представят пътеписи, снимки, карта с местоположението и други интересни неща.

        Коментар


        • #5
          До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

          Картата, която показва местоположението му нещо не работи както трябва - показва само тази пуста София
          Точно под нея (под карата де), има връзка - "Виж в детайл". Та, точно там като кликнете се вижда къде точно в нашия човек в момента, а в момента той е на плажа до Констанца, Румъния.

          Коментар


          • #6
            До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

            Ето едно кратко клипче от изпращането на Коста от Созопол до Варна: http://www.youtube.com/watch?v=ekgJwuxtUoA

            Коментар


            • #7
              До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

              разминах се с вас на кръговото на излизане от Бургас към 11.30ч. С Коста се запознах на откриването в София. Тогава сподели за плануваното околосвецко и много ме накефи. Желая му яко пътешествие. Ще следя какво става в неговия форум. Бат Димо, ще питам Тошо от Титан в Сл. бряг за твои тел., че като дойда до Бургас тея дни да пием по бира. Нешто в Приморско се разминахме.

              Коментар


              • #8
                До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                Вече има статии в дневника от началото на пътешествието
                Чета ги в момента и ми е много интересно

                ето:
                http://fireinside.bg/diary.php

                Като се зареди дневникът избирате месец, юни в случая и там където има зачеркнати дни няма нищо, а на празните има.
                В момента 21,22,23,24
                Текущото избрано като ден за четене е като таралежче /може би авторът е имал в предвид слънце/.
                .

                Коментар


                • #9
                  До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                  къде е секцията за следене на живо ? ЕВАЛА на човека
                  [IMG]http://img.userbarz.com/18/3586.gif[/IMG]

                  Марин Маринов - 0885114702

                  Коментар


                  • #10
                    До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                    Хей, момчета и момичета нека всеки от нас(според възможностите си )подкрепи инициативата на Коста Атанасов, най-великия български пътешественик с мотоциклет.
                    Мисля че в момента има нужда от това.
                    Ето тук можете да разберета как.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                      Първоначално публикуван от nakovk Преглед на мнение
                      Хей, момчета и момичета нека всеки от нас(според възможностите си )подкрепи инициативата на Коста Атанасов, най-великия български пътешественик с мотоциклет.
                      Мисля че в момента има нужда от това.
                      Ето тук можете да разберета как.
                      Предварително се извинявам, ако съм циничен.
                      Не целя да обидя никого, но да си споделя. Лично мнение.
                      На страницата със спонсорите виждам 45 спонсора.
                      Някои от тях са доста известни медии/фирми/имена.
                      Тяхната подкрепя е символична и недостига или ?
                      Пределно ми е ясно, че това пътуване не е безплатно, че иска доста средства и респективно идеята за ежедневното отразяване, както и съществуването на сайта е ако харесат хората написаното да си платят по един или друг начин.
                      .

                      Коментар


                      • #12
                        До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                        Първоначално публикуван от darkrose Преглед на мнение
                        Предварително се извинявам, ако съм циничен.
                        Не целя да обидя никого, но да си споделя. Лично мнение.
                        На страницата със спонсорите виждам 45 спонсора.
                        Някои от тях са доста известни медии/фирми/имена.
                        Тяхната подкрепя е символична и недостига или ?
                        Пределно ми е ясно, че това пътуване не е безплатно, че иска доста средства и респективно идеята за ежедневното отразяване, както и съществуването на сайта е ако харесат хората написаното да си платят по един или друг начин.
                        Много точно казано. Може би малко повече инфо за спонсорите и що не стигат парите на страниците на сайта няма да е излишно. Аз лично исках да му помогна с нещо на Коста преди да тръгне, но съвсем любезно беше отказана тази моя инициатива.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                          Наков уверявам те, че всеки от пишещите в този раздел е намерил начин да подкрепи Коста. Също така следим и коментираме на живо случващото се ...
                          Не зная дали четеш редовно написаното от него в сайта му, но вероятно и Коста ще се смее на това "най великият ..." Не заради друго, а заради това, че този супер пич не би се трогнал и за секунда от подобни ласкателни оценки Съвсем други са мотивите движещи го по пътя му ... описани са подробно и за щастие продължават да бъдат описвани

                          Аз лично много му се радвам и почти всеки ден влизам и чета ...
                          Подхода му към това пътуване е доста интересен - негов си.
                          Движи се бавно, запознава се с най-разни хора, общува ... обаче идва зима. За 65-6 дни е стигнал на разстояние около 6000 км. от БГ.
                          Предстоят му най-тежките участъци от този маршрут. Монголия и Сибир. Дори и там, където е сега (Горно-Алтайск) - вече е студено, а там където отива е - по-студено. Освен това ... пътят свърши Истинските изпитания дето се казва едва сега започват. Коста е уморен и го е написал нееднократно. Спи му се, като на човек дето не е слизал от мотора си вече два месеца...
                          Продължавам да се надявам, че ще продължи и ще прекара зимата на някое по-човешко място ... има кажи - речи още толкова до края на континента ( около 5000км), но според мен ще е истински героизъм ако премине сам с тази машина през Монголия по маршрута, който е избрал като гледам (влизане през Алтай) и октомври в Сибир ...
                          Не знам. Не съм оптимист. Просто се надявам да остане здрав и мотора му - също.

                          А парите е ясно, че не стигат, но според мен засега са му най-малкия проблем. Излезе ли от Русия ... както се е запътил към Япония .. после Аляска, Северна Америка , западна Европа (два океана има да прелети и той и Скитник) - ще попадне в света на парите ... тогава те ще станат истински проблем...

                          Бъди сигурен, че всички внимаваме и без да ни напомняш.
                          Последно редактирано от Димо; 17-08-09, 13:09.
                          ______2
                          Е = MZ

                          Коментар


                          • #14
                            До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                            Момчета, много съм радостен да видя, че днес Коста влезе в Монголия.
                            От една седмица беше в района на Байкал и не знам какво точно чакаше...
                            Всъщност предполагах, че има поне един от тези проблеми:
                            1. липса на нова руска виза(двукратната му изтече)- за да се върне в Русия.
                            2. липса на монголска виза
                            или липса и на двете.
                            Все едно Днес вече "мига" в Монголия.
                            Сега там е късен следобед, а той е напреднал 50-60 км., но продължава.
                            Според мен колкото и да му беше мъчно, все пак взе правилното решение и не се пробва през
                            Алтай, а избра пътя от Улан Уде до Улан Батор.
                            Сам, по това време на годината и с този мотор щеше да се вкара в приключение по около 800
                            километровия черен път от Алтай до столицата.
                            Сега остава да се върне до Русия и да се качи на влакче.
                            Мисля, че към момента други алтернативи няма за придвижване през Сибир до Владивосток.
                            Не е някаква голяма тайна,че след първия дъжд там може да се движи само едно превозно
                            средство с марка Урал ... е ок и Камази се пробват с променлив успех.
                            По лошото е , че в екипа му има сериозни проблеми, а именно май "екип" в Бългаия вече няма.
                            Ще обсъдим по конкретно всичко на събора в Приморско.
                            Наистина се радвам. Монголия беше важна точка от това пътуване и той вече е там.
                            ______2
                            Е = MZ

                            Коментар


                            • #15
                              До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                              С риск да прозвуча прекалено скептично и да предизвикам бурното ви недоволство, ще кажа само две приказки, пък ако решите ги изтрийте:
                              1. Първо все си мисля, че екипа в България по принцип никакъв го няма и ако Коста е непоправим идеалист, който няма реална представа за сложността и трудността на един такъв трип, то точно екипът трябва да е наясно на 1000%, а това, за съжаление явно не е така...
                              2. На такъв трип не се тръгва без да си си осигурил финансирането, или поне да имаш няколко алтернативни начина за финансиране...
                              3. Самият Коста явно не търпи критики по никакъв начин, което малко или много отблъсква потенциалните СМС-пускачи (такива като мен да речем)...
                              П.п. Горното по никакъв начин не променя факта, че свалям шапка на Коста за това, което се опитва да направи!
                              Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
                              Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
                              Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X